7 Rooms Otel – Bursa ve Civar Keşifleri için Nefis bir Konaklama Durağı

Size Bursa’ya 15 dakika uzaklıkta pırıl pırıl bir otel keşfimizi önereceğiz.

Bamboo Park Bursa’nın biraz dışında Balat Ormanı’nın hemen kıyısında, Bursa’nın daha çok yaşam alanı olan Bademli mahallesinde, Rana & Atilla Özhamarat ailesinin ve kızları İdil’in yarattığı bir vaha.

25 yıldır Bursa’da Akdeniz lezzetleri sunan Pronto Bistro’yu 7 sene önce buraya taşımışlar. Ardından 4 sene önce et restoranı Kaburga’yı açmışlar. Ardından da 3 sene önce 7 Rooms oteli hayata geçirmişler.

 

Modern bir gezgin için her detayın ince ince düşünüldüğü, son derece zevkli ve kaliteli döşenmiş (insanın ancak evi için düşünceği malzemeler ile) otelimiz ve odamız, dünya seyahatlerimizde kaldığımız en iyi otellerin konforu ve ferahlığında idi.

28 metrekarelik standart odalarda veya 35 metrekarelik konfor odalarda, 3.5 metre tavan yüksekliği ile kendinizi son derece ferah hissederken, açık renk mermer banyoların geniş duş alanlarında yağmur duşu yapabiliyorsunuz. Otel sahipleri misafirleri evde konaklar gibi konforlu rahat ve ferah hissetsin diye, Julius Meinl kahve makinalarına kadar, ellerinden gelen herşeyi düşünmüşler.

Otelde çok büyük bir özen, zerafet, incelik ve aile dokunuşu var.

Son derece güleryüzlü, hamarat ve yetenkli İdil Hanım’ın birebir ilgisi ve misafirperverliğini her daim hissediyorsunuz. Ayrıca otelin farklı köşelerine serpiştirilmiş harika seramikler ve oda banyolarındaki çinileri kendisinin el emeği.

Yatak başucundaki gözlük temizleme bezi beni bitirdi.

Kuş sütünün eksik olmadığı kahvaltımızdaki ev yapımı zeytinler ve sucuklara bayıldık

Yani biz 7 Rooms otelde (ateşli hasta olmama rağmen) mışıl mışıl uyuyup (çok yorgun olmamıza rağmen) harika dinlenip, yeniden şarj olup yollara döküldük.

Son derece nazik, özel ve özenli bu otelde Bursa değil Türkiye için örnek bir konaklama deneyimi yaratılmış.

Otelde, odalarda ve restoranlarda farklı sanat eserleri sergileniyor: fotoğraflar Zeynep Diniz’in mikro çekimleri. Tablolar ise ‘Yetenek’siz’ atöylesinin eğitmen ve öğrenci resimleri.

Organize sanayi bölgelerine 5’er dakika uzaklıkta olan 7 Rooms haftaiçi iş seyahatleri için çok uygun (hatta haftaaraları sadece yetişkinlere hizmet vermek amacı ile çocuk alınmıyor). Birçok şirket ile özel anlaşmaları mevcut.

Haftasonları ise Bursa ve Trilye, Mudanya, Gölyazı, Cumalıkızık, Misi gibi Bursa civar keşifleri için çok uygun bir konakalama adresi.

Sporseverler için hemen yanıbaşında 20 dakika yürüyüş yapabileceğiniz Balat Ormanı yürüyüş parkuru var. Korupark AVM 5-10 dak, Podyum Park AVM 10-15 dak arası uzaklıkta.

Bamboo Park Restoranları

Sıcacık bir dağ şalesi atmosferindeki Pronto’da şömine başında Ispanak, portakal, pancar ve cevizli Kış Salatası, keçi peyniri güveç, Tandır Burger, İlik, Kaburga gibi enfes lezzetler tattık.

Kaburga’daki Ocakbaşı aklımızda kaldı, bir dahaki sefere dedik.

İdil Özhamarat’ın Bursa Önerileri:

  • Kapalıçarşı içinde Namlı Ciğer

  • Pidecioğlu’nda Cantık

  • Kayhan Çarşısı içinde Pideli Köfteci İdris

  • Uludağ Izgara

  • Calypso Bademli Balıkçı

  • Pasto Bursa’dan ekmek

  • Kurşunlu bölgesinde Rıza Balıkçı