LOS ANGELES İZLENİM VE ROTALARI

 

‘MELEKLER ŞEHRİ’ LOS ANGELES

 

Amerikan Rüyası’nın doğduğu “Melekler Şehri” Los Angeles, dünyanın en medyatik ve ünlü sinema metropolü. Film ve moda dünyasının starlarına, ‘DOTCOM’ milyonerlerine, şaşalı film setlerine, ve de dünyanın en şık etkinliklerine, evlerine ev sahipliği yapıyor. Hem yıldız olmak hem de yıldızlara yakın olmak isteyenlerin rüyası olan Los Angeles, tüm gezginlerin de mutlaka görmek istediği şehirlerin başında yer alıyor.

 

Heybetli ve ulu bir şehir beklentisi ile vardığınızda, dağınıklığı, biçimsizliği ve bunlatıcı büyüklüğü ile ilk bakışta Los Angeles sizi hayal kırıklığına uğratıyor. Şehri boydan boya ilk geçişinizde sanki gözünüzün önünden farklı film setleri akıyor gibi hissediyorsunuz. Bazı semtler çok yapay ve turistik gelirken, bazı semtler de bitmemişlik, eksiksiklik duygusu uyandırıyor.

 

Şehirde bütünlük duygusunu hiçbir zaman hissedemiyorsunuz. Ancak yeteri kadar zaman verince, şehrin her bölgesinin kendine özgü bir karakteri ve duruşu olduğunu anlıyorsunuz: tasasız ve renkli Venice, bohem ruhlu Abbot Kinney, yıldızları, kırmızı halı ve flaşları ile Hollywood, şık ve lüks Beverly Hills, orjinal ve ‘cool’ Melrose, marjinal ruhlu tasarımların merkezi West Hollywood, özgün Silver Lake, funky Los Feliz, canlı ve eğlenceli Santa Monica…

 

Bir yandan abartılı ve debdebeli bir yaşantı süren şehir, diğer yandan çok rahat, keyifli, ayakları yere basan bir tarzada ev sahipliği yapıyor. Yani Los Angeles’ın barındırdığı farklı kimlikleri, tarzları anlamak, sevmek zaman alıyor. Ve sonunda bir bakmışsınız sizi büyüleyici manyetik alanına çekmiş.

 

Ancak şehri keşfetmek için kesinlikle bir arabaya ihtiyacınız var. Şehrin kuzeyden çevreleyen dağların yamaçları boyunca uzanan Hollywood, Midtown, West Hollywood, Beverly Hills semtleri, Santa Monica ve Venice Sahiller Los Angeles’ın en sosyal bölgeleri.

Şehrin muhteşem manzaraları için dolambaçlı Mulholland Drive üzerinde araba ile tırmanmak ve Hollywood’dan Malibu sahiline kadar ilerlemek en güzel alternatif. Santa Monica dağlarının eteklerinde yer alan Getty Center da ayrıca harika şehir manzaraları sunuyor.

 

Herhalde dünyada Los Angeles kadar filmlere konu olan, ve medyada yer alan bir başka şehir daha yoktur. Özellikle Short Cuts, Pulp Fiction, Magnolia, Mulholland Drive ve Crash filmlerinde içiçe geçmiş hikayelerin gerisinde bir kolaj gibi geçen şehir manzaraları, Los Angeles’ın hem haşmetli hem de yabancılaştırıcı yüzünü yansıtıyor. Los Angeles’ta nerelerin hangi filmlere setlik yaptığını bulabilmek için www.movielocationsguide.com websitesine bakılabilir.

 

Hayatınızda görebileceğiniz en sporcu şehir olan Los Angeles sürekli hareket halinde. Her daim güneşli olan şehrin yerlileri sanki her anı spor yapmak için değerlendiriyor: sürekli yürüyüş, koşu, paten, sörf yapanlara, bisikletlilere, plaj voleybolcularına ve tabi ki basketbolculara rastlıyorsunuz. Bir basketbol cenneti olan LA, efsanevi Lakers takımının da ev sahibi. Los Angeles’a gitmişken Staples’da bir Lakers maçı izlemeden dönmeyin.

