ATİNA İZLENİM & ROTALAR & REHBER

 

TANRILAR ŞEHRİ

 

Tragedyanın ve demokrasinin doğduğu “Tanrıların şehri” Atina; Sokrates, Platon, Aristo ve Sofokles gibi hem batı düşünce tarihini, hem de dinleri etkisi altına almış düşünürleri besleyen ‘Grek’ kültürünün izlerini taşımaya devam ederken, bir yandan da Akdenizli Yunanlıların doğal ve rahat hayat görüşünü, sıcak kanlı ve yapmacıksız karakterini, ve de yaşamdan keyif alma mottosunu taşıyor.

 

Avrupa’nın en eski şehirleri bile Atina’nın sahip olduğu tarihi mirasa sahip değil ve adım başı karşınıza çıkan bu kalıntılar bile Atina’nın başlı başına büyüleyici bir çekim merkezi olmasına yeter. Diğer yandan 2004 Dünya Olimpiyatlarına ev sahipliği yapması şehre – yeni açılan otelleri, restoran, cafe ve butikleri ile – modern bir dinamizm getirdi, geleneksel ile çağdaşı, eski ile yeniyi, batı ile doğuyu buluşturan çok canlı bir çehre kazanmasını sağladı.

Agora ve Acropolis gibi, şehrin tarihi kalıntılarına ev sahipliği yapan Plaka, Thisso ve Monastiraki semtleri yürünebilir olmaları sebebi ile trafikten uzak, huzurlu saatler geçirmenize izin veriyor. Gündüz vakti sakin ve huzurlu olan Psyrri ve Gazi semtleri, geceleri tavernaları, restoranları, barları ile cıvıl cıvıl oluyor.

 

Helen Parlementosu, müzeler, universite, akademi ve kütüphaneye ev sahipliği yapan Syntagma, Atina’nın kültür merkezi. Syntagma Meydanı’nı hemen geçince karşısınıza Atina’nın en işlek alışveriş merkezi olan Ermou caddesi çıkıyor. Pangrati semti ise 1896’da ilk olimpiyatlara ev sahipliği yapan Panathenaic Stadyum’unun ev sahibi. Vasilissis Sofias caddesi üzerinde bulunan konsolosluklar, konser salonu ve müzeler ile en şık caddelerden birisi. Kolonaki semti ise şık restoranları ve butikleri ile Atina’nın yükselen gözde bölgesi.

Olimpik Park’ın kuruluğu şehrin biraz dışında kuzeyde yer alan Kifissia ve Maroussi semtleri ise eskiden Aristokratların yazlık evlerine ev sahipliği yaparken, son yıllarda özellikle Kefalari Meydanında ve civar sokaklarda yeni açılan tasarımcı butikleri ve restoranları ile şıklaştı ve cazip hale geldi. Şüphesiz Atina’nın en gözde, sofistike ve şık bölgesi Kolonaki. Sanat galerileri ve butik otelleri ile Haritos, stil sahibi restoran, kafe ve barları ile Skoufa ve Millione, lüks ve şık dünya markaları mağazaları ile Patriarchou Loakim, Valaoritou ve Voukourestiou, tasarımcı butikleri ile Ploutarchou ve Loukianou, harika mücevher ve taki butikleri ile Tsakalof, müzeleri ile Vassilissis Sofias caddeleri ziyaret edilmesi gereken caddeler arasında yer alıyor. Harika manzaralar için ise Mt. Lycabettus tepesinde yer alan ufacık kilise St. George’a 45 dakika tırmanarak, tepede yer alan kafenin terasında manzaralara nazır bir kahve mola vermek ideal.

 

Şehrin güneyinde yer alan sahil kasabaları yazın hınca hınç doluyor; Paleo Faliro, Kalamaki ve Posidonos Avenue, taze deniz havası almak ve sahil boyunda gezinmek için, Vouliagmeni gündüzleri cıvıl cıvıl kumsalında denize girmek için ideal. Piraeus’da yer alan, dünyanın en renkli caddelerinden birisi olan Piraeus Street üzerinde yer alan grafitileri görülmeye değer. Yine aynı semtte yer alan Omonoia meydanı, Mikrolimano ve Glyfada geceleri canlı restoran ve barları ile Atina’lıların en gözde mekanları.

 

Olimpiyatlar sayesinde sahil şeridine daha çok yatırım yapılarak yeni açılan restoran ve barlarla canlandırıldı, ayrıca şehrin altyapı problemleri (metro sistemi, vs) giderildi ve düzen getirildi. Ancak 2009’da yaşadığı ekonomik kriz sonrası tüm Yunanistan hem maddi hem de manevi darbeler alarak moral bozukluğu yaşadı. Ancak doğuştan yaşama sevinci ve tutkusu ile dolu olan Yunanlılar tüm zorluklara rağmen yaşama devam etmeyi ve hayattan keyif almayı sürdürüyorlar.

 

Biraz kalabalık, gürültülü ve yorucu bir şehir olsa da, Atina’nın huzursuzluğu içi içine sığmayışından. Aslında İstanbul’a çok benzeyen Atina’nın trafiği ve karmaşıklığını boşverip, sunduğu başkalıkların ve çeşitliliğin tadına varmak en iyi çözüm.

 

Genellikle ılıman iklime sahip şehir her daim ziyaretçilerini misafirperverlikle karşılamaya hazır, ancak özellikle yaz aylarında canlanan sahil şeridi ve gece hayatı Atina’yı ziyaret için daha cazip hale getiriyor.

 

Atina mutfağı özellike bir Türk için hiç yabancılık çekmeyceği, lezzetli zeytinyağlıları ve mezeleri ile kendini evde hissedeceği, hatta dolmades (yaprak sarma dolma), keftedes (köfte), gyros(döner), souvlaki (şiş kebap), yuvarlakya (sulu köfte), stifado (yahni), moussaka (musaka), tzatziki (cacık), pilav, imambayildi, pilaki, fava, baklava, kadayıf gibi birçok aynı yemeği rahatlıkla bulabileceği bir mutfak. Rakı’nın çok benzeri Uzo ve buzuki müziği eşliğinde Siratki dansları ise komşu ülkemizde kendimizi eğlenceye rahatlıkla adapte olabilmeyi sağlıyor.

 

 

 

 

ATİNA ROTALARI

En iyi Müzeler

 • EMST Çağdaş Sanat Müzesi, odağı güncel sanat olmasına rağmen şehrin tarihi, mimari, arkeolojik ve kültürel geçmişini de kapsayan kucaklayan yeni çağdaş sanat müzesi, 1893’de Karl Fuchs tarafından inşaa edilmiş bir bira fabrikasında yer alıyor. Zeus Tapınağı ve Acropolis Müzesine kısa bir yürüyüş mesafesinde olan müzenin terasından Saronic Körfezine uzanan panaromik manzaraları seyrederken Partheon’a uzanıp dokunabilecekmiş gibi hissediyorsunuz. (Kallirois Street)
 • Benaki Museum, 138 Pireos Avenue, Annexe, Keramikos
 • Cycladic Art Museum, 4 Neofytou Douka Street, Kolonaki
 • Acropolis Museum, Dionysiou Areopagitou, Makriyanni
 • Archaeological Museum, 44 Patision Avenue
 • National Museum of Contemporary Art (NMCA) 17-19 Vasileos Georgiou St.

 

Yürüyüş Rotaları

 • Acropolis’e tırmanıp ardından Agora meydanına inerek güzel bir sabah yürüyüşü yapmak.
 • Öğlen Kolonaki sokaklarında dolaşarak şehrin  ritmini algılamak
 • Gün batımında St. George Lycabettus’e çıkıp Atina ve Acropolis manzaralarınız izlemek.
 • Gazi mahallesinde Syntagma Meydanından Pireos Caddesine uzanan trafiğe kapalı Ermou Caddesi eski müzik laternalarından yüksele yunan müzikleri, çiçek kitap ve taze hindistan cevizi dolu tezgahlar, süt mısır kokuları ile salına salına yürüyen insanlar ile cıvıl cıvıl
 • SNFCC Stravros Niarchos Fpundation Cultural Centre Parkı: bir ucundan Parthenon diğer ucundan Saronic Körfezine uzanan manzaraları sunan park, şimdilik açık hava konserleri, film gösterimleri, sanat atölyeleri, müzik dersleri, yoga seansları, spor etkinlikleri, çevre ve ekoloji workshoplarına ev sahipliği yapıyor. Yakında dünyaca ünlü mimar Renzo Piano tasarımlı Greek National Opera ve National Library Kütüphane binalarına ev sahipliği yaparak tam bir kültürel yaşam merkezine dönüşecek.
 • Presidential Mansion Garden: 19. Yüzyıldan kalma başkanlık malikanesi bahçesi 25 kilometrekarelik dev bahçesini Pazar günleri 10 am – 2 pm arası ziyarete açıyor.
 • Academy of Plato: 14 interaktif enstelasyonu ile Plato Akademisi dijital müzesi, dünyanın ilk felsefe müzesi.

 

Sürüş Rotaları

 • Önce Filothei ve Psychiko mahallelerinde araba ile dolaşarak muhteşem mimarideki evleri gördükten sonra, Kifisia ve Varsos’a ilerleyip günün geriye kalanını bu yeni gelişen bölgeleri keşfederek geçirmek.
 • Cape Sounion’a giderek, Posidon Tapınağı’nı keşfetmek.

 

 

KÜLTÜR, SANAT VE MİMARİ ROTALARI

Acropolis, Plaka

Yunan uygarlığının kazandığı zaferlerin bir simgesi olan Akropolis, Atina’nın simgesi haline gelmiş durumda. Ünlü Parthenon tapınağına, Erechtheion Propylaea ve Athena Nike tapınaklarına, Zeus, Artemis, Pandion ve Asclepius’un mabetlerine, Athena heykel ve altarına, Pericles ve Herodes’ın odeonlarına ve Dionysus tiyatrosuna ev sahipliği yapıyor.Ayırca Akropol içerisinde New Acropolis Museum (Dionysiou Areopagitou ve Makrygianni köşesinde) ve Atelier Spyros Vassiliou (Webster 5a) müzeleri yer alıyor.

The Ancient Agora of Athens, Plaka
Hephaestus’un mabedi Thission, Apollo’nun mabedi, Zeus ve Attalus Stoaları, 12 Tanrı altarı ve Agioi Apostoloi kilisesine ev sahipliği yapıyor.

The Roman Agora, Plaka
4 sütunlu kapı ve Tower of Winds’e ev sahipliği yapıyor.

Kerameikos, Plaka

Themistocleian duvarı, Dipylon kapısı, Pompeion binası, Kutsal Kapı, Kerameikos müzesi’ne ev sahipliği yapıyor.

The Temple of Olympian Zeus & the Arch of Hadrian, Plaka

National Archaeological Museum , 28th Octovriou, Patission Street 44
Atina’nın en önemli müzesi olan Ulusal Arkeoloji Müzesi, Yunan uygarlığının Neolitik döneminden Roma çağına kadar uzanan bir sanat arşivi sergiliyor.

Goulandris Museum of Cycladic Art Museum, Neophytou Douka 4
Bronz çağından M.S. 6. yüzyıla kadar devam eden koleksiyonunda, ince figürleriyle dikkat çeken ve Picasso, Modigliani, Brancusi gibi birçok sanatçının esinlendiği mermer heykeller bulunuyor. Ayrıca müze kompleksinin içinde yer alan Stathatos Mansion, geçici sergilere ev sahipliği yapıyor.

Goulandris Museum of Natural History, 13 Levidou, Kifissasia
The National Art Gallery, Mihalakopoulou 1, Vasileos Konsantinou 50
Frissiras Museum, Monis Asteriou 3 & 7
Ilias Lalaounis Jewelry Museum, Karyatidon 12 & Kallisperi
National Museum of Contemporary Art, Concert Hall, Kokkali 1 & Vassilissis Sofias
Benaki Museum, Koumbari 1 & Vassilissis Sofias
Benaki Museum Piraeus Annexe, 138 Piraeus& Andronikou
Bank of Greece Cultural Center, Kotzia Square

Deste Foundation Contemporary Art, Nea Ionia 142
The Breeder Contemporary Art, Evmorphopoulou 6
Cats & Marbels Sanat ve Antika Galerisi, Fokylidou Street 12, Kolonaki
Athinais Cultural Center, Kastorias 34 – 36
Hellenic Cosmos Cultural Center, Piraeus254
Technopolis Binası, Piraeus100, Gazi
Parlemento Binası, Syntagma Square, Syntagma
Atina Akademisi, Panepistimiou 28*32, Syntagma
Zappeion Hall & Gardens, Vasilissis Amalias, Syntagma
Kallimarmaro (Panathenaic) Stadium, Vasileos Konstantinou, Pangrati
Agios Nikolaos Rangavas, Bizans Kilisesi, Pritaniou 1

Atina Yakınlarında
Poseidon Tağınağı, Sounion (Konaklama: Grechotel Cape Sounion)
Palamidi Kalesi, Akronafplia Kalesi, Nafplion, (Konaklama: Nafplia Palace)
Apollo Tağınağı, Chians Altar ve Sanctuary Tiyatrosu, Delphi
Poros ve Aegina, Saronic Adaları

 

 

ATİNA REHBERİ

 

OTELLER

NEW Hotel, 16 Filellinon Street, Syntagma Square

Atina’da Syntagma meydanın hemen yanıbaşında yeni açılan New Hotel, etkileyici tasarımı ve merkezi konumu ile ideal bir konaklama adresi.

Odaları Nazar, Hacivat & Karagöz ve eski Atina konseptlerine göre dekore edilmiş otele, geometrik tasarımlar ve altın rengi damgasını vurmuş. Otelin lobisi ve restoranın kolonları ise eski masa ve sandalye ayakları ile kaplanmış New Hotel modern, pırıl pırıl, ışıl ışıl ve ferah bir deneyim sunuyor.

AthensWas, Dionysiou Areopagitou 5

21 odalı, Le Corbusier gibi ikonik tasarımcıların mobilyaları ile döşenmiş, 1950-1970’lerin klasik modern stili otel, eski şehirde Akropolden birkaç yüz metre uzaklıkta yer alıyor.

Diğer Tasarım Oteller
Semiramis Hotel, Charilaou Trikoupi Street 48
Fresh Hotel, Sophokleous 26, Klisthenous
Twentyone Hotel, Kolokotroni 21, Mykonou
Life Gallery Hotel, 103 Thisseos Street, Leoforos, Ekali

 

Butik Oteller

The Ziller Otel: 1895’de Ernst Ziller tarafından tasarlanmış binada yer alan The Ziller yeni bir butik otel. Muhteşem Akropol manzaralarına nazır teras bahçesinde şef Konstantina Faklari’nin gurme lezzetleri ve ünlü miksolojist Giannis Samaras’un kokteylleri ile epey gözde bir akşam adresi de.
Coco-Mat Athens, Patriarchou Ioakim 36, Kolonaki’nin kalbinde yeni açılan butik otel, minimalist sanat eserleri, doğal dokuda mimarisi ile çağdaş ve rahat bir şehrili. Yunan misafirperverliğini kendisine konsept alan otel, kahvaltılarında yerel üreticiden alınan en kaliteli Yunan mahsülleri, özel ortopedik yatak ve yastıkları ile bir kalanın tekrar kalmak istediği keyifli bir adres.
Ochre& Brown Hotel, Leokoriou Street 7, Psiri
Periscope Hotel, Haritos Street 22, Kolonaki
Baby Grand, Athinas 65, Lykourgou
St. George Lycabettus, Kleomenous 2
Andromeda Athens Hotel, 22 Timoleondos Vassou Street, Mavili Square
Eridanus Hotel, Piraeusstreet 78
The Margi, Vouliagmeni
Acropolis View Luxury Penthouses, Imittou 117

 

Geleneksel Lüks Oteller

Hilton Athens, Vasilissis Sofias 46
Saint George Lycabettus, Kleomenous St. 2, Kolonaki
Grande Bretagne Hotel Syntagma Square, Vasileos Georgiou
Hotel Pentelikon, 66 Diligianni Street, Kolonaki
King George II, 3 Vassileos Georgiou A Street, Syntagma Square

 

Sahil Kenarı Otelleri
Astir Palace, Apollonos 40, Vouliagmeni
The Margi, Litous 11, Vouliagmeni
Grand Resort Lagonissi, Sounio / Lagonissi / Atinanın 40km güneyinde
Grechotel Cape Sounio, Leoforos Souniou, Sounio

 

 

 

 

RESTORANLAR

TRENDY BRUNCH & ÖĞLE YEMEĞİ & KAFELER

Mama Roux, 48 Aiolou, Monastiraki

Yiantes, Valtetsiou 44, Exarcheia

Il Postino, Skoufa 64 and Grivaion 3, Kolonaki

Cappana, Ploutarchou 38 & Charitos 42, Kolonaki

Ratka, Charitos street 32, Kolonaki

Tailor Made, Platia Agias Irinis 2

Throubi, Platia Agias Irinis 2

Melilotos, Kalamiotou 19, Monastiraki

Diporto, Sokratous 9,  Central Market/ Hafta içi lokallerin favori öğle yemeği adresi esnaf lokantası

Dionysos Zonar’s, Robertou Galli 43,  Acropolis

 

 

PASTANELER

Varsos Kifissia, Kassaveti 5, Kifissia
Fresh, 162 Kifissias
Irene, Thiseos 57
Aristokratikon, Karagiorgi Servias 9
Amalthia Galactopolio, Tripodon16

 
Şehrin en güzel manzaralı teras restoran & barları:
Skyfall Coctail & Food Bar / harika gün batımı
Tudor Hall / eşsiz neo-klasik dekor
Olive Garden / avant garde bir atmosfer
Hipster / manzaralı clubbing dans
Couleur Locale/ en iyi mahzen
Acropolis Müze Restoranı / Parthenon kucağınızda
Art Lounge / New Hotel’in gözde barı
Orizontes Lycavittou / Atina’nın en yüksek tepesinde konumlanmış gurme restoran
360‘ / Şehrin 360 derece manzaraları
GB Roof Garden Restaurant / Şehrin kesintisiz manzaraları ödüllü pasta şefi Arnaud Larher’in nefis tatlıları eşliğinde
St Astra Blue Roof Garden/ Rahat ve samimi lounge bistro
Modern Rooftop Dining / Tasarım otel Athenswas’ın teras restoran & barı
Acropolis Secret Roof Garden Restaurant & Bar / Rafine bir atmosferde yemek ve kolteyş keyfi
The Upper House / Attica mağazasının 6. Katındaki bistro

 

TRENDY AKŞAM YEMEĞİ ADRESLERİ

Abovo, Tsakalof 18/ Minimalist estetiği, aynalar ve tavanda bahçe gibi oyuncu elemanlar ile birleştiren orjinal mekan, açık mutfağından maharetli şef Micheal Nourloglou’nun bademli portakallı fuagra, quince miso ve kaleli dana ciğer gibi gurme lezzetler sunarken, teras barı harika kokteyller sunuyor.

Zonars Cafe, 1939’dan beri entellektüelleri, politkacı ve sanatçılarını ağırlayan şehrin önemli bir yeme içme mekanı olan Zonars, yenilenerek açıldı. Canlı renklerde, rahat koltuklar ve uluslararası mutfağı ile şehirlilere ve turistlere kucak açıyor. Voukourestiou 9)

Pamtera Negra, 6 Kalogrioni St, Plaka / Roma döneminden kalma Agora manzaralı meydanda yer alan trendy Peru bistrosu & Pisco bar

Pbox, Periscope Hotel / Yunan füzyon mutfağı

Vezene, Mihalakopoulou Caddesi / Ithaki adasından transfer İtalyan restoranı

Freud Oriental, Xenokratous 21, Kolonaki / Sushi ve Japon lezzetleri

Spondi, Pirronos 5 , Pagrati / Fransız mutfağı

Le Grand Balcon, St. George Lycabettus Hotel, 2 Kleomenous Street, Kolonaki / Modern Yunan ve Akdeniz lezzetleri restoranı

Mperdema, Leoforos Vasilissis Amalias 20, Kifissia / Modern Yunan tavernası

Mamacas, Persefonis 41, Gazi / Modern Yunan mutfağı

L’Abreuvoir, Xenokratous 51, Kolonaki / Şık Fransız mutfağı

Varoulko, Piraeus str 80, Keramikos / Şef restoranı

Cilentio, Pezodromos Mantzarou 3, Kolonaki  / İtalyan mutfağı

 

ŞIK RESTORANLAR

All Senses Gastronomy, Lazaraki 12 & Dousmani, Glyfada/ Sadece 12 misafir ağarlayan eklektik deneysel restoran, duvarlara ve masaya yansıttığı projeksiyonlar, müzik ve kokular ile tüm duyuları harekete geçirecek çok boyutlu bir akşam yemeği deneyimi sunarken, sizi buzullardan denizlere, gül tarlalarından ormanlara, Hanya’dan Meteora’ya taşıyor.

CTC, Oumplianis 14 & Diocharous 27 / Dünyanın farklı köşelerinde restoranlara imza atan ünlü Yunanlı Şef Alexander Tsiotinis’in anavatanı Atina’da açtığı gurme restoranın yarı açık mutfağından kendisini trüflü istakozlu çorbayı veya zeytin ezmeli kuzu raviolinin son dokunuşlarını yaparken seyredebilirsiniz. degüstasyon menüsü Fransız aksanlı yaratıcı Akdeniz mutfağından gurme lezzetler sunuyor.

Spondi, Pyrronos 5
Baraonda, Tsoxa 43
48 The Restaurant, Armatolon and Klefton 48, Ampelokipoi
Baraonda, Tsocha 43, Ampelokipi
Balthazar, Tsoha Street 27, Ambelokipi
Vardis Restaurant, Hotel Pentelikon, 66 Diligianni Street, Kolonaki
Ratka, Charitos 30, Kolonaki

 

 

MODERN YUNAN TAVERNALARI

Cucina Povera, Eforionos 13, Pangrati
Aristera Dexia, Piraeus140 & Andronikou 3
Gefseis Me Onomasia Proelefsis , Kifissias 317

 

UZAK DOĞU & HİNT RESTORANLARI

Freud Oriental, Xenokratous 21, Kolonaki
Kyoto, Garivaldi 5
Kiku, Dimokritou 12
Nobu, Astir Palace Hotel, Apollonos 40, Vouliagmeni
Red Indian, Epikourou 25

 

BAR & RESTORANLAR

Le Grand Balcon, Saint George Lycabettus Hotel, 2 Kleomenous Street, Kolonaki
Bacaro, Sophokleous 1
Galaxy Hilton, Vasilissis Sofias 46
Kona Kai, Ledra Marriott Hotel, Syngrou 115
Brothel, Orpheos / Dekeleon
Nixon, Agisilaou 61b
Pisina Akti, Themistokleous 25, Zea Marina

 

 

BARLAR

CV Distiller / Artizan içkiler
A + D / Harika kokteyller
Momix / Moleküler kokteyller
Noel / Teatral dekorda gurme kokteyller
Drunk Sinatra / Bossa Nova atmosfer
MR. Peacock / Mixolojistten 13 yaratıcı kokteyl
Ipitou / Kokteylleri ile lokallerin gözdesi ufacık bar
Theory Bar & More/  dünyanın en iyi 5. Barmeninden kokteyller
Odori / vermout gözdesi
The Underdog / Artizan biralar ve funky kokteyller

Oinoscent 45-47 Voulis street / Şarap Barı

42,  Kolokotroni 3, Syntagma Square

A for Athens Monastiraki

A Liar Man Kerameikos

Tailor Made Monastiraki

Alexandrino Omonia Station

Vrettos Monastiraki

Mosaiko Glyfada

El Rey Alobar Halandri

To Briki Megaro

7 Jockers Syntagma

Baba au rum, 6 Kleitiou Str, Syntagma

Gin Joint, Lada Christou 1, Syntagma

Santa Botella Panormou

Heteroklito wine bar, Fokionos 2, Mitropoleos

Nixon, Agisilaou Street 61B , Gazi and belafonte next to it are two of our favorite bars

Üyelere Özel Kulüp: Salon de Bricolage, Alopekis 9, Kolonaki,

 

 

CAZ BARLAR

Faust, 11 Kalamiotou str.& 12 Athinaidos str

Dizzy & Miles, Athanasias 4, Pagrati

Jazz Art,   Merkouri Square, Ano Petralona

Halandri,Ag.Nikolas square, Kolonaki

Duende Jazz Bar, Lambrouli square, Larissa

Mama ROUX, Aiolou 48

Baba au rum, 6 Kleitiou Str, Syntagma

Gin Joint, Lada Christou 1, Syntagma

 

 

KULÜPLER

Soul, Evripidou 65

Motel, Riga Palamidou 9

Baraonda, Tsocha 43, Ampelokipoi
Island, Sounion Road, Vougliagmeni
PlusX, Patriarchou laakeim 37, Kolonaki

 

 

ALIŞVERİŞ

Konsept Dükkan: SHOP, Ermou 112A

Konsept Dükkan: GB Corner Concept Store: 3 Vasileos Georgiou 1st Street, Syntagma Sq
Giyim: Lifestyle Death, Triptolemou 30
Giyim: Yiorgos Eleftheriades, Agion Anargiron 13, Psiri
Giyim: Vasso Consola, Sahtouri & Sari Street 1-3, Psiri
Giyim: ED Alexandrakis, Ermou 27
Giyim: Afternoon, Dinokratous 1, Plateia Dexameni, Kolonaki
Giyim: Antonios Markos, Skoufa Street 21, Kolonaki
Giyim: Parthenis, Dimokritou 20, Kolonaki
Giyim: De Toute Façon, Skoufa Street 48, Kolonaki
Giyim: Free Shop, Voukourestiou 50, Kolonaki
Giyim: Sortis, Anagnostopoulou 30, Kolonaki
Giyim: Elina Lembessi, Iraklitou 13, Kolonaki
Giyim: Lak, Skoufa 10, Kolonaki
Giyim: Bettina, 40 Pindarou & 29 Anagnostopoulou, Kolonaki
Giyim: Le Sireghe Son Tornate, Haritos 4, Kolonaki
Giyim: Deux Hommes, Kanari 18, Kolonaki
Giyim: Elena Votsi, Xanthou 7, Kolonaki
Giyim:Polo Ralph Lauren, Pindarou 22, Kolonaki
Giyim:Tommy Hilfiger, Milioni 3, Kolonaki
Giyim:Emporio Armani, Solonos 4 & Milioni, Kolonaki
Giyim: Harris & Angelos, Voukourestiou 18, Kolonaki
Giyim:Gucci, Tsakalof 27, Kolonaki
Giyim: Anna Riska, Ermou 26, Syntagma
Giyim: Artisti Italiani, Ermou 22, Syntagma
Giyim: Mohnblumchen, Dexamenis Square
Giyim: Bespoke Athens, Anagnostopoulou 15-17
Giyim: Hermes, Stadhiou 4 , Voukourestiou
Giyim: Dolce & Gabbana, Stadhiou 4 ,
Giyim: Eleftheriades, Agion Anargiron 13
Giyim: Valentino, Kassaveti 19
Giyim: Celia Kritharioti, Dedalou 8
Giyim: Vasso Consola, Sahtouri & Sari 1-3

Kostüm: Loukla, Kanari 24
Retailer: Attica, City Link Complex
Şapka: Planet Earth, 7 Ploutarchou, Kolonaki
Aksesuar: Old Athens, 1-3 Argiropoulou & Levidou
Takı: Elena Syraka, 21 Loukianou, Kolonaki
Takı: Fanourakis, 23 Patriarchou Loakim , Kolonaki
Takı: Kariofillis, Staikou 1, Kolonaki
Takı: Astrolavos Artlife, İrodotou 11, Kolonaki
Takı: Liana Vourakis, Pindarou 42, Kolonaki
Takı: Katerina Psoma, Pritaniou18
Mücevher: Andronikos Sagiannos, Makrigianni 3
Mücevher: Lalaounis, Panepistimiou 6
Mücevher: Marinna Petridi Jewelry, 34 Haritos, Kolonaki
Mücevher: Pentheroudakis, Voukourestiou 19, Kolonaki
Ayakkabı: Kalogirou, 4 Patriarchou Loakim, Kolonaki
Ayakkabı: Melissinos, Agia Theklasi 2
Ayakkabı: Danos, 61 Kyprou
Tespih: Kombologadiko, 6 Koumbari, Kolonaki
Kitapçı: Eleftheroudakis, Leoforos Panepistimiou 17
Kitapçı: Koan Bookstore, Delfon 5, Kolonaki
Müzik: Vinyl Microstore, Dhidhotou 34
Ev tasarım: Mofu, Sarri 28
Ev Tasarım: Opus, 25 Tsakalof, Kolonaki

Seramik: ADC Eleni Vernadaki, Valaoritou 4, Kolonaki
Seramilk: Ionia, 23 Grigorou Lambraki
Antika: Goutis, Dimokritou10, Kolonaki
Antika: Martinos, Pandrossou 50
Sanat Galerisi: Millefiori Artspace, 29 Haritos, Kolonaki
Sanat Galerisi: Mihalarias Art, Kifissasias 260 & Diligianni
Sanat Galerisi: Medusa Art Gallery, 7 Xenokratous, Kolonaki
Sanat Galerisi: Ileana Tounta Contemporary Art Centre, 48 Armatolon & Klefton
Sanat Galerisi: Rebecca Camhi, 80 Themistokleous,Plateia Exarchia
Gurme: Pantopoleion Mesogeiakis Diatrofis, Sophokleous / Aristidhou
Gurme: Mesogaia, Nikis 52 & Kydathineon
Gurme: Mastiha Shop, Panepistimiou / Kriezotou
Şarap: Wine Garage, Xenokratous 25
Şarap: Cava Anthidis, Ypsilantou 13-15
Şarap: Cava Cellier, 31 Patriarchou Loakim, Kolonaki
Sakız Ürünleri: Mastiha Shop, 6 Panepistimiou & Kriezotou
Aktar: Bachar, Evripidou 31, Athens
Aktar: Elixir, Evripidou 41
Aktar: Mandragoras, Gounaris14
Cilt Bakım ürünleri: Korres, 8 İvikou & Eratosthenous
Sebze Meyve Pazarı: Varvakios Agora, Athinas , Sofokleous ve Evripidou arası
Bit Pazarı: Avissynias Meydanı

 

 

 

ZEYNEP ATILGAN BONEVAL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir