DÜNYANIN EN İYİ SPA VE SAĞLIK OTELLERİ

‘Spa’ ve ‘Welness’ seyahati günümüzün en yükselen trendleri arasında yer alıyor. Latince ‘Sudan gelen sağlık’ tanımının kısaltması olan ‘SPA’, ismini aldığı ‘su ve çamur’ terapilerini aşarak, çok farklı masaj, şifalı bitki ve aroma terapileri, güzellik, bakım, sağlık, gıda kürleri, yoga ve pilates gibi çeşitli fitness egzersizleri, kilo kontrolü ve şifa enerjilerine uzanan geniş uygulamaları kapsayan bir sektör haline geldi.

 

SPA otelleri misafirlerini yeniden doğmuşçasına ‘zinde’ ve ‘iyi’ hissettirmek için çeşit çeşit arınma, dinlenme, ferahlama teknikleri uyguluyor. Konstantre oldukları teknik ve programlara göre Detox (toksinlerden arınma) , Boot Camp (zayıfalama kampı), Ayurveda veya Yoga Retreat isimleri ile farklılaşan SPA’ların özünde ‘insanı ruh, beden ve zihin bütünlüğü ile ele alarak’ her birini dengeleyerek birbiriyle uyumlu hale getirmek prensibi yatıyor. Stresten arınmaktan kilo vermeye, sigarayı bırakmaktan esneklik ve fitlik kazanmaya, hastalıkları önlemekten yaşam kalitesini arttırmaya çok farklı sebeplerle gidebileceğiniz dünyanın en iyi SPA otellerini sizin için seçtik.

 

ananda2

1)    AYURVEDA UZMANI:  ANANDA SPA

Himalayaların eteklerinde gözden uzak bir cennet köşesinde yer alan Ananda Spa, hem bedensel hem de içsel huzur ve dengeye ulaşmak isteyenler için ideal bir ortam sunuyor.

 

Ananda’nın uygulayıcısı olduğu Ayurveda, insanı beden-ruh-zihin bütünü olarak ele alan beş bin yıllık kadim bir yaşam felsefesi. Ayurvedik yaklaşıma göre hastalıkların kaynağı bütünlüğümüzdeki bozulan denge. Ve Ananda, Ayurveda’ya özgü meditasyon, beslenme, yoga, masaj ve terapi teknikleri ile arınma ve dengemizi bulma konusunda dünyanın en iddialı spa’sı.

 

Profesyönel bir ayurvedik doktor tarafından muayene edildikten sonra, ‘dosha’nız yani vücut tipiniz; vata, pitta veya kapha’dan hangisi ise, ona uygun diyet, meditation, egzersiz ve terapi programına başlıyorsunuz. 2.250 metrekareye yayılmış huzur verici atmosferinde, 80 farklı holistik masaj, terapi ve egzersiz sunuluyor. Ananda’nın 5 farklı programı var: ayurvedic yenilenme, kilo yönetimi, detox, yogik arınma, stres yönetimi. Bu arada beslenme diyetlerinde katı bir disiplin söz konusu değil, eğer istiyorsanız yoksunluk duygusu hissetmeden bir kadeh şarap içebiliyorsunuz. Ancak oraya gitme sebebiniz arınma ise, tavsiye edilen diyet listesini harfiyen uygulamanız.

 

1930’lardan kalma nostaljik bir dokuya sahip otelin, zarif ve rahat odaları, Ganj nehri manzaraları ile sakinleştirici bir etkiye sahip. Sade ve yalın mimarisi, muhteşem doğası ve manzaları ile müthiş bir dinginlik sunuyor Ananda. İçinde bulunduğunuz ortamın şıklığı ile sizi etkilemeye çalışmak yerine, içinizdeki huzurun zenginliğini arttırmak Ananda’nın amacı. Her türlü materyalist yaklaşımdan uzak olan Ananda, denge, şükran ve sağlıklı yaşamı prensip edinmiş ‘ruhani ve fiziksel inziva’ yeri. En kıpır kıpır yerinde duramayanları bile dinginleştirebilmesi ile ünlü.

 

Ulaşım: Hindistan’da Kuzey Uttarakhand bölgesinde 4.500 metre yüksekliğindeki tepelerde yer alan Ananda Spa’ya, Delhi’den Dehradun’a 45 dakikalık bir uçuş ve havalimanından 1 saatlik sürüş sonrası ulaşıyorsunuz.

Ananda #1 Spa Destination

 


 lanserhof

2)    YENİDEN DOĞUŞUN ZİRVESİ LANSERHOF LANS

Innsbruck’un tepelerinde Tirol dağlarının eteklerinde dünyanın en ünlü sağlık merkezi Lanserhof Lans yer alıyor. Stres faktörünü dorukta yaşayan işadamları, politikacılar ve tükenmişlik sendromu yaşayan medyacı ve sanatçıların gizli mabedi olan Lanserhof, 30 yıllık tecrübesi ile sağlık ve zindelik kliniklerinin Rolls-Royce’u.

 

Etrafındaki doğa ile uyum içerisindeki ahşap, cam ve çelik konstürksiyon mimarisi, yüksek tavanları ve kocaman camları sayesinde ışığın ve doğanın ferahlığını kapalı alandayken bile içinizde gibi hissetmenizi sağlıyor. Ham ahşap dokusunun doğallığını, ultra modern tasarım mobilyalar ile harmanlayan odanızda sizi bekleyen dosya, mümkün olduğu kadar televizyon, elektronik cihazlar ve telefondan uzak durmanızı tavsiye ederek sözlerine başlıyor. Anti-alerji yastıklara başınızı koyar koymaz ‘yavaşlamaya’ başladığınızı hissediyorsunuz.

 

Sabah 6’da başlayan detox programı, güneşin toz pembe ışık hüzmeleri saçarak doğuşuna şahit olmanıza imkan sağlıyor. Doktor randevunuz için bitişik binaya geçtiğinizde, önce geniş camlarından gördüğünüz fantastik dağ manzaları sizi çarpıyor. Uçuk mavi ve beyaz futuristik tasarımı ile sanki bir uzay gemisindeymiş hissi yaşadığınız bu klinikte, kişisel randevunuzda önce sizin uyku, stres, kilo, ağrı gibi şikayetlerinizi dinliyorlar. Ardından gerekli görülen kan tahlili, EKG gibi çeşitli tetkikler başlıyor. Dilerseniz kan, idrar, batın sonografi, akciğer röntgeni, EKG, göz testlerinin yapıldığı komple bir fiziksel check-up ve fitnes testi de yaptırabiliyorsunuz.  Sonuçlar değerlendirildikten sonra gerçekleştirilen konsültasyonda beslenme, terapi ve egzersiz programınız oluşturuluyor. Lanserfhof’ta geniş uzman doktor kadrosunun yanı sıra ezoterik metodlar kullanan eneji doktoru Prof. Roland G. Heber gibi dünyaca ünlü şifacı isimler de var. Doğu ve batıyı tamamlayıcı bir şekilde harmanlayan klinikte, kan hücrelerinizi elektrik şoklar ile şarj etmekten, bio-enerji teşhis ve tedavilerine uzanan geniş bir terapi yelpazesi yer alıyor.

 

Ulaşım: Avusturya’nın Tirol dağlarının Lans köyüne yakın bir konumda yer alan Lanserhof , Innsbruck havalimanına 20 dakika, Münih havalimanına 2 saat sürüş mesafesinde.

www.lanserhof.com

 

 

 chivasom

3)    RAHATLAMA VE YENİLENME UZMANI: CHİVA-SOM

‘Yaşam Barınağı’ anlamına gelen Chiva-Som, gerçekten mükemmel bir ‘yeniden doğuş’ limanı. Tüm dünyada birçok otorite yayının ‘en iyi spa’ ödülünü defalarca kazanan Chiva Som, hem dinlendirici ve arındırıcı, hem de yenileyici ve canlandırıcı bir etkiye yaratması ile ünlü.

