Six Senses Hotel & Spa Avrupa’daki ilk otelini 2015 yılında Douro Vadisinde açıyor!

Sıradışı bir konaklama ve SPA deneyimi sunan ünlü otel zinciri Six Senses Hotel & Spa, 12. otelini, Unesco Dünya Koruma Listesi’nde yer alan Portekiz Douro Vadisi’nde 2015 yılının bahar aylarında açmayı planlıyor.

SixSenses

Lamego’da yer alan tasarım otel Aquapura Douro Valley Six Senses oteline dönüsüyor. 2007’de açılan Aquapura tasarım otelİ 19.yüzyıldan’dan kalma bir quinta – yani çiftlik evinde yer alıyor. Dış cephesini aynen bırakırken, içeride sıradışı bir deneyim yaratmayı başaran tasarımı ile etkileyici ve tutkulu. Sert ve yoğun Porto şarabınının bordo rengine bürünmüş duvarlar, tavanlar ve yerler, loş aydınlatmalar ve dev tasarım obejeler ile heyecan verici ve çekici bir atmosfer yaratmış. Douro nehrine bakan geniş ve ferah odalar ise, yüksek tavanları, yere kadar inen camları ile adeta birer mabet. Perdeler, aydınlatmalar, müzik ve televizyon sistemi gibi tüm teknolojik detayalrın full otomatik olduğu odaların en güzel yanı içine, gömüldüğünüz kocaman yataklarda, gecenin mutlak sessizliğinde bebekler gibi uyuduktan sonra, sabah başucunuzdaki düğme ile perdeleri açıp, Douro nehrinin nefes kesici manzaralarına uyanmak. 

 

IMG_7814

İşte 19. yüzyıl mimarisinin modern iç dizayn ile birleştirildiği Aquapura Douro Valley, Six Senses zincirinin Avrupa’daki ilk oteli olmaya hazırlanıyor.

Anlamı ‘Güneşin dokunduğu vadi’ anlamına gelen Douro Valley, adının hakkını veren altın rengi doğası, Atlantik Okyanusu’na bakan konumu ve dünyanın en eski şarap üreten bölgesi olmasıyla, Six Senses Hotel&Spa’nın kusursuz bir deneyim sunan otellerine yeni bir heyecan getiriyor.

Ultra modern lüks spa merkezinde masaj ve bakım odalarının yanı sıra Discover Yoga ve Yoga Detoks programları da yer alacak. Holistik terapilerin dışında, bahçesinde yetiştirilecek organik taze ürünlerle Portekiz mutfağına modern yorumlar getirilerek hazırlanacak olan yemekleri ve otelin somelier’i tarafından önerilecek bölgenin enfes şarapları ile bir gastronomi merkezi olacağa benziyor. Aquapura Six Senses 2015 İlkbaharından itibaren sunacağı pürüzsüz ve akışkan deneyimler ile Avrupa’nın en iyi rahatlama ve arınma noktası olmaya aday.

 

Seçil Sağlam & Zeynep BONEVAL

 

IMG_7865