26-28 Nisan 2019’da Alaçatı Tasting Festivali!

Doğa’nın uyanışına şahit olduğumuz ilkbaharda Alaçatı’da muhteşem bir lezzet rüzgarı esecek. 26-27-28 Nisan 2019’da Tasting Alaçatı için yerinizi şimdiden ayırtın!

Alaçatı’da, bu sene ikinci kez muhteşem bir lezzet ve sanat rüzgarı esecek! Topraklarımızın hikayelerini dillendirmek ve sunduğu değerleri paylaşmak, tarihimizin ve kültürümüzün hazinelerini yansıtmak, uzun sofralarda nefis lezzetleri hep beraber tatmak üzere 26- 28 Nisan 2019’da Tasting Alaçatı Festivali‘nde buluşuyoruz!

Alaçatı’nın en keyifli mekanlarına, meydanlarına, bağlarına ve bahçelerine yayılan etkinliklerde, Salim Kadıbeşegil’den Okşan Resimcioğlu’na, İsmail Gezgin’den, Aysun Yenice’ye, Mehmet Güreli’den Sinem Çapraz’a çok değerli konuk konuşmacılar, şefler, yerel üreticiler, ve misafirler bir araya geliyor.

Yeni nesil kahvaltılardan, odun fırınında ekmek yapımına, lavanta hasadından Seferad mutfağına, reçel aşkından zeytinyağı hikayelerine, ahşaptan mozaiğe film gösterimlerinen, bağ gezilerine, lezzet, sanat, spor, etkinlik, atölye ve sohbet programı için: www.tastingalacati.com

Bizden tavsiye, Alaçatı’nın en ilham verici haftasonunu kaçırmayın 🙂

 

TASTING ALAÇATI 2019

PROGRAM TAKVİMİ

25 NİSAN 2019 – PERŞEMBE

19.00   BEYAZ GECE

Mekan: D PLUS SEYA BEACH HOTEL

İçerik: Tasting Alaçatı açılış partisi D Plus Seya Beach Hotel’in ev sahipliğinde, Diva Dergisi işbirliğiyle gerçekleşiyor. Sahilde trio ve gün batımı eşliğinde başlayan gece lokal tatlarla lezzet şölenine dönüşerek canlı müzik ve dans ile devam ediyor.

 

26 NİSAN 2019- CUMA 

10.45   AÇILIŞ

Mekan: KÖY MEYDANI

İçerik: Açılış bandosu coşkulu müzikleri ile Alaçatı sokaklarını şenlendiriyor.

11.00   TROY YERLİ ÜRETİCİYİ DESTEKLİYOR PLATFORMU (#troyileyerliureticiyidestekliyoruz )

Mekan: KÖY MEYDANI

İçerik: Bölge üreticilerinin buluştuğu; zeytinyağı, enginar, konserve, sabun, zeytin, ot çeşitleri, sebze, meyve ve peynir gibi mahsullerin, el yapımı hediyeliklerin satışa sunulduğu Yerel Üretici Platformu kuruluyor.

Katılım ücretsizdir. (3 gün boyunca tam gün)

11.00   SERGİLER

DÖRT MEVSİM ALAÇATI SERGİSİ – ZEYNEP PAMUKÇU SERGİ – BONCUK İŞİ SERGİSİ- KADİR DEMİR VE ATÖLYE – 4 SANATÇILARI SERGİSİ – ZAMANA KARŞI YARIŞANLAR SERGİSİ – HANDE BİLTEN RESİM SERGİSİ AÇILIŞI – USTALAR KARMASI RESİM SERGİSİ

 • HANDE BİLTEN RESİM SERGİSİ AÇILIŞI
 • Mekan: GALERİ DUO
 • İçerik: Sanatçının “Yasak Elma” hikayesi “Plumula” serisinin mavi tonlarla buluştuğu “Blumula” sergisi açılışı Galeri Duo’da gerçekleşiyor. Sergi gün boyu gezilebilir. Katılım ücretsizdir.
 • DÖRT MEVSİM ALAÇATI SERGİSİ
 • Mekan: TAŞ OTEL
 • İçerik: Alaçatı’nın güncel fotoğraflarından oluşan sergide beldenin dört mevsimi ziyaretçilere yansıtılıyor. Sergi gün boyu gezilebilir.
 • Katılım ücretsizdir. 
 • ZEYNEP PAMUKÇU SERGİ
 • Mekan: KÖSTEM OTEL
 • İçerik: Sanat akımlarından çeşitlemeler sergisi ile Zeynep Pamukçu eserlerinden oluşan sergi gün boyu gezilebilir.
 • Katılım ücretsizdir.
 • BONCUK İŞİ SERGİSİ
 • Mekan: KİRLİ ÇIKI SANAT GALERİSİ
 • İçerik: Türkiye’de ilk defa düzenlenen ve ilk kez görücüye çıkacak olan boncuk işi yemeni, çanta, takı ve dekoratif objelerden oluşan sergi 3 gün boyunca gezilebilir.
 • Katılım ücretsizdir.
 • KADİR DEMİR VE ATÖLYE-4 SANATÇILARI SERGİSİ
 • Mekan Rumevi Alaçatı
 • İçerik: Kadir Demir ve Atölye-4 Sanatçıları; demet Göğüş, Demet Sönmez, Murat Öngör, Serra Soysal seramik sergisi Rumevi Alaçatı’da gerçekleşiyor.
 • ZAMANA KARŞI YARIŞANLAR SERGİSİ
 • Mekan: BAZEN ALAÇATI
 • İçerik: Dünyanın sayılı rüzgâr sörfü yapılan beldelerinden biri olan Alaçatımıza değer katan sörfçülerimizin, gelecek vaat eden genç sporculara ilham vereceği “Zamana Karsı Yarışanlar “ sergisi Bazen Alaçatı’da gerçekleşiyor. Katılım ücretsizdir.
 • USTALAR KARMASI RESİM SERGİSİ
 • Mekan: ORTA KAHVE & PLAKA
 • İçerik: Aliye Berger, Adnan Turani, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Avni Arbaş ve Cevat Dereli’nin eserlerinden oluşan “Ustalar Karması” adlı resim sergisi gün boyu gezilebilir. Katılım ücretsizdir.

 

 

12.00 “Alaçatı Yerel Kent Markalarına Örnek Olabilir mi?” SALİM KADIBEŞEGİL SÖYLEŞİSİ

Mekan: KÖŞE KAHVE

İçerik: Stratejik İletişim Yönetimi alanında akademik ve profesyonel birikimi ve yüksek referansları bulunan, Kurumsal İtibar Yönetimi kavramının ülkemizde tanınması ve yer etmesine öncülük eden Salim Kadıbeşegil kentleşmek ve markalaşmak üzerine eşsiz bilgiler paylaşıyor.

Kişi sayısı: 20 kişi ile sınırlıdır.

Katılım ücretsizdir.

Rezervasyon için: 0530 312 93 21 – 0232 716 04 13

 

13.00   DOĞAL ve MAYALI ÜRÜNLER ATÖLYESİ

Mekan: MORRO OTEL

İçerik: Abomasum-rennet ve bitkisel bileşenlerle 100’den fazla çeşit yoğurt üreten mühendis Berk Balbay, eski aile reçetelerini daha önceki zamanlarda olduğu gibi basit ve doğal ürünler üretmek amacıyla bugünün ihtiyaçları ve gereksinimlerine adapte ediyor. Mayalı ürünler atölyesinde quark mayası üretimi, yoğurt mayası üretimi, ekşi maya üretimi, basit ev peyniri yapımı ve basit lor yapımı öğreniliyor.

Kişi sayısı: 25 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 175 TL.

Rezervasyon için: 0546 748 76 20  Zeynep Samanlı / 0533 626 93 41  Berrak Önal

 

 

13.30   SEFARAD MUTFAĞI ÜZERİNE SÖYLEŞİ VE TADIM

Mekan: KÖSTEM OTEL

İçerik: Sara Pardo’dan Seferad mutfağı anlatımı ve tadım etkinliği ardından İzmir Sefarad Mutfağı kitabı yazarlarından; Lina Eskinazi, Ester Antebi, Jinet Sidi Sarfadi, Nüket Franko, Sara Enrikes ve Ora Gürkan’ın sohbeti eşliğinde sunum ve tadım aktivitesi yapılıyor.

Kişi sayısı: 50 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 70 TL.

Rezervasyon için: 0533 617 46 35

 

14.00   TABAK BOYAMA

Mekan: BOM DIA

İçerik: Bom Dia’da lavanta ve enginar temalı tabak boyama sanat atölyesi gerçekleşiyor.

Kişi sayısı: 10 kişi ile sınırlıdır

Katılım bedeli: 110 TL.

Rezervasyon için: 0539 811 01 67

 

 

14.00 – 18.30     BURADAN ŞARAPLARI’NIN NEW YORK’A UZANAN HİKAYESİ

İçerik: Ege bölgesi şarap üreticilerinin ağırlandığı bu özel davette Buradan Şarapları’nın Ovacık’tan New York’ta 3 Michelin yıldızlı Momofuku’ya uzanan yolcuğu dinleniyor. Buradan Bağları’nın nefis gün batımı manzarasında sona eren davette çok özel atıştırmalıklar eşliğinde şarap tadımı yapılıyor.

