QUITO REHBERİ

 

OTELLER

Casa Gangotena: San Francisco meydanın köşesinde Gangotena ailesine ait tarihi bir kolonyal malikanede yer alan yeni butik otel, terasından eski şehrin muhteşem panaromik manzaralarını sunuyor. Kolonyal stilde döşenmiş geniş ve şık 31 odası, yemyeşil avlusu, gurme restoranı ile Casa Gangotena Quito’nun en rafine oteli.

 

Plaza Grande Hotel: Özgürlük meydanında tarihi binada yer alan otel şehrin en lüks oteli. Kolonyal mimarideki bina, lambiri ahşap duvarları, toprak renklerinde antika mobilyaları, şık avizeleri, mermer banyolu, ayrı oturma odalı 15 lüks süiti ile resmi bir atmosfer taşıyor. 3 restoranı var: La Belle Epoque gurme füzyon lezzetler, Café Plaza Grande geleneksel Ekvator lezzetleri, El Caustro şarap mahzeni ise Flamenco müzik eşliğinde şarap ve tapas sunuyor.

 

Patio Andaluz Hotel: Ekvator Tarihi Hazinesi olarak ilan edilmiş Patio Andaluz otel, üstü kapalı dev bir avlunun etrafında yer alan odaları ile Kolonyal dönemde bir eve misafir olmuşsunuz hissi veriyor. Balkon katındaki iki katlı geniş odaları, ahşap antika yatak, dolap ve çalışma masaları ile sıcak bir atmosfer sunuyor. Avluda yer alan El Rincón de Cantuña ise İspanyol lezzetleri sunuyor. Çok merkezi bir konuda yer alan 32 odalı otel 1978’de UNESCO tarafından Kültürel miras olarak ilan edilmiş.

 

La Casona de la Ronda: La Ronda’da yer alan bu ufak butik otel, çok sevimli bir lobi, kahvaltı salonu ve sade döşenmiş ferah odalar sunuyor.

 

El Relicario del Carmen: 30 yıllık tarihi binada yer alan 18 odalı uygun fiyatlı otel, eski şehir merkezinde ideal konumda yer alıyor.

 

IMG_9141

RESTORANLAR

ÖĞLE YEMEKLERİ

Café del Fraile: Hasta la Vuelta Senor’un bulunduğu binanın 2. Katında yer alan ve aynı avluya bakan teras balkonda Ekvator lezzetleri sunan restoran, rahat ve samimi ortamlar arayanlar için ideal.

 

Café Del Teatro, Tarihi tiyatro binasının bulunduğu meydanda yer alan, Meksika ve Ekvator lezzetleri sunan kafe & bistro rahat ve samimi ortamda öğle veya akşam yemeği yemek isteyenler için ideal.

 

Chez Tiff Café & Çukulatacı:, Ev yapımı çukulataları, hafif atıştırmalıkları ve kahveleri ile ideal bir mola yeri olan Chez Tiff, ayrıca kakao çekirdeğinin çukulataya dönüşüm hikayesini dinlemek, çukulatanın yapılışını izlemek ve de farklı Ekvator çukulatalarını tatmak için harika bir alternatif.

 
cafe-mirador-vista-hermosa

 

AKŞAM YEMEKLERİ

Casa Gangotena: Bu şık butik otelin restoranı gurme çağdaş Ekvator lezzeteri sunuyor.

 

Vista Hermosa Cafe Mirador: Eski şehirde tarihi bir binada yer alan Vista Hermosa kapıdan girer girmez, antika asansörü ve uniformalı asansör görevlisi, retro yemek odası, Latin Amerika müziği çalan müzisyenleri ile sizi 1920’lere taşıyor. Ancak restoranın en muhteşem yönü terastan gördüğünüz eski şehir manzarası. Geleneksel Ekvator lezzetleri sunuyor.

 

Hasta la Vuelta Senor: Tarihi bir binanın 3.katında, üstü kapalı avlunun etrafını dönen balkonda hizmet veren restoran, geleneksel dekoru ve tropik bitkileri ile hoş bir atmosfere sahip. Geleneksel Ekvator lezzetleri sunuyor.

 

Theatrum: Eski şehirde tarihi tiyatro binasında yer alan Teatrum, Quito’nun en şık ve resmi lokantası. Çağdaş Ekvator ve Akdeniz lezzetlerine ait iki tadım menüsü ve de a la carte opsiyonlar sunuyor. Quito’da iken bir kutlama yapmak isterseniz gidebileceğiniz bir adres; kumaş pantalon ve kravat zorunlu.

 

Mea Culpa, Eski şehirde Özgürlük meydanına bakan tarihi binanın ikinci katında yer alan şık ve gurme restoran çağdaş latin amerika mutfağı sunuyor, biraz resmi ve poş bir ortamı var, yemekleri hakkında da çok değişken yorumlar yer alıyor.

 

Lua, Yeni şehirde yer alan Lua Peru ve Ekvator geleneksel lezzetlerine modern ve deneysel yorumlar getiren gurme bir restoran.

 

Zazu, Yeni şehirde yer alan Zazu Quito’nun en ünlü modern lokantası. Modern ve şık bir dekor ve ambiyansa sahip Zazu uluslararası mutfak ve geniş bir şarap menüsü sunuyor.

 

La Gloria, Yeni şehirde yer alan La Gloria çağdaş Ekvator lezzetleri, modern ve ferah atmosferi ile şık bir alternatif.

 

La Choza, Yeni şehirde otantik bir atmosferde geleneksel Ekvator lezzetleri arayanlar için ideal.

 

El Esmeralds: Yeni şehirde çağdaş Ekvator lezzetleri sunan deniz mahsülleri restoranın cevichesi harika
IMG_9140

 

Ne Zaman Gidilir?

Quito ve And Dağların’ı ziyaret için en uygun zaman nispeten kuru sezon olan Haziran – Ekim arası.

 

 

 

 

YOLCULUK TERAPİSİ EKVATOR YAZILARI

 

 

ZEYNEP ATILGAN BONEVAL