MİAMİ İZLENİM & ROTA & REHBER

 

 

Amerika Birleşik Devletlerinin en canlı, en cıvıl cıvıl, en renkli ve de en kozmopolit şehri şüphesiz Miami.

 

Florida eyaletininde, okyanusun kenarındaki muhteşem konumu ile yılın 8-9 ayı güneş alan Miami, deniz ve plajlarla içiçe yaşamaya alışmış, ‘dolce vita’ bir ruha sahip, rahat, kaygısız ve haz odaklı bir şehir. Ayrıca Miami’de yaşayanların çoğunluğu Hispanik’lerden (Küba, Karayip ve Haitililer) olduğu için Latin kültürün getirdiği canlılık, renklilik ve neşe şehrin her yerinde gece gündüz hissediliyor.

 

‘Sihirli Şehir’ olarak da adlandırılan Miami’de o kadar çok yapılacak şey varki:

South Beach, Miami’nin hiç boşalmayan plajı: mükemmel kumsalı, sahil boyunca dizilmiş çeşit çeşit şık ve büyük, art deco, tasarım ve butik otelleri, restoranları, butikleri ve kulüpleri ile 24 saat yaşıyor…

Tasarım ve alışveriş meraklıları için Design District şık butikleri ve atölyeleri ile bir cevher…

Little Havana adeta küçük bir Küba, Little Haiti ise küçük bir Haiti…

Wynwood ise dev bir sokak sanatı sahnesi…

 

Civarında bir sürü turkuvaz renginde bir denize nazır bembeyaz kumlu sahiller var…

Amerika’nın en çılgın gece hayatı burada…

 

Ve de Latin mutfağının en güzel örnekleri burada…

 

Fakat Miami son 10 yıldır başka bir kimliği ile ön plana çıkıyor: sanat ve tasarımın buluşma noktası!

 

Çağdaş sanat dünyasının kış durağı olan Art Basel Miami Beach, her yıl Aralık ayında sanat dünyasının önde gelen isimlerini, galerileri, koleksiyonerleri, ve sanat meraklılarını Miami’de buluşturuyor.

 

2002’den beri Miami’nin Art Deco bölgesinde gerçekleştirilen Art Basel Miami, tüm dünyadan yüzlerce galerinin temsil ettiği binlerce sanatçının eserine ev sahipliği yapıyor. Bu fuar ile eş zamanlı olarak; Art Miami, Design Miami, Pulse, Flow, Aqua, Nada, Scope, Verge, Photo, INK, PooL, Fountain, Bridge gibi yaklaşık 20 civarı uydu fuar da Miami’de yer alıyor. Özel sergiler, kişisel koleksiyonlar, performanslar, sokak enstalasyonları, paneller, fotoğraf, müzik, film, mimarlık ve tasarımı resimle birleştiren etkinlikler ve partiler ile Miami Aralık ayında adeta şölen yerine dönüşüyor.

 

Şehrin dört bir yanına yayılmış sürprizler sayesinde sadece sanatseverlerin değil, seyahat etmeye meraklı herkesin çekim merkezi haline gelen Miami’nin yaratıcı atmosferini ve ilham verici enerjisini kaçırmayın.

 

 

 

 

MİAMİ’DE SANAT VE TASARIMI KUCAKLAYAN DEĞİŞİM

 

Okyanusu bir mercan gibi kavrayan sahiller, tertemiz bir deniz, uçsuz bucaksız kumsallar, cıvıl cıvıl plajlar, güneşle ısınan şerbet gibi bir hava, fışkıran tropik yeşillikler, palmiye ve muz ağaçları, timsahları ile cömert doğa ile tropik bir deniz cenenti Miami mi?

 

Parlak neonlarla renklenmiş nostaljik bembeyaz art deco binalar, pırıl pırıl lüks spor veya ‘kaslı’ vintage Amerikan arabalar, yanık tenli mini elbiseli güzel bayanlar, yakışıklı keten pantalonlu erkekler, kaykay, paten, koşu yapan adeleli sportmenler, her yerden yükselen Latin ritmleri, ışıltılı restoran ve barlar, pistleri kaynayan çılgın diskolar, sınır tanımayan cesur kabare ve şovlar ile heyecanlı, kıvılcımlı, kışkırtıcı, seksi, insanın kanını kaynatan Miami Vice dizisi Miami’si mi?

 

Emeklilerin bol güneş, bol oksijen, temiz ve sıcak hava, huzur, dinginlik ve golf için yerleştiği Miami mi?

 

Üniversiteli gençlerin bahar tatillerinde plajlarda, sokaklarda, gece gündüz 24 saat süren eğlencesi ile sokakları doldurduğu Miami mi?

 

Eskiden bunların hepsi Miami’yi anlatmak için geçerli ve yeterliydi… Ancak son 10 yılda Miami’de gücünü yaratıcılık ve sanattan alan yepyeni, taptaze, dinamik bir rüzgar esiyor.

 

Her yıl dünyanın en önemli üç sanat ve tasarım fuarları olan Art Basel, Art Miami ve Design Miami ve onlarca uydu şova sahne olan Miami sahillerinde sanatsal bir rönesans yaşanıyor.
Terkedilmiş beton mahalleler ve herkesin girmeye korktuğu ücra köşeler dönüşüm projeleri ile yeniden yaratılarak, sokak sanatı, sanat galerileri, sanatçı atölyeleri, performans mekanları,  MOCA, Wolfsonian, Perez, de la Cruz gibi yüksek kalibrede çağdaş sanat müzeleri ve sergi alanları, konsept mağazalar, tasarım ve moda showroomları ile buram buram ilham ve yaratıcılık kokmaya başladı.

 

Takipçi deneysel gastronomi projeleri ile restoran, kahve evleri, konsept barlar ise bu mahallelere taptaze yaşam enerjisi aşıladı.

 

Eski bir araba garajı avant-garde bir konsept mağazaya dönüşebiliyor, otel veya emlak milyarderi koskoca nir mahalleyi yeniden inşaa edebiliyor, zenginler milyonlarca dolarlık sanat koleksiyolarını sergilemek için halka açıyor, bir ecza öğrencisinin ev yapımı ekmekleri tüm şehrin dilinden düşmüyor…

Yatırımcılar okyanus kıyısındaki bu ufak şehrin büyümesi, mimarlar da bu büyümenin son derece yakışıklı gözükmesi için el birliği içindeyken, şehrin damarlarında akan Latin kanı bu gelişime renkli bir ruh ve canlı bir ritm katıyor.

Latin Amerika’nın gayri resmi merkezi olan Miami’de, Latin kültürü ve ruhu, baharatlı lezzetler, canlı ritmler, cesur renkler, yaratıcı kokteyller ile, nereye giderseniz gidin kokusunu duyduğunuz bir parfüm gibi havaya karışmış durumda…

Evet, yeni yetmeler ve emekliler hala Miami’de ancak artık onlara dünyanın en önemli koleksiyonerleri, sanatçıları ve sanat meraklıları eşlik ediyor.

 

Hınzır, muzip, seksi çocuk büyüdü ve olgunlaştı, ancak heyecanından ve renkliliğinden hiçbir şey kaybetmedi…

 

Kısacası upuzun kumsalları, masmavi gökyüzü, Latin kültürü, göz alıcı Art-Deco mimarisi ile Miami, hem yeni gelişen enerjik, dinamik ve yoğun sanat bölgelerini keşfetmek, hem de Art Basel, Art Miami ve Design Miami gibi sanat etkinliklerine katılmak için kış aylarında bir ziyareti hak ediyor.

 

 

 

 

 

 

MİAMİ KEŞİF ROTALARI

 

SANAT ROTALARI

DOWNTOWN

Aslında iş merkezi olan Downtown, Brickel Road, Biscane Bulvarı ve Fragler Road gibi hareketli caddeleri, Gusman Center of Performing Arts, American Airlines Arena, Bayfront Park anfitiyatrosu, Adrianne Arsht Performing Arts gibi önemli durakları ile şehrin konser, müzikal, bale ve performansları ile şehrin etkinlik merkezi.

 • Palmiyeler ile bezenmiş yürüyüş yolu Baywalk Path sizi kastro rejiminden kaçan Küba’lıların anıtı ve bir müzeye ev sahipliği yapan Freedom Tower’a, şehrin en önemli performanslarına ev sahipliği yapan American Airlines Arena ve görkemli PAMM Müzesine ulaştırıyor.
 • Dünyaca ünlü mimarlik ofisi Herzog & Meuron tarafından tasarlanan Perez Sanat Müzesi – PAMM ise Biscane Bulvarı sahilinde bir yıldız gibi parlıyor. Yükseltilmiş bir platform üzerinde, dev bir gölgelik altında heykel gibi duran üç katlı ,18.500 metrekarelik dev müze, şehrin sofistike kültürel rönesansını yansıtan bir başyapıt.

 

WYNWOOD 

Miami’deki Rönesansın esas başoyuncusu ise Wynwood Art District.

 • Şehrin kuzeyinde yer alan, eskiden Little San Juan ya da El Barrio lakabı ile anılan bölge, 1950’lerde Porto Rico’lu göçmenlerin yerleşimi iken, kimsenin pek girmeye cesaret edemediği bir mahalleydi.
 • 2000’lerin ortasında sanatçıların bölgedeki ucuz kiraların cazibesine kapılıp terkedilmiş depolara yerleşmesi, ardından da geniş ve ferah mekan arayışı içindeki sanat galerileri, pop-up restoranlar ve tematik kafelerin bölgeyi tercih etmeye başlaması ile Wynwood radara girdi.
 • Asıl yükselişi ise emlak yatırımcısı Tony Goldman’ın tüm bölge için geliştirdiği planlama girişimi çerçevesinde binaların özelleştirilerek sanat kurum ve galerilerine tahsis edilmesi ile yaşadı.
 • Güneyde 20. Cadde, kuzeyde 36. Cadde, batıda I-95 ve doğuda Northeast First bulvarı arasında kalan bölge 70’in üzerinde galeri, stüdyo, müze ve koleksiyon evi ile yeniden yaratılarak, yüksek kalitede sanat üretilen, keşfedilen, sergilenen ve satın alınan bir mahalleye dönüştü.
 • Şehrin en yeni favori mahallesinin asıl çekim merkezi ise dünyanın en ünlü sokak sanatçılarının grafitilerini sergileyen Wynwood Walls. Duvarları süsleyen bu renkli kalıcı serginin yanı sıra, her yıl sanat ajansı Primary Flight küratörlüğü ile yeni sokak sanatçılarının grafitileri de ekleniyor.
 • Sadece Wynwood’un sokaklarında dolaşıp birbirinden çarpıcı ve renkli grafitileri seyretmek ruhunuzu ilham ile beslemeye yetiyor.
 • Bugün dünyanın en geniş ve konsantre sokak sanatı bölgesi haline gelen Wynwod duvarlarının ana arteri olan 2. Bulvarda, her ayın 2. cumartesi akşamı ‘Artwalk Wynwood’ etkinliği kapsamında rehberli sokak grafiti yürüyüşleri düzenlenirken, tüm sanat galeri ve stüdyoları da kapılarını gece geç saatlere kadar açık tutuyor.

