İBİZA İZLENİM & ROTALAR & REHBER

 

AKDENİZ’İN YENİ CAZİBE MERKEZİ

 

60-70’lerde çiçek çocukların ve hippilerin, 80-90’larda ise çılgın eğlence peşindeki kulüpçülerin adası olarak ünlenen İbiza, 2000’lerde moda ve tasarım dünyasından ünlülerin inziva yeri olmaya başladı. Adanın daha elit ve kalburüstü bir kitle tarafından ilgi görmesi sonucu 2010’dan beri İbiza estetik bir dönüşüme şahit oluyor.

 

Sahil kesimi yerine adanın içinde yer alan yemyeşil bölgelerde eski rustik çiftlik evleri renove edilerek şık otellere dönüştürüldü, yüksek kayalıklarda modern tasarımlarda minimalist dekorasyonda zarif ve lüks villalar inşaa edildi. Lüks yatlar koyları doldurdukça, plaj kulüpleri ve restoranları şıklaştı. Gurme restoranların sayısı arttı, Cipriani, Pastis gibi dünyaca ünlü restoranlar İbiza şubelerini açtı. Hangar gibi kulüplerin yanı sıra daha özgün lounge barlar ve dans kulüpleri ve de akşamüstü plaj partileri için kaliteli mekanlar açıldı.  Dev kulüplerde insan seli arasında sabaha kadar dans ve içkiden oluşan yeni yetme eğlence anlayışı, yerini daha oturmuş, olgun, yetişkin ve sofistike bir eğlence deneyimine bıraktı.  Zevk ve stil sahibi otel ve mekanları ile İbiza daha rafine, lüks ve şık bir cazibeye büründü. Yani İbiza son birkaç yıldır rönesansını yaşamaya başladı.

 

Tabi ki eski kimliği hemen silinmiş değil, bir yandan hala uyumayan çılgın eğlencelerin adası. Diğer yandan doğanın güzellikleri ile zamanın akışının hafiflediği, kaliteli ve özenli mekanlarda sofistike deneyimlerin yaşandığı sakin ve dingin bir ada. Bu iki farklı dünyayı uyumla içinde barındıran İbiza , her durumda hedonistik bir zevk adası.

 

Sadece Ağustos ayında yarım milyon ziyaretçinin uçtuğu İbiza yaz aylarının çılgın eğlence üssü olaral her geçen sene daha da kalabalıklaşıyor. Ancak Deniz kıyısından adanın içine doğru ilerlediğinizde, kitlesel çılgın parti turizmi, otantik lokal deneyimlere, Plaj ve gece kulüpleri tabelaları yerini ağaçlık ormanlara ve yemyeşil çiftliklere bırakıyor.

 

En sıcak mevsimlerde bile havanın tazeliği, masmavi gökyüzünün gözalıcı parlaklığı, sizi adadan her an keyif almaya davet ediyor. Çam ağaçları ile kaplı adanın kendi doğal güzelliklerini yaşamak isterseniz, kiraladığınız araba ile dolaşarak, kuzey doğudaki turkuaz renkli tertemiz suları ile saklanmış plajlarda denize girebilir, sadece lokallerin gittiği İspanyol doğallığı ve sıcaklığı içeren plaj restoranlarında da muhteşem deniz mahsulleri ve paellalar ile otantik lezzetlerin tadına varabilir,  restore edilmiş çiftlik evlerinde kalabilir, Zodiac kiralayıp Tagomago adasında özgürce denizin tadını çıkarabilir, Cala D’aubarca’da piknik yapabilir, Cumartesi Can Sort organik pazarında adalıları gözlemleyebilirsiniz.

 

Kalabalığa karışıp biraz hareket, biraz dans, biraz enerji isterseniz eğer; Es Chiringuito, Es Torrent, veya Yemenja’ da öğle yemeği yedikten sonra, Ushuaia, Amante, Babylon, Atzaro veya Blue Marlin plaj kulüplerinde eğlenceye başlayıp, ardından Cafe Del Mar, Sunset Ashram ya da Cap D’es Falco’da güneşi batırıp, akşam yemeğinden sonra KM5 veya Aura gibi lounge bar’larda devam ederek, geceyarısı klüplerlere geçip, son olarak da afterclub’lar da ertesi gün öğle vaktine kadar hiç uyumadan dans edebilirsiniz.

 

 

Hangi sebepten gidiyor olursanız olun, akşamüstleri San Antonio’da nefes kesici kızıllıkta günbatımları herkesi buluşturuyor. Unutmayın Öğle yemekleri 3’de akşam yemekleri 11:00’de başlıyor.