 

 

 

 

LOS ANGELES ROTALARI

Efsanevi Hollywood

Amerikan film endüstrisinin ve Amerikan rüyasının doğum yeri olan Hollywood, film setlerine ve sanatçıların evlerine ev sahipliği yaptığı için artık sinema ile özdeşleşmiş durumda. Film dünyasının, Oscar’ın, Golden Globe’un kalbi olan Hollywood Amerikan reklam piyasasının da beyni.

Los Angeles’ın dünyaca tanınmış Sunset, Beverly Hills, Melrose caddelerinin kesişim noktası olan Hollywood bölgesinde yer alan Hollywood Bulvarı, parıltılı ve şaşaalı Hollywood imajını yansıtmadığı için ziyaret edenleri ilk bakışta hayal kırıklığına uğratsa da, Hollywood Bulvarı üzerinde Amerikan film, müzik, eğlence ve spor dünyasının en ünlü isimlerinin mermer yıldızlar ile ölümsüzleştirildiği Walk of Fame – Yıldızlar Geçidi, kesinlikle görülmeye değer. Bulvar üzerinde Kodak Tiyatrosuna kadar sağlı sollu kaldırımlar boyunca Charlie Chaplin, Orson Welles, Gary Grant, Marilyn Monroe, Brad Pitt, Kobe Bryant, Lassie ve Mickey Mouse gibi gerçek ve masal yıldızların da aralarında bulunduğu 2000’e yakın ünlünün izinden gitmek mümkün. Ancak asıl cevherler Grauman’s Chinese Theatre – Çin Tiyatrosu’ nun önündeki verandada yer alan sinema perdesinin efsane isimlerinin el ve ayak izleri. Bulvar üzerinde yer alan bakımsız ve çirkin dükkanları dikkate almamak gerekiyor. Sadece film yıldızlarının evlerini gösteren haritalar, hediyelik eşyalar, tshirtler ve kupalar ile dolu olan bu dükkanlar gerçekten Hollywood’un imajına hiç yakışmıyor.

Hollywood Bulvarı üzerinde diğer görülmeye değer yerler ise her yıl Şubat ayında şaşaalı Oscar Ödül Törenleri’ne ev sahipliği yapan Kodak Tiyatrosu, ilk Akademi Ödülleri’nin verildiği yer olan Roosevelt Oteli, American Cinematheque’s Egyptian Tiyatrosu, Capitol Records’un silindir şeklindeki binası, Pantages tiyatrosu, Mumya Müzesi (Wax Museum) ve Guiness Müzesi.

 

West Hollywood
WeHo Los Angeles’ın en gözde bölgelerinden birisi. Şehrin marjinal ve sıradışı mağaza ve butiklerine, yeni tasarım otellerine, görkemli ve şık restoranlarına ev sahipliği yapan bölgede “Amerikan Rüyası”nı gerçekleştirmiş ünlülere rastlamak mümkün.

 

Beverly Hills ve Westwood
Bugüne kadar birçok diziye ve filme mekan olmuş Beverly Hills, lüks yaşamın merkezi. Burada Jack Nicholson, Warren Beatty ve Harrison Ford gibi ünlülerin evlerini görmek mümkün. Armani, Louis Vuitton, Gucci, Prada ve Yves Saint Laurent gibi dünyanın en lüks markaların görkemli mağazaları ile Rodeo Drive, Robertson ya da Beverly alışveriş cenneti. Melrose Caddesi ise marjinal tasarım butiklerini barındırıyor. Sunset Bulvarı ise şık restoran ve kafeleri ile ünlü. Beverly Hill’si çevreleyen tepelerde yer alan Bel Air ise, dünyanın en zenginlerinin sıkı güvenlikli villalarına ev sahipliği yapıyor. Son zamanların yükselen semti olan Westwood ise Bauhaus mimarideki yeni Getty Center binasına ev sahipliği yapıyor.