 

 

LİTTLE HAVANA – DESİGN DİSTRİCT

Little Havana olarak da bilinen Design District, 1950’lerde Batista rejiminden kaçarak Miami’ye yerleşen Küba’lıların yaşam alanı olan bölge, Calle Oche’yi kendisine merkez alan sokaklarındaki kıpır kıpır insanları, puro ve tropik meyve satıcıları, mohito gibi kokteylleri, salsa melodileri, canlı renkleri ile adeta minik bir Havana.

 • Maximo Gomez Parkında Kübalı yaşlılar hala her gün bir araya gelip domino masalarında saatlerce domino ve staranç oynuyor.
 • Ancak bölge Louis Vuitton gibi dünyaca ünlü büyük mağazaların amiral mağazalarını buraya taşıması sonucu büyük bir dönüşümden geçiyor.
 • Bölgede yer alan göz alıcı art-deco binalar ve duvarlarını kaplayan şaheser seramikler restore edilerek, sokakların görüntüsü son derece renkli bir hal aldı.
 • Tomas Maier, Yoshi Yamamoto, Marni, Louis Vuitton gibi moda ve tasarım markalarını harika mağazalarının yanı sıra, Rubbel, Margulies, Scholl gibi sanat koleksiyonerleri sergi evleri, galeriler, sanatçı stüdyoları, yeni nesil restoran, kafe ve gece kulüpleri açılışları ile şenlendi.

 

Sanat meraklıları için öneriler:

 • Aralık başında şenlenecek sokak ve bölgeleri kaçırmayın; Collins Avenue üzerindeki Sergi Merkezi’nden South Beach’e kadar yer alan pek çok otele sergiler, enstelsayonlar, performanslar yer alacak, ayrıca Biscayne Boulevard, The Wynwood Art District ve Design District’te çadır ve eski depo binalarında gerçekleşecek farklı sergiler, etkinlikler ve partilere katılabilirsiniz. Meraklıları Art Basel Miami Beach yanı sıra, art Miami, Design Miami, Pulse, Flow, Aqua, Nada, Scope, Verge, Photo, INK, PooL, Fountain, Bridge fuarlarını ziyaret edebilisiniz.
 • Miami sanat avcılarının keşfettiği lokal ve uluslararası yetenekler arasında Rebelia Marin, Federico Vegas, Darya, Rafael Reveran, Cipriano Martinez, Ivan Capote, Miler Lagos, Thomas Saraceno gibi isimleri takibe alın!

 

 

 

 

MİMARİ ROTALARI

South Beach

30’lardan kalma bembeyaz art-deco mimarili binaları ile hala şehrin en gözde ve canlı bölgesi olmayan devam eden South Beach, konaklamak için en uygun bölge. Tarihi Art-deco, ardından neo-barok ve modern stilde inşaa edilmiş nostaljik otellere eklenen ultra modern lüks oteller ile, denizin, güneşin, plajın, şehrin canlı yeme-içme-eğlence sahnesinin tadını çıkarmak için ideal. Ocean Drive ve Lincoln Road gündüzleri kafe ve dükkanları, geceleri de restoran, bar ve kulüpleri ile her daim canlı.

 • Ocean Drive üzerinde yer alan, orjinal mimarili Adrian, Avalon, Beacon, Breakwater, Majestic gibi otelleri, ve de cankurtaran kuleleri ile adeta bir Art Deco açık hava müzesi olan South Beach’de ayrıca mimari başka harikalar da var: Frank Ghery imzalı konser salonu New World Center (500 17th St), Bass Museum of Art müzesinde yeni açılan Mısır Bölümü (2100 Collins Avenue, Miami Beach), undergroung posterler ve art deko saatlerin sergilendiği Wolfsonian (1001 Washington Avenue, Miami Beach)..
 • South Beach’in ucunda, terk edilmiş eski bir çöp alanında, yeniden hayat bulan park South Pointe Park gün batımlarının son gözdesi. Parkın en çarpıcı özelliği ise Alman sanatçı Tobias Rehberger 17mt yüksekliğindeki rengarenk deniz feneri enstelasyonu.

 

Coconut Grove

Yıllardır Miami’nin en seçkin sanat galerilerine ev sahipliği yapan Coconut Grove hala bohem burjuva atmosferini korumaya ve ilgiyi üzerine çekmeye devam ediyor.

 • Kısaca Grove olarak bilinen bu mahalle, yol kenarında yan yana dizilmiş tropik ağaçları, harika mimaride mercan kayasından ev ve binaları, efsanevi yat kulübü, sanat galerileri ve sokak sanatçıları, gözde restoranları ile gece gündüz canlı bir uğrak yeri.
 • Biscane Bay bulvarı üzerinde 1916’da Amerikalı ünlü işadamı James Deering tarafından inşaa ettirilen görkemli malikane ve Rönesans stili heykel, çeşme ve fıskiyelerle donatılmış bahçeler, Miami’nin önemli müzelerinden Vizcaya‘ya ev sahipliği yapıyor.

 

Coral Gables

Emlak yatırımcısı George Merrick Miami’de Coral Gables mahallesini yarattığında şehir planlamacılığında bir devrim olarak nitelendirilmişti.

 • Ülkenin ilk planlanarak yaratılan bölgesi olan Coral Gables; Akdeniz mimarili evleri, Al Capone’un bir zamanlar yaşadığı, geniş golf sahaları ve görkemli malikaneye ev sahipliği yapan Biltmore Oteli ve de botanik bahçesi, su kanalları, fıskiye, çeşme, havuz, heykelleri, şık villa ve kafesi ile ufak bir Venedik replikasınolan büyüleyici Venetian Pool ile görülmeye değer bir semt.

 

Mimari meraklıları için öneriler: 

 • Art Deco Tarihi Bölgesini gezerek 20′li, 30′lu ve 40′lı senelere ait yaklaşk 800 farklı binanın muhteşem mimarisini South Beach’de yürüyerek gezip görebilir
 • Coconut Grove’da bulunan 15. ve 19. yüzyıllara ait mobilya ve tabloların bulunduğu Vizcaya Müzesi (3251 South Miami Avenue) nin, büyüleyici fıskiyeler, şık havuzlar muhteşem bahçelerini gezebilir
 • Biscayne Boulevard üzerindeki Bacardi Binası müze ve sanat galerisini gezebilir
 • Coral Gables’da Biltmore Oteli’nde Al Capone’un 13. kattaki süitini ziyaret edebilir. Venetian Pool’u gezebilir
 • 1930’da inşaa edilmiş ve Versace’nin ölümünden sonra Casa Casuarina isimli üyelere-özel klüp/otel’e dönüştürülmüş Versace Mansion’ı gezebilir.

 

 

DENİZ & PLAJ ROTALARI

Bembeyaz upuzun kumsalları ve turkuvaz renginde okyanusu ile göz kamaştıran Miami’de deniz, güneş ve sahil keyfi olmazsa olmaz bir deneyim.

 

Art deco mimarisi, cıvıl cıvıl kozmopolit atmosferi ile Miami’nin en hareketli semti South Beach, en gözde plajları barındırıyor. Art Deco bölgesinde otellerin hepsinin kendine özel plajı var. Kaldığınız oteli plajına göre seçebilirsiniz.

 

 • Ocean Drive üzerinde 1. Ve 12. Caddeler arası South Beach upuzun kumsalı ve yürüyüş yolu ile hem sahil yürüyüşleri, hem de kaykay ve paten yapmak için ideal. En kozmopolit plaj olan South Beach üstsüzler, gay ve lezbiyenlere de kucak açıyor.
 • Ocean Drive’ın 5. ve 15. Caddeler arasında kalan Lummus Park en popüler kumsal.
 • St Tropez’den tanıdığımız plaj kulübü Nikki Beach’in, 1 Ocean Drive lokasyonunda palmiyeler altında bir kulübü yer alıyor. Gün boyu güneşlenip, müzik dinleyip, ilerleyen saatlerde plaj partisine katılabilirsiniz. Pazar geceleri ise parti sabaha kadar devam ediyor.

 

 • Collins Avenue üzerinde 21. Ve 46. Caddeler arasında kalan Mid Beach, plajındaki renkli can kurtaran kuleleri, şezlong ve şemsiylere, yürüyüş yolunda patenciler, koşu ve yürüyüş yapanlar ile çok canlı ve renkli.
 • Collins Avenue üzerinde 46. Ve 78. Caddeler arasında kalan palmiyeler ve yeşillikler ile çevrelenmiş North Beach ise kafeleri, can kurtaran kuleleri, şezlong ve şemsiyeleri ile yine gözde bir plaj.
 • Collins Avenue üzerinde 78. Ve 87. Caddeler arasında yer alan North Shore Open Space sakinliği, kumsal kenarı yürüyüş yolu, piknik masaları, dinlenme odaları ve duşları ile çocuklu ailelerin tercihi.
 • Tüm fuar etkinliklerinin bulunuduğu 15. caddenin kuzeyinde yer alan Miami Beach, Art Basel ve Art Miami ile canlanan Aralık ayının en gözde plajı.