 

 

 

İBİZA ROTALARI

 

Yunanca ismi ‘Islas Pitiusas – Çamların Adası’ olan İbiza, yüzlerce yıllık çam ağaçları ile gerçekten isminin hakkını veriyor. Akdenizin ortasında yer alan İbiza’nın sahillerinde yüzlerce koy, mağara ve plaj kouranklı ve sakin bir atmosfer sunarken, dik ve sarp kayalıkların olduğu el değmemiş sahiller ise vahşi bri doğa sergiliyor. Adanın her yerine yayılmış zeytin, limon, incir, badem ağaçları arasında beyaza boyalı kübik ‘finca’ çiftlik evleri harika bir Akdeniz estetiği sunuyor.

 

 

CANLI VE ÇILGIN İBİZA KEŞİFLERİ:

 • Adanın en canlı ve kalabalık merkezi Tarihi eski şehire ve limana ev sahipliği yapan Eivissa’nın  Dalt Vila mahallesi sayısız bar, restoran ve gece kulübünü  barındırıyor. Eski şehir duvarları arasında kalan antik şehir UNESCO koruması altında ve alacakaranlıkta harika manzaralar sunuyor.
 • Santa Eularia ise ikinci merkez. Harika bir kilise olan Es Puig de Missa, gündüz ve gece Hippy Pazarı olan Las Dalias, birçok kafe, restoran ve barın bulunduğu Santa Gertrudis de Fruitera mahallesi ve popüler plaj Cala Llonga burada yer alıyor.
 • Sant Antonio ise gün batımında adanın kalbi haline geliyor, akın akın insan muhteşem manzaraları izlemek için Sant Antonio’ya geliyor, yanyana dizilmiş barlarda ya da kumsalda yerini alıyor.
 • Adanın başka bir çekim merkezi ise Sant Joseph. Bembeyaz kumsalları ile 80 kilometrelik plaja, Es Vedra adacığına, aralarında Es Chiringuito, Es Torrent ve Cap D’es Falco’nun da bulunduğu trendy restoran ve plaj kulüplerine, Ses Salines tuz rezervine, dizi dizi şarap bağları ile bezenmiş San Agusti tepelerine ev sahipliği yapıyor.

 

 

DOĞA İLE İÇİÇE ALTERNATİF İBİZA KEŞİFLERİ:

Sadece Ağustos ayında yarım milyon ziyaretçinin uçtuğu İbiza yaz aylarının çılgın eğlence üssü olaral her geçen sene daha da kalabalıklaşıyor. Ancak deniz kıyısından adanın içine doğru ilerlediğinizde, kitlesel çılgın parti turizmi, otantik lokal deneyimlere, Plaj ve gece kulüpleri tabelaları yerini ağaçlık ormanlara ve yemyeşil çiftliklere bırakıyor.

 • Gün batımında yeşilliklerin arasında muhteşem deniz ve doğa manzalarına nazır bir tepede yer alan taş çiftlik evi La Granja otelin terasında ‘çiftçi masası’ konseptinde tarladan sofraya 5 faklı lezzet sunan yemeklerinin tadına varmak.
 • Sa Caleta’nın kızıl renkli kayalıklarından aşağı inip eski balıkçı kızaklarının üzerinde kayalara vuran dalga ve kuş seslerini dinleyerek, denizi & kayaların vahşi görünümü ve renklerini izleyerek, sessizliğin ve ıssızlığın tadını çıkarmak.
 • Ufacık bir plaj olan Cala Saladeta’ya 10 dakika tırmanış/yürüyüş mesafesinde küçücük ve ıssız turkuaz koy’da sadece bir avuç insan ile karşılaşarak güneşlenmek ve yüzmek.
 • İbiza’nın kuzeybatısında, çok az bir nüfusa sahip, el değmemiş doğal güzellikleri ile Sant Joan ise adanın bakir ve dingin bölgesi. Zamanda asılı kalmış harika bir köy olan Benirras ve de Cova de Con Marça doğal mağarası Sant Joan da yer alıyor.
 • Zodiac kiralayıp Tagomago adasında özgürce denizin tadını çıkarabilir, Cala D’aubarca’da piknik yapabilir, Cumartesi Can Sort organik pazarında adalıları gözlemleyebilirsiniz.
 • San Antonio’nun batısı ve Playa d’en Bossa’nın güneyinde ise bozulmamış plajlar, basit ve sade lokal restoranlar yer alıyor.
 • Cala Llentrisca, Cala Tarida bakir plajlar
 • Playa d’es Cavallet ise ünlü çıplaklar plajı.
 • Kuzeyde yer alan S’Illa Blanca hala hipilerin yeri.

 

 

Sanatseverler için ise sanat koleksiyoneri Lio Malca’nın Eski bir depodan sanat galerisine dönüştürtüğü La Nave (Carrer la Canal, 2) modern sanat meraklıları için güzel bir durak.