 

Güneş & Deniz & Sörfün Cenneti Kaliforniya Plajları
Pasifik okyanusu boyunca Malibu’dan San Diego’ya kadar Amerika’nın en güzel kumsalları uzanıyor. Beach Boys’un ‘California Dreamin’ şarkısında tasvir ettiği gibi her zaman sıcak ve güvende hissettiren güneşli Kaliforniya sahillerinde cıvıl cıvıl bir plaj hayatı yaşanıyor. Los Angeles bu harika plajlardan bolca nasibini almış:

 

 • Kanallar, renkli bungalowlar, vintage karavanlar, kafeler, koşucular, patenciler, köpek gezdiriciler, bisikletliler, akrobatlar, müzisyenler ve basketbolcularla her daim canlı Ocean Front Walk, bohem ruhlu Abbot Kinney, sahilde güneşlenenler, sörf yapanlar ile cıvıl cıvıl Venice Beach bunların en renkli ve tasasızı.
 • Sahil boyunca uzanan kumsalında yer alan şık otelleri, üzerinde bir lunapark yer alan ünlü rıhtımı ve butikler, barlar, kafeler, sinemalar ile dolu 3rd St. Promenade caddesi ile gece gündüz hareketli Santa Monica, Los Angeles’in başka bir çekim merkezi.
 • Pacific Coast Highway boyunca uzanan şık ve elegan plaj villaları ile Malibu dünyanın en pahalı sahili olarak efsaneleşmiş durumda.
 • Manhattan Beach, diğer adı ile okyanus kenarındaki Beverly Hills ise geniş kumsalında yer alan harika plaj evleri, zımba vucütlu koşucuları, voleybolcuları ve sörfçüleri, Baywatch güzelleri ile tam seyirlik.
 • Denize girmek için en keyifli yerler ise; Venedik Beach’de yer alan Muscle Beach, Malibu’da yer alan sessiz ve sakin Zuma veya El Matador plajları.
 • En iyi sörf plajları ise Huntington ve Hermosa plajları.
 • En iyi dalış noktası Escondido Plajı
 • Sahil boyunca en iyi bisiklet parkuru ise Santa Monica ve Torrance plajları arasında bulunan ve 35 km uzunluğundaki bisiklet parkuru.

 

 

Silver Lake
LA’in yükselen gözdesi olan Silver Lake, Vanity Fair tarafından en ‘cool’ bölge ünvanını aldı. Orjinalinde yerleşim bölgesi olan Silver Lake, SoCal (Southern California – Güney Kaliforniya) modern mimarisinde evleri ile daha butik ve şık bir görünüm taşıyor. Vermont Avenue ve Silver Lake Bulvarı büyük alışveriş merkezleri veya zincir mağazalar yerine hip butiklere, kafe ve restoranlara ev sahipliği yapıyor.

 

 

Downtown, ChinaTown, Little Tokyo & Culver City
Ticari merkez olan Downtown akşamları hala hayalet bölge olsa da, yakınlarında yer alan ChinaTown KoreaTown ve Little Tokyo, sayıları 1 milyona yaklaşan Asya kökenli Amerikalıların evlerine, dükkan ve restoranlarına ev sahipliği yapıyor. Culver City ise ev dekor ve mobilya mağazalarına ve galerilere ev sahipliği yapıyor. Eskiden Hollywood Western fimlerinin film seti olarak ünlenen Palm Springs ise şimdi LA’in kış sığınağı.

 

 

Disneyland ve Universal City Eğlence Parkları
Los Angeles’ın en büyük eğlence parkı olan Universal City içinde Universal Studios film stüdyolarını da barındırıyor. 1915′te inşa edilmiş stüdyo 1964 yılından bu yana halka açılmış. Backlot Tour’daki tramvaya binerek buraya gezmek ve farklı film setlerini ve özel efektleri görmek mümkün. Anneheim’da bulunan Disneyland ise dört ana bölümden oluşuyor: Birinci bölüm “Adventureland” adı verilen bir ormandan oluşuyor, burada Indiana Jones ve Forbidden Eye bölümleri yer alıyor. İkinci bölüm olan “Frontierland” vahşi batı ruhunu yansıtıyor. Üçüncü bölüm ise Disney’in favori karakterlerini barındıran “Fantasyland”. Son bölüm ise futüristik “Tomorrowland.