 

 • Sörf ve kite severler Biscane Bay’in doğusunda yer alan Virginia Key Beach North’a gidebilir

 

 • Miami Beach’den kuzeye doğru Collins Avenue üzerinden yukarı ilerlerseniz, 1.5 kilometrelik bembeyaz kumsalı ve pırıl pırıl berrak denizi ile Surfside Plajı karşınıza çıkacak. Yavaş yavaş Miami’den buraya doğru ilerleyen otel ve lüks residans projeleri ile iyice radara giren plaj, aslında şehrin denize girmek için en muhteşem noktalarından.

 

 

 

DOĞASEVERLER İÇİN ROTALAR

 • Amerika timsahı, Florida panteri gibi yok olmaya yüz tutmuş çok sayıda hayvan türüne ev sahipliği yapan Everglades Ulusal Parkı doğa meraklıları için biçilmiş kaftan.
 • Mercan kayalıkları ve akvaryumları ile ünlü Biscayne Ulusal Parkını ziyareti hak ediyor.
 • Yunuslar, foklar, balinaların şovları, köpekbalıkları ve çeşit çeşit deniz altı hayvanını barındıran akvaryumlar ve de timsah, sürüngen, tropik kuşları görmek için Seaquarium (4400 Rickenbacker Cswy, Key Biscayne) doğru adres.
 • 1938’de kurulan Fairchild Tropical Gardens, 83 dönümlük açık alanında Amerika’nın en büyük botanik bahçesi. Dünyanın her yerinden gelen bitki, ağaç ve çiçeklerin yanı sıra iguana ve timsahları görebileceğiniz Fairchild Tropical Gardens’da çikolata festivali, sinema gösterimleri, astroloji buluşmaları, bahçıvanlık eğitimleri gerçekleşiyor. (10901 Old Cutler Road Coral Gables)
 • Downtown’da yer alan Parrot Jungle Island’da az bulunu farklı kuş türleri yanı sıra orangutan, timsah, kaplanlar görülebilir. (1111 Parrot Jungle Trail, Watson Island)
 • Asya, Afrika, Avusturalya, Güney ve Kuzey Amerika kıtalarına özgü toplam 1.300 hayvana ev sahipliği yapan Miami Metro Zoo Hayvanat Bahçesi (12400, SW 152nd Street)
 • Dalış, deniz ve doğa meraklıları, kısa bir mesafede olan Florida Keys 1-2 günlük kaçamak yapabilir.

 

 

GASTRONOMİ, MÜZİK, DANS VE EĞLENCE ROTALARI

Amerika’nın en çılgın eğlence hayatını barındıran Miami’de mutlaka gece hayatının, canlı müzik klüplerinin ve latin danslarının keyfini çıkarın.

 • South Beach şehrin canlı yeme-içme-eğlence sahnesinin tadını çıkarmak için ideal. Ocean Drive ve Lincoln Road geceleri de restoran, bar ve kulüpleri ile her daim canlı.  Ayrıca Şubat ayında South Beach’de gerçekleşen SoBe Gastronomi Festivali yeme – içme meraklıları için büyük bir ilgi odağına dönüştü
 • Puro satıcıları, mobilyacılar, cafeleri ve dans kulüpleri ile adeta minik Küba olan Little Havana’nın kalbi olan Calle Ocho sokağında ya da Little Haiti’nin restoran ve barlarında eşsiz Latin lezzetleri tadabilir, yemekten sonra canlı müzikler eşliğinde dans edebilirsiniz.

 

MÜZELER VE SANAT GALERİLERİ

 • PAMM – Pérez Art Museum, 1103 Bicane Boulevard, Downtown / ve 21. yüzyıl modern ve çağdaş sanatına adanmış PAMM müzesi, ABD, Latin Amerika ve tüm dünyadan sanatçıların eserlerini sergileyen bir müze. Pritzker Prize ödüllü mimarlık ofisi Herzog & de Meuron tarafından tasarlanan başlı başına bir şaheser olan bina, sergi alanları yanı sıra, deniz kenarında Verde restoranda yemek keyfi, müze mağazasında kitaplar, posterler, tasarım ürümler ve el yapımı zanaat eserleri ile alışveriş keyfi sunuyor.
 • MOCA, Joan Lehman Binası, 770 NE 125th Street, North Miami / Museum of Contemporary Art, 1981’de açılan Center of Contemporary Art sanat galerisinin, 1996’da Charles Gwarthmey (GSNY) ve Gelabert-Navia mimarlık ofislerinin ortak projesi ile yeniden yaratılması ile oluşturulmuş bir çağdaş sanat müzesi. Bir yandan tanınmış çağdaş sanatçıların eserlerini koleksiyonunda sergilerken, diğer yandan kendisini genç umut vaad eden yeni sanatçıları keşfetmeye adamış bu müzede sende 8-10 farklı sergi gerçekleşiyor
 • MOCA @ Golman, 404 NW 26th Street, Wynwood / Çağdaş sanat müzesinin ikinci sergi alanı ise Wynwood Art District’te Goldman Antrepo Galerisinde yer alıyor.
 • Wolfsonian Museum, 1001 Washington Ave, Miami Beach / Wolfsonian Araştırma Merkezi ve Müzesi, çağımızın sosyal, politik, ekonomik, teknolojik değişimlerini sanat ve tasarım ile aktarmayı misyon edinmiş bir müze. Güzel sanatlar ve grafik çalışmasının yanı sıra binlerce endüstri tasarımı, cam, seramik, tekstil, mobilya ve nadir kitapları kapsayan koleksiyonunu sergiliyor.
 • De la Cruz Collection Contemporary Art Space, 23 NE 41st Street, Design District / Rosa ve Carlos de la Cruz çiftinin özel koleksiyonunu halka açan 3 katlı sanat galerisi, John Marquette tarafından tasarlanan 2.800 metre karelik alanda, uluslararası çağdaş sanat eserleri sergiliyor, Bir odası genç lokal yeteneklere ayrılmış.
 • Rubell Family Collection, 95 NW 29th Street, Wynwood / Dünyaca ünlü gece kulübü Studio 54’ün sahibi Steve Rubell’e ait bina, şimdi Rubell ailesinin sanat koleksiyonunu sergileyen bir sanat galerisi. Genç ve umut vaad sanatçıların mixed media eserleri ve enstelasyonlarını görmek için ideal bir adres.
 • Margulies Collection @ the Warehouse, 591 NW 27th Street, Wynwood / Wynwood Arts District’de yer alan 000 metrekarelik retro bir antrepo binasında, Martin Z. Margulies’e ait çağdaş sanat eserleri sergileyen galeride birçok sanat etkinliği de yer alıyor.
 • World Class Boxing, 170 NW 23rd Street, Wynwood / Eski bir profesyönel boks salonundan sanat galerisine dönüştürülen mekan, Debra ve Dennis Scholl çiftinin çağdaş sanat koleksiyonunu sergiliyor.
 • Galerie Emmanuel Perrotin, 194 NW 30th St, Wynwood / Fransız koleksiyoner Emmanuel Perrotin’in desteklediği çağdaş sanatçıların eserlerini sergileyen sanat galerisi.
 • Wynwood Art District ve Wynwood Walls, Miami’deki sanat rönesansının başoyuncusu Wynwood Art District. Güneyde 20. Cadde, kuzeyde 36. Cadde, batıda I-95 ve doğuda Northeast First bulvarı arasında kalan bölge 70’in üzerinde galeri, stüdyo, müze ve koleksiyon evi ile yeniden yaratılarak, yüksek kalitede sanat üretilen, keşfedilen, sergilenen ve satın alınan bir mahalleye dönüştü.  Şehrin en yeni favori mahallesinin asıl çekim merkezi ise dünyanın en ünlü sokak sanatçılarının grafitilerini sergileyen Wynwood Walls. Duvarları süsleyen bu renkli kalıcı serginin yanı sıra, her yıl sanat ajansı Primary Flight küratörlüğü ile yeni sokak sanatçılarının grafitileri de ekleniyor.
 • Sadece Wynwood’un sokaklarında dolaşıp birbirinden çarpıcı ve renkli grafitileri seyretmek ruhunuzu ilham ile beslemeye yetiyor. Bugün dünyanın en geniş ve konsantre sokak sanatı bölgesi haline gelen Wynwod duvarlarının ana arteri olan 2. Bulvarda, her ayın 2. cumartesi akşamı ‘Artwalk Wynwood’ etkinliği kapsamında rehberli sokak grafiti yürüyüşleri düzenlenirken, tüm sanat galeri ve stüdyoları da kapılarını gece geç saatlere kadar açık tutuyor.
 • CIFO Art Foundation, 1018 North Miami Avenue, Downtown / Ella Fontanals Cisneros ve ailesi tarafından Çağdaş Latin Amerika sanatçılarını desteklemek ve kültürel alışverişi güçlendirmek için kurulan Cisneros Fontanals Art Foundation, her yıl yeni Latin yetenekleri seçerek sanat meraklılarına sunuyor.
 • Norton Museum of Art, 1451 S. Olive Avenue, West Palm Beach / Ralph Hubert Norton’un, Amerika, Çin, Avrupa modern sanatı, çağdaş sanat ve fotoğraf koleksiyonundaki 7000 esere ev sahipliği yapan müzede Brancusi, Gauguin, Matisse, Miró, Monet, Picasso, Davis, Hassam, Hopper, Manship, O’Keeffe, Pollock ve Sheeler gibi 19. ve 20. yüzyılın ustalarına ait değerli eserler sergileniyor.

 

 

 

Ne Zaman Gidilir?

Miami’yi ziyaret için en güzel zaman havanın genellikle güneşli ve sıcak olduğu Kasım sonu ile Mayıs sonu arası. Ekvatora yakın olan Miami’de tropik iklim olduğu için yaz ayları, Temmuz – Ekim arası kasırga ve yağmur sezonu. Sanatseverler Aralık ayında Art Basel ve Art Miami’yi kaçırmasın.

 

 

 

 

 

 

Pratik Bilgiler
Miami’de bölgeler arası mesafeler biraz uzak; Havalimani, Miami Beach, South Beach, Downtown arasında rahat hareket edebilmek için araç kiralamanız veya UBER gibi şöförlü araç hizmetlerinden yararlanmanızda fayda var. Downtown ve Brickell arasında ücretsiz metro yer alıyor. South Pointe Park, Art Deco District ve Lincoln Road kolaylıkla bisikletle keşfedilebilecek bölgeler.  

 

 

 

MİAMİ REHBERİ

 

OTELLER

Tasarım Oteller

 • Four Seasons Hotel @ The Surf Club Miami, 1930’da zengin iş adamı Harvey Firestone tarafından üyelere özel bir kulüp olarak açılan Surf Club, yüzyılın ortalarında hayal gücünü zorlayan parti ve etkinlikleri ile bir efsane haline gelmişti. Churchill, Frank Sinatra, Hitchcock, Liberace, Mohammad Reza İran Şahı’nı ağırlayan efsane, 85 yıl sonra Four Seasons tarafından yeni bir fantezi dünyası olarak canlandırıldı. Pritzker ödüllü mimar Richard Meier tarafından 1930’ların Akdeniz ruhunu ve Surf Club ihtişamını yeniden canlandıracak şekilde tasarlanan 77 odalı otelde, Positano’nun ünlü restoranı Le Sirenuse, ünlü şef Thomas Keller’in imzasını taşıyan Kaliforniya’lı French Laundry ve New York’lu Per Se restoranları yer alıyor. 9011 Collins Avenue
 • Faena Hotel, Karşı konulmaz bir görsel ihtişama sahip mimarisi olan Faena, Güney Amerika kültürüne saygı duruşu sergiliyor. Otelin dekorasyon ve tasarımı Moulin Rouge filminin yönetmeni Baz Lhurmann ve kostüm tasarımcısı Catherine Martin’e emanet edilmiş, Los Fuegos restoran ise şef Francis Mallmann’ın barbekü lezzetlerini sunuyor. 3201 Collins Avenue Miami Beach
 • Delano, Madonna’nın ortağı olduğu otelin restoranı Blue Door ve South Beach’in Art Deco binaları arasından çok katlı mimarisi ile sıyrılan otel, Philippe Starck’ın dokınuşlarıyla hizmet veriyor. Ünlü partilere ve ünlü dj’lerin performanslarına ev sahipiliği yapan otel, göz alıcı uzun kumsal ile birleşiyor. 1685 Collins Avenue, South Beach
 • The Tides, South Beach Atlantik Okyanusu’ndan birkaç adım ötede, bazılarına göre Miami’nin en iyi oteli olarak gösterilen The Tides, vintage objeler, ahşap aksesuarlar ve farklı dokularla zevk sahibi bir otel. Tüm odaları okyanus manzarasına sahip ve her misafir için asistan hizmeti de bulunuyor.  1220 Ocean Drive
 • SLS Hotel South Beach, Lenny Kravitz’in tasarım şirketi Kravitz Design ve Phillipe Starck’ın el ele verip yeniden yarattığı SLS otelin içinde yer alan şef José Andrés’in ispanyol restoranı The Bazaar, Philippe Starck’ın Japon esintileri taşıyan restoranı Katsuya by Starck, eğlence mekanları Blowout Bar ve Hyde Beach Lounge, South Beach’in yeni gözdeleri arasında.1701 Collins Avenue
 • Fisher Island, South Beach’in canlı atmosferinden birkaç dakika uzaklıkta ve sadece özel tekneler ya da feribot ile ulaşımı olan oldukça özel bir otel. Spa’sı ve golf sahası ile öne çıkan, Miami’nin ikonik manzarası ve Atlantik okyanusunun nefes kesici gün batımlarını izlemek için ideal konumda olan otel unutulmaz bir Miami deneyimi sunmaya hazır. 1, Fisher Island Drive
 • W South Beach, Havalı barlarında takılın, spa’sının tadını çıkarın, restoranlarda dünya mutfaklarının peşine düşün ve kendinizi şımartın. Ya da yüksek topuklu ayakkabılarınızı giyin ve otelden adımınızı atar atmaz Miami’nin ışıltılı yaşamına dahil olun.  2201 Collins Avenue, Miami Beach
 • The Setai, Miami’nin ünlü Art Deco semtinde yer alan otel,  yoga ve tai-chi dersleri ile ön plana çıkmakta. Ünlü plajın üzerinde yer alan otelin spa merkezi ve Asya tarzı odaları göz yormayan bir sadelikte dizayn edilmiş. 2001 Collins Avenue, Miami Beach
 • Mondrian South Beach, Sofistike ve sıradışı bir dekorasyona sahip otel, çeşitli terapiler sunan spa’sı, hamakların olduğu yemyeşil bahçeleri, muhteşem günbatımı manzarası ve konforlu odaları ile Maimi’nin trend otelleri arasında. Otelin deniz manzaralı barı Sunset Lounge ise Miami partilerinin gözde adreslerinden.  1100 West Avenue
 • Gansevoorth South, Kapıdan girdiğinizde sizi karşılayan köpek balıkları ile dolu dev akvaryumu, hip partilere ev sahipliği yapan muhteşem manzaralara nazır teras havuzu, özel plajı, STK ve Phillippe gibi trendy restoranları, ve gece hayatının gözdesi kulübü ile standartları yükselten trendy bir otel. 2377 Collins Avenue, Miami Beach
 • Standard Spa Miami Beach, New York ve Los Angeles’tan tanıdığımız Standard otel Miami’de suyun arındırıcı ve dinlendirici özelliklerini geniş bir spektrumda sunan bir spa oteli olarak karşımıza çıkıyor. Türk hamamından Roma küvetlerine, saunalardan hidroterapi havuzlarına, çamur banyolarından sıcak küvetlere, arktik havuzdan jet buhar banyolarına, dinlendirici ve rahatlatıcı ritüel seçenekleri ve bakımları ile adeta bir su cenneti olan otel, kendinizi su ile sarıp sarmalamak için ideal bir adres. 40 Island Avenue Miami Beach
 • Shore Club, Miami’nin ilk Art Deco renovasyon projesi olarak tarihe geçen efsanevi otel, popüler Nobu, Ago restoranları, Skybar teras barı, palmiyelerle bezenmiş havuzu ve plajı ile hala sanat, moda, tasarım ve medya dünyasının gözdesi. Butik otel zinciri Morgan’s üyesi olan bembeyaz bir dünyanın hakim olduğu otel, 379 odası ve 8 evi ile lüks bir konaklama seçeneği. 1901 Collins Avenue, Miami Beach
 • Sagamore, Sanat, moda ve tasarım dünyasının gizli cenneti olan bu otel sergilediği farklı eser ve işler ile sürprizlerle dolu bir sanat galerisi adeta. Video art meraklıları için bir cennet olan otel daha sessiz, sakin ve ayakları yere basan konforu tercih edenler için ideal. 1671 Collins Avenue, Miami Beach
 • YVE Hotel, Downtown Miami’de tasarım ve sanat dünyasının yeni gözdesi otel yeni nesil lüks anlayışının güzel bir örneği. Renelio Marin gibi lokal yeteneklere destek veren otelin her köşesinde canlı ve parlak renklerde dev kanvaslar sergileniyor. 146 Biscayne Blvd, Downtown

 

 

Klasik Oteller

 • Raleigh Hotel, 1940’da inşaa edilmiş otel South Beach’in art deco otellerinin tartışmasız şövalyesi. İncecik siyah bir konturu barok havuzundan, kıvrımlı lobisine, nostaljik odalarından plaj şemsiyelerine taşıyarak bütünlük hissi yaratan otelin adeta imzası bu siyah detay. Otel gurusu Andre Balaz tarafından işletilen 104 odalı otel ışıltılı geçmişini hala yaşatmayı başarıyor, özellikle Pazar günleri havuz başı partileri çok ‘in’. 1775 Collins Avenue Miami Beach
 • The Betsy South Beach, 1930’larda inşaa edilmiş 61 odalı Betsy, kolonyal mimarisi ile çevresindeki Art Deco binalardan ayrışarak klasikleşmiş bir otel. Dış cehphesinde tarihi karakterini yaşatırken, geçirdiği renovasyonlar ile iç mekanlarında modern ve gelenekseli harmanlayarak çağı yakalamayı başarmış. 1440 Ocean Drive, Miami Beach
 • Loews, Tüm odaları okyanus manzaralı ve ünlü Art Deco bölgesine yürüyerek 5 dakika mesefade yer alan otel, spa’sı, 6 farklı restoranı ile konforlu ve rahat bir otel. 1601 Collins Avenue, Miami Beach
 • Fontainbleau Miami Beach, Miami’de zamanın en gözde otellerinden olan Fontainbleau, Miami sahilinde en büyük alana sahip, içinde 10’dan fazla restoran, 6 yüzme havuzu ve birçok kulüp ve lounge bulunan devasa otellerden.  4441 Collins Avenue, Miami Beach
 • Regis Bal Harbour,Odalarında akıllı teknoloji kullanılan, Atlantik okyanusu manzaralı otel, Florida tarzı yaşamın ne anlama geldiğini misafirlerine yaşatacak ambiyansa sahip.  Lobinin tavanını süsleyen dev gümüş bulut heykeli, deniz motifleri, ayna yüzeyler, kristal avizeler,  art deco detaylarla bezenmiş odalar ile geçmişin zerafetini yaşatan otel, Art Basel’e yürüyüş mesafesindeki konumu ile sanatseverlerin tercihi. 9703 Collins Avenue, Bal Harbour
 • Viceroy Miami, 90 metre uzunluğundaki sonsuzluk havuzu, odalarında lüks ve konfor sağlayan üzerinde düşünülmüş incelikler ve özel ekipmanları ve eğitmenleri ile öne çıkan fitness ve spa’sı ile büyüleyici bir deneyim vadediyor. 485 Brickell Avenue, Downtown
 • Mandarin Oriental, Miami’ye gelen ünlülerin gözdesi Mandarin Oriental, sunduğu lüks ve seçkin hizmet ile kentin en tanınmış isimlerinden. Görkemli bir konaklama arayanları her yönüyle tatmin eden otelin, şimdiye kadar ağırladığı isimler arasında Michael Jackson, Will Smith gibi isimler bulunmakta. Asya esintileri taşıyan dekorasyonu, beş yıldızlı spa’sı ve bembeyaz kumlu plajı otelin en akılda kalacak özelliklerinden sadece birkaçı.  500 Brickell Key Drive, Downtown
 • Four Seasons, Şehir veya körfez manzarasına bakan art deco döşenmiş odaları, yoga, bisiklet ve spa gibi alternatifleri ile South Beach’e arabayla 15 dakika uzaklıkta yer alıyor. 1435 Brickell Avenue, Downtown
 • JW Marriott Marquis, Sanat, moda, tasarım ve teknolojiyi birleştirmiş sofistike atmosferi ve eşsiz bir gastronomi deneyimi sunan bistrosu ile unutulmaz bir konaklama sağlıyor. 255 Biscayne Boulevard Way, Downtown
 • Biltmore Golf & Spa Resort, Akdeniz mimarili evlerle bezenmiş Coral Gables’da George Marrick tarafından 1925’de inşaa ettirilen, bir zamanlar Al Capone’un yaşadığı efsanevi otel, geniş golf sahaları, tenis kortları ve görkemli malikanesi ile görülmeye değer bir Miami klasiği. South Beach ve Downtown’a 20 dakika uzaklıktaki bu otel eğer golf meraklısı iseniz gündüz golf oynayıp geceleri eğlenceye çok uzak kalmadan konaklamak için ideal. Al Capone’un 13. kattaki süitini ziyaret eden turlara katılabilirsiniz. 1200 Anastasia Avenue, Coral Gables
 • Acqualina Resort & Spa on the Beach, Kusursuz bir hizmet ve harika bir resort deneyimi yaşamak isteyenler için Acqualina Resort Miami, hareketli South Beach ve Art Deco bölgesine yakın konumu, farklı restoran alternatifleri, yüzme havuzları ve ünlü  spa markası ESPA’nın işlettiği spa’sı  ile ideal.  17875 Collins Avenue, Sunny Isles Beach

 

 

 

Uygun Fiyatlı Oteller

 • Shelley Hotel, Daha sade, sakin ve az komplike bir konaklama tercih edenlerdenseniz, Art Deco bölgesi ve plaja birkaç adım uzaklıkta yer alan bu uygun fiyatlı, rahat ve gösterişsiz butik otel ideal bir seçenek. 844 Collins Avenue South Beach
 • White Law Boutique Hotel, Art Deco bölgesinin hipster oteli White Law, 60’lı yılların dekorasyonunu süslü avize ve şamdanlarla birleştirilmiş. Banyoda bulunan ‘en çok unutulan banyo ve kozmetik ürünleri’ rafı konukların kullanımı için tamamıyla dolu. Akşam South Beach’teki hareketli ortamdan önce oteldeki  kokteyller denenmeyi bekliyor. 808 Collins Avenue, South Beach
 • The Clay Hotel, Art Deco bölgesinde yer alan ve tarihi 1925 yılına dayanan otel, zamanın pek çok dizi ve filme ev sahipliği yapmış ışıltılı bir tarihe sahip. Merkezi konumuna ve rahatlığına kıyasla uygun bir konaklama fırsatı sağlıyor. 1438 Washington Avenue, South Beach
 • Townhouse, Hoş bir tasarım, genç bir ruh, dinamik bir atmosfer ve makul fiyatlara South Beach’te konaklamak istiyorsanız ideal bir adres. Havuzu olmayan otelin plaj şezlongları ve güneşlenme terasında su yatakları mevcut. 150, 20th Street, Miami Beach
 • Circa 39, Havuz başındaki rahat güneşlenme alanı ve Atlantik Okyanusu’na sadece bir cadde uzaklıktaki konumu ve otelin plajda sunduğu ücretsiz şezlong ve şemsiye hizmeti ile Art Deco bölgesinde uygun fiyatlı ve stilli konaklamalar arasında. 3900 Collins Avenue, Miami Beach
 • South Beach Hostel, Tertemiz, rahat, ayakları yere basan, yeni nesil otel genç ve genç ruhlular için ideal bir seçenek. 235 Washington Avenue, South Beach
 • New Yorker Boutique Hotel,Renkli odaları, 24 saat açık havuzu, odalarındaki buzdolaplarında kahvaltı malzemelerinin bulunması ve havuz başında sunulan kahvaltısı ile samimi ve rahat bir otel. Ancak Miami merkeze ulaşım için araç gerekiyor. 6500 Biscayne Boulevard, Downtown
 • Habitat Residence, Maimi’nin finans bölgesinde yer alan otel, özellikle aileler veya uzun süreli ev konforunda konaklamayı planlayan misafirler için tasarlanmış. Aynı zamanda bir otelin sunduğu vale parking, kahvaltı, asistan gibi hizmetler de bulunmakta. 1700 SW 2nd Avenue, Downtown

 

 

 

MİAMİ YEME – İÇME – EĞLENCE – ALIŞVERİŞ REHBERİ

RESTORANLAR

Kahvaltı & Brunch Adresleri & Kahve Molaları

Zak the Baker, Ecza öğrencisi Zak, okulda hayata dair pratik hiç birşey öğrenmediğini fark edip, sırt çantasını alıp 3 sene Avrupa’yı dolaşmış. Ekmek yapmanın bütün inceliklerini ve geleneksel tarifleri öğrenip, Wynwood’da kendi fırını açmış. Harika lezzette koşer ve vegan ekmeklere imza atan fırın, o günden beri dolup taşıyor. Tüm Miami’lilerin gözdesi haline gelen fırın, her daim canlı ve şen bir atmosfer sunuyor. 295 NW 26th Street, Wynwood

Rosetta Bakery, Miami’de 4 farklı lokasyonda yer alan Rosetta Bakery İtalyan fırını lezzettlerini Miami’ye taşımız, ahşap ve beyaz renklerin hakim olduğu doğal ve ferah atmosferinde hem gözünüze hem de damaklarınıza şölen yaşatan nefis lezzetler sunuyor. 1666 Collins Ave, Miami Beach &  1666 Lenox Ave, Miami Beach &  929 Collins Ave, Miami Beach, 19565 Biscayne Blvd  Unit 962, Aventura

Big Pink, Miami’nin en gözde et restoranı Prime 112’nin sahiplerinin mekanı olaran Big Pink, dev porsiyonlarda Amerikan kahvaltıları ile hem lokallerin hem de turistlerin gözdesi. 157 Collins Avenue, Miami Beach

News Café, 24 saat açık ve her daim kalabalık olan rahat ve samimi kafe, bütün gün Miami’nin sunduğu insan çeşitliliğini izlemek için ideal bir mekan. Özellikle kahvaltıları ile meşhur olan News Café Gianni Versace’nin öldürülmeden önce son kahvesini içtiği mekan olarak da tarihe geçmiş. 800 Ocean Drive, South Beach

Las Olas, Miami’nin turistik mekanlarının dışında bir alternatif olan kafe, Küba’nın meşhur ‘cafe con leche’ (sütlü kahve)’sini içmek ve atıştırmak için pişman olunmayacak adres. 644 6th St, Miami Beach

Panther Coffee, Joel & Leticia Pollock çiftinin kahve arabası şehirlilerin gönlünü fethettikten sonra, 3 farklı lokasyonda hizmet vermeye başlayan bu 3. Dalga kahve evi, müzik etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. 2390 NW 2nd Ave, Wynwood & 1875 Purdy Avenue, Miami Beach & 3407 Main Hwy, Coconut Grove

Versailles, Puro satıcıları, mobilyacılar, cafeleri ve dans kulüpleri ile adeta minik Küba olan Little Havana’nın kalbi olan Calle Ocho sokağında 1971’de açıldığından beri Kübalıların gözdesi olan bu fırın & kafe cortado kahve ve harika fırın lezzetleri eşliğinde Latin Amerika’lıların hararetli sohbetlerini izlemek için keyifli bir nokta. 3555 SW 8th Street, Little Havana

Segafredo L’Originale, Görmek ve görülmek için Lincoln Road’da zaman geçirmek isteyenler meşhur İtalyan zincirinde Miami’nin havalı ve renkli kalabalığını izleyebilir. 1040 Lincoln Rd, Miami Beach

Buena Vista Deli, Kahvaltıları ve çikolatalı kruvasan gibi Fransız lezzetleri için harika bir adres.  4582 NE 2nd Avenue, Downtown

Eternity Coffee Roasters, Dünyanın farklı yerlerinden getirilen kahveleri hem satın alabilir hem de bu kahve dükkanında deneyebilirsiniz. 117 S.E. 2nd Avenue, Downtown

 

Öğle Yemeği Adresleri

Fratelli Lyon, Design District’te ev tasarım mabedi Driade’nin içinde yer alan İtalyan restoranı civar keşifleriniz sırasında zevkli bir öğle yemeği molası için ideal. 4141 NE 2ND Avenue, Design District

Nemo, Prime 112 ve Big Pink Café’nin sahiplerinin açtığı Nemo, keyifli bahçe ve teras alanları ve harika deniz mahsülleri ile trendy bir öğle yemeği adresi. 100 Collins Avenue Miami Beach

Joe’s Stone Crab, 1913’da Joe Weiss tarafından açıldığından beri şehre gelen tüm devlet adamları ve sanatçıları uğramadan dönmediği bu restoran, 400 kişinin çalıştığı dev bir işletmeye dönüşmüş olsa da hala aile restoranı mentalitesini taşıyor. Taze deniz mahsülleri ve özellikle yengeçleri enfes. 11 Washington Avenue, Miami Beach

Fratelli La Bufala, Napoli usulü pizzaları ile efsaneleşmiş dünyaca ünlü İtalyan restoranı, rahat ve samimi atmosferinde, İtalya’dan taze getirilen mahsüller ile hazırlanan enfes lezzetleri ile harika bir öğle yemeği durağı. 437 Washignton Ave, Miami Beach

Smith&Wollensky, Amerika’nın en eski ve ünlü steak house’larından olan mekan, Miami’nin en güney noktasında yer alıyor. Fiyatların oldukça yüksek olduğu restoranın porsiyonları da büyük. Okyanus manzaralı masalarında et düşkünleri için unutulmaz bir yemek olacağı kesin. 1 Washington Ave, at South Point Park, Miami Beach

Marion, Her geçen gün daha çok canlanan Downtown bölgesi, Mathieu Massa ve Micheal Ridard’ın açtığı gece kulübü El Tucan ve Marion Bistro ile daha da gözde bir mahalle haline geldi. Aynı çatı altında fırın, pastane, delicatessen ve brasserie’yi buluşturan restoran, tüm gün doğal güneş ışığı alan mimarisi ile Akdeniz’li ruhunu yansıtıyor. Günün taze balığı, burrata, ahtapot gibi harika lezzetleri ve kokteylleri ile gündüz ve gece popüler. 1111 SW 1st Avenue, Downtown

Quattro Gastronomie Italiana, Miami’li lokallerin favorisi olan İtalyan restoranı, ravioli gibi nefis Kuzey İtalyan lezzetleri ile alışveriş molası için ideal bir durak. 1014 Lincoln Road, Miami Beach

Blue Door, Şık bir öğle yemeği yemek istiyorsanız, Delano otelin içinde yer alan Madonna’nın ortağı olduğu Blue Door restoranı, Brezilya ve Fransız füzyon lezzetleri sunuyor. 1685 Collins Avenue, South Beach

Last Carrot, Yemekleri ve uygun fiyatı için gidilebilecek bir mekan. Vegan kurabiyeleri olduğu kadar, birlikte gideceğiniz kişi vejetaryen değilse onun için de uygun alternatifler bulunmakta. 3133 Grand Avenue, Little Havana

Chef Creole, Gözlerinizi alan parlaklık ve canlılıkta sarı ve lacivert renkli dekoru ile, şehrin Latin esintilerini bolca hissedebileceğiniz restoranın Karayip mutfağından geleneksel örnekleri ve de özellikle kızarmış balığı efsanevi. 200 NW 54th Street, Little Haiti

Lemoni Café, Taze, organik ve sağlıklı lezzetleri sunan bu restoran hem vejetaryen hem de et severler için harika seçenekler sunuyor. 4600 NE 2nd Ave, Ste 8, Little Haiti

Moon Thai, Japon ve Tayland lezzetleri ile lokallerin buluşma yeri olan rahat ve samimi restoran, Coral Gables

Diğer Öğle Yemeği Adresleri

Sardinia Ristorante, 1801 Purdy Avenue , South Beach

Sushi Deli, 1412 79th St Cswy, Miami Beach

Khong River House, 1661 Meridian Ave, Miami Beach

Osteria del Teatro, 1443 Washington Avenue, Miami Beach

MC Kitchen, 4141 NE 2nd Ave, Design District

Buena Vista Deli, 4590 NE 2nd Ave, Little Havana & Design District

Harry’s Pizzeria, 3918 North Miami Ave, Buena Vista

Lemoni Cafe, 4600 NE 2nd Ave, Buena Vista

Sabor a Peru, 2923 Biscayne Blvd, Wynwood / Edgewater

Gigi, 3470 North Miami Avenue, Wynwood

La Latina, 3509 NE 2nd Ave, Midtown

Sakaya Kitchen, 3401 N Miami Ave, Midtown

Frenchie’s Diner, 2618 Galiano St, Coral Gables

Cafe Ragazzi, 9500 Harding Ave, Surfside

Whisk Gourmet Food & Catering, 7382 SW 56th Ave, South Miami

 

* YEMEK KAMYONLARI ÇILGINLIĞI – MİAMİ FOOD TRUCK

Son zamanlarda tüm Miami, Food Truck hareketi hakkında konuşuyor. Son birkaç senede tüm dünyada ‘street food’ – sokak yemeği akımının yayılması ile ‘yemek kamyonları’ sayısında bir patlama yaşandı. Taze, iyi içeriklerden hazırlanmış basit lezzetleri uygun fiyat ile takipçileri ile buluşturan bu akım, dünyadaki ekonomik krize ve yüksek restoran fiyatlarına güzel bir cevap veriyor.

Küba esinli hamburgerlerden, Asya stili tavuk kanatlarına, krepten miso çorbasına, peynirden tatlılara, değişik orjinal ve lezzetler sunan bu kamyonlar, farklı tasarımlar ve renkleri ile kendilerine has bir kişiliğe sahip. Şimdi ünlü şefler bile bu kamyonlara imza atmaya başlıyor.

Yemek Kamyonu çılgınlığının öncüleri: Ms Cheezious Grilled Cheese, Gastro Pod, Blue Willy’s BBQ, Burger Beast, Rolling Stove, Dim Ssam, The Fish Box, Grill Master, Cheese Me, Sugar Rush, All Points Eatery, Yellow Sub, Latin House, Latin Burger, Naco Mamas, SWANKY’S BBQ, Wrapidito, Miso Hungry, Caza Crepes, Dolci Peccati, Slow Food Truck, Jefe’s, Montaco, Divan Shopcar, Dos Lokos, The MexZican, Feverish, Snow Caps, Wing Commander, Mexican Gourme.

İstediğiniz lezzeti hangi kamyonda bulabileceğinizi, ve hangi kamyonun hangi gün ve saatlerde nerede olduğunu internetten takip edebilirsiniz:

http://miamifoodtrucks.com/locations/

http://www.miami-food-trucks.com/miami-food-truck-locator.html

 

 

AKŞAM YEMEĞİ ADRESLERİ

Trendy Restoranlar

Juvia, Geniş terasında Miami panaromasını ayaklar altına alan muhteşem manzaraları, enfes kokteylleri, türflü somon nashi gibi Karayip, Fransız, Peru ve Pasifik lezzetlerini harmanlayan harika lezzetleri, ışıl ışıl parlayan ametist barı ve trendy bir kalabalık… Miami deyince aklınıza gelen ışıltılı dünyaya dait tüm beklentilerinizi tatmin eden Juvia, şehrin en gözde terası. Akşamüzeri terasından gün batımında bir kokteyl için de gidebileceğiniz Juvia’nin en harika kokteyli ‘Biscane Bay Sunset’. 1111 Lincoln Road, Miami Beach

Marion, Her geçen gün daha çok canlanan Downtown bölgesi, Mathieu Massa ve Micheal Ridard’ın açtığı gece kulübü El Tucan ve Marion Bistro ile daha da gözde bir mahalle haline geldi. Aynı çatı altında fırın, pastane, delicatessen ve brasserie’yi buluşturan restoran, tüm gün doğal güneş ışığı alan mimarisi ile Akdeniz’li ruhunu yansıtıyor. Günün taze balığı, burrata, ahtapot gibi harika lezzetleri ve kokteylleri ile gündüz ve gece popüler. 1111 SW 1st Avenue, Downtown

KYU, Şef Michael Lewis’in Asya esintileri taşıyan odun ateşinde ızgara lezzetleri, endüstriyel ve çağdaş dokunuşlar taşıyan açık mutfaklı geniş ve ferah bir antrepo atmosferinde son dönemlerin en gözdesi. 251 NW 25th St, Wynwood, Downtown

Pubbelly Sushi & Pubbelly, Asya lezzetleri sunan diner atmosferindeki Pubbelly Sushi, ve gastropub konseptindeki Pubbelly, şehrin en gözdeleri arasında. Mekanlarında endüstriyel atmosferi ahşap mobilyalar, kütühane, ve plaklar ile sıcaklaştırıp, rahat ve samimi ortam sunan Pubbelly, sushi restoranında trüflü yuzu sarıkuyruk roll gibi Japon sushi bar lezzetleri sunarken Pubbelly Gastropub’da noodle, chorizo, cochinillo ve sashimi gibi Çin, Japon, Meksika ve İspanyol lezzetleri sunuyor. Pubbelly Sushi, 1424 20th St, Miami Beach, Pubbelly, 1418 20th Street, Miami Beach, Pubbelly Sushi  701 S Miami Ave #421, Downtown

Komodo Miami’nin yükselen yıldızı Brickell mahallesinde 3 katlı restoran & lounge, Pekin ördeği, Ton ve Toro Roll, Lobster Dynamite gibi Güneydoğu Asya esintilerini Güney Florida gelenekleri ile harmanlayan lezzetler sunuyor. 300 kişilik restoran, 3 farklı barı ve açık havada ağaç ev konseptini andıran kuş yuvaları şeklinde lounge alanı ile canlı ve dinamik bir yemek ve eğlence deneyimi sunuyor . 801 Brickell Ave, Miami.

Catch, Art Deco stilde iki katlı binası ve bahçesi ile sade, samimi ancak şık bir bistro atmosferi sunan Catch’in, kızarmış istiridye, baharatlı ton balığı, baharat soslu havyarlı patates gibi deniz mahsülleri, orjinal sushileri ve de deneysel kokteylleri çok gözde. The James Royal Palm Hotel, 1545 Collins Avenue, Miami Beach

Cecconi’s, Miami’nin üyelere özel gözde kulübü Soho House’un içinde herkese açık olan İtalyan restoranı Cecconi’s, şık bistro atmosferinde sunduğu nefis İtalyan lezzetleri ile seçkin bir kalabalığın gözdesi. 4385 Collins Avenue, Miami Beach

STK, New York Meatpacking mahallesinin ve Los Angeles’ın gözdesi modern et evi STK, Miami’de kapılarını açtığından beri, New York usulü ızgara etleri ve canlı DJ performans partileri sayesinde dolup taşıyor. Gansevoorth South, 2377 Collins Avenue, Miami Beach

Meat Market, Klasik Amerikan et pişirme tekniklerine modern yorumlar getirip daha hafif lezzetlere dönüştüren restoran, modern ve şık bir bistro atmosferine sahip. Crudo Bar’da hızlı atıştırmalık etler sunarken, yemek bölümünün en gözde lezzetleri New York usulü biftek, Kobe biftek ve Meat Market salata. 915 Lincoln Road, Miami Beach

Grass, Akdeniz ve Asya füzyon mutfağından lezzetler sunan gözde lounge & bar & bistro, yemek sonrası parti havasına bürünüyor. 27 NE 40th Street, Design District

Charles Street, 2000 Collins Avenue, No 7, South Beach / Amerikan Mutfağı sunan trendy bistro

Bloom Wynwood,  2751 N Miami Ave, Wynwood / Latin Amerika, Asya Füzyon mutfakları ve Deniz Mahsülleri