Rezervasyon için: info@hipatolye.com

 

 

14.30   LAVANTA HASADI ve LAVANTALI TATLI WORKSHOP’I

Mekan: VADİ ALAÇATI

İçerik: Lavanta hasadı ve ardından lavantalı tatlı wokshop’ı gerçekleşiyor. Taze toplanan lavantalarla, nefis creme brulee, sütlaç ve dondurma yapılıyor.

Kişi sayısı: 15 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 100 TL.

Rezervasyon için: 0533 560 25 95

 

 

14.30   ‘KEŞFET’ TEMALI MOZİK SERGİSİ

Mekan: PERİ ART GALERİ

İçerik: Mozaik Sanatçısı Aysun Yenice’nin “Keşfet” temalı kişisel sergisinin açılışı Tasting Alaçatı kapsamında gerçekleşiyor, 5 Mayıs Pazar gününe kadar devam ediyor.

Sergi gün boyu gezilebilir.

Katılım ücretsizdir.

 

15.00 – 17.00  SOKAK KONSERLERİ

Köy Meydanı, Köy Girişi ve Hacı Memiş Meydanı’nda çeşitli sanatçıların canlı müzik performansları izlenebilir.

Katılım ücretsizdir.

 

 

15.00 – 17.00  TARHANA BAŞROLDE

Mekan: KÖŞE KONAK

İçerik: Orta Asya’dan Selçuklulara uzanan tarhananın geçmişten günümüze hikayesi ile birlikte Ege yöresine özgü 4 çeşit tarhananın yapım aşamaları uygulamalı olarak gösteriliyor. Uşak tarhanasının buruk ve yoğun lezzeti, Susurluk tarhanasının kremamsı yapı ve dokusu, Seferihisar sakız tarhanasının eşsiz lezzeti ve Kütahya-Bolu’ya özgü kızılcık tarhanasının meyvemsi aroması ile daha önce tadılmamış muhteşem lezzetler yaratılıyor. Tarhana workshop’ı bir kadeh şarap, peynir tabağı ve atıştırmalıklar eşliğinde gerçekleşiyor.

Kişi sayısı: 25 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 100 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 86 93

 

 

15.00   MOZAİK ATÖLYESİ

Mekan: BOM DIA

İçerik: Bom Dia’da mozaik atölyesi gerçekleşiyor.

Kişi sayısı: 10 kişi ile sınırlıdır

Katılım bedeli: 110 TL.

Rezervasyon için: 0539 811 01 67

 

 

15.30   ŞEF GÜLHAN KARA İLE YAPIMI BUTİK ÇİKOLATA WORKSHOP

Mekan: AURORA ALAÇATI

İçerik: Chef’s İstanbul Mutfak Atölyesi kurucusu, yemek yazarı ve eğitmen şef Gülhan Kara ile çikolatanın büyülü dünyasına yolculuğa çıkılıyor. Doya doya tadımlarının yapılacağı ve katılımcıların çikolata yapımına dahil olacağı uygulamalı bir workshop gerçekleşiyor. El yapımı çikolatalarda yerel lezzetlerden damla sakızı, turunç, Çeşme limonu ve taze yerli çilekler kullanılıyor.

Kişi sayısı: 10 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 140 TL.

Rezervasyon için: 0532 748 72 22- 0532 224 34 58

 

 

16.00   ODUN FIRININDA EKMEK YAPIMI

Mekan: NONI’S HOUSE

İçerik: Bahçedeki odun fırınında geleneksel tam buğday unundan ekşi maya ekmek atölyesi açık havada peynir ve çok çeşitli ikramlar eşliğinde yapılıyor.

Kişi sayısı: 15 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 120 TL.

Rezervasyon için: 0532 418 47 01

 

 

17.00   LEZZETİN ARKEOLOJİSİ – İSMAİL GEZGİN SÖYLEŞİSİ

Mekan: KÖŞE KAHVE

İçerik: Profesör Dr. İsmail Gezgin ile tarih boyunca karnını doyuran insandan gözü doymayan insana konulu söyleşi gerçekleşiyor. İnsan ve yemek ilişkisi üzerine doyumsuz bir sohbete tanık olmak mümkün.

Kişi sayısı: 20 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: Ücretsizdir

Rezervasyon için: 0530 312 93 21 / 0212 716 04 13

 

 

17.00   MEHMET GÜRELİ SERGİ AÇILIŞ KOKTEYLİ

Mekan: KIRMIZI ARDIÇ KUŞU

İçerik: Mehmet Güreli’nin kişisel sergisinin açılış kokteyli Kırmızı Ardıç Kuşu’nda gerçekleşiyor.

Sergi 3 gün boyunca ziyarete açık.

 

 

19.00   MAVİ EGE ESİNTİSİ

Mekan: YEK

İçerik: Günbatımında Trio dinletisi ile başlayan ve sonrasında, müziğin Ege’ye dokunan tınılarıyla devam eden gecede, şef Murat Deniz Emel yerel malzemelerle ve yaratıcı dokunuşlarla hazırlanan bir menü sunuyor. Menünün içeriğini deniz mahsulleri ve mezeler oluşturuyor. Menü: Ekşi Maya Ekmek, Erken Hasat Zeytinyağı Ve Köy Tereyağı, Bottarga ve Tarama, Ildır Enginarı & Bakla (enginar çanak, yeşil bakla, kese yoğurdu kreması, nane), Ege 0tları (ızgaralanmış Ege otları,taze bezelye, patlıcan kreması, oğlak suyu), Urla Özbek Mavi Kuyruk Karides (konyakla flambe edilmiş karides, maydanoz, sarımsak vinaigrette), Deniz Levreği (deniz levreği, ızgara lahana, karnabahar kreması, rezene, limon şekeri), Bahar Tadında Oğlak (uzun fırınlanmış oğlak, humus, Antep fıstığı, vişne kurusu, biber yağı), Pancar &Sakız (fırınlanmış pancar tatlısı, sakızlı dondurma, çikolatalı ot yaprakları),Türk Kahvesi & Petit Four

Kişi sayısı: 60 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 450 TL.

Rezervasyon için: 0536 434 74 90

 

20.00     BİLLUR KOYUNCU AKUSTİK PERFORMANS EŞLİĞİNDE TASTING ALAÇATI MENÜ

Mekan: SOTA ALAÇATI

İçerik: Billur Koyuncu’nun harika akustik performansı eşliğinde Sota Alaçatı Tasting Alaçatı özel menüsüyle keyifli bir akşam yemeği sunuyor. (Menü: Yüzde yüz Çavdar Alishiro Ekmeği, Organik Kars Tereyağı, İstiridye ve Havyar, Ahtapot Carpaccio Soğuk Sıkım Urla Zeytinyağı ile, Taze İç Baklalı Ildırı Enginarı Ayvalık Sızma Zeytinyağı ile, Çeşme Limonunda Marine Edilmiş Levrek Ceviche, Asya Baharatları ile Harmanlanmış Özbek Karideslerinden Acılı Karides Topları, Urla Chardonnay Şarabı ve Taze Domates Soslu Karışık Midyeli Tagliatelle, Tahinli Avokadolu Cevizli Marul Salatası, Kremalı Kuru Baklava)

Kişi sayısı: 50 kişi ile sınırlıdır

Kişi başı ücret: 350 TL. (içki dahil değildir)

Rezervasyon için: 0232 716 95 85

 

 

 

20.00   AKŞAM MENÜLERİ

ADI MEMISH – AGRILIA – ALAÇATI PORT BALIK – FAHRİ’NİN YERİ – FAVA ALAÇATI – KAPARİ BAHÇE –  KARİNA ALAÇATI – PLAKA – PAPAZZ