 

 

 

OTELLER

 

BUTİK OTELLER

 

Şık & Sofistike & Lüks Butik Oteller

 • Nobu Otel İbiza Bay: Talamanca Plajında Temmuz 2017’de açılacak 152 odalı süper şık, sofistike ve lüks otel merakla bekleniyor.
 • Hotel Atzaro, Santa Eulalia: 19. yy çiftlik evinde Afrika, Asya ve Arap dokunuşları ile yaratılmış hedonistik bir cennet. Her birinde özel teras veya şömine olan 24 odasından, Zen ilhamı taşıyan sade ve modern odaları veya eklektik dokunuşlar ile geleneksel ada ruhunu yansıtan odalarını seçebilirsiniz.
 • Giri Residence, Sant Juan: 150 yıllık geleneksel bir ‘finca’ dan dönüştürülmüş bu otel geleneksel ile moderni etkileyici bir şekilde buluşturuyor.
 • Aguas de İbiza Lifestyle & Spa, Santa Eulalia: Santa Eulalia Bay Marina’da yer alan, lokal ‘finca’ atmosferine modern dokunuşlar getiren 112 odalı tasarım otel.
 • Les Terrasses, Santa Eularia – Eivissa arası: 1987’de İbizanın ilk butik oteli olarak kapılarını açan Les Terrasses, kalabalıktan uzak, şık ve sofistike bir tasarıma sahip. 10 odasında Fransız asaleti ile İbiza’nın bohem ruhunu harmanlanmış orijinal tasarımlı otel, sahibi Françoise Pialoux’nun önderliğinde aşçılık atölyeleri de gerçekleşiyor.
 • Los Jardines de Palerm, San José: 17.yy’dan kalma çiftlik evi, bembeyaz minimalist tasarımlar ile Asya esintilerini buluturan modern bir atmosfere dönüştürülmüş. Hem eğlenceye uzak kalmamak hem de romantik bir tatil yaşamak isteyenler için en doğru hedonizm adrelerinden birisi.
 • Es Cucons, Santa Agnes de Corona: Kuzeybatıda deniz kenarında yer alan 17.yy’dan kalma malikane, her biri farklı dekore edilmiş 30 odası, restoran, bar, kütüphane, yoga ve pilates stüdyosu, spa ve spor alanı ile sofistike ve romantik bir ortam sunuyor.
 • Hacienda Na Xamena, San Miguel: Adanın kuzeyine doğru denizden 180 metre yükseklikte kayaların üzerine tünemiş bu lüks otel, nefes kesen manzaraları, huzurlu, şık, modern ve retro atmosferi ve kusursuz hizmet anlayışı efsaneleşmiş 77 odalı sofistike ve lüks otel.
 • Hotel Ocean Drive, Playa de Talamanca Apartado 223: İbiza’nın tarihi merkezine yakın, liman ve kale manzaralarına nazır bu modern tasarım otel, Talamanca plajına ise yürüme mesafesinde.
 • Pikes, Sant Antonio- Eivissa arası: İbiza’nın ünlenmesinde büyük rol oynayan bu efsanevi otel, dünyaca ünlü oyuncu ve müzisyenlerin durağı.
 • Sir Joan, İbiza Town: İbiza kasabasının hemen çıkışında yer alan 38 odalı otel, Asya lezzetleri sunan Izakaya restoranı, etler ve burgerler sunan The Butcher bistrosu, şık, seksi ve oyuncu dekorasyonu ile yeni lüks gözdelerden.
 • Hotel Mirador de Dalt Villa, Eivissa: İbiza’nın tarihi merkezinde yer alan Relaix & Chateau Oteli, gastronomi ile lüksü buluşturuyor. Eski şehrin Ortaçağ izleri arasında modern bir vaha olan 12 odalı lüks otelin Es Mirador restoranı gurme lezzetleri ile İbiza’nın en gözdelerinden.

 

 

Doğa ile içiçe Sade ve Dingin Butik Oteller

 • La Granja İbiza: Carretera Forada a Sant Mateu: İbiza’nın pastoral ve doğal dokusunu deneyimelemek isteyenler için, çamlar, limons ağaçları ve yemyeşil bahçeler ile bezenmiş 10 hektarlık çiftlikte yer alan minimalist döşenmiş 10 odalı La Granja, yeni bir Design Hotel projesi. Her Pazar gecesi düzenlenen Lucid Sundays partileri ve Cuma günleri düzenlene rahatlatıcı Sound Rituals en çok ilgi çeken ritüellerin başında geliyor. İbiza kasabasına 15 dakika uzaklıkta.
 • Can Babu, San Juan: Harika bir doğanın içinde, gürültü patırtıdan uzak, olağanüstü gün batımı manzaralarına nazır, zamanın durduğu zarif ve zevkli bir butik otel
 • Cas Gasi, Sta. Gertrudis: Yeşilliklerin ortasında, rustik bir atmosferde, yüzyıllık taş duvarlı bir çiftlik evinde dış dünyadan kopuk bir cennet köşesi. Sadece 12 süite sahip butik otel, sadelik, basitlik, doğallık, dinginlik ve ferahlık arayanlar için ideal bir adres.
 • Can Curreu, Santa Eulalia des Riu: Adanın kuzeydoğusunda harika manzaralara nazır, portakal ve limon ağaçları arasında doğa ile içiçe bu şık aile oteli, 17 odası ile zevkli ve seçkin bir inziva köşesi.
 • Can Pardal, Sant Miguel: Muhteşem manzaralara nazır, zeytin ağaçlarının ortasında, 16.yy’dan kalma bir evden dönüştürülmüş 5 odalı otel.
 • Hotel Las Brisas de Ibiza, Porroig, Es Cubells: Yüksek sarp kayalıkların tepesinde muhteşem manzaralara nazır butik otelde, her biri farklı stilde döşenmiş ve özel terasa sahip üç süit ve 6 oda yer alıyor.
 • Can Domo, Santa Eulalia: Yeşillikler arasında muhteşem bir agro-turizm oteli

 

 

 

VİLLALAR

 • Can Tiki, Santa Gertrudis: Muhteşem mimarisi, etnik ve modern dokunuşları buluşturan harika tasarımı, ağaçlar ile çevrili inziva lokasyonu ile İbiza’nın en zevkli villası. / 14 kişilik / haftalık kiralanıyor.
 • Villa Roca, Eivissa – San Juan arası: İbiza’nın en lüks ve trendy villası olan Villa Roca, minimalist modern dekoru, lüks servisleri, muhteşem manzarası, plaj ve gece hayatı aksiyonuna çok yakın konumu ile en pahalı alternatif / 16 kişilik / haftalık kiralanıyor.
 • Tres Lunas, Es Xarco: Taş ile doğanın muhteşem buluşmasına şahit olduğunuz bu kayaların üzerine inşaa edilmiş villa oryantal dokusu, tropik bahçeleri ve muhteşem manzarası ile en şık alternatif/ 6 kişilik / haftalık kiralanıyor
 • Villa Jondal, Cala Vedella: Beyaza boyalı tipik bir ‘finca’nın modern tasarım ile buluşması / 6 kişilik / haftalık kiralanıyor.
 • Villa Es Vedra, Es Cubbells: Beyaza boyalı tipik bir ‘finca’nın modern tasarım ile buluşması/ 12 kişilik / haftalık kiralanıyor.
 • Villa Alexia, San Jose: Beyaza boyalı tipik bir ‘finca’nın modern tasarım ile buluşması / 12 kişilik / haftalık kiralanıyor.
 • Can Agnes, Sant Antonio: Aksiyona yakın olmak isteyenler için ideal / 10 kişilik / haftalık kiralanıyor.
 • Can Bikini, San Antonio

 

 

 

PARTİ OTELLERİ

 • Ushuaia: Playa d’en Bossa 10, Sant Jordi de Ses Salines / Plaj ve gece kulübü ile meşhur otel minimalist ve modern mimaride tasarlanmış görkemli bir bina. Kulüp ve Tower şeklinde iki bölüme ayrılan otelin Kulüp kısmı havuz başı partisinden uzak kalmamak için ideal. Tower bölümündeki odalar ise muhteşem deniz manzaralarına nazır. Lüks, ferah ve geniş odaların bembeyaz dekorasyonu neon ışıklar, avangarde mobilyalar ve orijinal objeler ile renklendirilmiş. Gündüz ve gece parti atmosferini solumak isteyenler için ideal bir otel.
 • Hard Rock Hotel: Carretera PLaya d’en Bossa, Sant Jordi de Ses Salines / Hard Rock zincirine mensup rock temalı eğlenceli ve enerjik otel, açık hava konser alanı, manzaralı teras barı, rock müzik temalı spası, iki farklı göz alıcı havuzu, ultra modern döşenmiş yuvarlak hatlarda renkli odaları, Michelin yıldızlı Sublimotion restoranı, Estado Puro tapas barı, 3rd Half spor barı ile bir rock yıldızı gibi konuklarını ağırlayan otel son gözdelerden.
 • Destino Pacha Ibiza Resort, Avenida Cap Marinet, Santa Eulalia: Hem eğlenceye yakın olmak hem de huzuru yakalayabilmek, üstelik dört dörtlük kusursuz ve lüks bir servis almak isteyenler için ideal bir adres. Sade ve ferah çizgilerdeki 163 odası, organik sebze bahçesi, gurme şef restoranı, etkileyici havuzu ve spası, yoga dersleri ile dingin bir tatil ihtiyacını karşılarken, havuz başı partileri ile İbiza’nın çılgın ruhunu yaşamak isteyenlere de hitap ediyor.
 • İbiza Rocks House at Pikes Hotel, San Antonio: Parti denince akla ilk gelen İbiza oteli, müzisyen, DJ, model ve oyuncuların konaklama ve doğumgünü partisi tercihi. Öyleki otelin girişindeki şöhret duvarında birçok ünlünün imzası yer alıyor. 15. Yüzyıldan kalma bir çiftlik evinin orjinaline uygun yenilenmiş otelin, rock’n roll ruhu ile geleneksel stili buluşturan 24 odası var.
 • Hotel Aguas de Ibiza, Santa Eulalia: Adanın ilk eko-lüks oteli, 5 yıldızlı olmasına rağmen doğa ve çevre duyarlılığı ile benzerlerinden %35 daha az enerji tüketiyor. zeminden tavana kadar uzanan pencereleri ile ışıl ışıl ve ferah 112 odasının her birinin tavanında misafirlerini kötü enerjilerden arındıran dev deniz kabuğu şekli yer alıyor.
 • İbiza Granhotel, Eivissa
 • Ayre Hotel Ocean Drive, Playa Talamanca
 • Hotel La Torre del Canonigo, Dalt Vila
 • El Hotel Pacha, Paseo Maritimo, Ibiza Town
 • Es Vive, Figueretas

 

 

 

 

 

UYGUN FİYATLI OTELLER

 • Can Talaias, San Carlos / Agro turizm oteli
 • Ses Pitreras, S.Agusti des Vedra / Modern ve minimalist butik otel
 • Casa Munich, Las Salinas/ Modern ve minimalist butik otel
 • La Ventana , Dalt Vila

 

 

Villa Kiralama Şirketleri:

Dynamic Villas (www.dynamiclives.com/ibiza/)

International Villas (www.internationalvillas.net)

Villas Ibiza (www.villasibiza.com‎)

Exclusive Worlds (www.exclusiveworlds.com)

A&K Villas (www.akvillas.com)

 

 

Concierge Hizmeti:

Deliciously Sorted İbiza (www.deliciouslysortedibiza.com)

 

 

 

 

 

PLAJLAR

 

PARTİLERİ İLE ÜNLÜ GÖZDE PLAJ KULÜPLERİ

 • Amante Beach Club, Sol den Serra, Cala Llonga yakını
 • Atzaro Beach Club, Cala Nova
 • Ushuaia Beach Club, Playa den Bossa, Sant Jordi Ses Salinas
 • Babylon Beach Club, Punta Es Farallo
 • Nassau Beach Club, Playa den Bossa
 • Destino Beach Club, Avenida Cap Martinet, Eularia del Rio
 • Blue Marlin İbiza, Playa Es Jondal
 • Jockey Club, Playa des Ses Salines
 • El Chiringuito d’Es Cavallet, Playa des Cavallet, Ses Salinas
 • Chiringuito de Xarraca, Portinatx, Sant Joan
 • Aura Sands, Playa d’en Bossa
 • PK2, Playa de s’Estanyol

 

 

 

Sakin Plajlar

Benirras,  Cala Xarraca, S’Aigua Blanca, Cala Boix, Cala Gracionetta, Es Figuerel, Cala Grassio, Cala Llentrisca, Cala Tarida

 

 

Trendy Plajlar

Playa des Cavallet, Playa des Salinas, Cala d’Hort, Cala Jondal, Playa d’en Bossa

 

 

Gün Batımı Plajları

Cala d’hort, Calla Bassa, Cala Grassino, Es Vedrà

 

 

 

 

 

 

RESTORANLAR

 

 

ÖĞLE YEMEKLERİ

 

TRENDY SAHİL RESTORANLARI

 

 • Beachouse IBIZA, Playa d’en Bossa, San Jordi
 • Es Torrent, Playa d’Es Torrent, Sant Josep
 • Cap d’es Falco, Playa d’es Codolar Salinas, Sant Josep
 • El Chiringuito es Cavallet, Playa des Cavallet, Ses Salinas
 • Yemenja, Playa es Jondal, Eivissa
 • Babylon Beach Cantina, Barrio Sa Caleta, 20 Can Sanso, Santa Eulalia
 • The Harbour Club İbiza, Carretera Ses Feixes
 • Atzaro Beach Club, Cala Nova, Ctra Sant Joan 1, Eivissa
 • Cotton Beach Club, Carrer Posta de Sol 21, Sant Josep de sa Talaia
 • Elements Ibiza, San Miguel, Cala Benirras
 • Guarana Salinas Beach Club, Playa Salinas, Sant Josep de sa Talaia
 • Sol d’en Serra @ Amante Beach Club, Sol den Serra, Cala Llonga yakını
 • La Escollera, Playa D’es Cavallet
 • Sa Punta, Talamanca

 

 

 

SAHİLDE OLMAYAN TRENDY RESTORANLAR

 

 • La Paloma – Apartado 156, San Lorenzo / Büyülü bahçede organik Toskana lezzetleri çok gözde.
 • Cicale, Carretera San Juan, Km.12 / Yemyeşil doğanın içinde taze mahsüller ile İtalyan lezzetleri

 

 

SADE (SALAŞ) VE OTANTİK DENİZ MAHSÜLLERİ  RESTORANLARI

 • Es Xarcu, Cala Virgen, Cala Es Xarco – Porroig – Sant Josep
 • El Bigote, Cala Mastella
 • Es Boldado, Cala D’Hort, San Josep
 • Can Pujol– Sant Antioni
 • Can Salinas, San Jorge
 • Sa Caleta – Playa D’Es Cavallet
 • Can Caus, Carretera San Miguel, Km. 3.5, Sant Gertrudis

 

 

 

KAFELER

 • Passion Cafe, Playa d’en Bossa / Organik ve sağlıklı lezzetler
 • Rita’s Cantina, San Antonio
 • Malibu, Ses Salinas
 • La Bodega, Calle de las Farmacias s/n- Rambla Dalt Villa / Tapas Bar
 • Paloma Bakery & Cafe – Avinguda de Pere Matutes Noguera / Kahvaltı & Öğle Yemeği
 • Croissant Show, Plaça Constitucio 2, Mercat Vell, Ibiza Town/ Kahvaltı & Öğle Yemeği

 

 

 

GÜN BATIMLARI

 • Cafe Del Mar, San Antonio
 • Cafe Mambo, San Antonio
 • Elements Ibiza, San Miguel, Cala Benirras
 • Café Benirràs, San Miguel
 • Blue Marlin, Playa Es Jondal (Pazar aksamüstleri güzel)
 • Sunset Ashram, Cala Conta, Carretera San Agustí, San Josep
 • Cap d’es Falco, Playa d’es Codolar Salinas, Sant Josep
 • Sun Sea Bar, San Antonio
 • Malibu, Ses Salinas
 • Sa Trinxa, Ses Salinas
 • Kumharas, Port des Torrent

 

 

 

 

 

AKŞAM YEMEKLERİ

 

TRENDY RESTORANLAR

 

 • İbiza Food Studio, İbiza, Eivissa: İbiza kasabasının daracık sokaklarında gizlenmiş (gerçekten bulması çok zor) efsanevi İskandinav restoran Noma’nın eski şeflerinden Boris Buono’nun açtığı İbiza Food Studio’da, 6 farklı lezzetten oluşan gastronomik şölen gerçekten adanın en lokal deneyimlerinden birisi. İlerleyen saatlerde mekan sadece bilenlerin geldiği ev partisi atmosferinde dans ortamına dönüşüyor.
 • Sublimotion by Paco Roncero: Carretera PLaya d’en Bossa, Sant Jordi de Ses Salines / Hard Rock Hotel içinde yer alan tüm duyulara hitap etmek üzere tasarlanmış restoran dev bir gastronomi şovu. 25 kişilik bir ekibin sunduğu görsel şov eşliğinde 3 saat süren 20 tabaklık tadım menüsü deneyimini yaşayabilir, ya da özel bir grupsanız ışık, ses, renk, doku ve ısının masaya gelen farklı lezzetler ile değiştiği 12 kişilik ultra modern özel yemek odasında fütüristik bir gastronomi yolculuğuna çıkabilirsiniz. Dünyanın en pahalı restoranlarından olduğunu hatırlatalım.
 • La Paloma – Apartado 156, San Lorenzo: Büyülü bahçede organik Toskana lezzetleri çok gözde.
 • Las Dos Lunas, Carretera Eivissa-Sant Antoni: Akdeniz ve İtalyan lezzetleri sunan trendy restoran ve bar, asmalarla çevrili terasında veya begonvillerle çevrili bahçesinde loş ve romantik atmosferinde, sosyelitleri ve ünlü konukları ağırlıyor.
 • Lio, Paseo Juan Carlos, Puerto Marina Ibiza: Pacha grubunun yeni işletmesi 8-11 arası Japon lezzetleri sunan bir restoranda, 11’den sonra burlesque cabaret şov başlıyor
 • Piccola Cucina İbiza, Marina Botafoch local 208 b, New York ve Miami’den sonra, ‘barok stilin oyuncu ruhuna, deniz aşkına ve adanın sağlam kayalarına dayanan’ mottosu ile İbiza’da açılan restoran, gurme İtalyan lezzetleri ile gece gündüz dolup taşıyor.
 • Bambuddha Grove, Carretera de San Juan, km8.5, Santa Eulalia del Río: 1999’dan beri Asya & Akdeniz füzyon mutfağı ile adayı ziyaret eden ünlülerin ve sosyelitlerin favori adresi.
 • KM5 Lounge Bar, San Jose Yolu, Eski bir çiftlik evinde yer alan lounge & bar, özel parti ve performansları ile uzun yıllardır adanın favorileri arasında. Biftekler, sushiler, hamburgerler ile Amerika ve Asya lezzetleri sunuyor. Hip kalabalıklara ev sahipliği yapan mekanda özellikle DJ performansları öncesi yemek yiyebilirsiniz.
 • Cipriani, Paseo Juan Carlos, Eivissa: Cipriani restoran zincirinin İbiza şubesi İbiza Grand Otelin içinde 2102’de açıldı. Lounge tarzı ile diğer versiyonlarına göre çok daha cool ve sade, ve tabi ki çok gözde.
 • Giri Café, Plaza de España 5, San Juan: Giri Residence içinde yer alan Giri Cafe Akdeniz lezzetleri sunuyor.
 • Pastis, Calle de la Avicenna 2, Eivissa: Geleneksel Fransız mutfağında nefis lezzetler sunan restoran, İbiza’yı mesken edinmişlerin gözdesi olan gizli bir vaha.
 • Yemenja, Playa es Jondal: Sahilde İspanyol lezzetleri
 • Atzaro, Santa Eulalia: Hotel Atzaro’nun oryantal ve İspanyol füzyon mutfağı
 • Les Terrasses, Santa Eularia: Les Terrasses otelin gurme lezzetleri
 • L’Elephant, San Rafael: Fransız lezzetleri

 

 

 

 

 

GURME  RESTORANLAR

 • Ama Lur, Ctra. San Miguel km 2,3, Santa Eulalia del Rio: İbiza eski şehirden 9 km uzaklıkta eski bir malikanenin bahçesinde yer alan, mütevazi görüntüsü ile tezat bir şekilde, Bask ve Akdeniz mutfaklarından enfes gurme lezzetler sunan efsanevi restoran. İbizanın en gözde adreslerinden birisi olduğu için rezervasyon şart.
 • El Ayoun, San Rafael: Asya, Orta Doğu ve Akdeniz mutfaklarını yaratıcı ve yenilikçi bir şekilde harmanlayan restoran, gurme füzyon lezzetlerini, beş duyuya hitap eden, egzotik, şık ve sofistike bir atmosferde sunuyor. İbizanın en gözde adreslerinden birisi olduğu için rezervasyon şart.
 • El Clodenis, Plaza İglesia, San Rafael de sa Creu: Adanın en güzel tepelerinden birisi olan San Raael’de konumlanan iki Michelin yıldızlı restoran, şef Michel Sarran’ın Fransız & İspanyol füzyon gurme lezzetleri ile meşhur.
 • Lamuella; Ctra San Juan, Km13.5, Şef Gome Galily Lamuella’nın en önemli özelliği mutfağın restaurantın kalbi olması. Gome Galily ise 6 farklı Michelin restaurantta çalışmış olan yemek yapmaya aşık ve oldukça yaratıcı bir şef. Menü ise 5 temel tat üzerinden oluşturulmuş. Mutfak ekibinin Asya ve Orta Doğu kökenli olmasının getirdiği bir ustalıkla Akdeniz’in tazeleyici tatları muhteşem bir şekilde harmanlanmış. Üç mutfağın akıllıca birleşiminden geriye kalan ise başka yerlerde bulamayacağınız değişik kombinasyonları tadımlamak olacak
 • Sa Punta de Talamanca, Es Pouet de Talamanca, Santa Eulalia, Talamanca koyunda harika manzaralara nazır modern atmosferdeki yeni gözde Fransız ve Arjantin füzyonu ile sofistike bir fine dining deneyimi sunuyor.
 • Can Domingo, M 9.8 Carretera Ibiza-San Josè, Sant Josep de Sa Talaia: Yemeyşil doğanın içindeki eski bir çiftlik evinin bahçesinde sunulan İtalyan gurme lezzetleri çok gözde.
 • El Restorante, El Hotel’in içinde yer alan şık restoran gurme füzyon lezzetleri sunuyor
 • Ocho, Sant Juan 9.5 km – Santa Eulalia: Tarihi binada geleneksel Akdeniz ve İspanyol gurme lezzetleri
 • Es Mirador, Plaça d’Espanya, 4,Hotel Mirador de Dalt Vila’nın içinde yer alan gurme İspanyol restoranı

 

 

LOKAL RESTORANLAR

 • La Brasa, Ibiza Town / Eski şehirde tarihi duvarlar ile çevrilmiş gizli bir cennet bahçesinde 1977’den beri hizmet veren bu harika restoran, Akdeniz mutfağı ve deniz mahsülleri sunuyor.
 • Cami de Balafia, Sant Joan de Labritja Road / İbiza – San Juan arasındaki yolda yer alan aile işletmesi olan Balafia, muhteşem bir et lokantası. Zeytinyağı, keçiboynuzu ve badem ağacı ile marine edilen kısık ateşte yavaş yavaş saatlerce pişirilen özel etler muhteşem!
 • La Granja, Carretera Forada a Sant Mateu, Km. 1 / Gün batımında yeşilliklerin arasında muhteşem deniz ve doğa manzalarına nazır bir tepede yer alan taş çiftlik evi La Granja otelin terasında ‘çiftçi masası’ konseptinde tarladan sofraya 5 faklı lezzet sunan yemeklerinin tadına varmak muhteşem bir deneyim.
 • La Masia, Sant Miquel Km. 1 / İbiza – Santa Gertrudis arasındaki limon ve turunçgil ağaçları ile kaplı bir bahçede yer alan restoran Akdeniz lezzetleri sunuyor.
 • Array S’esparta, San Jose
 • El Olivio, Ibiza Town
 • El Hall, Ibiza Town
 • Macao, Ibiza Port
 • Trattoria Del Mar, Ibiza Port

 

 

 

 

BARLAR

 

 • La Mezcaleria, Eivissa: İbiza kasabasının kale içinde yer alan, adanın ilk mezcal barı La Mezcaleria’da çeşitli agave bitkilerinden yapılan meşhur Meksika likörleri ve tekilanın tadına bakmak.
 • İbiza Food Studio, İbiza, Eivissa: İbiza kasabasının daracık sokaklarında gizlenmiş (gerçekten bulması çok zor) restoran ilerleyen saatlerde sadece bilenlerin geldiği ev partisi atmosferinde dans ortamına dönüşüyor
 • Cafe Montesol, Passeig de Vara de Rey, Eivissa: Grand Hotel Montesol’un çatısında yer alan teras barı Cafe Montesol, Dalt Villa manzaralarına nazır kokteyl keyfi
 • KM5 Lounge Bar, San Jose Yolu
 • Las Dos Lunas, Carretera Eivissa-Sant Antoni
 • Aura, Carretera de Ibiza A San Joan Labritja, Km 13.5
 • Blue Marlin, Playa Es Jondal (Pazar aksamüstleri güzel)
 • DC10, Ctra Salinas KM 1, Ses Salinas (Pazartesi aksamustu – salaş bir mekan)
 • Base Bar, San Miguel
 • L’Elephant, San Rafael
 • Teatro Pereyra, Ibiza Town
 • Kumharas, San Jose
 • Mao Rooms, Carrer d’Emili Pou, 6, Eivissa,

 

 

KULÜPLER

Pacha, Avenida 8 de Agosto, Eivissa (Pazartesi ve Perşembe geceleri)

Sankeys, Carrer de les Alzines 5, Playa d’en Bossa (Salı geceleri)

Amnesia, Ctra. Ibiza a San Antonio, Km 5, San Rafael

Ibiza Underground, Crta. San Antonio – Ibiza Km.7 (Cuma geceleri)

Privilege, San Rafael (Pazartesi ve Cumartesi geceleri)

Space, Platja d’en Bossa, Sant Joseph (Cumartesi ve Salı geceleri )

DC-10, Paseo de Vara de Rey, Eivissa

BoHo, Avda De Portmany, San Antonio

 

 

ALIŞVERİŞ

Konsept Mağaza: Öink, Vara de Rey, 5, Eivissa

Konsept Mağaza: Sluiz , Carretera San José 8km, San Jose

Konsept Mağaza: La Galeria ELefante:, Carretera San Miguel, Km 3.2

Giyim: Galy, Carrer Bisbe Torres, 4, Eivissa

Giyim: Revolver, Calle Bisbe Azara, 1, Eivissa

Giyim: Ibzcode, Calle de la Cruz, 21, Eivissa

Giyim: Antik Batik, Plaza de la Constitucion 8, Mercado Viejo, Eivissa

Giyim: Noon, Ibiza Town, Cayetano Soler 9, Eivissa

Giyim:  The Rose, Calle Venda de Fruitera 2, Santa Eulalia

Plaj Giyim: El Chiringuito Shop, Playa des Cavallet, Ses Salinas

Plaj Giyim: Kurru Kurru, Plaza del Parque 6, Santa Eulalia

Giyim & Vintage: Vicente Ganesha, Carrer Guillem de Montgrí, Eivissa

Vintage: Lottie Bogotti, LG Oliveres de Peralta, Sant Carles de Peralta

Vintage: Holala! Ibiza, Pl. del Mercado Viejo 12, Eivissa

Takı: Purnima, C/ de la Cruz, 12, Eivissa

Aksesuar: Tous, Plaça Sa Font, 3, Eivissa

Espadril: S’espardenya, Ignasi Riquer 19, Eivissa

Sandalet: Sandal Shop, Plaza Vila, 2, Eivissa

Deri Ürünler: Te Cuero, Plaça Església, Santa Gertrudis

Ev tasarım: Ksar , Carrer Cala Carbó 2, Eivissa

Ev tasarım: The Rose, Santa Gertrudis

Outlet: Stockhouse Ibiza, 11, Avenida d’Espagna, Eivissa

Zeytinyağı: Almazara Joan Benet, Benimussa Sant Josep de sa Talaia

Pazar: Las Dalias, Carretera San Carlos / Her Cumartesi kurulan Hipi Sokak Pazarında kıyafet, kaftan, şapka, aksesuar, likör alabilir, canlı müzik performansları dinleyebilirsiniz.

 

 

 

BALEARIC ADALARI YOLCULUK TERAPİSİ YAZILARI

 

 

Zeynep Atılgan Boneval

2 comments

 1. Pingback: Yolculuk Terapisi | Yolculuk Terapisi

 2. Pingback: Yolculuk Terapisi | Yolculuk Terapisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir