PRAG OTELLERİ

TASARIM ve BUTİK OTELLER

The Emblem, Platnerska 19, 1.Bölge / Tasarımcı Alison McNeil imzası taşıyan stil sahibi butik otel, retro mobilyaları modern dokunuşlar ile harmanlayan ferah ve zevkli bir atmosfer sunuyor. Merkezi konumu ile Prag’ın en ideal butik oteli.

Hotel Josef, Rybna 20, 1.Bölge/ Hotel Josef, Londra’da yaşayan Çek doğumlu ünlü mimar Eva Jiricna imzasını taşıyor. Design Hotel üyesi olan otel, konumu ve rahatlığıyla şüphesiz Prag’da kalmak için en iyi seçeneklerden biri. Kentin merkezinde, alışveriş caddesi Parizska’ya yürüme mesafesinde konumlanan bu modern otelde, konforunuzu oldukça makul fiyatlara sağlayacaksınız.

Icon Hotel, V jame 6, 1.Bölge / 19. yüzyıl binasında yer alan yenilikçi, yaratıcı ve modern butik otel Prag’ın gözdelerinden. Geniş ve ferah odaları, alt katındaki bistro restoran hamburgerleri ile meşhur/

Hotel UNIC Prague, Soukenická 25, 1.Bölge / Prag’ı ortaçağ sokaklarında fiyat kalite oranı çok iyi olan karakterli ve çağdaş bir butik otel.

Barceló Old Town Praha, Na Strzi 32, Celetná 29/288, 1.Bölge / Eski şehir meydanı ile Barut Kulesi arasındaki merkezi konumdaki 17. yüzyıldan kalma tarihi bina 62 odalı zevkli ve modern bir butik otele dönüştürülmüş.

Maximilian Hotel, Haštalská 14, 1. Bölge /Eski şehrin saki bir meydanı olan Haštalské náměstí’de St. Hastal kilisesinin karşısında yer alan, 920lerde avant-garde stilde inşaa edilmiş bina renove edilerek modern bir butik otele dönüştürülmüş.

Aria Hotel, Trziste 9, Malá Strana, 1. Bölge / Prag’ın ilk butik oteli ünvanına sahip bu lüks otel Malá Strana’nın sakin ve sessiz bir sokağında yer alıyor. Müzik temalı otelin 4 katının her biri farklı bir müzik stiline adanmış: Caz, Opera, Klasik ve Çağdaş. Ve ses geçirmez odaların her birinde bir besteci ya da sanatçının eserlerinin yer aldığı CD’ler, hayatı hakkında bilgiler ve kitaplar, discografisini içeren bir bilgisayar yer alıyor.

Golden Well Hotel, Prag Kalesi / Aria otelin küçük kardeşi olan Golden Well, Prag Kalesinin içinde gül bahçelerinin arasındaki bir Rönesans binasında yer alıyor. Harika Prag eski şehir manzaraları sunan 19 odası klasik şıklığı yansıtacak stilde döşenmiş.

Hotel Yasmin, Politických Veznu 12/913, 1. Bölge / Wenceslas meydanı yakınlarındaki Yasmin minimalist tasarımlı zevkli bir modern butik otel.

One Room Hotel, Mahlerovy Sady 1, Zizkov, 3.Bölge / Prag televizyon kulesi olan Praf Tower’ın tepesinde yer alan 6 yıldızlı ‘One Room’ otel şehre 70 metre tepeden bakan geniş bir loft daire. Geceliği 1000-1500 Euro arası değişen odada konaklayanlara Prag seyahatleri boyunca eşlik etmek üzere şöförlü bir limuzin veriliyor.

Augustine Hotel, Letenská 12/33, Malá Strana, 1.Bölge / Eski bir manastırdan dönüştürülen şık & lüks butik otelin kendine özel bira evi ve geniş bir spa’sı var.

Neruda Hotel, Nerudova 44, Mala Strana, 1.Bölge / Design Hotel üyesi olan çağdaş ve minimalist tasarımlı butik otel Prag Kalesine 400 metre uzaklıkta yer alıyor.

Three Storks, Valdstejnske Naemsti 8, Malá Strana, 1. Bölge / Prag kalesinin gölgesinde yer alan 14.yy’dan kalma bir manastır birahanesi, Çek mimar Eva Jiřičná’nın imzası ile bir butik otele dönüştülmüş.

Buddha Bar Hotel, Jakubská 8, 1.Bölge / Buddha Bar zincirlerinin oryantal dokusunu taşıyan butik otel 

Andel’s Hotel, Stroupeznickeho 21, 5.Bölge / Londralı ünlü mimarlık ofisi Jestico+Whiles tarafından tasarlanan otel, ferah ve şık tasarımı ve de çok iyi servisi ile güzel bir konaklama alternatifi. Ağırlıklı olarak iş camiasına hitap ediyor.

Diğer Butik Oteller

 • Absolutum Boutique Hotel, 7. Bölge
 • Belvedere Hotel, 7. Bölge
 • Mosaic House, 2. bölge
 • Hotel Ariston, 3. Bölge

 

 

BÜYÜK VE ŞIK OTELLER

Four Seasons Hotel Prag, Veleslavinova 2a 1098, 1.Bölge / Vltava Nehri kıyısında eski şehrin en merkezi konumunda, Rönesans ve barok mimari özelliklerini taşıyan üç binada yer alan Four Seasons klasik şıklığı yansıtıyor.

Carlo IV Prague, Senovazne namesti, 1.Bölge / Boscolo oteller grubuna ait lüks otel tarihi bir posta binası ve bankada konumlanıyor.

Mandarin Oriental, Nebovidska 459/1, 1.Bölge / Charles Köprüsünün dibinde Malá Strana’da konumlanan 14. yüzyılda manastır olarak kullanılan tarihi binasında klasik şıklık ile Asya huzurunu harmanlıyor.

Hotel Radisson SAS Alcron, Stepanska 40, 1.Bölge / Wencesles Meydanı yakınındaki Art Deco stili otel

Kempinski Hybernska Prag, Hybernska 12, 1.Bölge / Belediye Binası ve Charles Köprüsü’ne yürüme mesafesinde 17. yüzyıldan kalma bir barok sarayda klasik ve modernin iç içe geçtiği şık otel.

Diğer Klasik Oteller

 • Hotel Rott, Male Namesti 138, 1. Bölge
 • Mamaison Suite Hotel Pachtuv, Karoliny Svetle 34, 1. Bölge

 

 

 

UYGUN FİYATLI KÜÇÜK BUTİK OTELLER

 • Hotel Klarov,  U železné lávky 567/12, Mala Strana / Prag kalesinin eteklerinde, 18. yüzyıldan kalma harika bir Art Nouveau binada yer alan otel lokasyon/atmosfer/servis/kalite/ fiyat dengesinde en sevdiğimiz  otel oldu. Beyonce, Queen, Bob Dylan gibi efsaneleşmiş müzisyen ve şarkıcıların isimlerini taşıyan ve onların tarz ve ruhunu yansıtacak şekilde döşenmiş 16 odası, ya Prag’ın ünlü köprülerine ya da Prag kalesine nazır manzaralar sunuyor. Prag Kalesine tırmanan merdivenler otele sadece 100 metre, Charles Köprüsü 5 dakika yürüme mesafesinde ve Old Town Meydanı da 10 dakikalık mesafede.

  Diğer Uygun Fiyatlı Oteller

  • Hotel U Tri Bubnu, U Radnice 13/8, 1.Bölge
  • U Prince, Staromestske 29, 1.Bölge
  • Art Nouveau Palace, Panska 12, 1.Bölge
  • Cathedral Rooms, Tynska 11, 1.Bölge
  • Nicholas Hotel, Malostranske 5, Malá Strana, 1.Bölge
  • Designhotel Elephant, Na Florenci 29, 1. Bölge
  • Hotel Paris, U Obecniho Domu 1, 1. Bölge

 

 

 

 

 

 

 

YOLCULUK TERAPİSİ PRAG YAZILARI

 

 

 

 

 

Zeynep Atılgan Boneval