 • ADI MEMİSH
 • Menü: Zeytinyağlı ve Arı Polenli Kabak Çiçeği Dolması, Deniz Börülceli Mücver, Narenciye Soslu Taze Urla Enginarı Carpaccio, İnce Kıyılmış Ege Otlu Levrek Turşusu, Siyah Alaçatı Midyesi ile Taze Köy Eriştesi  veya Karaburun Keçi Peynirli Mini Kalamar Dolması, Bamya Turşulu ve Kaya Koruklu Yaz Salatası, Baby Enginarlı Izgara Jumbo Karides (Taze Soğan, Kapari, Limon ve Sızma Zeytinyağı Sos ile) veya Odun Fırınında Süt Kuzu İncik (Tereyağlı Keşkek ve Saman Pırasa ve Patates ile), Kadayıfa Sarılı Sakızlı Muhallebi (Kırmızı Şarapta Çekilmiş Taze Çilek Sos ile)
 • Kişi başı ücret: 190 TL. (içki dahil değildir.)
 • Rezervasyon için: 0232 716 01 60
 • AGRILIA
 • Menü: Rezeneli Greyfurtlu Roka Salatası, Karidesli Marul Dolması, Harissalı Antep Fıstıklı Kalamar, Dana Yanağı ve Pancar Ispanak Püre, Bademli Pirinç Helvalı Avokado Çikolata Mus
 • Kişi başı ücret: 190 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 85 94
 • ALAÇATI PORT BALIK
 • Menü: Köz Patlıcan, Tekmil Fava, Girit Güzeli, Şakşuka, Port Salata, Kalamar Tava, Tereyağda Karides, Levrek Şiş ve tatlı
 • Kişi başı ücret: 160 TL (alkollü ve alkolsüz içecekler dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 64 89
 • FAHRİ’NİN YERİ
 • Menü: Narlı Rezene Salatası, Fırın Enginar, Izgara Yerli Kalamar, Şevketi Bostanlı Levrek, Kuru Bardacık İncir Tatlısı
 • Kişi başı ücret: 150 TL. (içecekler fiyata dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 76 91
 • FAVA ALAÇATI
 • Menü: Fava Grek, Tulumaki, Cacıki, Ahtapot Salatası, Girit Kavurma, Papucaki, Fırında Ada Peyniri, Karides Mantı, Grek Balık Pilaki, Çıtır Kabak Tatlısı
 • Kişi sayısı: 25 kişi ile sınırlıdır
 • Kişi başı ücret: 170 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 86 88
 • KAPARİ BAHÇE
 • Menü: Ananaslı Şevketi Bostan, Deniz Börülceli Enginar Carpacio, Girit Ezmesi, Portakal Soslu Avokadolu Karides, Taze Sarımsaklı Ilık Cibez Tavlama, Izgara Baby Enginar Dolma, Közde Kuzu Sırtı ile Pazılı Köy Eriştesi ya da Denizden Gelenlerle Taze Fesleğenli Taglietelli, İncirli Karamel Rüyası
 • Kişi başı ücret: 250 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 00 94
 • KARİNA ALAÇATI
 • Menü: Tahinli Levrek Tarama, Kalamar Kokoreç, Enginarlı Balık, Elmalı Bademli Baklava
 • Kişi başı ücret: 150 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 91 55
 • PLAKA
 • Menü: Acı & Tatlı Ot Kavurma, Beyaz Şarap Soslu Fırında Enginar, Lorlu Kabak Çiçeği Tempura, Guacamole ile Kadayıf Karides, Ahtapot Yahni, Sübyeli Siyah Paella, Orman Meyveli ve Sakızlı Trifle ve 2 Kadeh Beyaz Şarap
 • Kişi sayısı: 12 kişi ile sınırlıdır.
 • Kişi başı ücret: 190 TL.
 • Rezervasyon için: 0532 167 31 38
 • PAPAZZ
 • Atatürk Mezesi, Tahinli Köz Patlıcan, Ege Otları, Ev Yapımı Zeytinyağda Kopanisti, Tereyağda Enginar Kavurma veya Asma Pidesi, Mevsim Salata, Fırında Oğlak veya Oğlak Pirzola, Papazz Sarması veya Mevsim Meyveleri
 • Kişi başı ücret: 125 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 60 62

 

 

27 NİSAN 2019 CUMARTESİ

 

09.30 – 12.30  İKİ YAKANIN EZGİLERİ VE LEZZETLERİ BULUŞUYOR

Mekan: KAPARİ OTEL

İçerik: Ege’nin iki yakasından ezgilerle kulaklarınızda ve zengin kahvaltı menüsü ile damaklarınızda iz bırakacak eşsiz bir deneyim sunuluyor.

Katılım bedeli: 90 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 06 74

 

10.00   KAHVALTI MENÜLERİ

 • BRERA OTEL
 • Kahvaltı Eşliğinde Acuka Workshop
 • İçerik: Zengin kahvaltı menüsü eşliğinde acuka yapımı ve tadımı gerçekleşiyor.
 • Kişi sayısı: 10 kişi ile sınırlıdır.
 • Katılım bedeli: 70 TL.
 • Rezervasyon için: 0232 716 08 01
 • CYNARA OTEL
 • Cynara Otel, Ege’nin yöresel lezzetleri ile hazırlanmış kahvaltısı ve taze filtre kahve kokusu ile evinizin sıcaklığında hazırlanmış bir sofraya davet ediyor.
 • Menü: Ege’nin Özel Tulum ve Diğer Yerel Peynirleri, Ağanbey Çiftliği’nin Zeytinleri ve Muhteşem Yağı, Taze Köy Yumurtası, Ev Yapımı Enginar Reçeli, Çeşme Limonu Reçeli ve İncir Reçeli , Çeşme Kekikli Kahvaltı Sosu, Tazecik Otlardan Yapılan Kahvaltı Salatası ve İsteğe Bağlı Özel İkramlar
 • Kişi başı ücret: 80 TL.
 • Rezervasyon için: 0232 716 81 83
 • SOTA ALAÇATI
 • Serpme Kahvaltı: 3 Çeşit Ev Yapımı Reçel, Organik Bozdoğan Çiçek Balı, Organik Kars Tereyağı, Ezine Beyaz Peynir, Bergama Tulum Peynir, Çeçil Peyniri, Ayvalık Yeşil Zeytin, Gemlik Siyah Zeytin, Söpğüş Tabağı, Yeşillik Tabağı, Zeytinyağ & Limon, Nutella/ Tahin Pekmez, Ballı Muz, Kaymak, Yoğurtlu Kızartma, Sucuk Tava/Sosis Tava/Sosis Sote,  Pişi,  Kek, Poğaça, Gronola, Yoğurt, Süt, Filtre Kahve, Çay, Çalkama/Börek Çeşitleri ,Beyaz Ekmek, Germiyan Ekmeği, Gevrek
 • Kişi başı ücret: 58 TL.
 • Rezervasyon için: 0232 716 95 85

 

10.00   TROY YERLİ ÜRETİCİYİ DESTEKLİYOR PLATFORMU (#troyileyerliureticiyidestekliyoruz )

Mekan: Köy Meydanı

İçerik: Bölge üreticilerinin buluştuğu; zeytinyağı, enginar, konserve, sabun, zeytin, ot çeşitleri, sebze, meyve ve peynir gibi mahsullerin, el yapımı hediyeliklerin satışa sunulduğu Yerel Üretici Platformu kuruluyor.

Katılım ücretsizdir. (3 gün boyunca tam gün)

 

11.00   OKŞAN RESİMCİOĞLU VE HANDE ÖZTÜRK İLE “YENİ NESİL KAHVALTI”

Mekan: SAFİ OTEL

İçerik: Sadece bedeni değil ruhu da besleyen yeni nesil kahvaltının vazgeçilmezleri “porridge” ve “bowl” atölyesinde Okşan Resimcioğlu ve Hande Öztürk ile hem damağa hem göze hitap eden 5 farklı lezzet ile güne sağlıklı başlamanın en keyifli yolları deneyimleniyor. Aynı zamanda kaliteli yaşam için temiz besin üzerine bir sohbet gerçekleşiyor.

Kişi sayısı: 10 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 50 TL.

Rezervasyon için: 0232 717 11 01

 

 

11.00   SERGİLER

DÖRT MEVSİM ALAÇATI SERGİSİ – ZEYNEP PAMUKÇU SERGİ – AYSUN YENİCE MOZAİK SERGİ – BONCUK İŞİ SERGİSİ – KADİR DEMİR VE ATÖLYE-4 SANATÇILARI SERGİSİ – ZAMANA KARŞI YARIŞANLAR SERGİSİ- HANDE BİLTEN RESİM SERGİSİ – USTALAR KARMASI RESİM SERGİSİ

 • HANDE BİLTEN RESİM SERGİSİ
 • Mekan: GALERİ DUO
 • İçerik: Sanatçının “Yasak Elma” hikayesi “Plumula” serisinin mavi tonlarla buluştuğu “Blumula” sergisi gün boyu gezilebilir. Katılım ücretsizdir.
 • DÖRT MEVSİM ALAÇATI SERGİSİ
 • Mekan: TAŞ OTEL
 • İçerik: Alaçatı’nın güncel fotoğraflarından oluşan sergide beldenin dört mevsimi ziyaretçilere yansıtılıyor. Sergi gün boyu gezilebilir.
 • Katılım ücretsizdir.
 • ZEYNEP PAMUKÇU SERGİ
 • Mekan: KÖSTEM OTEL
 • İçerik: Sanat akımlarından çeşitlemeler sergisi ile Zeynep Pamukçu eserlerinden oluşan sergi gün boyu gezilebilir.
 • Katılım ücretsizdir.
 • AYSUN YENİCE MOZAİK SERGİ
 • Mekan: PERİ ART GALERİ
 • İçerik: Mozaik Sanatçısı Aysun Yenice’nin “Keşfet” temalı kişisel sergisi Tasting Alaçatı kapsamında devam ediyor. Sergi gün boyu gezilebilir.
 • Katılım ücretsizdir.
 • BONCUK İŞİ SERGİSİ
 • Mekan: KİRLİ ÇIKI SANAT GALERİSİ
 • İçerik: Türkiye’de ilk defa düzenlenen ve ilk kez görücüye çıkacak olan boncuk işi yemeni, çanta, takı ve dekoratif objelerden oluşan sergi 3 gün boyunca bezilebilir.
 • Katılım ücretsizdir.
 • KADİR DEMİR VE ATÖLYE-4 SANATÇILARI SERGİSİ
 • Mekan: RUMEVİ ALAÇATI
 • İçerik: Kadir Demir ve Atölye-4 Sanatçıları; demet Göğüş, Demet Sönmez, Murat Öngör, Serra Soysal seramik sergisi Rumevi Alaçatı’da gerçekleşiyor.
 • ZAMANA KARŞI YARIŞANLAR SERGİSİ
 • Mekan: BAZEN ALAÇATI
 • İçerik: Dünyanın sayılı rüzgâr sörfü yapılan beldelerinden biri olan Alaçatımıza değer katan sörfçülerimizin, gelecek vaat eden genç sporculara ilham vereceği “Zamana Karsı Yarışanlar “ sergisi Bazen Alaçatı’da gerçekleşiyor. Katılım ücretsizdir.
 • USTALAR KARMASI RESİM SERGİSİ
 • Mekan: ORTA KAHVE & PLAKA
 • İçerik: Aliye Berger, Adnan Turani, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Avni Arbaş ve Cevat Dereli’nin eserlerinden oluşan “Ustalar Karması” adlı resim sergisi gün boyu gezilebilir. Katılım ücretsizdir.

 

 

11.00-12.00     KUMSALDA YOGA – “GÜNEŞİ SELAMLAMA”

Mekan: ILICA PLAJI

İçerik: Deniz kenarında güneşin tazeliğinde sade ama coşku dolu bir yoga pratiğiyle beden ve nefes canlandırılıyor. Tüm seviye katılımcılara açıktır. Malzemeler İzmir Yoga tarafından tedarik edilir. (yoga matı-battaniye-lavantalı göz bandı)

Kişi sayısı: 50 kişi ile sınırlıdır

Katılım bedeli: 40 TL

Rezervasyon için: 0554 957 82 87

 

 

12.00 – 16.00  ŞEF NALAN KOCAOĞLU İLE ALAÇATI’DA ALIŞVERiŞ VE YEMEK YAPIMI

Mekan: EFLATUN

İçerik: Balık mezatından taze deniz mahsullerinin alınmasıyla başlayan program Alaçatı Pazar alışverişi ile devam ediyor. Mutfakta Şef Nalan Kocaoğlu ile birlikte yemek yapımı ve bir kadeh şarap eşliğinde tadım aktivitesi gerçekleşiyor.

Kişi sayısı: 15 kişi ile sınırlıdır

Katılım bedeli: 250 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 68 58

 

13.00   DOĞAL ÜRÜNLER ATÖLYESİ – FERMENTE ÜRÜNLER

Mekan: MORRO OTEL

İçerik: Abomasum-rennet ve bitkisel bileşenlerle 100’den fazla çeşit yoğurt üreten Berk Balbay, eski aile reçetelerini daha önceki zamanlarda olduğu gibi basit ve doğal ürünler üretmek amacıyla bugünün ihtiyaçları ve gereksinimlerine adapte ediyor. Fermente ürünler atölyesinde sirke yapımı, turşu yapımı, lakto fermente şıra, sebze meyve salmaları, sirken cübin üretimi öğreniliyor.

Kişi sayısı: 25 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 175 TL.

Rezervasyon için: 0546 748 76 20  Zeynep Samanlı / 0533 626 93 41  Berrak Önal

 

 

13.30   EGE’DE ORGANİK TARIM 

Mekan: PAPAZZ

İçerik: Tarım Bakanlığı’ndan uzman bir isimle organik tarım hakkında küçük ikramlar eşliğinde keyifli bir söyleşi organize ediliyor.

Kişi sayısı: 25 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 30 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 60 62

 

 

13.30    AVUKMA ÜRETEN KADINLAR KOOPERATİFİ İLE YÖRESEL LEZZETLER ATÖLYESİ

Mekan: ALAÇATI KÖY MEYDANI

İçerik: Alaçatı Turizm Derneği bölgenin yerel mutfağında unutulmaya yüz tutmuş lezzetleri yeni nesillere tattırmak, tanıtmak ve  aktarmak amaçlı bir etkinlik düzenliyor.

Bir taraftan yerel kültürümüze sahip çıkarken bir taraftan da yerel kalkınmaya ve kadın dayanışmasına destek vermek amacıyla, projede bir kadın kooperatifi olan Avukma Üreten Kadınlar Kooperatifi‘ne yer veriliyor. Köy Meydanına kurulacak mutfak ve sahne ile Şef Dilek Yetkiner moderatörlüğünde Avukma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sarıgöl Köymen ve Avukma Kadınları (4 kişi ) tarafından konuklara; Peksimet Avukması, Çiğ Sarma, Cevizli İncir Dolması, Yöresel Lavantalı Limonata ve Yöre Yemekleri yapılarak tadım yaptırılıyor.

Ege’nin üreten Kadınlarını desteklemek amacıyla kooperatif’in özel olarak ev kadınları tarafından ürettiği ürünlerin tanıtımı ve satışı gerçekleştiriliyor.

Bu sayede emekçi kadınlarımıza da hem maddi olarak hem de tanıtım anlamında destek sağlanıyor.

(Ek Bilgi: Avukma Üreten Kadınlar Kooperatifi, evdeki üretimi kurumsal bir örgütlenmeyle sürdürülebilir bir noktaya taşımak amacıyla kurulmuştur. Aynı zamanda yöresel motiflerin gündelik hayata ve gereksinimlere cevap verecek şekilde yorumlanmasıyla oluşan  “Annesininkızı” markalı ürünler üretmektedirler.)

Kişi sayısı: 300-350 kişi ile sınırlıdır.

Katılım ücretsizdir.

 

 

13.30   REÇEL AŞKI

Mekan: İNCİRLİ EV

İçerik: Ege güneşinde yaptığı nefis reçellerle nam salan Osman Poshor ile reçel yapımı ve tadımı yapılıyor. Nefis kokulu Çeşme limonu ve farklı bir mevsim meyvesi ile yapılacak reçellerin konuklara hediye edilerek akşam üstü çayı ve çok çeşitli ikramlar eşliğinde tadımlar gerçekleşiyor. (Süre 2 saat)

Kişi sayısı: 4 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 100 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 03 53

 

 

14.00   AYURVEDİK YAŞAM VE BESLENME ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Mekan: ALACHİ BUTİK OTEL

İçerik: Ayurveda yaşam danışmanı ve terapisti Handan Erdem Gönül ile söyleşi eşliğinde Alachi Otel’in Urla’daki çiftliği Urlachi’den gelen doğal ve taze yerel ürünlerle hazırlanan ayurvedik tasting mönü ikramı yapılıyor.

Kişi sayısı: 20 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 150 TL.

Rezervasyon için: 0532 553 55 89

 

 

14.00   EGELİ KADIN OLMAK
Mekan: TAŞ OTEL
Egeli kadınlardan Egeli kadın olmayı dinliyoruz.

‘Tarihte ve günümüzdeki öne çıkan Ege’li kadınlar’-Dilek Maktal Canko

‘Seyyahların gözünden Ege kadını’ Seda Ağırbaş

‘Türk sinemasında Ege ve kadın’- Lale Kabadayı

‘Edebiyatçıların gözünden Ege kadını’-Şerife Çağın ve Özlem Nemutlu

Katılımcılara Yves Rocher bakım ürünleri hediye ediliyor.

Kişi sayısı: 25 kişi ile sınırlıdır.

Rezervasyon için: 0232 716 77 72

 

 

14.00   BAŞAK KABLAN İLE SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ

Mekan: KIRMIZI ARDIÇ KUŞU

İçerik: Önce Hayallerim Öldü, Sonra Babam kitabının yazarı ve Youtuber Başak Kablan okurları ve sevenleriyle buluşuyor.

Katılım ücretsizdir.

 

 

14.30   LAVANTALI SAKIZLI TATLI LEZZETLER ATÖLYESİ

Mekan: İMREN HAN OTEL

İçerik: İmren Han’ın meşhur tatlılarından lavantalı sakız tatlısı yapımı öğreniliyor ve tadım etkinliği gerçekleşiyor.

Kişi sayısı: 20 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 20 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 60 02

 

 

15.00   KÖSTEM ZEYTİNYAĞI MÜZESİ’NDE ZEYTİNYAĞI HİKAYESİ

Mekan: KÖSTEM ZEYTİNYAĞI MÜZESİ

İçerik:

Bölüm 1-Sırma Güven ile “Dünyada Gastronomi Turizmi ile öne çıkan kentler ve Türkiye’de gıda girişimciliği üzerine bir söyleşi gerçekleşiyor. (30 dk.)

Bölüm 2-Ahmet Güzelyağdöken ile “Zeytinyağı ve Zeytinyağlı Lezzetler, Otlar ve Bu Coğrafyada Dokunabildiğimiz Her Şey” konulu söyleşi ve ardından zeytinyağlı lezzet tadımı yapılıyor. (40 dk.)

Bölüm 3- Farklı Band Orkestrası ise canlı müzik dinletisi ile renk katıyor. (60 dk.)

Kişi sayısı: 100 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 80 TL.

Rezervasyon için: 0533 617 46 35

 

 

15.00 – 17.00  SOKAK KONSERLERİ

Köy Meydanı, Köy Girişi ve Hacı Memiş Meydanı’nda çeşitli sanatçıların canlı müzik performansları izlenebilir.