Michael’s Genuine Food and Drink, 130 Northeast 40th Street, Design District / Doğal ve organik lezzetler sunan trendy restoran

 

 

Vazgeçilmez Klasikler

Prime 112, Miami’nin eskilerinden olsa da popülerliğini hala koruyan gözde et restoranı, endüstriyel atmosferi şık ve modern detaylarla buluşturarak son derece lüks bir ortam sunuyor. Kuru dinlendirilmiş etler, antrikot ve lomo çeşitleri, Kobe bifteği gibi et lezzetlerinin yanı sıra trüflü ıstakozlu makarna ve istiridye gibi deniz mahsülleri de sunuyor. 112 Ocean Drive, Miami Beach

Casa Tua Miami’nin en gözde restoranları arasında olan mekan, Toskana esintili bir bahçeye ve mutfakla iç içe olan sıcak atmosferli bir iç mekana sahip. Akdeniz ve Avrupa mutfağından lezzetli yemekler sunan menüsü ve kokteylleri denenmeli.  1700 James Avenue, Miami Beach

Nobu Dünyaca ünlü restoran zincirinin Miami şubesinde diğer restoranların aksine rezervasyon alınmıyor. Dolayısıyla burada yemeye niyetliyseniz kuyrukta beklemeye hazır olun.  Shore Club, 1901 Collins Avenue, Miami Beach

The Bazaar by José Andrés  Gastronomi konusunda akademik bir ünvana sahip olan José Andrés, Philippe Starck ile giriştiği SLS Hotel South Beach projesinde yeteneğini sergiliyor. İspanyol köklerini, Güney Amerika, Asya ve Miamili tatlar ile birleştiren şef, yaratıcı sunumlar ve farklı mutfakları birleştiren menüsü ile beğeni topluyor. Sunumları bile başlı başına sanat olan kokteyllerinden denemeyi unutmayın. SLS Hotel South Beach, 1701 Collins Avenue, Miami Beach

The Forge Restaurant & Lounge, Etleri ile meşhur restoran, dünyanın en iddialı ve geniş şarap mahzenlerinden birisine de ev sahipliği yapıyor. Ünlülerin hala vazgeçemediği bir klasik olan Forge’da yemek yedikten sonra, yanı başında yer alan Glass gece kulübünde şehrin en iyi partilerine katılıp dans edebilirsiniz. 432 W 41st St, Miami Beach

Blue Door, Delano otelin içinde yer alan Madonna’nın ortağı olduğu Blue Door restoranı, Lindsey Lohan, Jamie Foxx, Justin Timberlake gibi ünlü isimlerin müdavimi olduğu, her zaman dolup taşan şık bir akşam yemeği adresi. Brezilya ve Fransız füzyon lezzetleri sunan restoranda yemekten sonra otelin bar ve kulübünde eğlenceye devam edebilirsiniz. 1685 Collins Avenue, South Beach

Toni Sushi, 1987’den beri bir Miami klasiği olan Toni Sushi barı, Miami’nin vazgeçilmez klasikleri arasında. 1208 Washington Ave, Miami Beach

Ago, Shore Club otelde yer alan, Miami’nin en iyi İtalyanları arasında sayılan Ago, şık bir al fresco yemek deneyimi sunuyor. Shore Club, 1901 Collins Avenue, Miami Beach

Azul Mandarin Oriental otelin içinde hizmet veren Azul, servisi, ambiyansı ve lezzetleri ile kuşkusuz şehrin en iyileri arasında. 500 Brickell Key Drive, Downtown

The River Seafood and Oyster Bar, Atmosferi, taze ve lezzetli deniz ürünleri, canlı ortamı ile Maimi’de atlanmaması gereken mekanlardan. Fiyatların çok uygun olmadığını belirtmekte fayda var. 650 S Miami Avenue, Downtown

Capital Grille, Miami Limanı ve Sahne Sanatlar Merkezi’ne yakın konumuyla Miami’nin Finans bölgesinde bulunan restoran, etseverlerin yüzünü güldürecek lezzetlere sahip. Menüde aynı zamanda deniz ürünleri de bulunuyor ve ödüllü bir şarap listesine sahip şık bir mekan. 444 Brickell Avenue, Downtown

Diğer Vazgeçilmez Klasikler

Katsuya by Starck, SLS Hotel South Beach, 1701 Collins Avenue, South Beach / Japon restoranı

Bianca, Delano Hotel, 1685 Collins Avenue, South Beach / İtalyan restoranı

The Setai Grill, 2001 Collins Ave, Miami Beach / Amerikan mutfağı ve Izgara lezzetler

Red The Steakhouse, 119 Washington Avenue, Miami Beach / Et restoranı

The Dutch, 2201 Collins Avenue, Miami Beach / Amerika ve Avrupa mutfağı

La Gloutonnerie, 81 Washington Ave., Miami Beach / Fransız mutfağı ve deniz mahsülleri

Cipriani Downtown, 465 Brickell Avenue, Downtown / İtalyan restoranı

Zuma, 270 Biscayne Blvd Way, Downtown / Japon mutfağı

Il Gabbiano, 335 S. Biscayne Boulevard, Downtown, İtalyan Restoranı

Toscana Divino, 900 S Miami Ave, Brickell / İtalyan restoranı

NAOE, 661 Brickell Key Drive, 175 Sunny Isles Boulevard / Sunny Isles

Makoto, 9700 Collins Avenue, Bal Harbour / Japon Restoranı

J & G Grill, St. Regis Bal Harbour, 9703 Collins Avenue, Bal Harbour / Şef Jean-Georges’u çağdaş Amerikan mutfağı ve et lezzetleri

Hiro’s Yakko San, 17040 West Dixie Highway / North Miami Beach / Japon Restoranı

Caffe Abbracci, 318 Aragon Ave, Coral Gables / İtalyan Mutfağı

 

Gurme Restoranlar

The Cypress Room, Miami’de birçok başarılı restorana imza atan dahi şef Michael Schwartz, şehrin en yükselen tasarım bölgesinde açtığı fine dining restoranında, vintage mobilyalar, çiçekli porselenler, kirstal avizeler, pastel duvar kağıtları ile 1920’lerin Florida’sına zamanda nostaljik bir yolculuk yaşatırken, ABD’nin farklı yörelerindeki en iyi lokal üreticilerden temin edilen kaliteli ve taze malzemeler ile Amerikan mutfağına dair gurme ve seçkin bir lezzet deneyimi sunuyor. 3620 NE 2nd Avenue, Design District

DB Bistro Moderne, Hem Amerika’da hem de dünya metropollerinde birçok başarılı restorana imza atmış ünlü Fransız şef Daniel Boulud’un, Marriott otelin terasında harika manzaralar sunan modern ve şık bistrosu, tadımlık menüleri ve tabaklarında şefin deneysel gurme Fransız lezzetlerini sunuyor. JW Marriott Marquis Miami, 255 Biscane Blv, Downtown

Michy’s, Miami’nin ünlü restoranlarına imza atan şef Michelle Bernstein’in kendi restoranında, Yeni Amerikan mutfağı lezzetleri ile gurme bir deneyim sizi bekliyor. 6927 Biscayne Boulevard, Little Haiti

Phillippe, Gansevoorth South otelin içinde yer alan Phillippe Chow’un ünlü Çin restoranı, şık ve lüks ortamında sunduğu geleneksel Çin ve Asya lezzetleri ile epey gözde. Gansevoorth South, 2377 Collins Avenue, Miami Beach

 

Rahat ve Samimi Restoranlar 

Yard Bird Southern Table & Bar, Miami demek illa lüks ve şık restoranlar ve partiler demek değil tabii ki! Ahşap, deri ve beton karışımı dekorasyonu ile retro endüstriyel bir atmosfer yakalamış Yardbird, Güney rahatlığını şehre taşıyan dev bir loft gibi. Çeşit çeşit ızgara ve kızartma et, tavuk, ördek, karides, sebzeler ve büyük porsiyonlarda salatalar sunan mekan, brunch, öğle yemeği, kokteyl zamanı ve akşam yemeği için rahat ve samimi bir ortam arayanlar için gözde bir adres. 1600 Lenox Ave, South Beach

Café Prima Pasta, Miami Beach’in en gözde İtalyan restoranı, ahşap rustik atmosferinde ve sıcacık ortamında, votkalı Penne, peynirli gnocchi, zeytinli puttanesca linguinileri, köfteli spagettileri, ragulu garganelli, ricotta ve ıspanaklı agnolotti, türf soslu prosciutto, peynir ve armutlu fiocchi gibi yerel İtalyan lezzetleri ile ünlüler ile dolup taşıyor. 414 71st Street, Miami Beach

Bodega Taqueria y Tequila, Miami Beach’in arka sokaklarında yer alan dev bir endüstriyel deponun içine yerleştirilmiş Meksika sokak lezzetleri yemek kamyonundan çıkan tacolar ve otantik mezcal kokteyller şehri kasıp kavuruyor. 1220 16th Street, Miami Beach

Tap Tap, 1994’de Haitili bir film yapımcısı olan Katherine Kean tarafından açılan restoran, sanat galerisi ve kültürel merkez, lokallerin buluşma yeri. Haiti’ye özgü baharatlı lezzetleri, yine Haiti’li sanatçılar tarafından bezenmiş duvarlar, masalar ve de haftasonu akşamları Haitili grupların müzik performansları ile çok canlı ve renkli bir deneyim. 819 5th Street, Miami Beach

11th Street Diner, Amerikan filmlerinde gördüğünüz diner konseptinin canlı örneği olan bu muhteşem lokanta, samimi, rahat ve sıcacık atmosferi, retro ruhu, dev porsiyonlarda hamburger, salata, sandöviç, kanat, hot dog gibi muhteşem ‘comfort food’ lezzetleri ile nostaljiyi trendy hale getiren bir durak. 11th Street & Washington Avenue, South Beach

Dolores But You Can Call Me Lolita, 1923 yılında açılan restoranın uluslararası menüsü ve üst katta bulunan Miami manzarasına hakim terası, brunch ile başlayıp, gece kulübü ile biten ve günün her saatine ve moduna uygun atmosferi, bunların üzerine ilginç ismiyle favori adreslerden biri olmayı başarıyor.  1000 South Miami Avenue, Downtown

Ristorante Fratelli Milano Samimi bir aile işletmesi olan mekanın yemekleri harika. Ev yapımı makarnaları ve gerçek İtalyan lezzetleri için şehrin en iyi İtalyanları arasında.  213 SE 1st Street, Downtown

Perricone’s Marketplace&Cafe Efsanevi İtalyan Restoranı ve Marketi on yıldan fazla süredir aynı popülerlikte hizmet veriyor. 15 SE 10th Street, Downtown

Stoupsy’s of Athens Adından da anlaşılacağı üzere Yunan lezzetleri sunan restoran, rahat, iddiasız bir dekorasyona sahip ve uygun fiyatlı. 350 SE 1st Street, Downtown

Mandolin Aegean Bistro  Miami’de Ege lezzetleri özleyenleri Mandolin’in mezeleri mest ediyor. Yunan ve Ege lezzetlerini, mavi beyaz dekorasyonunda tadarken, butik üreticilerin şaraplarının ağırlıkta olduğu şarap menüsünden şarabınızı seçebilirsiniz. 4312 NE 2nd Avenue, Design District

Diğer Rahat ve Samimi Restoranlar

Oak Tavern, 35 NE 40th St.,Design District / Şarküteri ve et lezzetleri

Sugarcane Raw Bar Grill, 3252 NE 1st Ave/ Midtown / Amerikan mutfağı & et lezzetleri

Crumb at The Webster, 1220 Collins Avenue, South Beach / Rahat ve Samimi ortamda Amerikan lezzetleri

CJ’s Crab Shack, 600 Ocean Dr, South Beach / Rahat ve Samimi ortamda deniz mahsülü lezzetleri

De Rodriguez Cuba on Ocean, 101-B Ocean Drive / Miami Beach Küba ve Latin Amerika mutfağı

Sushi Samba Dromo, 600 Lincoln Road, Miami Beach / Sushi Bar

Blue Collar, 6730 Biscayne Boulevard, Downtown-Little Haiti / Gastro Pub

Eating House, 804 Ponce de Leon Blvd., Coral Gables / Yeni Amerikan Mutfağı

Orantique on the Mile, 278 Miracle Mile, Coral Gables / Karayip Restoranı

Michael Mina’s Bourbon Steak, 19999 W Country Club Drive, Aventura / Amerikan Mutfağı

 

KOKTEYL BARLAR

Bar Centro, SLS South Beach otelin teras barı güneşi batırmak için ideal bir kokteyl bar. 1701 Collins Ave, Miami Beach

Living Room, Jalepeno Passion kokteylini denemenizi tavsiye ettiğimiz rahat ve samimi bar. 2201 Collins Ave, Miami Beach

Lolo’s Surf Cantina, mezcal kokteylleri ile lokallerin favorisi. 161 Ocean Dr, Miami Beach

My Sweet Liberty, Bütün barmenlerin gözdesi olan mekan akşamüzeri 4 ve 7 arası happy hour saatinde dolup taşıyor. 237 20th St B, Miami Beach

The Sugar, East Hotel’de yer alan kokteyl barı nefis şehir manzaraları sunuyor.  788 Brickell Plaza, Downtown

Anderson Bar, Renkli bir beach bar atmosferi taşıyan ferah mekan rahat ve samimi bir kokteyl mekanı. 709 NE 79th St, Downtown

Ball & Chain, Little Havana’da yer alan canlı caz müziği eşliğinde sunduğu kokteyller ile lokallerin favorisi. 1513 SW 8th St, Little Havana

Copper 29, Chesterfield koltukları, yemyeşil dikey bahçesi, renkli yer karoları, ahşap barı ve ışıl ışıl avizeleri ile şık bir bar. 206 Miracle Mile, Coral Gables

 

BARLAR

Broken Shaker, 2012’de önce bir pop-up bar olarak başlayan Broken Shaker öyle başarılı oldu ki, Freehand otel içinde kalıcı olarak yerleşti ve 2015’de ülkenin en iyi otel barı ödülüne layık görüldü. 2727 Indian Creek Drive, Miami Beach

The Corner, Harika kokteylleri ve canlı müzik performansları ile lokallerin gözdesi. 1035 N Miami Ave, Downtown

Wynwood Yard, Açık hava barı, yemek kamyonları ve canlı müzikleri ile lokallerin gözdesi, 56 NW 29th St, Wynwood

Mokai Lounge, 235, 23rd Street, Miami Beach

Sky Bar Shore Club 1901, Collins Avenue

Wynwood Kitchen & Bar 2550, NW 2nd Ave, Wynwood

 –

GECE KULÜPLERİ

El Tucan, Çağdaş bir kabare olan El Tucan 1940’ların Havana’sından ilham alan parıltılı, göz kamaştırıcı ve etkileyici şovları ile şehrin en gözde adreslerinden birisi. Ünlü DJ’ler veya lokal müzisyen performansları, ve de mekanın kendi orkestrası ile kabaret şovları sonrası ilerleyen saatlerde dans mekanına dönüşüyor. 1111 SW 1st Avenue, Downtown

Bardot, Şehrin en genç ruhlu en dinamik gece adresi Bardot, kapısı bacası belli olmayan bir otoparktan girilen ve hiç bir kameranın içeri alınmadığı mekan, DJ ve canlı lokal orkestra performansları ile sabah kadar dans etmek isteyenlerin adresi. 3456 North Miami Avenue, Wynwood

Rec Room @ Gale, Gale otelde yer alan retro şıklığı yansıtan kulüp. 1690 Collins Ave #2, Miami Beach

Glass @ the Forge, Forge restoranın içinde yer alan ünlülere rastlayabileceğiniz gece kulübü. 432 W 41st St, Miami Beach

The Flat, Şehrin en havalı, şık ve eğlenceli kulüplerinin başında gelen Flat canlı renkleri, kadife koltukları, ışıltılı atmosferi ve yaratıcı kokteylleri ile sosyelitlerin gözdesi, 500 South Pointe Drive, Miami Beach

Wall, Deri koltuklu locaları, neon ışıkları ve disco topu ile nostaljik bir kulüp atmosferi yansıtan Wall özellikle Art Basel zamanı çok gözde. W South Beach Hotel, 2201, Collins Avenue

FDR (The Florida Room) Delano otelin içinde yer alan FDR, şehrin en gözde ve lüks parti adreslerinden birisi. 1685 Collins Ave, Miami Beach

Club Space, 34 Northeast 11th Street, Downtown

Cameo, 1445 Washington Ave, Miami Beach

 

 

ALIŞVERİŞ

Son moda tasarımları bulacağınız şık butiklerle dolu Design District alışverişin son gözdesi!

Bölge, Louis Vuitton, Christian Louboutin gibi dünyaca ünlü büyük mağazaların amiral mağazalarını buraya taşıması sonucu büyük bir dönüşümden geçti. Tomas Maier, Yoshi Yamamoto, Marni, Hermes, Cartier, Dior, Givenchy, Prada, Fendi, Berluti gibi dev moda ve tasarım markalarını takiben açılan harika mağazalarının yanı sıra, Rubbel, Margulies, Scholl gibi sanat koleksiyonerleri sergi evleri, galeriler, sanatçı stüdyoları, yeni nesil restoran ve kafe açılışları ile gerçekten şenlendi. Bölgede yer alan göz alıcı art-deco binalar ve duvarlarını kaplayan şaheser seramikler restore edilerek, sokakların görüntüsü son derece renkli bir hal aldı.

 

South ve Miami Beach ise hala dünyanın en önemli moda markalarını barındıran konsept mağazaları ve de plaj giyimi, vintage kıyafetleri, ve retro tasarımlar bulabileceğiniz butikler ile dolu. Ocean Drive ve Lincoln Road gündüzleri kafe, butik ve mağazaları ile her daim canlı..

 

Miami Beach’den kuzeye doğru Collins Avenue üzerinden yukarı ilerlerseniz, Surfside Plajından sonra yemyeşil ağaçlar, çeşmeler, havuz ve fıskiyeler ile tropik bir cennet gibi tasarlanmış Bal Harbour alışveriş merkezine ulaşacaksınız. Burası da en iyi Amerikan ve dünya markalarının mağazaları ile Miami’nin en gözde alışveriş durağı.

Konsept Mağaza: Atrium: 1931 Collins Avenue, South Beach, Miami Beach

Konsept Mağaza: The Webster, 1220 Collins Avenue, South Beach, Miami Beach

Konsept Mağaza: Alchemist: 1109 Lincoln Road, South Beach, Miami Beach

Konsept Mağaza: Base 939 Lincoln Road, South Beach, Miami Beach

Konsept Mağaza: Scoop, 1901 Lincoln Road, South Beach, Miami Beach

Konsept Mağaza: Intermix, 634 Collins Avenue, South Beach, Miami Beach

Konsept Mağaza: Barney’s Coop New York, 832 Collins Avenue, South Beach Miami Beach

Kitapçı: Books& Books 933, Lincoln Road, Miami Beach

Alışveriş Merkezi: The Miami Design District, 3841 NE Second Avenue, #400, Design District

Spor Giyim: Y-3, 150 NE 40TH Street, Design District

Konsept Mağaza: Tomas Maier 170, NE 40th Street, Design District

Konsept Mağaza: En Avance, 161 NE 40TH Street, Design District

Konsept Mağaza: Kaiserin, 5600 Biscane Boulevard Ste 2, Design District

Ayakkabı: Del Toro, 2750 NW Third Avenue, #22, Wynwood

Vintage: C Madeleine’s, 13702 Biscane Boulevards, North Miami

Vintage: Fly Boutique, 650 Lincoln Road, Midtown

Alışveriş Merkezi: Bal Harbour, 9700 Collins Avenue,

Alışveriş Merkezi: Aventura Mall, AVENTURA

Alışveriş Merkezi: COCOWALK, COCONUT GROVE

Alışveriş Merkezi: DADELAND MALL

Alışveriş Merkezi: DOLPHIN MALL

Alışveriş Merkezi: LINCOLN ROAD MALL

Alışveriş Merkezi: THE FALLS

Alışveriş Merkezi: EPICURE MARKET

 

 

 

 

Zeynep Atılgan Boneval

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir