TÜRKİYE: ROMANTİK KAYAK OTELLERİ

DAĞLARIN TADINA VARMAK İSTEYEN ÇİFTLER İÇİN ROMANTİZM NOKTALARI

Bazen gözlerden uzak birlikte kalabilmek, başbaşa aşk tazelemek, bazen de çocukları bırakıp huzurlu ve sakin bir ortamda romantizm yapabilmek isteyenler için, Türkiye’nin farklı köşelerinde ruhu okşayan zevkli ve keyifli kayak otellerini seçtik.

 lounge

Golden Key Lodge – Kartalkaya

Avrupa’da konaklamaktan büyük keyif duyduğumuz şale stili butik dağ oteli konseptinin, Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi ise Golden Key Kartalkaya. Köroğlu dağları manzarasına nazır, Alp’lerin şale lodge mimarisi ile Anadolu’nun yayla evlerinin mimarisini modern bir yorum ile harmanlayan sıradışı çağdaş konstürksüyon tasarım, Fransız mimar Lea Invent’in imzasını taşıyor. Işığı ve manzarayı iç mekanda maksimum hissetmenizi sağlayacak şekilde tasarlanan binaya girdiğinizde büyülü bir kar masalına adım atıyorsunuz. Taş ve ahşabı son derece estetik bir biçimde uyumlayan yüksek tavanlı ferah iç mekanları, kırmızı, gri ve toprak renklerinin farklı tonlarına sahip yastıklar, peluşlar, perdeler, aydınlatmalar ve aksesuarlar ile donatılmış. Bu özenli iç dekorasyon Şeref Aldemir’in imzası taşıyor. İnsanı gülümseten ve içini ısıtan son derece zevkli ve rafine detaylar ile dolu otel: ahşap vintage kayaklar, metal el şeklinde mumluklar, yumuşacık puflar ve battaniyeler, ham ahşap masalar, tabureler ve aydınlatmalar, mumluklar, kozalaklar, keçi ve geyik heykelleri… Öyle rahat, ruhu okşayan ve zarif bir atmosfer yaratılmış ki çıkmak istemiyorsunuz otelden!

Otelin dağ manzaraları ile içiçe 5 Elements Spa’sı, kayak yapmayan çiftler için bile hem bedeni hem de ruhu dinlendirmek, arındırmak, yenilemek ve canlandırmak için ideal. Köroğlu manzaralarını izleyerek terasta jakuzi keyfi yapabiliyorsunuz. Sauna bile manzaralı. Kapalı yüzme havuzunda yüzerken de karlarla kaplı bahçeyi ve çam ağaçlarını seyretmenin huzurunu yaşıyoruz. Buhar odası, şok havuzu, masaj ve bakım odaları, dinlenme odası ve vitamin bar & lounge alanı, fitness salonu ve kapalı yüzme havuzu yer aldığı 5 Elements Spa, Golden Key otelinde konaklamak için tek başına yeterli bir sebep. Kayak sonrası spor masajından, sıcak taş terapisine, shiatsudan, Bali Lulur ritüeline, dört el kış rüyası masajından Thai masajına, çeşit çeşit vücut, baş ve ayak masajı yaptırabildiğiniz 5 Elements Spa’da kendinizi özellikle Sandy’nin ellerine emanet etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca altın seremonisi, süt banyosu, nar büyüsü gibi birçok vücut & cilt bakımı da mevcut. Dönem dönem Golden Key’de Dr. Pravin Kaushal ile çiftlere özel ezoterik refleksoloji veya Ayşe Tolga ile aromaterapi gibi özel haftasonu paketleri düzenleniyor. Golden Key Kartalkaya hakkında daha detaylı bilgi için:

www.yolculukterapisi.com/goldenkeykartalkaya/

www.kartalkaya.com.tr

 

 

Magna Pivot – Erciyes / Kayseri

Erciyes Dağının eteklerinde 2200 metrede açılan şık, zevkli ve keyifli butik otel. 38 odalı ski in/out (kapıdan kayakları tak ve çık) otelin harika bir spası da var.

www.magnahotels.com/magna.aspx

 

 

Sway Hotel – Palandöken / Erzurum

Yapay kar makineleri ile sürekli kar desteği sağlayan geceleri de ışıklandırılmış gece kayağı imkanı sunan pistleri, kayakçı kamerası ile günlük performansınızı takip eden ve video kayıt hizmeti ile tam donanımlı  181 odalı kayak oteli. Kapıya kadar kayakla gidebileceğiniz bu otelde, Sway Spa’da hamam sauna havuz ve masaj gibi servisler, kayak okulu ve kayak ekipmanları kiralama bölümü, masa tenisi gibi aktivite alanları mevcut.

www.swayhotels.com/

 

 

 

 

 

 

YOLCULUK TERAPİSİ ROMANTİK TÜRKİYE OTEL ÖNERİLERİ

ROMANTİK DOĞADA BÜYÜLENME OTELLERİ: www.yolculukterapisi.com/turkiye-dogada-buyulenme-otelleri

ROMANTİK SUYLA BULUŞMA OTELLERİ: www.yolculukterapisi.com/turkiye-suyla-bulusma-rotalari

ROMANTİK ZAMANDA KAYBOLMA OTELLERİ: www.yolculukterapisi.com/turkiye-zamanda-kaybolma-otelleri

ROMANTİK DAMAK TATLANDIRMA OTELLERİ: www.yolculukterapisi.com/turkiye-damak-tatlandirma-otelleri

SANATSEVER ÇİFTLER İÇİN ROTALAR: www.yolculukterapisi.com/turkiye-sanatsever-ciftler-icin-rotalar

ROMANTİK KAYAK OTELLERİ: www.yolculukterapisi.com/turkiye-kayak-butik-otelleri

AŞK TAZELEME ADRESLERİ: https://www.yolculukterapisi.com/ask-tazelemek-turkiye/

 

YOLCULUK TERAPİSİ KAYAK YAZILARI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zeynep Atılgan Boneval