 

 

Pasadena

Eski taş ve tuğla binaları ile geçmişte kalmış bir kasaba atmosferine sahip Pasadena, şimdi Hollywood’un film ve dizi seti. Çok iyi korunmuş orjinal tarihi binalarda özgün kafeler, restoran ve butikler ile nostaljik bir havaya sahip Pasadena’da her yeni yılın ilk günü Rose Parade geçidi gerçekleşiyor ve güllerle süslenmiş yüzlerce araba sokakları renklendiriyor.

 

 

KÜLTÜR, SANAT VE MİMARİ ADRESLERİ

Los Angeles 200’ü aşkın müzesiyle dünyadaki en fazla müzeye sahip şehir ünvanına sahip:

 

Müzeler

MOCA, (Museum of Contemporary Art)  250 South Grand Ave., Downtown  / Los Angeles’ın çağdaş sanat mabedi olan Moca. Aslında hem downtown hem Pacific Design Center hem de Little Tokyo’daki Geffen Contemporary lokasyonlarında her zaman orijinal bir sergiye rastlamanız mümkün.  ( MOCA Pacific Design Center, 8687 Melrose Ave., West Hollywood ) (Geffen Contemporary, Little Tokyo)

The Broad, 221 S. Grand St., Downtown / MOCA’dan sonra şehrin ikinci bir çağdaş sanat üssü haline gelen Broad, Cindy Sherman, Roy Lichtenstein, Jeff Koons ve Christopher Wool gibi sanatçıları da kapsayan dünyanın en geniş koleksiyonlarından birisine sahip. Bestia ve Republique’in yaratıcısı Bill Chait ve The French Laundry’den tanıdığımız Tim Hollingsworth müzenin restoranı için el ele verdiler.

LACMA  (Los Angeles County Museum of Art), 5905 Wilshire Blvd., West Hollywood /  Şehrin en önemli sergilerini şova koyan LACMA’nın kalıcı koleksiyonu’da görülmeye değer. Dev bir kampüste birçok binada yer alan müzenin Hammer binasının içinde 2. Katta yer alan Boone Galeri kısmında ise çocukların sanatla içiçe vakit geçirmesi için harika bir merkez yer alıyor.

Natural History Museum of Los Angeles County, 900 Exposition Blvd., South Central Downtown/ 1900lerin başından beri açık olan müze son5 milyar yıla ait milyonlarca insan eliyle yapılmış eser, bulgu ve kalıntıya ev sahipliği yapıyor ve koleksiyonları her geçen gün büyüyor.  2011’de açtıkları Dinosaur Hall ile çocuklara daha çok hitap eder hale geldiler.

Murphy Sculpture Garden, Charles E. Young Dr. E., Westwood  /Alexander Calder, Barbara Hepworth, Henri Mattisse, Isamu Noguchi gibi sanatçıların heykelleri UCLA kampüsünün 2 hektarlık bahçelerine yayılmış keyifli bir açık hava sanat parkuru sunuyor.

Petersen Automotive Museum, 6060 Wilshire Blvd., West Hollywood  / LACMA’nın çaprazında yer alan müze klasik ve modern otomobil meraklıları ve de Discovery Center bölümü ile araba meraklısı çocuklar için ideal bir müze.

MAK Center Art & Architecture, 835 N. Kings Rd., West Hollywood / R.M. Schindler’ın 1920’den kalma evi şimdi Sanat ve Mimari Merkezi.

Page Anthropology Museum at the La Brea Tar Pits, 5801 Wilshire Blvd., West Hollywood / Dünyanın en enteresan ve ilgi çekici fosillerini görmek isteyenlerin adresi.