 

Chiva-Som’da farklı ihtiyaç ve motivasyonlara hitap eden Detox Sanatı, Sonsuz Gençlik, Fitnes, İç Huzuru, Doğal İyileşme, Optimal Performans, Kilo Kontrolü, Spa’da Şımartılma, Stresten Arınma, Yaşam için Yoga –Strees  isimli 10 farklı beslenme ve aktivite programı  yer alıyor. Ancak ilk gün yapılan özel konsültasyondan sonra, kişiye özel programlar geliştirmek mümkün. Tüm paketler yarım saatlik fiziksel ve fitnes analizi, 1 saatlik kişisel konsültasyon, günde 3 öğün özel menü, her gün bir masaj, günlük esneme, aqua-aerobik, yoga ve pilates derslerine katılım ve ‘Water Therapy Spa’da buhar odası, infrared sauna ve jakuzi kullanımını kapsıyor. Ayrıca ücretli olarak derin doku masajından, saatlik özel fitness dersine iki yüzden fazla masaj, terapi ve egzersiz seçeneği bulunuyor.  Yıl boyunca yüze yakın uzman terapist Chiva-Som’u ziyaret ediyor ve programlarını uyguluyor.

 

Harika bir doğada konumlanmış bahçeleri, kumsalı, kusursuz havuzu, bakımlı spası ve geniş lounge alanları o kadar huzur verici ki, hiç çıkmak istemiyorsunuz Chiva Som’dan. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız bu spa merkezinde, kapıdan girerken teslim ettiğiniz telefon, tablet ve fotoğraf makinenizin eksikliğini hiç hissetmiyorsunuz. Sahil yürüyüşleri, golf, lokal pazar ziyaretleri ve Thai yemek dersleri aktivite meraklıları için diğer seçenekler. Ayrıca şarap severlere müjde, alkol servisi olmayan Chiva Som’da şarap mevcut. Her akşam bir sonraki günün menüsü ve aktivite programı yastığınızın üzerine bırakılıyor. En keyifli an ise sauna veya buhar odasından, sonra kırmızı gül yaprakları ile süslenmiş buz gibi derin havuza atlamak.

 

Ulaşım: Tayland’da Hua Hin’de yer alan Chiva-Som, Bangkok havalimanına  2.5 saat sürüş mesafesinde.

www.chivasom.com

 

 

theashram3 

4)    YENİ NESİL ZAYIFLAMA KAMPI (BOOT CAMP): İspanya’da The Ashram Mallorca

Akdeniz’e tepeden bakan Tramuntana Dağları’da muhteşe bir villada konumlanmış The Ashram,  20 Nisan – 29 Haziran tarihleri arasında haftalık zayıflama kampları uyguluyor. The Ashram, fiziksel aktivite ve zorlukları aşmayı sevenler için ideal bir zayıflama merkezi. Kalori hesabını baz alan merkez, konuklarına günde 700-900 kalorilik bir gıda kürü sunarken, günlük 20-26 kilometrelik doğa yürüyüşleri sayesinde hem enerji harcamayı hem de kilo kaybederken form tutmayı sağlıyor.

 

Kapıdan girerken istisnasız herkes saatlerini, telefon, tablet ve bilgisayarlarını teslim ediyor, ve belirli zamanlar haricinde kullanamıyor. Önce kilo ve beden ölçümleriniz yapılıyor,

ve hedefinize uygun diyet menüsü kalorisi belirleniyor. Tüm öğünler organik ürünler ile hazırlanıyor, ve tüm hafta alkol, kafein ve şekerden uzak yaşıyorsunuz.

 

Güne 5.30-6.00 arası uyandırma servisi ile başlıyorsunuz. Önce bir saatlik tempolu bir yoga dersinin ardından hafif ve sağlıklı bir kahvaltı yiyorsunuz. Ardınan 4-6 saat sürecek  hiking rotası için yollara dökülüyorsunuz. Yürüyüşün en zor bölümü başlangıçta iki saat süren dik tırmanış. ‘Nasıl bitecek’ diye düşündüğünüz bu uzun ve zorlu yürüyüş rotası, gümüş yeşili zeytin ağaçlar, narenciye tarlaları, terkedilmiş antik taş malikaneler ve de el değmemiş doğanın için de muhteşem manzaralar sayesinde biraz katlanılabilir bir boyuta geliyor. Bu uzun yürüyüşlerin amacı, terleyerek vücudumuzda birikmiş şekerin ve kafeinin atılması, yani doğal yollarla detoksa ulaşmak. Tepeye ulaştığınızda dinlenirken, sağlıklı atıştırmalıklar ile biraz enerji depoluyorsunuz. Bazı günler yürüyüşün sonunda Sóller limanından Deiá koyuna iki saat süren kano aktivitesi de ekleniyor. Son olarak iki saatlik bir tırmanış ile villaya ulaşıyorsunuz. İşte o an yaşadığınız zafer duygusunu tarif etmeye kelimeler yetmiyor.

 

Villaya dönüşün ardından öğle yemeği ve biraz dinlenme zamanı. Günün en güzel anı ise masaj saati, tüm kaslarınız ve ‘bu yürüyüş nasıl bitecek’ diye çalışıp duran zihniniz dinlendiği için, masaj yatağında yatarken cennette gibi hissediyorsunuz kendinizi.  Ardından yine egzersizler başlıyor; karın ve bacak güçlendirici fitness dersi, TRX ve yoga ile tekrar 2 saat süren bir program sizi bekliyor. Akşam yemeğinden sonra 8.30-9.00 gibi uyku vakti geliyor. Toplamda 1500-1700 kalori harcadığınız bir günü tamamladınız. Günlük beslenmeniz ise 700-1000 kalori. Hesabı yapın, kilo vermeden dönmek mümkün değil.

Hem bedeni hem de ruhu zorlayıcı bu yoğun kardio programın sonunda, insan çok daha güçlü, hafiflemiş ve de temizlenmiş bir şekilde eve dönüyor.

 

Haftalık programlar 12 kişi ile sınırlı olduğu için yerlerinizi çok önceden ayırtmanız gerekiyor. Ve program kesinlikle zorlu fiziksel aktiviteleri kaldırabilecek kondisyona sahip kişiler için uygun.

 

İlkbahar ve yaz başı Mallorca’da yer alan kampın orjinal lokasyonu, Kaliforniya’da Malibu’nun tepeleri. Yıl boyu hizmet veren The Ashram Kaliforniya’nın sürekli ziyaretçileri ise, Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow, Cindy Crawford, Queen Latifah ve Renée Zellweger gibi ünlüler.

 

Ulaşım: The Ashram Mallorca, 17.yy’dan kalma bir zeytin çiftliğinin içinde yer alan Son Salas villası, Mallorca adasının limanına 1 saat, Soller Limanına 15 dakika uzaklıkta. The Ashram Kaliforniya, Malibu yakınlarında Calabasas’da yer alan merkez Los Angeles’tan 1 saat uzaklıkta.  

http://www.theashram.com/

 

 

 sha

5)    MAKROBİYOTİK DETOX SPA: SHA WELLNESS CLINIC

İspanya’nın heybetli Sierra Dağları ve Akdeniz’in masmavi sularına nazır bir tepede yer alan SHA Wellness Clinic, dünyanın en iyi ‘holistik makrobiyotik’ medikal spası. SHA’nın en önemli özelliği batı ve doğu tekniklerini uyum içerisinde harmanlaması. Çağdaş teknolojinin ürünü olan genetik testleri ve tedavi yöntemlerini uygularken, geleneksel Çin hekimliğine de eşit derecede önem vererek, iki dünyanın uzmanlığını bir arada sunuyor.

 

SHA’nın özünde, birçok hastalığın tedavisinde başarısı ispatlanan makrobiyotik diet yer alıyor.

Tam tahıllar, az pişmiş sebzeler, deniz yosunları, az miktarda balık ve meyve içeren makrobiyotik beslenme prensibine göre üç farklı diyet programı var; tam detox, ılımlı detox ve gastronomik detox. SHA’nın, diyet yemeklerinin şaşılacak kadar lezzetli olmasının sırrı ise, El Bulli mezunu şef Pablo Montoro’nun dokunuşlarını taşıması.

 

Bir haftalık detox programı, uzman doktor kontrolü ile başlıyor. Muayene ve tetkik sonuçlarına göre makrobiyotik öğünleriniz hazırlanıyor. Sağlıklı beslenme hakkında önemli ipuçlarını içeren derslerin yanı sıra makrobiyotik yemek dersleri de program kapsamında yer alıyor. Detox programı sırasında ‘floatation tank’ları ve kapalı havuzlarda suyun rahatlatıcı etkilerinden faydalanmak, yoga ve tai chi derslerine katılmak, bisiklet ve yürüyüş rotalarında kardiyo egzersizleri yapmak, akupunktur, lazer, mezoterapi, hücre, hydro-kolon gibi yenileyici tedaviler, refleksoloji ve shiatsu gibi farklı masajlar ve kozmetik bakımlar uygulatmak mümkün.

 

Detox programlarının yanı sıra, 4 günlük spa tanışma programı’da bulunan SHA’nın, sigarayı bırakmak, uyku kalitesini arttırmak, stresten arınmak için de paket programları  bulunuyor.

 

Cam, metal, beton ve mermeri huzurla harmanlayan ultra modern otelin tasarımı, ışığı ve doğayı içeri alacak şekilde tasarlanmış. Odaları son derece ferah, şık ve her biri göz kamaştırıcı manzaralara sahip.

 

Doktorlar, homeopatlar, beslenme, akupunktur, masaj ve yoga uzmanlarından oluşan usta bir kadroya sahip SHA, arınma, zayıflama ve sağlıklı beslenme yaşam tarzını benimseme için en doğru adres.

 

Ulaşım: İspanya’da yer alan SHA’ya, Valensiya havalimanından 2 saatte, Alicante havalimanından ise 1 saatta ulaşılabiliyor.

www.shawellnessclinic.com

 

 

 longevity

6)    UZUN YAŞAM MERKEZİ:  MONCHIQUE LONGEVITY WELLNESS RESORT  

Algarve sahilinde 2010’da açılan ‘çevre dostu’ Longevity eko-resort, anti-aging ve koruyucu hekimlik tedavilerini, spa programlarına entegre ederek, rahatlama ve forma girmenin yanı sıra ‘uzun yaşam’ vaad ediyor.

 

Kart postal güzelliğinde bir doğaya ve mimariye sahip  bir bu termal otelin, yaz-kış hizmet veren çok kapsamlı spa tesisleri, masaj, bakım ve konsültasyon odaları, sıcak ve soğuk havuzu, ve meditasyon için zen odası bulunuyor. 195 odalı otelin doğa ile içiçe geniş arazisine adım atar atmaz karşılaştığınız deniz ve dağ manzaraları insanı sakinleştiriyor.

 

En kısa programı olan 4 günlük ‘Longevity Essential Fitness’ paketi, fiziksel ve yaşam tarzı analizi ardından, kişiye özel  aktivite ve diyet programını kapsıyor. Metabolik yaş, yağ oranları ve kan tahlili sonuçlarına göre özel antrenör ile kick-boks, pilates ve power plate seansları, vücut masaj ve bakımları, beslenme uzmanı  ile özel konsültasyon ve buna uygun otel tarafından hazırlanan günlük diyet menüsü ile komple bir yenilenme ve forma girme paketi sunuyor.

 

7 günlük ‘Longevity Essential Detox’ paketi ise ek olarak Ozon Terapisi, Antioksidan Detox programı, Detox Okaynus Banyosu ve selülit giderici masaj ve bakımlar sunuyor.

Ayrıca zayılama, stresten arınma, anti-aging gibi başka programları, Dr. Claude Chauchard ve La Clinique de Paris ile işbirliktelikleri sayesinde yaşlanmayı geciktirici cilt ve vücut bakım ve tedavileri de bulunuyor.

 

Ulaşım: Portekiz’de yer alan Longevity Wellness Resort, Faro havalimanına 50 dakika, Lizbon havalimanına ise 3 saat sürüş mesafesinde.

www.longevitywellnessworldwide.com/en/

 

 

 lh_tegernsee

7)    MERAKLA BEKLENEN YENİDEN DOĞUŞ MERKEZİ: Lanserhof Tegernsee

Holistik iyileşme ve arınma konspetini doruğa taşıyan Lanserhof, Avusturya Tirol’lerindeki Lanserhof Lans ve de Almanya’da şehir spası Lans Medicum Hamburg’dan sonra, Tegern gölü kıyısında Ocak 2014’de açtığı 21 kilometrekarelik alana yayılmış Lanserhof Tegernsee’de yeniden doğuşu ultra lüks bir boyuta taşıyor. Dünyanın en gelişmiş yaşlanma geciktirici ve yeniden yapılandırma tekniklerinin uygulandığı merkez, yeniden doğuşun en lüks mabedi olarak ödüllere layık görülüyor.

http://www.lanserhof.com/

 

 

 vanamalsi

8)    YENİ AYURVEDİK AŞRAM: Vana Malsi Estate

Spiritüel Aşram ve Ayurvedik Spa konseptinin en yenisi Himalayaların eteklerinde açılan Vana Malsi Estate. Modern bir saray havası taşıyan Vana, 4 yoga alanı, açık ve kapalı yüzme havuzu, 50 masaj ve bakım odası, organik sebze bahçesi, İspanyol tasarım firması tarafından tasarlanan orman ve dağ manzaralarına nazır modern ve konforlu odaları ile 5 yıldızlı bir aşram.

http://www.vanaretreats.com/

 

 welness

 

‘Dünya’da Gelişen Sağlık ve Seyahat Trendleri’ dosyamız için: https://www.yolculukterapisi.com/saglikli-yasam-seyahat-trendi/

 

DÜNYANIN EN İYİ DİĞER SAĞLIK OTELLERİ (Yıldızlılar favorilerimizdir)

 

AVUSTURYA

*Viva Mayr Clinic, Worth Gölü kıyısında yer alan Detox Merkezi

 

ALMANYA

*Buchinger Wilhelmi, Bodensee’de yer alan detox ve spa merkezi

*Parkschlösschen, Mosel vadisinde Ayurvedik Detox merkezi

Schloss Elmau, Oberbayern’de detox, sağlık ve fitness merkezi

 

İSPANYA

*Buchinger Wilhelmi, Marbella’da yer alan detox ve spa merkezi

Kaliyoga Retreats, Endülüste ‘Yoga & Tırmanış,  Detox Yoga, Çiğ Beslenme ve Yoga’ programları uygulayan yoga retreat.

 

İTALYA

*Espace Henri Chenot, Bolzano’ya yakın Merano’da yer alan detox, zayıflama ve sağlık merkezi

*Marc Mességué Health Centre, Umbria’da yer alan sağlık merkezi

Ti Sana Detox Retreat, Milano yakınlarında Lombardy’de yer alan detox ve spa merkezi

Castel Monastero, Siena’da yer alan detox ve spa merkezi

Therme del Parco, Forte Village’da termal z thalasso terapi merkezi

Terme di Saturnia Spa, Toskana’da termal anti-ageing merkezi

Verdura, Sicilya’da yer alan sağlık, güzellik ve bakım merkezi

Capri Palace, Anacapri’de yer alan sağlık, güzellik ve bakım merkezi

 

İSVİÇRE

Clinique la Prairie, Clarens-Montreux bölgesinde Leman gölünün kıyısında sağlık, güzellik ve bakım merkezi

Grand Resort, Bad Ragaz’da yer alan detox ve spa merkezi

 

FRANSA

Évian les Baines, Rhône-Alpes bölgesinde yer alan termal spa ve güzellik merkezi

Ferme du Ciel, Samoëns’de  Kayak & Fitness merkezi

La Reserve, Ramatuelle’de yer alan sağlık, güzellik ve bakım merkezi

 

İNGİLTERE

Coworth Park, Ascot’ta Windsor Parkında yer alan spa ve bakım merkezi

 

İSKOÇYA

Gleneagles, Perthshire’da golf ve spa merkezi

Penninghame Foundation’s Ultimate Health Experience, Dumfries’de makrobiyotik diyet merkezi.

 

İRLANDA

Europe Hotel Resort, Killarney’de yer alan sağlık, güzellik ve bakım merkezi

 

BALİ

*Como Shambhala, Ubud’a 15 dakika sürüş mesafesinde yer alan Holistik Spa oteli

 

FİLİPİNLER

*The Farm at San Benito, Manilanın 80 km güneyinde tepelerde yer alan  Detox, De-Stress ve Medikal terapi merkezi

 

MALDİVLER

*Soneva Fushi Six Senses Spa, Baa Atolünde Kunfunadhoo adasında yer alan spa ve bakım merkezi

 

MAURİTİUS

Oberoi, Baie aux Tortues’e yer alan sağlık ve güzellik merkezi

 

SEYŞELLER

Six Senses Zil Pasyon: Felicite Adasında açılan Six Senses Zil Pasyon dramatik manzaralar ile doğayla buluşma, arınma, bakım, sağlık programları ile kendinizi şımartma, muthteşem doğal lezzetler ile sağlıklı gurme deneyimler yaşamak için adaların yeni lüks ekolojik spa oteli.

Raffles Praslin, Anse Takamaka sahilinde yer alan sağlık, güzellik ve bakım merkezi

 

MALEZYA

V Integrated Wellness, Langkawi’de Andaman otel’de yer alan yoga ve holistik spa merkezi.

 

SRİ LANKA

The Baths Spa at Amangalla, Galle’de yer alan Ayurvedik termal spa ve bakım merkezi

 

UMMAN

Six Senses Zighy Bay, Musandam yarımadasında yer alan spa ve güzellik merkezi

 

İSRAİL

Hotel Spa Mizpe Hayamim, Rosh Pina’da yer alan sağlık, güzellik ve bakım merkezi

 

AMERİKA

*Pritikin Longevity Center & Spa, Miami’de Doral Golf Resort’ta yer alan Zayıflama, Detox ve Sağlık merkezi

Canyon Ranch , Arizona’da Sonoran çölünde yer alan sağlık ve bakım merkezi

Miraval, Arizona’da Tucson çölünde yer alan holistik spa ve sağlık merkezi

*Red Mountain, Utah’da  St. George’da yer alan detox ve sağlık merkezi

*The Ranch at Live Oak, Kaliforniya’da Malibu’da yer alan zayıflama kampı (boot camp), spa ve sağlık merkezi

Cal-a-Vie, Kaliforniya’da Vista’da yer alan zayıflama kampı (boot camp), spa ve sağlık merkezi

*Pure Kauai, Hawaii’de Kauai adasında yer alan zayıflama kampı (boot camp), spa ve sağlık merkezi

 

KANADA

Spa Eastman, Quebec Eastman’da yer alan detox ve spa merkezi

 

MEKSİKA

*Bikini Bootcamp, Tulum’da yer alan zayıflama kampı (boot camp), spa ve sağlık merkezi

 

KARAYİPLER

*The BodyHoliday, St Lucia’da yer alan holistik spa ve sağlık merkezi

Physique 57, Bahamalar’da One&Only Ocean Club’da yer alan 4 günlük fitness programı

 

BREZİLYA

*Kurotel Longevity Center & Spa, Gramado’da tepelerde yer alan  sağlık, hücre yenileme ve yeniden doğuş merkezi.

 

KOSTA RİKA

The Asclepios Wellness & Healing Retreat, detox, spa ve sağlık merkezi

 

AVUSTURALYA

*Gaia Retreat, Brooklet’te yer alan sağlık, güzellik ve bakım merkezi

Kangaroo Island Health Retreat, Kangaroo adasında yer alan detox ve sağlık merkezi

 

Zeynep Atılgan Boneval