Katılım ücretsizdir.

 

 

15.00   ŞEF GÜLHAN KARA İLE TAZE İTALYAN MAKARNA WORKSHOP VE TADIM

Mekan: AURORA ALAÇATI

İçerik: Makarnanın hikayesini dünyanın bir ucundan diğerine yolculuğunu yemek yazarı ve danışman şef Gülhan Kara anlatıyor. Alaçatı’nın taze otları, yerel zeytinyağı, deniz ürünleri ve yerel peynirleriyle tazecik makarnalar nefis soslarla buluşuyor. Birbirinden farklı soslarla buluşan linguine, ravioli, tortellini, fettuccine çeşitleri ikram ediliyor.

Kişi sayısı: 16 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 120 TL.

Rezervasyon için: 0532 748 72 22- 0532 224 34 58

 

 

15.30   DONDURMA VE GELATO TUTKUSU

Mekan: KURABİYE OTEL

İçerik: Dondurma ve Gelato farkının, artizan ve endüstriyel dondurmanın can alıcı farklılıklarının öğrenileceği söyleşide 16 çeşit Gelato tadımı yapılıyor.

Kişi sayısı: 20 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 25 TL.

Rezervasyon: 0542 273 07 42

 

 

16.00   ŞEF SİNEM ÇAPRAZ İLE EGE SOFRASI’NDA BULUŞMA

Mekan: ZEYTİN KONAK OTEL

İçerik: Şef Sinem Çapraz’ın tarifleri ile Ege mutfağından yemek atölyesinin ardından 350 yıllık zeytin ağacı gölgesinde Ege lezzetleriyle yemek buluşması gerçekleşiyor.

Kişi sayısı: 20 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 250 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 80 81

 

 

17.00   BAĞDA EV ŞARABI

Mekan: NONI’S HOUSE

İçerik: Bağlar arasında Ovacık’ta Türkiye’nin Toskana’sı denilen bölgede doğanın içinde atıştırmalıklar eşliğinde ev şarabı tadımı yapılıyor.

Kişi sayısı: 15 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 120 TL.

Rezervasyon için: 0532 418 47 01

 

 

17.30   AYHAN GÜLEYEN İLE URLA BAĞ YOLU ŞARAPLARINA TOPLUCA BAKIŞ

Mekan: LUCE DESIGN OTEL

İçerik: Luce Otel, Urla Bağ Yolu şaraplarını sizlerle buluşturuyor. Ayhan Güleyen’den üzümün büyülü yolculuğunu dinleyerek Urla Bağ Yolu şarapları ile tadım yapılıyor.

Kişi sayısı: 50 kişi ile sınırlıdır.

Katılım ücreti: 100 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 64 41

 

 

18.00-20.00     OLTEN FİLARMONİ ORKESTRASI KLASİK MÜZİK KONSERİ

Mekan: KÖY MEYDANI

İçerik: olten Filarmoni Orkestrası klasik müzik konseri ile tüm Alaçatı sokakları renkleniyor.

Katılım ücretsizdir.

 

 

18.30   SANAT VE LEZZET BULUŞMASI

Mekan: KIRMIZI ARDIÇ KUŞU

İçerik: Sanatçı Mehmet Güreli’nin doyumsuz sohbeti eşliğinde eşsiz bir yemek buluşması gerçekleşiyor.

Kişi sayısı: 30 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 150 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 65 51

 

 

18.30   ARTİZAN KOKTEYLLER VE EKMEK ÜSTÜ LEZZETLER

Mekan: BOTANİST

İçerik: Alaçatı’nın yeni mahalle barı olan Botanist, Ege’nin bize bahşettiği taze ürünlerle; mixologist Burcu Akıl’ın hazırladığı artizan kokteylleri; Şef Erkan Kıyıcıoğlu’nun nefis ekmek üstü lezzetleri ile buluşturuyor. Misafirlerin gastral bir seyahate çıktığı Botanist’te eğlence, dj performansıyla geç saatlere kadar sürüyor.

Katılım bedeli: 100 TL (İki kokteyl ve İki ekmek üstü ücrete dahildir)

Rezervasyon için: 0505 5718658

 

 

19.00   AÇIK HAVADA FİLM GÖSTERİMİ

Mekan: TARLA ALAÇATI

İçerik: Temaya uygun bir menü ile hazırlanmış açık büfe yemek sonrası film gösterimi ve gösterim öncesi yönetmenle kısa bir söyleşi gerçekleşiyor.

Kişi sayısı: 85 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 100 TL.

Rezervasyon için: 0541 446 30 61

 

19.00   EGE KIRMIZILARI / BALIK VE DENİZ MAHSULLERİ TADIMI

Mekan: ALAÇATI PORT BALIK

İçerik: Alaçatı Port Balık’ta denize nazır otururken, saatler önce birkaç mil uzakta tutulan taptaze balıkların ve deniz mahsullerinin hikayesi eşliğinde Ege Kırmızıları tadımı gerçekleşiyor. Balıkların hangi tekniklerle, nasıl avlandıkları ve ne tür işlemlerden geçtikleri, mevsimine göre türleri ile ilgili bilgilendirme sonrasında Ege’nin meşhur kırmızı balıklarının (orkinos, kalamar, karides, kabuklular) tadına varacağınız bir akşam sizleri bekliyor. Bu akşama özel hazırlanan tadım menüsü; şeffaf zeytinyağı sosuyla levrek marine, kırmızı soğan eşliğinde lakerda, ızgara baby kalamar, enginarlı levrek sarma, peynir soslu deniz kabuklusu, ızgara karides, barbun tava, orkinos schnitzel, lagos, mercan ızgara ve mini dil şişten oluşuyor.

Katılım bedeli: 240 TL. (alkollü ve alkolsüz içecekler dahil değildir)

Rezervasyon için: 0232 716 64 89

 

 

 

19.00   BÜLENT DİNLER İLE EGE BÖLGESİ ŞARAPLARI TADIMI

Mekan: RUMEVİ ALAÇATI

İçerik: Bülent Dinler (Vinguru) ile Ege Bölgesinin en özel şarapları tadımı , Rumevi lezzetleri eşliğinde gerçekleşiyor.

Katılım bedeli: 300 TL

Rezervasyon için: 0530 746 47 02

 

19.00-21.00     MID POINT HAPPY HOUR

Mekan: AVULA

İçerik: Alaçatı köy meydanındaki tarihi Rum köşkünde hayat bulan Avula’da güneşi birlikte batırmak, barmenlerin hazırlayacağı kokteyller ve şefin özel lezzetleri ile birlikte keyifli saatler geçirmek mümkün. (Üç shot farklı kokteyl, Bruschetta ve atıştırmalık tabağı ikram ediliyor)

Katılım bedeli: 100 TL.

Rezervasyon için: 0232 729 66 22

 

 

 

20.00   HAYAT TEK KEŞFET

Mekan: FAHRİ’NİN YERİ

İçerik: Mehmet Başkaya ile rakı eşleşmeli anlatım ve tadım etkinliği Fahri’nin Yeri’nde Tasting Alaçatı menüsü eşliğinde gerçekleşiyor. Menü: Narlı Rezene Salatası, Fırın Enginar, Izgara Yerli Kalamar, Şevket’i Bostanlı Levrek, Kuru Bardacık İncir Tatlısı
Kişi sayısı: 100 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 250 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 76 91

 

 

20.00     LEVON BAĞIŞ İLE EGE ŞARAPLARI VE SOTA YEMEKLERİ UYUM ATÖLYESİ

Mekan: SOTA ALAÇATI

İçerik: Levon Bağış ile Ege lezzetlerinin keşfedildiği bu etkinlikte Sota Alaçatı’nın nefis menüsü Ege şarapları ile eşleşiyor. Benzersiz bir deneyim yaşayacağınız bu akşamda DJ Timur Çelikyay performansı ile eşlik ediyor.

Katılım bedeli: 389 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 95 85

 

 

 

20.00   TURUNCU GECE

Mekan: THE BEACH OF MOMO

İçerik: Müzik, kumsal ve gün batımı üçlüsü ile karşılanan misafirler, İtalyan dahi şef Carlo Bernardini’nin deniz balıkları ve deniz kabuklularıyla hazırlanan fine dinning mönüsü ile lezzet yolculuğuna çıkıyor. Dalyanköy’de eşsiz güzellikteki koyda konumlanan The Beach of Momo’daki bu lezzet şöleninden sonra DJ performansı eşliğinde dans ve eğlence geç saatlere kadar devam ediyor. Gece; amacı başta kadın olmak üzere çocuk, LBGTQI, mülteciler, engelliler gibi toplumdaki dezavantajlı grupların sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmesini amaçlayan Turuncu Dernek’in sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Kişi sayısı: 180 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli:

Rezervasyon için: 0 530 772 70 66

 

 

 

20.00 AKŞAM MENÜLERİ

ADI MEMISH – AGRILIA – ALAÇATI PORT BALIK – FAHRİ’NİN YERİ – FAVA ALAÇATI – KAPARİ BAHÇE – KARİNA ALAÇATI – PLAKA – PAPAZZ 

 • ADI MEMİSH
 • Menü: Zeytinyağlı ve Arı Polenli Kabak Çiçeği Dolması, Deniz Börülceli Mücver, Narenciye Soslu Taze Urla Enginarı Carpaccio, İnce Kıyılmış Ege Otlu Levrek Turşusu, Siyah Alaçatı Midyesi ile Taze Köy Eriştesi  veya Karaburun Keçi Peynirli Mini Kalamar Dolması, Bamya Turşulu ve Kaya Koruklu Yaz Salatası, Baby Enginarlı Izgara Jumbo Karides (Taze Soğan, Kapari, Limon ve Sızma Zeytinyağı Sos ile) veya Odun Fırınında Süt Kuzu İncik (Tereyağlı Keşkek ve Saman Pırasa ve Patates ile), Kadayıfa Sarılı Sakızlı Muhallebi (Kırmızı Şarapta Çekilmiş Taze Çilek Sos ile)
 • Kişi başı ücret: 190 TL. (içki dahil değildir.)
 • Rezervasyon için: 0232 716 01 60
 • AGRILIA
 • Menü: Rezeneli Greyfurtlu Roka Salatası, Karidesli Marul Dolması, Harissalı Antep Fıstıklı Kalamar, Dana Yanağı ve Pancar Ispanak Püre, Bademli Pirinç Helvalı Avokado Çikolata Mus
 • Kişi başı ücret: 190 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 85 94
 • ALAÇATI PORT BALIK
 • Menü: Köz Patlıcan, Tekmil Fava, Girit Güzeli, Şakşuka, Port Salata, Kalamar Tava, Tereyağda Karides, Levrek Şiş ve tatlı
 • Kişi başı ücret: 160 TL (alkollü ve alkolsüz içecekler dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 64 89
 • FAVA ALAÇATI
 • Menü: Fava Grek, Tulumaki, Cacıki, Ahtapot Salatası, Girit Kavurma, Papucaki, Fırında Ada Peyniri, Karides Mantı, Grek Balık Pilaki, Çıtır Kabak Tatlısı
 • Kişi sayısı: 25 kişi ile sınırlıdır
 • Kişi başı ücret: 170 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 86 88
 • KAPARİ BAHÇE
 • Menü: Ananaslı Şevketi Bostan, Deniz Börülceli Enginar Carpacio, Girit Ezmesi, Portakal Soslu Avokadolu Karides, Taze Sarımsaklı Ilık Cibez Tavlama, Izgara Baby Enginar Dolma, Közde Kuzu Sırtı ile Pazılı Köy Eriştesi ya da Denizden Gelenlerle Taze Fesleğenli Taglietelli, İncirli Karamel Rüyası
 • Kişi başı ücret: 250 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 00 94
 • KARİNA ALAÇATI
 • Menü: Tahinli Levrek Tarama, Kalamar Kokoreç, Enginarlı Balık, Elmalı Bademli Baklava
 • Kişi başı ücret: 150 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 91 55
 • PLAKA
 • Menü: Acı & Tatlı Ot Kavurma, Beyaz Şarap Soslu Fırında Enginar, Lorlu Kabak Çiçeği Tempura, Guacamole ile Kadayıf Karides, Ahtapot Yahni, Sübyeli Siyah Paella, Orman Meyveli ve Sakızlı Trifle ve 2 Kadeh Beyaz Şarap
 • Kişi sayısı: 12 kişi ile sınırlıdır.
 • Kişi başı ücret: 190 TL.
 • Rezervasyon için: 0532 167 31 38
 • PAPAZZ
 • Atatürk Mezesi, Tahinli Köz Patlıcan, Ege Otları, Ev Yapımı Zeytinyağda Kopanisti, Tereyağda Enginar Kavurma veya Asma Pidesi, Mevsim Salata, Fırında Oğlak veya Oğlak Pirzola, Papazz Sarması veya Mevsim Meyveleri
 • Kişi başı ücret: 125 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 60 62

 

 

22.00   WARM UP PARTY

Mekan: NOOK BAR

İçerik: Alaçatı’nın taze otları, Çeşme limonu ile kokteyl sunumları ve tadımları gerçekleşiyor. Jazz, soul ve pop müzik eşliğinde eğlence geç saatlere kadar devam ediyor.

Katılım bedeli: 75 TL. (İki kokteyl ücrete dahildir)

Kişi sayısı: 60 kişi ile sınırlıdır.

Rezervasyon için: 0555 813 45 08

 

 

28 NİSAN 2019 PAZAR

 

10.00   KAHVALTI MENÜLERİ

 • BRERA OTEL
 • Kahvaltı Eşliğinde Acuka Workshop
 • İçerik: Zengin kahvaltı menüsü eşliğinde acuka yapımı ve tadımı gerçekleşiyor.
 • Kişi sayısı: 10 kişi ile sınırlıdır.
 • Katılım bedeli: 70 TL.
 • Rezervasyon için: 0232 716 08 01
 • CYNARA OTEL
 • Cynara Otel, Ege’nin yöresel lezzetleri ile hazırlanmış kahvaltısı ve taze filtre kahve kokusu ile evinizin sıcaklığında hazırlanmış bir sofraya davet ediyor.
 • Menü: Ege’nin Özel Tulum ve Diğer Yerel Peynirleri, Ağanbey Çiftliği’nin Zeytinleri ve Muhteşem Yağı, Taze Köy Yumurtası, Ev Yapımı Enginar Reçeli, Çeşme Limonu Reçeli ve İncir Reçeli , Çeşme Kekikli Kahvaltı Sosu, Tazecik Otlardan Yapılan Kahvaltı Salatası ve İsteğe Bağlı Özel İkramlar
 • Katılım başı ücret: 80 TL.
 • Rezervasyon için: 0232 716 81 83
 • SOTA ALAÇATI
 • Serpme Kahvaltı: 3 Çeşit Ev Yapımı Reçel, Organik Bozdoğan Çiçek Balı, Organik Kars Tereyağı, Ezine Beyaz Peynir, Bergama Tulum Peynir, Çeçil Peyniri, Ayvalık Yeşil Zeytin, Gemlik Siyah Zeytin, Söpğüş Tabağı, Yeşillik Tabağı, Zeytinyağ & Limon, Nutella/ Tahin Pekmez, Ballı Muz, Kaymak, Yoğurtlu Kızartma, Sucuk Tava/Sosis Tava/Sosis Sote,  Pişi,  Kek, Poğaça, Gronola, Yoğurt, Süt, Filtre Kahve, Çay, Çalkama/Börek Çeşitleri ,Beyaz Ekmek, Germiyan Ekmeği, Gevrek
 • Kişi başı ücret: 58 TL.
 • Rezervasyon için: 0232 716 95 85

 

 

10:00 – 13:00  ŞEF GÜLHAN KARA SUNUMUYLA “KOKULAR VE TATLARA YOLCULUK”  TEMALI UZUN KAHVALTI 

Mekan: AURORA ALAÇATI

İçerik: Renklerin, kokular ve tatlarla ziyafete dönüştüğü, yerel lezzetlerin sunularak katılımcılara koku ve tat duyusunun doğru kullanımı ile yaşamda farkındalık yaratma üzerine Şef Gülhan Kara ile sohbet eşliğinde Tasting Alaçatı’da pazar kahvaltısı gerçekleşiyor.

Katılım bedeli: 75 TL
Rezervasyon için: 05327487222- 05322243458

 

 

10.00   TROY YERLİ ÜRETİCİYİ DESTEKLİYOR PLATFORMU (#troyileyerliureticiyidestekliyoruz )

Mekan: Köy Meydanı

İçerik: Bölge üreticilerinin buluştuğu; zeytinyağı, enginar, konserve, sabun, zeytin, ot çeşitleri, sebze, meyve ve peynir gibi mahsullerin, el yapımı hediyeliklerin satışa sunulduğu Yerel Üretici Platformu kuruluyor.

Katılım ücretsizdir. (3 gün boyunca tam gün)

 

 

11.00   SERGİLER

DÖRT MEVSİM ALAÇATI SERGİSİ – ZEYNEP PAMUKÇU SERGİ – AYSUN YENİCE MOZAİK SERGİ– BONCUK İŞİ SERGİSİ –  KADİR DEMİR VE ATÖLYE – 4 SANATÇILARI SERGİSİ – ZAMANA KARŞI YARIŞANLAR SERGİSİ-HANDE BİLTEN RESİM SERGİSİ – USTALAR KARMASI RESİM SERGİSİ

 • HANDE BİLTEN RESİM SERGİSİ
 • Mekan: GALERİ DUO
 • İçerik: Sanatçının “Yasak Elma” hikayesi “Plumula” serisinin mavi tonlarla buluştuğu “Blumula” sergisi gün boyu gezilebilir. Katılım ücretsizdir. 
 • DÖRT MEVSİM ALAÇATI SERGİSİ
 • Mekan: TAŞ OTEL
 • İçerik: Alaçatı’nın güncel fotoğraflarından oluşan sergide beldenin dört mevsimi ziyaretçilere yansıtılıyor. Sergi gün boyu gezilebilir.
 • Katılım ücretsizdir.
 • ZEYNEP PAMUKÇU SERGİ
 • Mekan: KÖSTEM OTEL
 • İçerik: Sanat akımlarından çeşitlemeler sergisi ile Zeynep Pamukçu eserlerinden oluşan sergi gün boyu gezilebilir.
 • Katılım ücretsizdir.
 • AYSUN YENİCE MOZAİK SERGİ
 • Mekan: PERİ ART GALERİ
 • İçerik: Mozaik Sanatçısı Aysun Yenice’nin “Keşfet” temalı kişisel sergisi Tasting Alaçatı kapsamında devam ediyor. Sergi gün boyu gezilebilir.
 • Katılım ücretsizdir.
 • BONCUK İŞİ SERGİSİ
 • Mekan: KİRLİ ÇIKI SANAT GALERİSİ
 • İçerik: Türkiye’de ilk defa düzenlenen ve ilk kez görücüye çıkacak olan boncuk işi yemeni, çanta, takı ve dekoratif objelerden oluşan sergi 3 gün boyunca bezilebilir.
 • Katılım ücretsizdir.
 • KADİR DEMİR VE ATÖLYE-4 SANATÇILARI SERGİSİ
 • Mekan: RUMEVİ ALAÇATI
 • İçerik: Kadir Demir ve Atölye-4 Sanatçıları; demet Göğüş, Demet Sönmez, Murat Öngör, Serra Soysal seramik sergisi Rumevi Alaçatı’da gerçekleşiyor.
 • ZAMANA KARŞI YARIŞANLAR SERGİSİ
 • Mekan: BAZEN ALAÇATI
 • İçerik: Dünyanın sayılı rüzgâr sörfü yapılan beldelerinden biri olan Alaçatımıza değer katan sörfçülerimizin, gelecek vaat eden genç sporculara ilham vereceği “Zamana Karsı Yarışanlar “ sergisi Bazen Alaçatı’da gerçekleşiyor. Katılım ücretsizdir.
 • USTALAR KARMASI RESİM SERGİSİ
 • Mekan: ORTA KAHVE & PLAKA
 • İçerik: Aliye Berger, Adnan Turani, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Avni Arbaş ve Cevat Dereli’nin eserlerinden oluşan “Ustalar Karması” adlı resim sergisi gün boyu gezilebilir. Katılım ücretsizdir.

 

 

11.00   EKMEK ATÖLYESİ

Mekan: SAKULA OTEL

İçerik: Eski Tütün Dükkanı, aslen Amerikalı olup, dünyanın değişik yörelerinde ata tohum araştırma geliştirme çalışmalarına katılan ve şu anda Beyrut’ta Suriyeli mültecilere gönüllü olarak fırıncılık, ekmek üretimi, değişik tohumlar konusunda eğitim vererek ekonomilerine katkı sağlamalarını amaçlayan yakın dostu Brant Stew‘i Sakula sponsorluğuyla ağırlıyor.

Kişi sayısı: 30-35 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 150 TL.

Rezervasyon için: 0532 231 41 35

 

11.30 – 12.30     ALAÇATI SOKAKLARINDA BİSİKLET TURU

Kalkış noktası: Eski Alaçatı Belediye Binası önü

İçerik: Çamlık Yol ve Dört Yol üzerinden bisiklet yolunu takiben Hacı Memiş Mahallesi’ne uzanan bisiklet turu ile Alaçatı sokaklarında keşfe çıkılıyor.

Katılım bedeli: 25 TL. (Bisiklet kiralama bedeli dahildir)

Rezervasyon için: 0532 396 63 73 / info@acarorg.com (Alaçatı Bisiklet)

 

 

13.00 – 15.00  LAZY SUNDAY JAZZ

Mekan: KAPARİ BAHÇE

İçerik: Kapari Bahçe jazz eşliğinde bölgeye özel yerel lezzetlerle enfes bir Ege kahvaltısı sunuyor.

Menü: yerel peynir tahtası, horaitiki kahvaltı salatası, zeytin çevirmesi, lorlu biber tavlaması, reçel, bal, pişi ve çaydan oluşuyor. (Ege kahvaltısı iki kişiliktir)

Katılım bedeli: 150 TL

 

 

13.00   ET VE BALIK DOĞAL ÜRÜNLER ATÖLYESİ

Mekan: MORRO OTEL

İçerik: Abomasum-rennet ve bitkisel bileşenlerle 100’den fazla çeşit yoğurt üreten Berk Balbay, eski aile reçetelerini daha önceki zamanlarda olduğu gibi basit ve doğal ürünler üretmek amacıyla bugünün ihtiyaçları ve gereksinimlerine adapte ediyor. Mayalı ürünler atölyesinde bez sucuk, pastırma kuru et, balık kurutma çiroz, balık pastırması, lakerda, ançuez hazırlama, deniz ürünleri işlemesi öğreniliyor. fazla ürünün tüm üretim süreçlerini gerçekleştiriyor.)

Kişi sayısı: 25 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 175 TL.

Rezervasyon için: 0546 748 76 20  Zeynep Samanlı / 0533 626 93 41  Berrak Önal

 

 

 

13.00   SELANİKTEN GÜNÜMÜZE DAMAĞIMDAKİ TAT

Mekan: TARLA ALAÇATI

İçerik: 1900’ler Selanik’ten günümüz İzmir mutfağını konu alan “Damağımdaki Tat” yemek kitabının yazarı Siren Tahtakıran ile kitaptan tariflerle yapılan ikramlar eşliğinde söyleşi gerçekleşiyor.

Katılım bedeli: 40 TL.

Rezervasyon için:  0541 446 30 61

 

 

14.00 – 16.00  PERRAN ARİBAL İLE YÖRESEL LEZZETLERİN ÜZÜM UYUMU

Mekan: EFLATUN

İçerik: Eflatun’un şefi ve sahibi Nalan Kocaoğlu ile şarap danışmanı Perran Aribal’ın birlikte oluşturduğu yöresel lezzetlerden oluşan menü ve uyumlu şarapların tadımı yapılıyor. Keyifli iki saatin sonunda tadım menüsü eşliğinde hem öğretici hem de hoş sohbetin olduğu bu etkinlikte, evde hazırlanabilecek yemeklerle uyumlu üzümler anlatılıyor.

Kişi sayısı: 30 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 200 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 68 58

 

 

13.30   CHEESECAKE WORKSHOP

Mekan: ALURA BOUTIQUE HOTEL

İçerik: Sağlıklı cheesecake tadımlarının yapıldığı ve katılımcıların da cheesecake yapımına dahil olacağı uygulamalı bir workshop gerçekleşiyor. Cheesecake yapımına Ege yorumunun getirildiği bu çalışmada lavanta, Çeşme limonu, turunç gibi yöresel lezzetler kullanılıyor.

Kişi sayısı: 8 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 90 TL.

Rezervasyon için: 0532 301 68 41

 

 

14.00 – 15.15  YİN YOGA İLE “DERİN GEVŞEME”

Mekan: ARSA ALAÇATI

İçerik: Yin Yoga, dinamik hatha yoganın aksine kas, bağ dokusu ve bedeni çevreleyen fasya dokusunu gevşetmeye yönelik belirli pozların içerisinde 3-5 dakika kadar kalınan bir yoga uygulamasıdır. Nefesin rehberliğinde rahatlama gerçekleşir.

Tüm seviye katılımcılara açıktır. Malzemeler İzmir Yoga tarafından tedarik edilir. (yoga matı-battaniye-lavantalı göz bandı)

Kişi sayısı: 50 kişi ile sınırlıdır

Katılım bedeli: 40 TL.

Rezervasyon için: 0 554 957 82 87

 

 

14.00-18.00     AHŞAP ATÖLYESİ

Mekan: KIRMIZI ARDIÇ KUŞU

İçerik: Levent Muran ve Levent Koban ile keyifli bir atölye çalışması gerçekleşiyor. 4 saat sürecek olan atölyede ahşap işçiliğinin incelikleri öğreniliyor.

Kişi sayısı: 12 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 110 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 65 51

 

14.30   ÖĞLE RAKISI GÜZELDİR EFENDİM NEDİM ATİLLA SÖYLEŞİ

Mekan: KARİNA

İçerik: Nedim Atilla’nın keyifli söyleşisi ile öğle rakısı ve özel mönü eşliğinde Alaçatı meze kültürünü keşfedebilirsiniz.

Kişi sayısı: 25 kişi ile sınırlıdır

Katılım bedeli: 250 TL.

Rezervasyon için: 0232 716 91 55

 

 

14.30 – 17.00 ALAÇATI KOYU’NDA RÜZGAR SÖRFÜ

Mekan: Alaçatı Surf Paradise Club – ASPC

Bu baharın gelişini, dünyanın sayılı sörf merkezlerinden birine ev sahipliği yapan Alaçatı Koyu’nda rüzgar sörfü deneyimi yaşayarak karşılayabilirsiniz. Koyun en büyük ve donanımlı outdoor spor merkezinde rüzgar sörfü deneyimini yaşayarak hem ruhu hem de bedeni tazelemek mümkün. 14:30-16:00 saatleri arasında ilk yarım saati karada teorik eğitim olmak üzere 1,5 saatlik temel rüzgar sörfü eğitimi verilecektir. Saat 16:00’da başlayan “welcome drink” ile katılımcılar içecekleri eşliğinde tesisin keyfini çıkarabilecekleri serbest zamana sahip olacaktır.

Kişi Sayısı: 30 kişi ile sınırlıdır.

Katılım Bedeli: 355 TL

Rezervasyon için: 0232 716 6611 / info@alacati.info

 

 

15.00   AMCALAR SOHBETİ

Mekan: DUTLU KAHVE

İçerik: Dutlu Kahve’de gerçek Alaçatılılarla sımsıcak bir Ege sohbeti gerçekleşiyor.

Katılım ücretsizdir.

 

 

15.00 – 17.00  SOKAK KONSERLERİ

Köy Meydanı, Köy Girişi ve Hacı Memiş Meydanı’nda çeşitli sanatçıların canlı müzik performansları izlenebilir.

Katılım ücretsizdir.

 

 

15.30   EGE OTLARIYLA YEMEK ŞÖLENİ

Mekan: NONI’S HOUSE

İçerik: Ovacık’ta tarlalardan birlikte toplanan taptaze otlarla Ege yemekleri yapımı ve tadımı gerçekleşiyor.

Kişi sayısı: 15 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 120 TL.

Rezervasyon için: 0532 418 47 01

 

 

16.00   ALAÇATI SEMALARINDA DENEME UÇUŞU VE FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Kalkış noktası: Belirlenecektir

İçerik: 30 dakikalık denemde uçuşu deneyimi ile birlikte gökyüzünden Alaçatı ve bölgenin doğal güzellikleri fotoğraflanıyor.

Katılım bedeli: 100 Euro

Rezervasyon için: 0532 668 74 88

 

 

17.00   VEDAT OZAN İLE KOKU VE LEZZET SÖYLEŞİSİ

Mekan: ESKİ TÜTÜN DÜKKANI

İçerik: Şarap ve eşsiz tadımlıklar eşliğinde Vedat Ozan ile kokular ve lezzetler üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleşiyor.

(Vezat Ozan kimdir? M. Vedat Ozan, Türk parfümör, koku uzmanı ve fotoğrafçı. 1978 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Yüksek öğrenimi 1980 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. İFSAK’ta fotoğraf üzerine aldığı eğitimlerin ardından proje koordinatörlüğü ve fotoğraf eğitmenliği yaptı. Kokular kitabının yazarıdır.)

Kişi sayısı:16-18 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli:150 TL.

 

 

17.30   KOKTEYL ATÖLYESİ

Mekan: TEKTEKÇİ

İçerik: Tektekçi Alaçatı otlarını bir tutam keyfe dönüştürüyor. Yazlık tatlara odaklanacağımız kokteyl atölyesinin başrollerinde lavanta, nane, kekik gibi Ege’nin olmazsa olmaz, kayakoruğu, zahter, adaçayı gibi de nadir kullanılan aromatik lezzetleri yer alıyor. Kokteyl kültürü ile ilgili sohbet ederken, kokteyl yapımının püf noktalarının da anlatılacağı etkinlikte katılımcılar 3 ayrı kokteyli kendileri hazırlayarak tadım yapabiliyor.

Katılım bedeli: 100 TL.

Rezervasyon için: 0553 732 95 96

 

 

17.30   ÇAKIRKEYİF DİZELER

Mekan: BEY EVİ

İçerik: Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Mahperi Mertoğlu etkileyici yorumu ile Türk ve Dünya şairlerinin dizelerinde müthiş bir yolculuğa çıkarıyor.

Katılım ücretsizdir.

Rezervasyon için: 0232 716 80 85

 

 

18.00 – 22.00  YEŞİL GÖÇ LEZZETLERİ & GÖÇ HİKAYESİ

Mekan: PERİSPRİ

İçerik: Perispri’nin bembeyaz çiçekler açan badem ağaçlarının altında sürprizler eşliğinde gerçek bir göç yolculuğuna çıkılıyor. Göç lezzetleri, müzikleri ve dansları bu özel geceye eşlik ediyor.

Kişi sayısı: 200-250 kişi ile sınırlıdır.

Katılım bedeli: 375 TL.

Rezervasyon için: 0532 231 41 35

 

 

20.00   AKŞAM MENÜLERİ

ADI MEMISH – AGRILIA – ALAÇATI PORT BALIK – FAHRİ’NİN YERİ – FAVA ALAÇATI –  KAPARİ BAHÇE – KARİNA ALAÇATI – PLAKA – PAPAZZ

 

 • ADI MEMİSH
 • Menü: Zeytinyağlı ve Arı Polenli Kabak Çiçeği Dolması, Deniz Börülceli Mücver, Narenciye Soslu Taze Urla Enginarı Carpaccio, İnce Kıyılmış Ege Otlu Levrek Turşusu, Siyah Alaçatı Midyesi ile Taze Köy Eriştesi  veya Karaburun Keçi Peynirli Mini Kalamar Dolması, Bamya Turşulu ve Kaya Koruklu Yaz Salatası, Baby Enginarlı Izgara Jumbo Karides (Taze Soğan, Kapari, Limon ve Sızma Zeytinyağı Sos ile) veya Odun Fırınında Süt Kuzu İncik (Tereyağlı Keşkek ve Saman Pırasa ve Patates ile), Kadayıfa Sarılı Sakızlı Muhallebi (Kırmızı Şarapta Çekilmiş Taze Çilek Sos ile)
 • Kişi başı ücret: 190 TL. (içki dahil değildir.)
 • Rezervasyon için: 0232 716 01 60 
 • AGRILIA
 • Menü: Rezeneli Greyfurtlu Roka Salatası, Karidesli Marul Dolması, Harissalı Antep Fıstıklı Kalamar, Dana Yanağı ve Pancar Ispanak Püre, Bademli Pirinç Helvalı Avokado Çikolata Mus
 • Kişi başı ücret: 190 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 85 94
 • ALAÇATI PORT BALIK
 • Menü: Köz Patlıcan, Tekmil Fava, Girit Güzeli, Şakşuka, Port Salata, Kalamar Tava, Tereyağda Karides, Levrek Şiş ve tatlı
 • Kişi başı ücret: 160 TL (alkollü ve alkolsüz içecekler dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 64 89
 • FAHRİ’NİN YERİ
 • Menü: Narlı Rezene Salatası, Fırın Enginar, Izgara Yerli Kalamar, Şevketi Bostanlı Levrek, Kuru Bardacık İncir Tatlısı
 • Kişi başı ücret: 150 TL. (içecekler fiyata dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 76 91
 • FAVA ALAÇATI
 • Menü: Fava Grek, Tulumaki, Cacıki, Ahtapot Salatası, Girit Kavurma, Papucaki, Fırında Ada Peyniri, Karides Mantı, Grek Balık Pilaki, Çıtır Kabak Tatlısı
 • Kişi sayısı: 25 kişi ile sınırlıdır
 • Kişi başı ücret: 170 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 86 88
 • KAPARİ BAHÇE
 • Menü: Ananaslı Şevketi Bostan, Deniz Börülceli Enginar Carpacio, Girit Ezmesi, Portakal Soslu Avokadolu Karides, Taze Sarımsaklı Ilık Cibez Tavlama, Izgara Baby Enginar Dolma, Közde Kuzu Sırtı ile Pazılı Köy Eriştesi ya da Denizden Gelenlerle Taze Fesleğenli Taglietelli, İncirli Karamel Rüyası
 • Kişi başı ücret: 250 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 00 94
 • KARİNA ALAÇATI
 • Menü: Tahinli Levrek Tarama, Kalamar Kokoreç, Enginarlı Balık, Elmalı Bademli Baklava
 • Kişi başı ücret: 150 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 91 55
 • PLAKA
 • Menü: Acı & Tatlı Ot Kavurma, Beyaz Şarap Soslu Fırında Enginar, Lorlu Kabak Çiçeği Tempura, Guacamole ile Kadayıf Karides, Ahtapot Yahni, Sübyeli Siyah Paella, Orman Meyveli ve Sakızlı Trifle ve 2 Kadeh Beyaz Şarap
 • Kişi sayısı: 12 kişi ile sınırlıdır.
 • Kişi başı ücret: 190 TL.
 • Rezervasyon için: 0532 167 31 38
 • PAPAZZ
 • Menü: Atatürk Mezesi, Tahinli Köz Patlıcan, Ege Otları, Ev Yapımı Zeytinyağda Kopanisti, Tereyağda Enginar Kavurma veya Asma Pidesi, Mevsim Salata, Fırında Oğlak veya Oğlak Pirzola, Papazz Sarması veya Mevsim Meyveleri
 • Kişi başı ücret: 125 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 60 62
 • SOTA ALAÇATI
 • Menü: Peynir Tabağı, Yeşil Elmalı Salata, Acılı Karides Topları, Langustalı Spagetti, Şarap Soslu Armut Tatlısı
 • Kişi sayısı: 50 kişi ile sınırlıdır.
 • Kişi başı ücret:255 TL. (içki dahil değildir)
 • Rezervasyon için: 0232 716 95 85

 

 

 

Tasting Alaçatı ve Peak Talks 2018’den kareler: