EVDE YAŞAM İPUÇLARI – #EVDEKAL GÜNLERİNDE HAYATIMIZA NASIL DEVAM EDECEĞİZ?

 EVDE YAŞAM İPUÇLARI

Covid-19 Corona virüsü tüm dünyanın hayatını etkisi altına aldı. Hem kişisel hijyen ve korunmamıza dikkat etmek hem de mümkün olduğu kadar evden çıkmayarak -sosyal mesafelendirme ile kendimizi ve diğerlerini korumak hepimizin sorumluluğu artık.

Aslında zaman ve mekan özgürlüklerimizin kısıtlanmasına alışkın olmayan ve sürekli gidecek bir yeri olan insanlar olarak biraz ‘zaman nasıl evde geçer?’ şeklinde şaşkınız. Okullar tatil oldu ve aileler de evde paylaşabilecekleri meşgaleleri soruyor. Biz de evdeki zamanı değerli kılacak çok keyifli aktiviteleri derlemeye çalıştık.

– Ayrıca Bilgi Üniversitesi Kültür Politikaları ve Yönetimi Araştırma Merkezinin yayınladığı çok kapsamlı ‘online platformlar – evden takip edilebilecek dijital etkinlik rehberi‘ne de mutlaka bakın:  https://kpy.bilgi.edu.tr/tr/haber/tum-dijital-platformlar/1252 / Yazımızın en altında farklı kategorilerdeki link tablolarına yer verdik.)

– Ayrıca evde kitap ve dergi okuyabilmek amacıyla Tübitak, 5000 eserin PDF dosyasına online erişimi açtı. Yazının en altında tek tek eserlerin ve dergilerin linkleri yer alıyor. Linke tıklayarak istediğiniz eserin pdf ine ulaşabilirsiniz.

 

 

 

1) EVDE SANAT 

Evimizden çıkmadan ‘Sanal Müzeleri’ ziyaret edebildiğimizi biliyor muydunuz? ya da evimizde otururken dünyaca ünlü Filarmoni ve Senfoni Orkestrası Konserleri izleyip dinleyebildiğimizi biliyor muydunuz?

Online gezebileceğiniz müzelerden, online izlyebileceğiniz ve dinleyebileceğiniz konser, opera, bale ve tiyatro oyunlarına, Art Basel’in sanal çağdaş sanat fuarından, sanat, tasarım ve mitoloji dinletilerine, evde ruhunuzu sanatla dolduracak en güzel seçenekleri derledik: https://www.yolculukterapisi.com/evde-sanat/

 

 

2) EVDE SİNEMA

Evde yapılabilecek en keyifli aktivitelerden birisi de film izlemek.

Şimdiye kadar izlediğim Hollywood filmlerinden festival filmlerine, kendi favorilerimi paylaştığım listeleri hazırladım ve sürekli olarak bu sayfada güncelliyor olacağım: https://www.yolculukterapisi.com/filmlistesi/

Ayrıca aynı yazıda tüm zamanların en iyi film listelerinden, en iyi belgesellere ve en iyi aile filmlerine farklı film öneri listeleri de paylaştım 🙂

 

3) EVDE KİTAP OKUMA

İşte şimdi o hep okumak istenilen kitapları okuma zamanı!

Sevdiklerimiz ile sosyal mesafede olduğumuz bu süreçte kitaplar, teşvik edecekleri farklı bakış açıları, tetikleyecekleri duygular, harekete geçirecekleri bilinç, uyandıracağı ufuklar sayesinde, yakın dostlarımız olabilirler. İşte bu sebeple, https://www.yolculukterapisi.com/evde-kitap/ linkindeki yazımda bugüne kadar en beğendiğim kitapların bir derlemesini yaptım. Yazının sonuna da farklı birkaç kitap öneri listeleri ve de evde dinleyebileceğiniz Sesli Kitap linkleri ekledim.

 

 

 

4) EVDE SPOR

Sosyal Mesafe sebebi ile evde olduğumuz bu dönemde online egzersiz ve spor derslerini takip ederek bedenimizi hareket ettirmek, zihnimizi gündemden uzaklaştırmak ve de ruhumuza moral depolamak gerçekten önemli bir ihtiyaç.

İster 5 dakikalık bir meditasyon olsun, ister 30 dakikalık bir yoga seansı, ister 60 dakikalık bir tüm vücut egzersizi, kendimizi iyi hissettirecek molalar almak bu süreçte akıl, ruh ve beden sağlığımızı korumak için gerekli.

Kalp atışlarımızı hızlandıracak ve bedenimizde dopamin ve serotonin seviyelerini arttıracak spor aktivitelerini, ve de yoga ve meditasyon gibi içe dönüp sakinlememizi sağlayacak online egzersizleri sizin için derledik.

İhtiyacımız olan sadece internet bağlantısı, ve bir 2 metrekarelik bir alan 🙂

Tüm vücut egzersizlerinden yogaya, pilatesten zumbaya önerilerimizi https://www.yolculukterapisi.com/evde-spor-ve-meditasyon/ yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

5) EVDE KENDİNİ GELİŞTİRME

Evde lisan öğrenmeye başlamak, briç veya satranç öğrenmek, farklı dünya mutfaklarını keşfederek yemek yapmak, seramik veya ebruya başlamak, örgü öğrenmek gibi online kendini geliştirme kursları ile zamanı faydalı geçirmek de mümkün.

 

 6) EVDEN SANAL YOLCULUKLAR

 

  • Virtual Reality sayesinde birçok yeri evimizden çıkmadan sanal geziller ile seyredip fikir edinebiliyoruz. Tabi ki birebir keşfetmek ile aynı duygu değil ancak yine de bir tür yolculuk. 

  • Kenai Fjords National Park, Alaska: Kenai Doğal Parkının buzulları ve fiyordlarını keşfetmek için: virtual tour 

  • Hawai’i Volcanoes National Park, Hawaii: Aktif bir volkan üzerinde uçup, Nahuku Lava mağarasına girmek ve volkanik kayalıklar üzerinde dolaşmak için: virtual tour 

  • Carlsbad Caverns National Park, New Mexico, Chihuahuan çölünde 100’den fazla kaya oluşumu ve mağarayı seyretmek için: virtual tour

  • Bryce Canyon National Park, Utah: Kızıl ve turuncu kaya oluşumları ile dünyanın en güzel kanyonlarından birisini ziyaret etmek için: virtual tour 

  • Dry Tortugas National Park, Florida: Mercan kayalıklarında yüzmek ve savaş gemisi batığına dalmak için: virtual tour

  • Google 113 doğal parkı, anıtı, tarihi ve arkeolojik durakları ve doğa harikası sahilleri 360 derece virtual görüntü ile gezebilme imkanı sunuyor: 360-degree Google Earth tours of 113 national parks sites

  • Colorado Fosil yatakları Florissant Fossil Beds , Arizona’daki kaya şaheseri  Wupatki National Monument, Rushmore Dağı Mount Rushmore, San Francisco Alcatraz Adası ve Hapishanesi AlcatrazGrand CanyonYellowstone National ParkCraters of the Moon National MonumentCanyon de ChellyPoint Reyes National SeashoreEllis Island evden gezebileceğiniz yerler arasında.

  • Washington’un Kiraz Çiçeklerini Görün: Nisan ayı kiraz çiçeklerinin açma yani Sakura zamanı – Washington da her bahar kiraz çiçeklerinin pembesiyle süslenen şehirlerden birisi. National Mall’s Bloom Cam adlı web sitesi ilkbaharın renklerini evinize getirmek için 7/24 canlı yayın yapıyor. 

  • Moskova Metro İstasyonlarını Dolaşın: Moskova’nın Sovyet mimarisinden modern mimariye uzanan farklı farklı tarzlarda inşa edilmiş metro istasyonlarını, Moscow Metro Career Guidance Center Instagram hesabından hikaye kısmında yayınladığı sanal turlar ile keşfe açtı.

 

 

7) ÇOCUKLAR İLE EVDE OYUN

Çocuklu aileler için puzzle ve kutu oyunları oynamanın yanı sıra evde online aktivite önerileri:

 

 

 

8) EVDE FOTOĞRAF AYIKLAYIP DÜZENLEMEK ve DERİN TEMİZLİK ve ARINMA VE EKSİK EV İŞLERİNİ TOPARLAMA

Gidilen seyahatlerden, doğumgünlerinden, yılbaşlarından, kutlamalardan biriken bir sürü fotoğrafımız var. Hep deriz ‘keşke vakit olsa da şunları bir ayıklasam, derlesem, hatta kimini photo-book albüm yaptırsam. İşte tam zamanı.

Fırsat bu fırsat! Evde ayıklama, temizlik ve arınma gerçekleştirmek için bolca vakit var. Ayrıca tamir edilecek, yerine takılıp yerleştirilecek, taşınacak, bunca zamandır bekleyen birikmiş ev işlerini toparlamak için ideal bir zaman.

 

9) EVDE İYİ HİKAYELER İZLEMEK

‘İyi hikayeler izlemek hepimize iyi gelecek‘: Bugünlerde en çok ihtiyacımız olan şeylerden birisi ‘iyi hikayeler’ dinlemek.  Berfu Güven’in sunumu ve Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur’un  yorumları ile NTV’de ekrana gelen ‘iyi hikayeler’: hayata sarıl lokantası’ndan deliler kahve’sine, ahtapot gönüllüleri’nden gülmek iyileştirir’e, Anadolu’nun dört bir köşesinde yaşanmış iyiliklerin, kahramanların ve sosyal sorumluluk projelerini anlatıyor. Ve şimdi bu programlar youtube’da izlenebiliyor. Hepimizin yaşam biçimimizi, hayatın anlamını ve insanlığın gidişatını sorguladığımız bu günlerde içimizdeki yardım severliği teşvik edecek, belki yeni tohumlar atacak ve ilham alacağımız bu programları izlemek içimizi umut ile doldurabilir:

 

10) EVDE DERİN DÜŞÜNMEK

Aslında bu süreç insanın ‘contemplation’ yani derinine düşünmek, varlığını ve hayat anlamını sorgulamak, farkındalılık geliştirmek, günlük tutmak ve meditasyon yapmak için ideal bir zaman.

 

Ben de CORONA’NIN BANA DÜŞÜNDÜRTÜKLERİ’ni paylaşmak istiyorum:  

Bana dünya üzerinde sınır tanımayan 2 şey nedir diye sorsanız, insan duyguları ve virüsler derim.

Bugüne kadar seyahat ettiğim 100 ülkede herkesin milliyetinden, din, dil, ırkından bağımsız olarak aynı duyguları yaşadığına şahit oldum. Bir de virüslerin coğrafi ve politik sınırları umursamadığını biliyoruz.

Ocak başından beri bu virüsün uluslararası bir salgına dönüşebileceğini öngörerek, hem gelişmeleri takip edip, hem de insan hayatını nasıl etkilediğini ve de insanlığın verdiği tepkileri gözlemliyorum, epeyce de düşünüyorum.

Aslında hepimiz ölümlü ve dolayısı ile aciz birer varlığız.

Kontrol edemeyeceğimiz ölüm karşısında aslında çaresiziz.

Ancak insanlık, medeniyet, teknoloji ilerledikçe bunu gittikçe unutuyoruz.

Tüketim toplumu olarak her saniye angaje olduğumuz bir meşgale, baktığımız bir ekran, satın aldığımız bir şey var, ve insanlığımızı, acizliğimizi hatırlamaya vaktimiz yok.

Her şey kontrolümüzde sanıyoruz artık.

Ama değil!

İlksel insan bunu hiç unutamazken biz neredeyse hiç hatırlamadığımız için böyle bir global salgın tehlikesi karşısında dehşete düştük.

Ve insanın acizliğini kabul etmeye direnişinin ilk sembolü aslında tuvalet kağıdı oldu. Sonuçta salgın ve kıtlık anında 1.cil ihtiyaçların dezenfektan veya gıda olması gerekirken, marketlerde ilk bitenin tuvalet kağıdı olması herkesin kontrolcülüğünün bir sembolü oldu.

Aslında Corona, hem bireysel hem de genel insanlık olarak geldiğimiz ‘üstünlük kompleksi’ ve ‘obsesif şekilde sahip olma, güçlü olma, emniyette olma, sağlıklı olma bağımlılığı ve tutkunluğunun’ alt üst olmasına neden oldu bir anda.

Bir yandan kendimizi içine aldığımız fiziksel korumacı fanusun camları kırılırken, bir yandan emniyet yanılsamalarımız kırılırken, her birimiz kendimize ait nevrozlarımızı daha da çok ortaya çıkardı bu virüs.

Sonuçta virüs hiç sınır tanımıyor. Eğitimli, zengin, ünlü, nüfuslu demeden kırıp geçiyor.

Yani ‘en güçlüyüm’ sanan da çaresiz ve aciz.

Hepimizin bundan sonraki psikolojik ve sosyolojik sınavı, obsesyonlarımız ile hareket etmemeyi başarmak, kısmen haklı ama çoğunluğu sanal olan endişelerimizi olgunluk, sakinlik, soğukkanlılık ile, hayatı kendine ve kimseye zindan etmeden yönetebilmek. Hem fiziksel hem de zihin ve ruh sağlığı ile bu süreçten çıkmak için bu marifeti başarmamız lazım.

 

Şimdi herkes ilk dehşet tepkilerini verdiğine, stoklarını yaptığına, ve artık sosyal mesafelendirme ve evlerde oturma zamanı geldiğine göre diyorum ki biraz kendi kendimize derin düşüncelere dalsak.

 

Keşke virüs sayesinde önce biraz sakinleyip sonra biraz bilinçlenip, tamamen aciz olduğumuz gerçeğini kabullenip, aslında dünyayı ve doğayı en çok yok eden virüsün insan olduğunun farkına varıp, hem şu dünyayı bir kendi haline bıraksak hem de kendi ‘sahip olma’ çılgınlığımızı bir kenara bıraksak.

 

Bir musibet bin nasihatten değerli derler hani. Keşke…

 

 

Şu anda dünyada Çin’den sonra en zor durumda olan İtalya’da yaşayanlar uzun bir süredir evlerinde karantina altındalar. Ve sokağa çıkamayan İtalyan’ların hem akıl sağlıklarını korumak, hem de yaşam enerjileri devam ettirmek için pencere ve balkonlarından şarkılar söylemeleri, danslar etmeleri ve müzik ile boş sokakları doldurmaları muhteşem bir direniş 😊

https://www.youtube.com/watch?v=Q734VN0N7hw

 

Bu vesile ile İtalya’daki ve dünyanın farklı yerlerinde karantinada olan dostlarımıza sevgimizi, şifa ve sabır dileklerimizi gönderiyoruz.

 

Hepimize fiziken, zihnen, kalben ve ruhen sağlıklı sosyal mesafelendirmeler!

 

Zeynep Atılgan Boneval

 

 

 

Not:

Ayrıca faydalı ek bilgiler neler olabilir diye düşünüp derlediklerim:

 

 

 

 

 

 

EK LİNKLER

Covid-19 salgını sebebi ile içinde bulunduğumuz bu karantina günlerinde bir çok kurum, kuruluş ve organizasyon arşivlerini ve etkinliklerini dijitale taşıyarak bir arada olmamızı sağlayan yapılar haline geldi. Biz de KPY ekibi olarak ulaşılabilen tüm bu içerikleri derleyerek sizlerle paylaşmak istedik. (Mart 2020 – Listemiz sık sık güncellenecektir.)

 

ETKİNLİKLER

Social Distancing Festivalhttps://www.socialdistancingfestival.com/
Kumbaracı 50 – Kapı Açık Kalmışhttps://www.youtube.com/user/AltidanSonraTiyatro
Gülsin Onay Konserihttps://twitter.com/gulsinonay
Viyana Devlet Operası Konserlerihttps://www.staatsoperlive.com/
Berlin Filarmoni Orkestrası Konserlerihttps://www.digitalconcerthall.com/en/home
Metropolitan Operası Konserlerihttps://www.metopera.org/
Filmmor (Her gün bir film gösterimi)http://filmmor.org/
Documentarieshttps://www.idfa.nl/en/collection/documentaries?page=1&filters[tvPrice]=Free

FİLM

Open Culture Moviehttp://www.openculture.com/freemoviesonline
Çağdaş Gösteri Sanatları Filmleri Arşivihttps://www.ontheboards.tv/?fbclid=IwAR211qloUpYXuGbA_rZ618LGfcsq3JO9ni7GyNQ3mqxcHhOUPI9HKg8gxdc

 

KİTAP

İletişim Yayınları Okuma Parçalarıhttps://www.iletisim.com.tr/

 

MÜZELER (Online Arşiv ve 360 Derece Tur)

Metropolitan Museum – New Yorkhttps://www.metmuseum.org/art/collection/
Pinacoteca di Brera – Milanohttps://pinacotecabrera.org/
Galleria degli Uffizi – Floransahttps://www.uffizi.it/mostre-virtuali
Museo Archeologico – Atinahttps://www.namuseum.gr/en/collections/
Prado – Madridhttps://www.museodelprado.es/en/the-collection/art-works
British Museum – Londrahttps://www.britishmuseum.org/collection
Musei Vaticani – Romahttp://www.museivaticani.va/content/museivaticani/it/collezioni/catalogo-online.html
National Gallery of art – Washingtonhttps://www.nga.gov/index.html
Canadian Museum of Historyhttps://www.historymuseum.ca/collections/
South West Collectionshttps://swcollectionsexplorer.org.uk/
Brooklands Museumhttps://www.brooklandsmuseum.com/explore/our-collection
Open Access at the Methttps://www.metmuseum.org/about-the-met/policies-and-documents/open-access
New York Archaelogical Repositoryhttp://archaeology.cityofnewyork.us/
Cooper Hewitthttps://collection.cooperhewitt.org/
Cleveland Museum of Arthttps://www.clevelandart.org/art/collection/search
Albright-Knoxhttps://www.albrightknox.org/search-collection
Corning Museum of Glasshttps://www.cmog.org/collection/search
The Henry Fordhttps://www.thehenryford.org/collections-and-research/digital-collections/
Akron Art Museumhttps://akronartmuseum.org/collection/
Oakland Museum of Californiahttp://collections.museumca.org/
Guggenheimhttps://artsandculture.google.com/streetview/solomon-r-guggenheim-museum-interior-streetview/jAHfbv3JGM2KaQ?hl=en&sv_lng=-73.95902634325634&sv_lat=40.78285751667664&sv_h=30.75703204567916&sv_p=0.06928383072430222&sv_pid=MfnUmHRyOSzMtY3vtYU05g&sv_z=0.9645743015259166
Musee d’Orsayhttps://artsandculture.google.com/partner/musee-dorsay-paris?hl=en
Pergamonhttps://artsandculture.google.com/entity/pergamon/m05tcm?hl=en
Rijksmuseumhttps://artsandculture.google.com/streetview/rijksmuseum/iwH5aYGoPwSf7g?hl=en&sv_lng=4.885283712508563&sv_lat=52.35984312584405&sv_h=311.1699875145569&sv_p=-5.924133903625474&sv_pid=fOVcUXQW2wpRf33iUmxEfg&sv_z=1.0000000000000004
Van Gogh Museumhttps://artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum?hl=en
The J. Paul Getty Museumhttps://artsandculture.google.com/partner/the-j-paul-getty-museum?hl=en
Arkas Sanat Merkezihttp://www.arkassanatmerkezi.com/article.aspx?pageID=18

 

Louvre – Parishttps://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne
Musée d’Orsay – Parishttps://artsandculture.google.com/streetview/mus%C3%A9e-d%E2%80%99orsay-paris/KQEnDge3UJkVmw?sv_h=272&sv_p=0&sv_pid=FjndSjvl55w81vbNYu5DfA&sv_lid=6004477680878644429&sv_lng=2.327089926444344&sv_lat=48.85968476784497&sv_z=1.0000000000000002
Guggenheim – New Yorkhttps://artsandculture.google.com/streetview/solomon-r-guggenheim-museum-interior-streetview/jAHfbv3JGM2KaQ
Rijksmuseum – Amsterdamhttps://artsandculture.google.com/streetview/rijksmuseum-first-floor/rAG25bi4TlLfDg?sv_lng=4.884621843429613&sv_lat=52.36007271658467&sv_h=125.7&sv_p=-13.299999999999997&sv_pid=i3nQaTaKFyCHPgUuBxCQqg&sv_z=1.0000000000000002
Pergamonmuseum – Berlinhttps://artsandculture.google.com/streetview/pergamonmuseum-staatliche-museen-zu-berlin/0QEALap3qf0s1g?sv_lng=13.396649700000012&sv_lat=52.5206272&sv_h=57.01663791586235&sv_p=4.154513706404231&sv_pid=rTzlWY-F4hP2acX_uQhcFA&sv_z=0.5381992096877048&sv_lid=9073433258708332870
Fuji Art Museum – Tokyohttps://artsandculture.google.com/streetview/tokyo-fuji-art-museum/SQF48doDyU5J-g?sv_lng=139.3298309108167&sv_lat=35.68687206332551&sv_h=21&sv_p=0&sv_pid=mb3V4nET_bV6TtOB1J59uA&sv_z=1.0000000000000002
Museu de Arte – São Paulohttps://artsandculture.google.com/streetview/masp-museu-de-arte-de-s%C3%A3o-paulo-assis-chateaubriand/YgHyUAyv_g4cvg?sv_lng=-46.65608128276551&sv_lat=-23.56142676429897&sv_h=0&sv_p=0&sv_pid=-7nij_UbSHfotdh5dcIn2g&sv_lid=15029704351325382912&sv_z=1
Dr. Bhau Daji Lad Museum – Mumbaihttps://artsandculture.google.com/streetview/iQHTUIXluxuoGQ?sv_h=24&sv_p=0&sv_pid=27OFUbOPaxcUxXRJudclJw&sv_lid=18033790091006777634&sv_lng=72.83476251914539&sv_lat=18.97903341215466&sv_z=1.0000000000000002
Pitt Rivers Museumhttps://my.matterport.com/show/?m=ns3yCKpUzSq&help=1
Dali Theatre museumhttps://www.salvador-dali.org/en/museums/dali-theatre-museum-in-figueres/visita-virtual/
The Vaticanhttp://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/collezioni/musei/tour-virtuali-elenco.html
Hallwyl Museumhttps://www.youtube.com/watch?v=iLVGWOtw2PM&feature=youtu.be
Byzantine and Christian Virtual Museumhttp://www.ebyzantinemuseum.gr/?i=bxm.en.virtual-tour
The Hermitagehttps://www.youtube.com/watch?v=49YeFsx1rIw&feature=youtu.be
Westminster Abbeyhttps://www.westminster-abbey.org/learning/virtual-tours
The Science Museumhttps://www.sciencemuseum.org.uk/what-was-on/shipping#virtual-tour
National Archaeological Museumhttps://www.manvirtual.es/
The Frichttps://www.thefrickpittsburgh.org/virtual
Cranbrook Art Museumhttps://cranbrookartmuseum.org/3d-virtual-exhibition-tours/
Yellowstone National Parkhttps://www.nps.gov/yell/learn/photosmultimedia/virtualtours.htm?
Yosemite National Parkhttps://www.virtualyosemite.org/

 

SERGİLER

Radical Geometries – Bostonhttps://artsandculture.google.com/search?q=george%20peabody
Arkas Sanat Merkezihttp://www.arkassanatmerkezi.com/article.aspx?pageID=11
Virtual Migration Museumhttps://virtuelles-migrationsmuseum.org/en/about-the-museum/
National Museum of Canadahttps://www.historymuseum.ca/?fbclid=IwAR2jEIFfIoXC7IQ-KOICMBU-LHtR1tsPiK62yiScLJ_AabUpfTesjbdT5LY#online-exhibitions
Rememberin Lincolnhttps://rememberinglincoln.fords.org/node/364

 

TARİHİ MEKANLAR

Pompeiihttps://artsandculture.google.com/streetview/pompeii/DQHczKZUoHnwiQ?sv_lng=14.48418191683751&sv_lat=40.75066521659861&sv_h=56.14927890003092&sv_p=8.471776713440619&sv_pid=Wd1TNLs3B0y1eYw3fqsPQQ&sv_z=1.0000000000000002
Versailles Sarayıhttps://artsandculture.google.com/streetview/palace-of-versailles/cwE5CwK49O0y5Q?sv_lng=2.1204786000000695&sv_lat=48.8051117&sv_h=197&sv_p=0&sv_pid=hNvuL7DMigMQkjP6BRku1A&sv_z=1
Colosseumhttps://artsandculture.google.com/streetview/colosseum-outdoor-rome/KgEJeSGoJrgR3w
Bolşoy Tiyatrosuhttps://artsandculture.google.com/streetview/the-bolshoi-theatre/uQElUd0jgV2jeg?sv_lng=37.61877500669186&sv_lat=55.76002287132002&sv_h=345&sv_p=0&sv_pid=ct3HG2PEX5LE2nlG7cDIwQ&sv_z=0.9999999999999997
Paris Ulusal Opera Binasıhttps://artsandculture.google.com/streetview/op%C3%A9ra-national-de-paris/MwFixmW5o_f5jw?sv_lng=2.33164307268342&sv_lat=48.87215089180122&sv_h=164.93&sv_p=0&sv_pid=yhSFWB9ONtfp29xwyB2BTw&sv_z=1.0000000000000002

 

ARŞİV VE KÜTÜPHANELER

US National Archiveshttps://catalog.archives.gov/
Library of Congresshttps://www.loc.gov/collections/
Internet Archivehttps://archive.org/
Amerikan Literature Portalhttps://en.wikisource.org/wiki/Portal:American_literature#American_novels
English Literature Portalhttps://en.wikisource.org/wiki/Portal:English_literature#Collections_of_Works
SALT Arşivhttps://saltonline.org/tr/tag/25/acik-arsiv
Hareket Atölyesi Topluluğuhttp://hareketatolyesitoplulugu.com/

 

ÇOCUKLAR

Tatehttps://www.metmuseum.org/art/online-features/metkids/
MedKidshttps://www.metmuseum.org/art/online-features/metkids/
Glazer Children’s Museumhttps://glazermuseum.org/gcmathome
Children’s Museum of South Dakotahttps://prairieplay.org/seize-the-play/category/recipes-for-play/
Pittsburgh Children’s Museumhttps://makeshopshow.wordpress.com/
Long Island Children’s Museumhttps://www.licm.org/play-outside/
National Museums of Australiahttps://www.nma.gov.au/learn/diy?
International Association Children in Museumhttps://www.hands-on-international.net/free-covid-19-guide-for-children/

 

EĞİTİM

MoMa Learninghttps://www.moma.org/learn/moma_learning/
Speed Art Museumhttps://www.speedmuseum.org/learn/education-at-home-resources/
The Field Museumhttps://www.youtube.com/thebrainscoop
North Carolina Museum of Arthttps://learn.ncartmuseum.org/
The Hammerhttps://www.youtube.com/user/hammermuseum
Royal Albert Memorial Museumhttps://www.rammtimetrail.org.uk/
Museum of Early Trade and Craftshttp://www.metc.org/at-home/
Denver Art Museumhttps://denverartmuseum.org/teacher-resources?f%5B0%5D=field_edu_resource_type%3A2498
Virginia Museum of History & Culturehttps://www.virginiahistory.org/read-watch-listen/video-and-audio
Khan Academyhttp://www.khanacademy.org.tr/
TUBİTAKhttps://services.tubitak.gov.tr/edergi/user/index.jsp

 

EĞİTİM PLATFORMLARI

Udemyhttps://www.udemy.com/?deal_code=UDEAFFNU320&utm_source=aff-campaign&utm_medium=udemyads&utm_term=Homepage&utm_content=Textlink&utm_campaign=NewUser-15Mar2020&ranMID=39197&ranEAID=hdqh86GbOEU&ranSiteID=hdqh86GbOEU-F4ooucGRurpFkZ_VaTWFSA&LSNPUBID=hdqh86GbOEU
Courserahttps://www.coursera.org/?ranMID=40328&ranEAID=hdqh86GbOEU&ranSiteID=hdqh86GbOEU-YxaRvVm9rsPzy_lLI.TCMg&siteID=hdqh86GbOEU-YxaRvVm9rsPzy_lLI.TCMg&utm_content=3&utm_medium=partners&utm_source=linkshare&utm_campaign=hdqh86GbOEU
Edxhttps://www.edx.org/
Udacityhttps://www.udacity.com/
Google Dijital Garajhttps://learndigital.withgoogle.com/digitalgarage
Khan Academyhttps://www.khanacademy.org/
Bilgeişhttps://bilgeis.net/
Curioushttps://curious.com/
OpenCulturehttp://www.openculture.com/
Elements Sofiahttps://course.elementsofai.com/
FutureLearnhttps://www.futurelearn.com/
İstanbul İşletme Enstitüsühttps://www.iienstitu.com/

 

PORTALLAR
 
Google Arts and Culturehttps://artsandculture.google.com/partner?hl=en
Heritage on the Edgehttps://artsandculture.google.com/project/heritage-on-the-edge
Europeanahttps://www.europeana.eu/portal/en
Smithsonian Open Acesshttps://www.si.edu/openaccess
ArtUKhttps://artuk.org/
Mexican Ministry of Culturehttps://mexicana.cultura.gob.mx/
Memoricahttps://memoricamexico.gob.mx/
OpenGLAMhttps://open-collections.okfn.org/items/browse?search=&type=18
DPLAhttps://dp.la/
MIMOhttps://mimo-international.com/MIMO/
Archaeological Open Acess Collectionshttps://www.archaeological-analytics.com/us-and-canadian-archaeology-open-access-collections
Digital Agneshttps://agnes.queensu.ca/digital-agnes/
Englşish Heritagehttps://www.english-heritage.org.uk/
Creative Commonshttps://search.creativecommons.org/collections
Wikimedia Commonshttps://commons.wikimedia.org/wiki/Main_Page
Wikidatahttps://m.wikidata.org/wiki/Wikidata:WikiProject_sum_of_all_paintings
OpenCulturehttp://www.openculture.com/
ArteTVhttps://www.arte.tv/en/

 

Tübitak’ın erişime açtığı eserlerin PDF linki

Adam Fawer ➽ https://yadi.sk/d/WAUELOKF3Tqmot
Agatha Christie ➽ https://yadi.sk/d/kNAvmD3s3S3hKJ
Ahmet Arslan ➽ https://yadi.sk/d/F9qiivSk3ThL2X
Ahmet Şerif İzgören ➽ https://yadi.sk/d/_jUiaoPV3S3hMN Ahmet Yaşar Ocak ➽ https://yadi.sk/d/ZC65nYhx3S3rxw Alain Badiou ➽ https://yadi.sk/d/RZlqqWLW3S3hNP
Aldous Huxley ➽ https://yadi.sk/d/qJmnYMYK3S3hNy Alexander Rabinowitch ➽ https://yadi.sk/d/oOYHn7BL3Xuyoe Ali Fuat Cebesoy ➽ https://yadi.sk/d/gIQKtH343ThZDz
Ali Şeriati ➽ https://yadi.sk/d/r0aLMFxX3S3hZL
Aliya İzzet Begoviç ➽ https://yadi.sk/d/CskJLzaW3S3hZv
Alpay Kabacalı ➽ https://yadi.sk/d/mCAgxd_lKPIvDg
Amin Maalouf ➽ https://yadi.sk/d/Y0QzpalG3S3hc9
Andre Gide ➽ https://yadi.sk/d/9DmI-hzR3TV3LR
Anton Çehov – Bütün Öyküler 1-8 ➽ https://yadi.sk/d/QkrEDLqY3SLL5K Anthony Giddens ➽ https://yadi.sk/d/YSMDaVpr3S3hco
Antonio Tabucchi ➽ https://yadi.sk/d/4jA0jT0O3TNjPH
Antonin Artaud ➽ https://yadi.sk/d/eTvlV6gj3S3heu
Arthur C. Clarke ➽ https://yadi.sk/d/-IwIx07O3TphEA
Attila İlhan ➽ https://yadi.sk/d/7OmBkyGF3TkG52
Ayn Rand ➽ https://yadi.sk/d/FmrSCIhe3TNbYe

Ayşe Kulin ➽ https://yadi.sk/d/IDHpe9pJ3TphDG
Aytunç Altındal ➽ https://yadi.sk/d/OBCGpnXo3TqfBe
Aziz Nesin ➽ https://yadi.sk/d/r5qH6woo3S3hob
Bediüzzaman Said Nursi ➽ https://yadi.sk/d/22n7EM993S3hpg Benedictus de Spinoza ➽ https://yadi.sk/d/Tc6RRQ233S3hrW Bilal N. Şimşir ➽https://yadi.sk/d/KMthUpVR3ThabW
Bert Hellinger ➽ https://yadi.sk/d/X8LwoAXX3TNk4f
Bertolt Brecht ➽ https://yadi.sk/d/OCO_WEG23S3hsd
Bryan S. Turner ➽ https://yadi.sk/d/k8dYy7Pv3S3huq
Boris ve Arkadiy Strugatskiy ➽ https://yadi.sk/d/CQH1eZ0c3TNjGf Cahit Zarifoğlu ➽ https://yadi.sk/d/L4zOsKrC3S3hyZ
Canan Tan ➽ https://yadi.sk/d/RTh4hGab3TpgKs
Can Yücel – Bütün Şiirleri ➽ https://yadi.sk/d/cq887zNY3SaaPd Carlos Castaneda (epub+pdf) ➽ https://yadi.sk/d/bgIfnl5S3TTWAx Cemal Paşa ➽ https://yadi.sk/d/lSOSZmsd3ThZLM
Cemil Meriç ➽ https://yadi.sk/d/YcDoSwPC3Tx3LN
Charles Bukowski ➽ https://yadi.sk/d/aIc7cY4c3S3i2q
Charles Dickens ➽ https://yadi.sk/d/pAzVO3GS3S3i5N
China Mieville ➽ https://yadi.sk/d/DcTKuunt3XuzHC
Chuck Palahniuk ➽ https://yadi.sk/d/qxkpPVmz3S3i6K
Claude Levi-Strauss ➽ https://yadi.sk/d/xjd3l7cv3S3i7A
Cüneyt Arcayürek ➽ https://yadi.sk/d/QNBneRbG3Tpeeh
Dan Brown ➽ https://yadi.sk/d/ri0bP0-03S3i9C

Dario Fo ➽ https://yadi.sk/d/HMOssZ9v3SH5kD
David Harvey ➽ https://yadi.sk/d/vsiWtZH-3S3iAG
Debbie Macomber ➽ https://yadi.sk/d/fYB4FviB3S3iBH
Dücane Cündioğlu ➽ https://yadi.sk/d/qI0027T03Ti6iK
Dostoyevski ➽ https://yadi.sk/d/O4s1S9US3S3iCS
Doğan Cüceloğlu ➽ https://yadi.sk/d/cvh5lL2H3S3iDj
Edgar Allan Poe ➽ https://yadi.sk/d/Uoz4dfLc3TphMn
Edward W. Said ➽ https://yadi.sk/d/LisDZVI73S3iGt
Elias Canetti ➽ https://yadi.sk/d/LT8sF_DU3TFneS
Emine Gürsoy Naskali ➽ https://yadi.sk/d/uWSUL02D3TkG6H
Engin Geçtan ➽ https://yadi.sk/d/O_0jIPzO3S3iHj
Erik Jan Zürcher ➽ https://yadi.sk/d/5HRok9Ub3ThZPd
Ernest Hemingway ➽ https://yadi.sk/d/__caz9uw3S3iJG
Ernesto Che Guevara ➽ https://yadi.sk/d/HwIG7yfC3SmM4Q
Eric J. Hobsbawm ➽ https://yadi.sk/d/mf7UfQr93XP6Hm
Erdal İnönü – Anılar ve Düşünceler ➽ https://yadi.sk/d/qon19_c83SSzTu Falih Rıfkı Atay ➽ https://yadi.sk/d/eP1ET7el3XP6k4
Fakir Baykurt ➽ https://yadi.sk/d/GvQ5dp8U3TV8uD
Franz Kafka ➽ https://yadi.sk/d/w2fz96-k3S3iLQ
Ferit Edgü ➽ https://yadi.sk/d/6oi_q8fO3TNjKi
Friedrich Nietzsche ➽ https://yadi.sk/d/sFGJ9TuO3S3iNG
Fuat Sezgin ➽ https://yadi.sk/d/R6K6IlO73S3iPu
Gayle Forman ➽ https://yadi.sk/d/5YB3QOJy3Xv9vD

Gaston Bachelard ➽https://yadi.sk/d/18WP1F1v3YsTkN Georg Lukacs ➽ https://yadi.sk/d/EzO6QrE53S3iWX George Orwell ➽ https://yadi.sk/d/PVQZB8pS3S3jWa George R. R. Martin ➽ https://yadi.sk/d/lxhTBZpm3XvADF Georges Bataille ➽ https://yadi.sk/d/mRgVMUgI3S3jYL Gilles Deleuze ➽ https://yadi.sk/d/5-cBKrub3S3jcd
Giorgio Agamben ➽ https://yadi.sk/d/ZAYPWAvp3S3jdn Glenn Meade ➽ https://yadi.sk/d/J7lLdC1W3TpgZP Graham E. Fuller ➽ https://yadi.sk/d/VxpeLL2_3S3sGN Hakan Türk ➽ https://yadi.sk/d/7-TGkSVC3S3jgH
Halil Cibra
n ➽ https://yadi.sk/d/cVhFMWKt3SjZYn
Halil İnalcık ➽ https://yadi.sk/d/WkOOjt8r3S3jhv
Hakan Günday ➽ https://yadi.sk/d/6olLjS_F3TkGBG
Hasan Ali Toptaş ➽ https://yadi.sk/d/yVlCJ9LZ3TNc2x
Hasan Hüseyin ve Azime Korkmazgil ➽ https://yadi.sk/d/XyxTV2O43S3ryN Hans-Georg Gadamer ➽ https://yadi.sk/d/izggPaYI3S3jiu
Haruki Murakami ➽ https://yadi.sk/d/OnB6Tx0n3THfAc
Harun Yahya ➽ https://yadi.sk/d/-OvQdsJL3S3jkS
Henri Barbusse ➽ https://yadi.sk/d/9kJzboYL3TphRw
Henri Lefebvre ➽ https://yadi.sk/d/Btzq74003S3jnQ
Henry Kissinger ➽ https://yadi.sk/d/SjchK4_rBfBf2w
Henry Miller ➽ https://yadi.sk/d/SgKnx48P3S3jog
Herbert Marcuse ➽ https://yadi.sk/d/VLsXJF7t3S3jq3

Hikmet Kıvılcımlı ➽ https://yadi.sk/d/UHRxlqnv3S3pt4 Hilmi Ziya Ülken ➽ https://yadi.sk/d/RTk2K0df3S3pse Honore de Balzac ➽ https://yadi.sk/d/yTmSl9Oh3S3psB Hüseyin Nihal Atsız ➽ https://yadi.sk/d/v5jvmbuH3S3pra Immanuel Wallerstein ➽ https://yadi.sk/d/Wyr7p5fP3S3prE Isaac Asimov ➽ https://yadi.sk/d/oI838ScF3S3pqt
İbrahim Kalın ➽ https://yadi.sk/d/oPPukC_43S3rUH
Ibni Sina (İbn-i Sina) ➽ https://yadi.sk/d/tSymFosg3T28mF
İlber Ortaylı ➽ https://yadi.sk/d/9HHmgAwl3S3rUf
İlhan Arsel ➽ https://yadi.sk/d/R9DSTChe3TaoKc
Ilya Grigoryeviç Ehrenburg ➽ https://yadi.sk/d/XZbVWHrP3S3ryn İhsan Fazlıoğlu ➽ https://yadi.sk/d/Fhk7P3cN3S3s4A
İhsan Oktay Anar ➽ https://yadi.sk/d/49HyCYAl3S3s59
İsmail Beşikçi ➽ https://yadi.sk/d/hUPlcLrf3S3s5T
İsmet Özel ➽ https://yadi.sk/d/K3poOEdP3TNwCU
İsmet Zeki Eyüboğlu ➽ https://yadi.sk/d/tfnApKcc3TkAnP
imam Gazali (Gazzâlî) ➽https://yadi.sk/d/e9kpG7gk3TTF49
İvan Sergeyeviç Turgenyev ➽ https://yadi.sk/d/VjxtDdsL3S3s5y Ian McEwan ➽ https://yadi.sk/d/UbJN9qwD3S3ryW
Ilya Grigoryeviç Ehrenburg ➽ https://yadi.sk/d/XZbVWHrP3S3ryn J.R.R. Tolkien ➽ https://yadi.sk/d/vohNYejT3S3pqD
Jacques Derrida ➽ https://yadi.sk/d/sjt38Zib3S3pp7
Jacques Lacan ➽ https://yadi.sk/d/ZQGj19AV3S3poX

Jacques Ranciere ➽ https://yadi.sk/d/RMB4OBqh3S3po5
Jack Higgins ➽ https://yadi.sk/d/JYy16MBf3TqgUy
Jamer Dashner ➽ https://yadi.sk/d/NqE-2v3w3S3pnJ
James Churchward ➽ https://yadi.sk/d/k5jaN_Zu3TphTP
Jean Baudrillard ➽ https://yadi.sk/d/VZf40Oa_3S3pms
Jean Christophe Grange ➽ https://yadi.sk/d/l1COST5I3S3pmM Jean-François Lyotard ➽ https://yadi.sk/d/OrepAJ9a3S3pkv Jean-Jacques Rousseau ➽ https://yadi.sk/d/lbiHWy1O3S3pkU Jean-Paul Roux ➽ https://yadi.sk/d/uaecgLn93TuszM Jean-Paul Sartre ➽ https://yadi.sk/d/UcRlpJmI3S3pjy
Jiddu Krishnamurti ➽ https://yadi.sk/d/RH3uqdAV3S3rz3 John Grisham ➽ https://yadi.sk/d/AN2PveqK3TqntR John Le Carre ➽ https://yadi.sk/d/SRP7FSOF3Tqffv John Steinbeck ➽ https://yadi.sk/d/UD3bTuU73S3rzb John Berger ➽ https://yadi.sk/d/D6y2PZ1x3S3pit
John Dos Passos ➽ https://yadi.sk/d/_DH7QsOa3TFfyC John Verdon ➽ https://yadi.sk/d/wDkn_25-3S3phq
Jorge Semprun ➽ https://yadi.sk/d/Y8gbfPEj3TNcat
Jose Ortega y Gasset ➽ https://yadi.sk/d/r4poCg2U3S3phf Jose Saramago ➽ https://yadi.sk/d/8MfV4VY13S3phZ Jurgen Habermas ➽ https://yadi.sk/d/51z_qBgQ3S3ph5 Kahraman Tazeoğlu ➽ https://yadi.sk/d/Q_XjBK5P3S3s28 Khaled Hossein ➽ https://yadi.sk/d/6NATeIlB3S3s2U

Kazım Karabekir ➽ https://yadi.sk/d/JFVRHD1l3ThZXW Kemal Özer ➽ https://yadi.sk/d/lllbtxR93S65ij
Kemal H. Karpat ➽ https://yadi.sk/d/PdIFETwQ3SBgEG Kemalettin Tuğcu ➽ https://yadi.sk/d/-ACsksll3Tqnzg Küçük İskender ➽ https://yadi.sk/d/PYkDIJIV3SjaQt Lawrance Block ➽ https://yadi.sk/d/LdbI-cFE3S3peY Ludwig Wittgenstein ➽ https://yadi.sk/d/MFrEslGB3S3pe6 Luigi Pirandello ➽ https://yadi.sk/d/5Hxm8QLe3S3s2t Mahmut Esat Bozkurt ➽ https://yadi.sk/d/eupEjl-x3ThZa5 Maksim Gorki ➽ https://yadi.sk/d/eTuhAMXl3TTWVT Marguerite Duras ➽ https://yadi.sk/d/L6VczNDk3S3pdm Margaret Atwood ➽ https://yadi.sk/d/0k6mxS8a3Scztz Marquis de Sade ➽ https://yadi.sk/d/L5F1qvhH3S3pc8 Marks- Engels ➽ https://yadi.sk/d/vjS5bpOn3XPUej Martin Heidegger ➽ https://yadi.sk/d/V-s1H3e43S3pbD Maurice Blanchot ➽ https://yadi.sk/d/VlmMKUgx3S3par Mario Puzo ➽ https://yadi.sk/d/QVrhH6m_3S3pce
Mario Vargas Llosa ➽ https://yadi.sk/d/QSs0l3C43TNcwn Mehmed Fuad Köprülü ➽ https://yadi.sk/d/nd_-LaZY3S3pZq Mevlana ➽ https://yadi.sk/d/yFexEhe53S3pX9
Michel Foucault ➽ https://yadi.sk/d/YdP8x2Dm3S3pWL Mikhail Bakhtin ➽ https://yadi.sk/d/RLlOlh3S3S3pVs
Michel Zevaco ➽ https://yadi.sk/d/Nbu5HHSD3TV8vE

Mircea Eliade ➽ https://yadi.sk/d/jGhp2Kam3Ys5bS
Muazzez İlmiye Çığ ➽ https://yadi.sk/d/jBH1OP1i3WuztJ
Muhyiddin İbn Arabi ➽ https://yadi.sk/d/D-f37Mys3S3s3K
Murathan Mungan ➽ https://yadi.sk/d/z3AAmq273S3pVK
Murat Menteş ➽ https://yadi.sk/d/m4maZts_3YsQGh
Mustafa Asım Köksal ➽ https://yadi.sk/d/NoO6Ur_I3Tyb4d
Mustafa Kemal Ataturk ➽ https://yadi.sk/d/ym4xxT0D3ThZex
Mümin Sekman ➽ https://yadi.sk/d/JSbrGNfN3S3pUQ
Nazım Hikmet ➽ https://yadi.sk/d/cNu9YJc-3S3pTj
Nazım Hikmet (Adam Yayınları) ➽ https://yadi.sk/d/_XI5wJnE3RkqA4 Necdet Sevinç ➽ https://yadi.sk/d/7j7k_1Ef3Thadq
Necip Fazıl Kısakürek ➽ https://yadi.sk/d/yFWgJRgU3S3qUB
Neval El Saadavi ➽ https://yadi.sk/d/nMqq-r8z3SQmtx
Nevzat Tarhan ➽ https://yadi.sk/d/IVZY3ReO3ThJnt
Nihat Genç ➽ https://yadi.sk/d/7AwI-v8F3S3pTB
Niyazi Berkes https://yadi.sk/d/4vHW0r1e3TaoQD
Noam Chomsky ➽ https://yadi.sk/d/LXIbq7Ue3S3pSJ
Osman Aysu ➽ https://yadi.sk/d/DUZIRNfi3Tpgar
Oya Baydar Kitapları ➽ https://yadi.sk/d/khEvys2g3StDHy
Osho Kitapları (epub+pdf) ➽ https://yadi.sk/d/KRY9LOSg3ZJP63 Oğuz Atay ➽ https://yadi.sk/d/eLVLoWhA3S3pR7
Ömer Hayyam ➽ https://yadi.sk/d/pBvlk5J23TphB9
Patrick Süskind https://yadi.sk/d/YDL4fdJm3TNgSh
Paul Ricoeur ➽ https://yadi.sk/d/xfQETwK13S3pQQ

Platon (Eflatun) Bütün Yapıtları (epub+pdf) ➽ https://yadi.sk/d/UnFQsCdq3TV5dy PuCCa Günlükleri ➽ https://yadi.sk/d/G2Mq7nl83TNqoV
Raymond Williams ➽ https://yadi.sk/d/Woerq3493TphLc
Rıfat Ilgaz ➽ https://yadi.sk/d/ZeBzQwUD3SadFp
Richard Sennett ➽ https://yadi.sk/d/Cwsl4rTn3S3oJK Roland Barthes ➽ https://yadi.sk/d/YGgTDAY33S3oHe Robin Cook ➽ https://yadi.sk/d/i52-h1MV3ThKsS Sabahattin Ali ➽ https://yadi.sk/d/7WEnCqnN3S3ndR Salah Birsel ➽ https://yadi.sk/d/ju7wU4fk3Tpgfw
Salih Mirzabeyoğlu ➽ https://yadi.sk/d/eUYBaxIV3ZnXmE Salman Rushdie ➽ https://yadi.sk/d/gTBtOxl5dlkIHA Samuel Beckett ➽ https://yadi.sk/d/EKGpLptM3S3nMM Sadreddin Konevi ➽ https://yadi.sk/d/egWgzoXF3S3nVK Selahattin Hilav ➽ https://yadi.sk/d/Pv44afSr3TNhfd Sevgi Soysal ➽ https://yadi.sk/d/4skeWGVT3ThLEn
Sevil Atasoy ➽ https://yadi.sk/d/CcmMXZ2m3TNrnz
Sezai Karakoç ➽ https://yadi.sk/d/vZ_LIHoS3S3nGz Sezgin Kaymaz ➽ https://yadi.sk/d/n1ZJbDyD3TkGLC Sigmund Freud ➽ https://yadi.sk/d/4lA1c7x33TaoBJ
Sibel Özbudun ➽ https://yadi.sk/d/2zwsgcAC3SjZvZ Simone De Beauvoir ➽ https://yadi.sk/d/9jfdk15m3SQmuD Sinan Meydan ➽ https://yadi.sk/d/2RQnm4yF3TphJQ Slavoj Zizek ➽ https://yadi.sk/d/5IOm4YxS3S3nEX

Sylvia Plath ➽ https://yadi.sk/d/5dGfcMBF3TqhSY
Soner Yalçın ➽ https://yadi.sk/d/gXhKlnti3S3nCT
Soren Kierkegaard ➽ https://yadi.sk/d/fv_j2m6O3S3nAo Stefan Zweig ➽ https://yadi.sk/d/zt-3libs3TphuR
Stephen King ➽ https://yadi.sk/d/ZiiyJzTE3Tqfn2
Stephen W. Hawking ➽ https://yadi.sk/d/Wf83T-gL3TV7AB Stanislaw Lem ➽ https://yadi.sk/d/vFm1u7_p3TpgbK
Suat Derviş ➽ https://yadi.sk/d/rrbUQBrR3TNZa9
Sunay Akın ➽ https://yadi.sk/d/Nmk8mJNf3S3myn
Suzanne Collins ➽ https://yadi.sk/d/wNijfELb3S3mvw Süleyman Kani İrtem ➽ https://yadi.sk/d/MZ1h91kr3XvEcs Şemseddin Sami ➽ https://yadi.sk/d/EqTUojlq3TnLXX
Şevket Süreyya Aydemir ➽ https://yadi.sk/d/6TMsLbZB3ThaCU Talat Tekin ➽https://yadi.sk/d/dUZr3lhf3TpgcN
Tarık Ali ➽ https://yadi.sk/d/gRwxfa4X3S3mtG
Tami Hoag ➽ https://yadi.sk/d/E93Nc1lv3S3s3u
Ted Dekker ➽ https://yadi.sk/d/OYgSjcDM3Tx8fC Tennessee Williams ➽ https://yadi.sk/d/0nqfSM6o3S3mrb Terry Eagleton ➽ https://yadi.sk/d/kQYH_rtE3S3mo7 Tess Gerritsen ➽ https://yadi.sk/d/ahGo3zYr3S3mkD Tezer Özlü ➽ https://yadi.sk/d/tTgXsHw13S3mgj
Theodor W. Adorno ➽ https://yadi.sk/d/rrkzBPA33S3mdx Thomas Harris ➽ https://yadi.sk/d/I2eWcsPn3S3mbr

Tolstoy ➽ https://yadi.sk/d/8Jme6Zhd3S3mVU
Thomas Harris ➽ https://yadi.sk/d/BGAy4YaZ3TqmjM
Toni Morrison ➽ https://yadi.sk/d/9PoP3Xtu3S3mQ5
Turan Dursun ➽ https://yadi.sk/d/iy_HWbDP3S3mL7
Umberto Eco ➽ https://yadi.sk/d/avdzxpMD3TNvMg
Uğur Mumcu ➽ https://yadi.sk/d/xMRHOcAZ3S
3m9e
Ursula Kroeber Le Guin ➽ https://yadi.sk/d/PnJM0J923S83Qg? Üstün Dökmen ➽ https://yadi.sk/d/MSMwGGbJ3S3rUA Vladimir Lenin ➽ https://yadi.sk/d/D2HbLBng3TkAWD
Vladimir Mayakovski ➽ https://yadi.sk/d/oUmzdT0-3S3ic3 Vladimir Nabokov ➽ https://yadi.sk/d/ShjdRvEf3TphFs
Vüs’at O. Bener ➽ https://yadi.sk/d/9WizBILi3S3rQz
Walter Benjamin ➽ https://yadi.sk/d/Mh-gRnr63S3rRo
Wilhelm Reich ➽ https://yadi.sk/d/JdPRZvZZ3S3rSE
William Golding ➽https://yadi.sk/d/ZXx66lCL3TqfsB
William Shakespeare ➽ https://yadi.sk/d/3cfBIR8f3S3rSX Witold Gombrowicz ➽ https://yadi.sk/d/GoAJHIYm3TphF4 Yaşar Nuri Öztürk ➽ https://yadi.sk/d/VUiP7afc3S3rSm
Yunus Nadi ➽ https://yadi.sk/d/4dn_Xrib3Thaer
Yusuf Halaçoğlu ➽ https://yadi.sk/d/BvCi9-v53SSy4F
Zaven Biberyan ➽ https://yadi.sk/d/MG9PBt3-3YsLMA Zecharia Sitchin ➽ https://yadi.sk/d/TaRhzQpx3TqhkD Zekeriya Türkmen ➽ https://yadi.sk/d/Q08skebh3Thafd

Zbigniew Brzezinski ➽ https://yadi.sk/d/jJgUwqjn3XvHRc Ziya Gökalp ➽ https://yadi.sk/d/L7k1T3lz3S3rTJ
Zülfü Livaneli ➽ https://yadi.sk/d/m6fQhhcR3Xc5vr Zygmunt Bauman ➽ https://yadi.sk/d/mkddWDw03S3rTr ✪✪✪

100 Soruda Serisi:
100 Soruda?, 100 Filmde, 100 Büyük Roman
Boyut:323,1 MB, Dosya sayısı:72 → https://yadi.sk/d/0oZWUtnJ3Re2Pj

Antropoloji (İnsanbilim) 119 Dosya (Kitap/Belge) → https://yadi.sk/d/hJn5LcwZ3ZnUt8
Atatürk’ün Bütün Eserleri 14. Cilt → https://yadi.sk/d/LgBf3j8P3TkBcQ Atlantis-Kayıp Kıta Mu → https://yadi.sk/d/rrgtDMeu3YYDUx
Azınlıklar → https://yadi.sk/d/WbfOJCoA3SBeZJ
Avrupa Birliği ve Türkiye → https://yadi.sk/d/IsV1HTQT3UBPbp
Balkanlar, Bizans ve Roma → https://yadi.sk/d/xPXWqSwo3TkCiD
Baskın Oran -Türk Dış Politikası 1-2-3 → https://yadi.sk/d/7tj2JGWY3SLSbG Bertrand Russel – Batı Felsefesi Tarihi (3 Cilt) → https://yadi.sk/d/qq3E-WVy3SvTF9 Bilim Kitapları → https://yadi.sk/d/OXiMp1863TV86V
Biyografi (Yaşam Öyküsü) → https://yadi.sk/d/CllAZIUK3TTb8V Büyük İskender → https://yadi.sk/d/GJ8koeqk3ZBEis
Çocuk Kitapları → https://yadi.sk/d/jSQUMVMD3ShLYq
Çocuk Gelişimi Kitapları → https://yadi.sk/d/dGlD87Ra3ShLYV Destanlar → https://yadi.sk/d/0snM8LRP3SXtmd
Denemeler → https://yadi.sk/d/GJcKMxxN3TTb4C
Dergi ve Fanzinler → https://yadi.sk/d/TnnOtla33SXthN
Dini Eserler → https://yadi.sk/d/zsHfHBYZ3TWLuU
Dinler Tarihi → https://yadi.sk/d/qNjocPuF3Taa5Q
Dünkü Türkiye Dizisi – Mustafa Necati Sepetçioğlu → https://yadi.sk/d/aLGohvC63TkGEf
Eğitim Bilimleri → https://yadi.sk/d/lsDKF1lESiDO1w
Endülüs Medeniyeti → https://yadi.sk/d/mlHJIkFa3Xuzei
Erdal İnönü – Anılar ve Düşünceler 1-2-3 → https://yadi.sk/d/qon19_c83SSzTu

Ermeniler ve Ermeni Meselesi → https://yadi.sk/d/Xs2SwTJ-3Rzxyt Evrim Kitapları &Evrim Teorisi → https://yadi.sk/d/PKY8ZYJo3SabH2 Ezidiler → https://yadi.sk/d/xPXOkT-jDebYUw
Fikret Başkaya – Resmi Tarih Tartışmaları 10 Cilt
→ https://yadi.sk/d/7Shrplys3TkG6X
Gazete Manşetleri (1919 – 2007 Yılları ) → https://yadi.sk/d/iojT9mfa3SXt
k6

imam Gazali (Gazzâlî) → https://yadi.sk/d/e9kpG7gk3TTF49
İngilizce Hikaye & Roman → https://yadi.sk/d/-9w7dmaI3SaVjp
İstiklal Mahkemeleri → https://yadi.sk/d/MCxdmmId3SjaBh
Hz.Muhammed → https://yadi.sk/d/Vgr8doAi3TkFdD
Jean Calvin – Hristiyan İnancının Temelleri (1-2-3-4) → https://yadi.sk/d/smWvF6CB3SxMo6
Jön Türkler ve İttihat Terakki → https://yadi.sk/d/UPN4XcPn3TkFcY Kadın Kitapları (Kadın Hakları&Feminizm&Cinsellik)
→ https://yadi.sk/d/YeDMOb4X3SQEjb
Kıbrıs Tarihi (y4ndex) → https://yadi.sk/d/OTya3_P03TaeW7
Kısas-ı Enbiya ve Tevarih-i Hulefa (6 Cilt) – Ahmed Cevdet Paşa → https://yadi.sk/d/3N2rF0eK3Rxty8
Kişisel Gelişim Kitapları → https://yadi.sk/d/5pJf0N1Q3UpD6d Kitaplık (y4ndex-117) Boyut: 9,63 GB Dosya sayısı: 1240
→ https://yadi.sk/d/5BLZWz-T3XbkNP
Kuantum, Fizik ,Evren → https://yadi.sk/d/YE_p6jhD3TV8mn
Küçük Asya : Coğrafyası, Tarihi ve Arkeolojisi (3 Cilt) Charles Texier → https://yadi.sk/d/Mav6umG-3Ry87z
Kürtler, Kürdistan ve Türkiye’de Kürt Sorunu → https://yadi.sk/d/1j1VS9VY3Sak2h Köy Enstitüleri → https://yadi.sk/d/qAhAYODh3RvdHX
Lozan Barış Konferansı/Antlaşması (Tutanaklar ve Belgeler) → https://yadi.sk/d/3jekBgmp3SXtkY

Medya ve Gazetecilik (media and journalism) → https://yadi.sk/d/1B3GY9NE3SxPvq Mitoloji, Din, Mitler → https://yadi.sk/d/bHbS3bsv3TWMRh
Nihad Sami Banarlı – Resimli Türk Edebiyatı Tarihi 1- 2 https://yadi.sk/d/zTXvtC5K3SH5mq
Piri Reis → https://yadi.sk/d/Eir9yzNF3TkFc6
Türk Aile Ansiklopedisi 3 Cilt → https://yadi.sk/d/7BvKcJbl3SQmuZ
Türk Tarih – Mitoloji Kitapları → https://yadi.sk/d/vARdHnsy3TkFaC
Türk ve Yabancı Destanlar ,Mitolojiler → https://yadi.sk/d/b4fVk9Hq3TpeN5
Uluslararasi Ilişkiler Tarihi -Attila Tokatlı → https://yadi.sk/d/xtnTJJMi3TpjHw
Ortadoğu ve Kürt Sorunu → https://yadi.sk/d/oMCc99x-3Sajdb
Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığı Özel Arşivi → https://yadi.sk/d/DioK4FpC3SXtkc
Özel Hayatın Tarihi (5 Cilt) – Georges Duby & Philippes Aries → https://yadi.sk/d/RkpvNR8j3ShBUb
Polisiye Macera Serisi → https://yadi.sk/d/FzBHhmbD3TV8x2 Psikoloji → https://yadi.sk/d/xMymRsfk3SfPDP
Roderic H. Davison – Osmanlı İmparatorluğunda Reform 1-2 → https://yadi.sk/d/J7UfrjCj3SLGpA
Roma ve Bizans Tarihi → https://yadi.sk/d/3S14gvNk3TkCSu
Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi 1-2-3 – Edward Gibbon
→ https://yadi.sk/d/GrE1H4fh3RxuuZ
Saadettin Merdin-İslam’ın Pavlusları 1-2 → https://yadi.sk/d/vor_LBz03UBC2v
Sarıkamış Harekâtı | 22 Aralık 1914 – Birinci Dünya Savaşı → https://yadi.sk/d/ZKLNCuUj3Y79gb
Selçuklu Devleti Tarihi → https://yadi.sk/d/KfA2DTmi3TkFeC Semboller & İşaretler → https://yadi.sk/d/FrWR9ANi3SLLEg
Sesli Kitaplar 1 (Boyut:18,55 GB, Dosya sayısı:1352) https://yadi.sk/d/zJA7nQAe3YzXrs

Sesli Kitaplar 2 (Boyut:11,04 GB, Dosya sayısı:859) https://yadi.sk/d/wGcedvYr3YzYi6
Sesli.rar 1.67 GB
https://cloud.mail.ru/public/LhxF/giYq6No1u
Siyasal Düşünceler, Araştırma-İnceleme → https://yadi.sk/d/zxUs7HIM3TTasB
Sinema → https://yadi.sk/d/N1018oX43TkE9U
Sinema Kitaplığı → https://yadi.sk/d/uOngZYD_3YrL2p
Sinema, Senaryo, Film → https://yadi.sk/d/KQH680id3SXtm6
Süryaniler → https://yadi.sk/d/4XeQ7S9o3W39FV
Sosyoloji → https://yadi.sk/d/4t-atwHC3TTagY
Şamanizm, Şamanlık,Eski Türk Dini → https://yadi.sk/d/CA_eFygx3SXtxg
Şiir Kitapları → https://yadi.sk/d/46MRMZS73Sjpsb
Tarih Kitapları Boyut:14,01 GB, Dosya sayısı:1219 → https://yadi.sk/d/CZQGdlAr3YqteA
Tarih-Din-Mitoloji
 → https://yadi.sk/d/H1RI-a8z3Yqtbd
Türkler: Tarih, Din, Mitoloji ve Destanlar → https://yadi.sk/d/WJ7OGVs93SXtiB
Valerio Massimo Manfredi – Büyük İskender 1-2-3 https://yadi.sk/d/k5aPEPVw3Sib7T
Yazın Sanatı, Yazarlık → https://yadi.sk/d/fjHdgrFL3U6yhz
☆★☆
Bilim ve Teknik Dergisi Boyut:1,21 GB Dosya sayısı:86 → https://yadi.sk/d/UUqBhPBz3T8M7V
Belleten Dergisi Boyut:4,17 GB, Dosya sayısı:274 → https://yadi.sk/d/YlzLXSlu3T8ViA
Adam Öykü Dergisi → https://yadi.sk/d/lABUmu9U3T6QxN Akbaba 1944 → https://yadi.sk/d/s6-_2XE-3T6R2o
Amargi Dergisi → https://yadi.sk/d/9cwHmL6j3T6R6W Anadolu Üniversitesi Sanat ve Tasarım Dergisi
→ https://yadi.sk/d/H8JQ69H83T6Vo3
Ant Sosyalist Teori ve Eylem Dergisi → https://yadi.sk/d/_ARsxfYJ3T6RDE Atlas → https://yadi.sk/d/n1j7OOxk3T6bbB
Aydınlık Sosyalist Dergi 1971 → https://yadi.sk/d/ZwS-wprw3T6REp
BBC History → https://yadi.sk/d/0zqckAss3T6bcC
Bebeğim Dergisi https://yadi.sk/d/PvBoas7P3TAiiA
Büyük Doğu Dergisi → https://yadi.sk/d/MVwr0QZ33T6bAi
Bilim Çocuk Dergi → https://yadi.sk/d/KmonZ9As3T6RJ8
Cinemagic (1978-1986) → https://yadi.sk/d/mAsC9ZGi3T6RLd

Cogito Dergisi → https://yadi.sk/d/eTrZKLhl3T6RRm CHIP Dergisi → https://yadi.sk/d/H0_2qODH3T6cfw Çark Başak 1976 → https://yadi.sk/d/7-HPURcg3T6NvX DDLValley → https://yadi.sk/d/ESg2QmYa3T6bFD Derin Tarih → https://yadi.sk/d/x-UXUpr73T6bBH
Doğu Batı Dergisi → https://yadi.sk/d/no-UP_hc3T6bBj
Defter Dergisi https://yadi.sk/d/cX1Ee4VY3T6RUj
Devrimci Derleniş Dergisi 1977 → https://yadi.sk/d/bWsSbpJL3T6RaV
Devrimci Savaşımda Sanat Emeği Dergisi → https://yadi.sk/d/G0kB7TYQ3T6RcZ Doğu Batı Dergisi → https://yadi.sk/d/L9iWtFlV3T6Rek
Düşe Yaza Edebiyat Dergisi → https://yadi.sk/d/D2Y6b00h3T6Vsb
El Sanatları Dergisi → https://yadi.sk/d/VyYLWLHy3T6VyM
Eleştirel Pedagoji Dergisi → https://yadi.sk/d/OmqyZphX3T6W3c
Edebiyat Dostları Dergisi 1987 → https://yadi.sk/d/0n4v93ri3T6RiA
Ekim Dergisi 1987 → https://yadi.sk/d/Qd1h7Dod3T6RkL
Emek Dergisi 1969 → https://yadi.sk/d/rN1IXtxM3T6Rnk
Eyewitness Travel → https://yadi.sk/d/HJ9RjEJU3TAimE
Evrensel Bilim Dergisi → https://yadi.sk/d/fERoqCV33T6RpS
Felsefe Dergisi → https://yadi.sk/d/T1QUUlTZ3T6Rqy
Felsefe Logos → https://yadi.sk/d/-Wi4NKIN3T6RsR
Feminist Dergi → 1987 https://yadi.sk/d/J_GuJiID3T6RuH
Filim Dergisi 70 → https://yadi.sk/d/T6ze0gWE3T6Rwu
Geceyarısı Sineması Dergisi (1-
19) → https://yadi.sk/d/mrDGo9k23T6Ryo
Genç Öncü Dergisi 1978 → https://yadi.sk/d/s90bXE953T6S7W

Gerçek Sinema Dergisi → https://yadi.sk/d/vY8Ko8jB3T6S9a Gün Dergisi 1985 → https://yadi.sk/d/f6sd0Xe53T6SB6 Guncel Hukuk → https://yadi.sk/d/8snVZoLh3T6bcs
History → https://yadi.sk/d/UbUQNBBm3T6bou
Hibir Dergisi → https://yadi.sk/d/CDomGmh-3T6Wrm
Harp Mecmuası 1-27 Sayı → https://yadi.sk/d/RE0Q_bID3T6W8H
Halkın Dostları Dergisi → https://yadi.sk/d/iC7Yx-Eo3T6SCT
İnovatif Kimya Dergisi https://yadi.sk/d/LSBAQ-0s3TV39E
İnsan Bilim Kültür Sanat ve Düşünce Dergisi 2014 → https://yadi.sk/d/pKpd9MfU3T6P2n
İstanbul Üniversitesi Art Sanat Dergisi → https://yadi.sk/d/ApgarBpL3T6Y8K Karikatür → https://yadi.sk/d/tDKI3ThO3T6WxK
Kadro Dergisi 1932 → https://yadi.sk/d/K0r4V5473T6SVg
Kafka Okur → https://yadi.sk/d/sdH6FK-h3T6SWy
Kafkasya Yazıları → https://yadi.sk/d/0GdPRACy3T6SZ4
Katılım Dergisi 1987 – ODTÜ → https://yadi.sk/d/0VyyoBOr3T6Sam
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müze Dergi → https://yadi.sk/d/6EgO1B7C3T6X3d
Kolektif Dergi 2008 → https://yadi.sk/d/AENhOQmX3T6ScK
National Geographic → https://yadi.sk/d/THwy49Ko3T6bpQ
Newsweek → https://yadi.sk/d/9ZquxBEg3T6bdK
NTV Tarih Dergisi → https://yadi.sk/d/vxg473c-3T8mqX
National Geographic Maps – 100 Yılın Haritaları (1888-1999) → https://yadi.sk/d/2gsIHPqF3T6XDq
OT Dergisi → https://yadi.sk/d/6XHdMXBp3T6bdf
Pazartesi Dergisi 1995 → https://yadi.sk/d/JwO8WEWy3T6Sen Penguen → https://yadi.sk/d/zEmLvMcC3T6WoQ

Popular Science → https://yadi.sk/d/AwL-GHQd3T8hnU
Readers Digest → https://yadi.sk/d/TG3VHIpd3T6bdt
Roll Dergisi → https://yadi.sk/d/81ilILF93T6XGY
Sekans – Sinema Yazıları Seçkisi → https://yadi.sk/d/kRvu0fXB3T6SgX Siyahi Kültür Dergisi → https://yadi.sk/d/oPKC5YWX3T6Sk9
Sosyal Adalet Dergisi → https://yadi.sk/d/Pt58dr9g3T6XKo Şizofrengi Dergisi 1992 → https://yadi.sk/d/CU4vOP_W3T6P4g The Economist → https://yadi.sk/d/Is4KfIL33T6beN
The New Yorker → https://yadi.sk/d/kAZa_N7T3T6bfZ
Time → https://yadi.sk/d/9RChhHgJ3T6bpz
Tarih ve Toplum → https://yadi.sk/d/LOu_wdMX3T6N9f
Toplum ve Bilim → https://yadi.sk/d/rXOs_yob3T6NDS
TOTBİD Dergisi → https://yadi.sk/d/xs-7tmzQ3T6XQC
TÖS Yayin Organi → https://yadi.sk/d/P1QfOeeK3T6NHz
Türk Dili Dergisi → https://yadi.sk/d/FLroIpBl3T6NLP
Ülke Dergisi 1977 → https://yadi.sk/d/6KjSHZTl3T6Nye
Yarın Dergisi 1981 → https://yadi.sk/d/kjGku24k3T6NRc
Yarına Doğru Dergisi 1976 → https://yadi.sk/d/6Fn9mwsm3T6NTN Yeni Dergi 1964 1974 → https://yadi.sk/d/NwH66qRv3T6NVN Yeni Harman → https://yadi.sk/d/KeR0Soa23T6NXE
Yeni Sinema Dergisi → https://yadi.sk/d/58BUFEK43T6NZc Yurdun Sesi Dergisi https://yadi.sk/d/y4jctk3M3T6NbE
Yurt ve Dünya Dergisi 1941 → https://yadi.sk/d/L8lQdYJd3T6Nd8 Yurt ve Dünya Dergisi 1977 → https://yadi.sk/d/u7BEJ_gx3

Babil Kütüphanesi : https://yadi.sk/d/omZVjxUJgWDpU/babi…B1%C4%9F%C4%B1
Tez Yazanlar İçin Kitaplar : https://yadi.sk/d/kSNWM_8AgqqXg
300 Adet Kişisel Gelişim Arşiv : https://cloud.mail.ru/public/d53c17a…Glsm.E-Ktp.rar
Tubitak arşivi : https://cloud.mail.ru/public/94beecee071…%C4%B1.rar
Bilgisayar Kitapları Arşivi : https://cloud.mail.ru/public/6442b49…Ktplr.Arsv.rar
Siyasi Arşiv : https://yadi.sk/d/08DpgWDAJ4n2W/Politik%20Kitaplar/
Felsefi Arşiv : https://yadi.sk/d/08DpgWDAJ4n2W/Felsefe/
3200 adet mobi arşivi : https://yadi.sk/d/D4iiOWNfUbczK
Kapsamlı Epub Arşivi : https://yadi.sk/d/H9Iy0MFpe8EdY
1250 adet dini kitap (5 gb) : https://mega.nz/#!4p4nUKza!P1kVvSYp- luht…LVLvNWqn-8
756 adet epub : https://cloud.mail.ru/public/abd0abcfadc…ekitap.rar
2500 Adet epub Arşiv : https://userscloud.com/hfjaiout22mh
Epub Türkçe Arşiv : https://cloud.mail.ru/public/e67dab996d80/Kitaplar.rar
Karışık Arşiv 2 : https://yadi.sk/d/omZVjxUJgWDpU
Karışık Arşiv 3 : https://yadi.sk/d/beqz5ftdrtxgy
Karışık arşiv 4 : https://yadi.sk/d/jdUZB77oFTJBo
Karışık Arşiv 5 : https://yadi.sk/d/8EP-wxoBgXgJr
Karışık Arşiv 6 : https://yadi.sk/d/X71Uyp3EfkNbu
Karışık Arşiv 7 : https://yadi.sk/d/annrYLiiZDLrP
Karışık Arşiv 8 : https://yadi.sk/d/SWzaAN1jeLE6V/E-Books
Karışık arşiv 9 : https://cloud.mail.ru/public/e65db372c702/300_Adet_E- Kitap.rar
Karışık Arşiv 10 : Google drive karışık arşiv Karışık Arşiv 11 : 7 gb e kitap arşivi tıkla

Karışık arşiv 12 : https://userscloud.com/t5x5cd4x1yi0
HİKAYE KİTAPLARI
1-Penguin Readers Hikaye Kitap Seti – Tam 99 Kitaptan oluşmaktadır…Boyut:3.03 GB
http://yadi.sk/d/uzKEhPQrEcNkt
2-Czytamy w oryginale Serisi… Boyut:123 MB
http://yadi.sk/d/qd0ZlafdEkp3b
3-English Club… Boyut:884 MB
http://yadi.sk/d/KVk9XGPeNZ2UX
4-Cambridge English Readers…Boyut:271 MB
http://yadi.sk/d/Ru0pSi4HEkpAS
5-Oxford Library Stages… Boyut:2.41 GB
http://yadi.sk/d/nOy2HpdeEwk83
6-Black Cat Publishing Reading & Training Steps 1-6…Boyut:2.22 GB
http://yadi.sk/d/GjU_D6eYEt9AB
7-Password Readers Levels 1-5…Boyut:1.72 GB
http://yadi.sk/d/3Bm5q5SNNSV5k
8-Foreign Language Teaching and Research Press Readers Steps 1-5…Boyut:2.22 GB
http://yadi.sk/d/K29WFWsJNSVzF
9- Heinemann Guided Readers…Boyut:255 MB
http://yadi.sk/d/GoeW-QC1NSWZX
10-Black Cat Publishing Levels 1-6…Boyut:4.23 GB
http://yadi.sk/d/RCchix3RNZ8DN
11-Black Cat Publishing Earlyreads Levels 1-5…Boyut:515 MB
http://yadi.sk/d/j66xaVaONZ8hg
12-MacMillan Readers Levels 3-6…Boyut:2.88 GB
http://yadi.sk/d/lDpHPro7NZ9na
13-Miscellaneous…Boyut:1.19 GB
http://yadi.sk/d/axGD69M6NZ9xU
14-Story Teller 1…Boyut:2.37 GB
http://yadi.sk/d/9URDBEzCNZEDx

15-Story Teller 2… Boyut:2.46 GB
http://yadi.sk/d/Fc5CkvW6NZPNi
16-Story Teller Bonus… Boyut:622 MB
http://yadi.sk/d/md6VmT7JNZUF6
17-English Stories Collection Boyut:2.15 GB
https://yadi.sk/d/_phn0n8YT8JmN
18-English Books Collection-2 Boyut:4.87 GB
https://yadi.sk/d/QuBvt9tfTve5L
VİDEO EĞİTİM SETLERİ
19-EFU ileri Seviye Eğitim Seti…Boyut:4.17 GB
http://yadi.sk/d/ROzjfO9TFEiRe
20-Day-Light İngilizce Eğitim Seti…Boyut:13.9 GB
http://yadi.sk/d/pXRlLeHkEwk7L
21-KPDS.Goruntulu.Dershane Seti…Boyut:3.54 GB
http://yadi.sk/d/KcICtim8FEvTt
LİSTENİNG KAYNAKLARI 22-Flow English…Boyut:989 MB
http://yadi.sk/d/aMNK_ob2FExgq
23-Original English…Boyut:1.54 GB
http://yadi.sk/d/mQ5Rx23_FExhg
24-Point of View Stories…Boyut:197 MB
http://yadi.sk/d/QJXCO98NFExj4
25-Power English..Boyut:1.71 GB
http://yadi.sk/d/nbMQhJSUFExkq
GENEL DOSYALAR(PDF-DERGİ-GRAMMER KİTAP) 26-KPDS-Facebook Grup Dosyaları…Boyut:1.42 GB
http://yadi.sk/d/eYEE04TeMTc8U
27-E-BOOK KİTAPLAR…Boyut:851 MB
http://yadi.sk/d/0xJNIedQNZLda http://yadi.sk/d/88KeZ0hINZLvM http://yadi.sk/d/A_btwBRHNZM3s

http://yadi.sk/d/O-VVtl09NZM9o http://yadi.sk/d/NraN47e3NZMHT
28-ELS DERGİ VE KİTABI…Boyut:105 MB
http://yadi.sk/d/AiwP4NefEkouW http://yadi.sk/d/Diqk5-lhEtGCz
29-DEYİM KİTABI…Boyut:323 KB
http://yadi.sk/d/haNXN7rGNZNBz
30-Cambridge IELTS Set 1-9…Boyut:597 MB
http://yadi.sk/d/kX_Aeh4cEtEQg
31-Collin’s SET Serhat:
https://yadi.sk/d/qrLgzoQcX2yrQ
https://yadi.sk/d/KW- FMlZ13DpjtZ?fbclid=IwAR2NxMPlnJJug6MiRfX9N3o1hv1waLJ_8a9rEC7bEUilyUmc dAstfQIA6fE
@kafkasahilde
İngilizce pdf arşiv
https://yadi.sk/d/QlmzBPykHVzw9?fbclid=IwAR3whZQgJd3A807g6p96HeNrAoKtvsz