Craft & Folk Art Contemporary Museum, 5814 Wilshire Boulevard
Museum of Neon Art,136 W 4th Street
Museum of Television and Radio 465 North Beverly Drive

Hammer Museum, 10899 Wilshire Blvd., Westwood

Forest Lawn Museum, 1712 S Glendale Ave, Glendale

Zimmer Children’s Museum, 6505 Wilshire Blvd., West Hollywood

Kidspace Children’s Museum, 480 N. Arroyo Blvd., Pasadena

 

Sanat Galerileri

Getty Center Los Angeles, 1200 Getty Center Drive
Gagosian Gallery, 456 N. Camden Dr.

Tachen Gallery, 8070 Beverly Blvd, Beverly Grove

Blum & Poe, 2727 S. La Cienega Blvd., Culver City

Gagosian Gallery, 456 N. Camden Dr., Beverly Hills

Jancar Gallery, 3875 Wilshire Blvd., Downtown

Honor Fraser Gallery, 2622 S. La Cienega Blvd., Culver City

Matthew Marks Gallery, 7818 Santa Monica Blvd., West Hollywood

 

 

Parklar, Gözlem Evi, Botanik Bahçeler, Stadyumlar, Sinemalar, Mimari

Griffith Observatory, 2800 E. Observatory Rd., Los Feliz / Gözlemevi, planetaryumu, sergi alanları, yürüyüş ve tırmanış manzara rotaları ile bir saat için gitmişken tam bir gün geçirebileceğiniz muhteşem açık hava alanı

Barnsdall Art Park, 4800 Hollywood Blvd., Los Feliz / Hollywood Hills’e tepeden bakan ve Frank Lloyd Wright’ın 1920’lerde inşaa ettiği Hollyhock House ile taçlandırılmış sanat parkı sergiler, aktiviteler, açık hava filmleri ve şarap tadımları ile sürekli hareketli

Huntington Botanical Gardens, 31151 Oxford Rd., Pasadena

The Arboretum, 301 N. Baldwin Ave., Arcadia

Echo Park, 751 N. Echo Park Ave., Echo Park

Elixir Gardens, 8612 Melrose Avenue
Grauman’s Chinese Theatre , 6925 Hollywood Boulevard
Walt Disney Concert Hall, 111 S Grand Avenue, Downtown

City Hall, 200 N Spring Street
LAX Theme Building , 1 World Way
Ennis House, 2655 Glendower Avenue, Silver Lake
777 Tower, 777 S Figueroa St. , Downtown
Gamble House, 4 Westmoreland Pl., Pasadena

Caltrans District 7 Headquartes, 100 S Main Street, Downtown
Bradbury Building, 304 S Broadway, Downtown
Cathedral of Our Lady of the Angels, 555 W Temple Street , Downtown
Getty Villa Malibu, 17985 Pacific Coast Highway

 

The Hollywood Bowl, 2301 N. Highland Ave., Hollywood

Dodger Stadium, 1000 Elysian Park Avenue, Downtown
Hollywood Forever Cemetery, 6000 Santa Monica Blvd., Hollywood / Birçok ünlü Hollywood yıldızı burada gömülü, ayrıca bahçeler açık hava sineması ve konserlere sahne oluyor.

Arclight Cinema Hollywood, 6360 W. Sunset Blvd., Hollywood

Arclight Cinema Pasadena, 300 E. Colorado Blvd., Pasadena

 

 

 

LOS ANGELES MANZARA, TIRMANIŞ VE ŞEHİR DIŞI ROTALARI

Kalp Atışlarını Hızlandırmak için Los Angeles Manzaralı Yürüyüş Rotaları:

 • Hollywood Yazısı : Los Angeles’ın ikonu haline gelmiş ‘Hollywood’ yazısı 1920’lerden beri Los Angeles’ın bekçiliğini yapmaya devam ediyor. Beachwood Drive yolunun sonundan başlayarak, Mulholland Trail’den ve Mount Lee Drive’den devam ederek,  5.5kmlik bir tırmanış sonucu Hollywood yazısına ulaşabilirsiniz. Parika yoldan Hollywood yazısının üzerine doğru biraz daha yukarı tırmanırsanız, en tepede Fernando Vadisi, Forest Lawn Memorial Parkı, Hollywood göleti ve ufuktaki Pasifik Okyanusunun harika manzaraları  sizi bekliyor.
 • Culver City Merdivenleri: Culver City’de yer alan Kaliforniya Devlet Parkı koşucular ve sporcuların uğrak yeri. Jefferson Bulvar’dan başlayan 282 merdivenden 1 kmlik tırmanış sonucu tepede Los Angeles’ın en muhteşem manzarası sizi bekliyor. Pasifik Okyanusu, Santa Monica, Beverly Hills ve Sunset ayaklarınızın altında ve karşıda Downtown gökdelenleri ve Hollywood yazısı sizi selamlıyor.
 • Runyon Canyon Park: Santa Monica dağlarının doğusunda yer alan Runyon Kanyon Parkı muhteşem yürüyüş ve tırmanış rotaları sunuyor. En güzel manzaralar sunan rota ise Kuzey Fuller bulvarının başından  başlayan, Inspiration Noktası ve Cloud’s Rest’e tırmanan ve Runyon Canyon Fire Road’a inen 2,65 kmlik dairesel rota.  Parkta ayrıca her gün ücretsiz yoga dersleri de yapılıyor.
 • Eagle Rock Loop: Kapladığı 44km2lik alan ile Amerika’nın en büyük şehir parkı olan Topanga Devlet Parkında yer alan 10.5kmlik dairesel tırmanış rotası Trippet Çiftliğinden başlıyor, Eagle kesişiminden Eagle Kayasına muhteşem dağ ve okyanus manzaraları eşliğinde devam ediyor. Tepede Santa Ynez Kanyonunun nefes kesici manzalarını izleyerek dinlendikten sonra iniş rotası başlıyor.
 • Temescal Canyon Loop : Topanga Devlet Parkındaki diğer bir tırmanış rotası ise  Temescal Gateway Park tarafındaki 5.5kmlik zorlu tırmanış rotası. Sunset Bulvarında park girişinde arabanızı park edip,  Temescal Ridge yolunu takip  ederek, Kanyon patikasından tırmanarak muhteşem manzaralara ulaşıyorsunuz. Dairesel rota tekrar sizi Sunset Bulvar parkına indiriyor.
 • Griffith Observatory West Trail Loop: Griffith Park’ta yer alan bu dairesel rota doğanın zenginliği ile buluşmak için birebir. Fern Dell Parkının yeşillikleri arasından başlayarak Griffith Park’ın tepesinde yer alan Observatory’e ulaşıyorsunuz. Tepede dinlenmek için The Cafe at the End of the Universe’de bir kahve molası verebilir, teleskoplardan şehri izleyebilirsiniz.
 • Paseo Miramar Tırmanışı, Pacific Palisades: Sunset’te Paseo Miramar’dan başlayan 8km’lik tırmanış rotası muhteşem okyanus manzaları sunuyor. Café Vida  (15317 Antioch St) Sağlıklı latin lezzetleri ve glutensiz pancakeler sunan kafe Paseo Miramar tırmanışı sonrası harika bir mola adresi.
 • Inspiration Point Hike: 1501 Will Rogers State Park Rd. / Kısa bir tırmanış rotası isterseniz 4kmlik rota tam size göre. Rotanın sonunda yer alan Will Rogers State Park ise harika bir piknik alanı.

 

 

LOS ANGELES YAKINLARINDA ROTALAR VE OTELLER 

 •  

  Montage, 30801 South Coast Hwy, Laguna Beach (San Francisco’dan 3.5 saatlik, Los Angeles’tan 1 saat  sürüş mesafesi) / Muhteşem bir plaj oteli olan Montagne okyanusu kucaklayan odaları ile harika bir deniz & güneş & kumsal tatili adresi.

 • The Ranch 4.0, 2 Dole Dr, Westlake Village (San Francisco’dan 3 saat, Los Angeles’tan 45 dakika sürüş mesafesi) / The Ranch at Live Oak’ın kardeşi olan bu sağlıklı yaşam çiftliği, Amerika’nın en iyi zayıflama kamplarından birisi olma yolunda ilerliyor. Günde 4 saatlik yürüyüş, yarım saatlik karın egzersizleri, 1 saatlik  yoga programı ve 1400 kalorilik vejeteryan menüsü ile 4 günde sıkılaşma ve kilo kaybını garantiliyor.
 • SANTA BARABARA REHBERİ
 • OTELLER
  • San Ysidro Ranch, 900 San Ysidro Ln, Santa Barbara (San Francisco’dan 3 saat, Los Angeles’tan 1,5  saat  sürüş mesafesi) / Santa Ynez dağlarına karşı, zeytin ağaçları ve lavanta tarlaları arasında yer alan 19.yy çiftlik evi, 41 bungalovdan oluşuyor.  Her kulübe şöminesi, özel verandası, açık hava duşu ve küveti ile romantik bir haftasonu için ideal bir ortam sunuyor.  1 saat uzaklıkta yer alan Santa Ynez bağları ve Santa Maria vadileri büyüleyici manzaraları ile keyifli yarım günlük bir rota. Ayrıca 10 dakika uzaklıkta Santa Barbara’da her an kalabalığa karışmak için keyifli bir alternatif.  Otelin gurme yemekleri harika.
  • Belmond El Encanto / 800 Alvarado Pl, Santa Barbara
  • Okyanusa nazır tarihi 20yy binası özenli bir restorasyon sonucu romantik ve şık bir butik otele dönüştürülmüş.
  • El Capitan Canyon, 11560 Calle Real, Goleta
  • Santa Barbara’ya yarım saat uzaklıkta plajda doğa ile içiçe konumlanmış rustik kabin ve çadırlar harika bir aile haftasonu kaçamak adresi.
 • RESTORANLAR
  • Deniz mahsülleri öğle yemeği restoranı: Brophy Brothers  (119 Harbor Way)
  • Öğlen atıştırmalığı için ise salaş Meksika barı La Super Rica (622 Milpas St.) tacoları ile ünlü.
  • Deniz mahsülleri barı: Hungry Cat: 1134 Chapala, Santa Barbara
  • Şık Amerikan mutfağı restoranı: Wine Cask Restaurant, 813 Anacapa St, Santa Barbara
  • İtalyan trattoria: Pane e Vino, 1482 East Valley Rd
  • Et ve deniz mahsülleri lezzetleri: Lucky’s Steakhouse, 1279 Coast Village Road
  • Şarküteri ve doğal lezzetler: Canyon Market & Deli, El Capitan Canyon, 11560 Calle Real , Santa Barbara
  • Kafe ve Şarap barı: Los Olivos Cafe & Wine Merchant: 2879 Grand Avenue, Los Olivos

 

 • GOOP ‘CALIFORNIA HIGHWAY 1’  REHBERİ: Kaliforniya sahil yolu harika manzaraları, zamada asılı kalmış kasabaları, doğa harikası vadileri ile muhteşem keşifler yapabileceğiniz 5-7 günlük enfes bir rota. Gwyneth Paltrow’un sahibi olduğu GOOP sitesi, San Francisco’dan başlayıp, Half Moon koyu, Carmel, Monterey, Big Sur, San Simeon, Paso Robles, San Luis Obispo, Santa Ynez Vadisi, Santa Barbara’yı takip ederek, Los Angeles’da tamamlanan nefis bir rota rehberi düzenledi. En güzel otel, restoran ve alışveriş önerilerinin detayları için: http://goop.com/a-coastal-california-road-trip/ *Gwyneth Paltrow’un dijital yayını http://www.goop.com/ izni ile yayınlanmıştır

 

 

 

 • Nasıl Gidilir?

Lufthansa Hava Yolları ile 514 USD’den başlayan fiyatlar ile İstanbul- Los Angeles uçuşları hakkında bilgi almak için:  www.lufthansa.com/fly/ucuz_ucuslar-istanbul-los_angeles

 

YOLCULUK TERAPİSİ LOS ANGELES YAZILARI

 

 

 

Zeynep Atılgan Boneval

2 comments

 1. Pingback: Yolculuk Terapisi | Yolculuk Terapisi

 2. Pingback: Yolculuk Terapisi | Yolculuk Terapisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir