MYKONOS OTELLERİ

 

 

MYKONOS MERKEZDE LÜKS BUTİK OTELLER

 • Belvedere Hotel / Mykonos’un tartışmasız en lüks ve şık oteli geçirdiği renovasyon sonrası şimdi daha da gözde. Mykonos kasabasının muhteşem bir manzaralarına nazır tepelerde konumlanmış otel barı ve dünyaca ünlü Nobu restoranlarının şefi Nobuyuki Matsuhisa’nın restoranı ile Mykonos’un en seçkin ve popüler mekanlarından birisi.
 • Mykonos Theoxenia Hotel -Kato Mili / Mykonos değirmenleri yakınında bulunan otel ‘tasarım otel’ temsilcisi olan Theoxenia, renkli ve canlı lobisi, ham beton, beyaz badanalar, rattan mobilyaları buluşturan genel alanları, amorf havuzu, modern ve gelenekseli buluşturan canlı renklerde döşenmiş 52 odası, ile biraz ’60ların pop otelini andırıyor.
 • Hotel Rochari Semeli / Biraz tepede yer alan Rochari’nin iyi servisi ön planda ve gün batımları harika
 • Myconian Kyma / Mikanos kasabasının merkezine 10 dakika yürüyüş mesafesinde tepede yer alan otel, yemyeşil bahçeleri, panaromik manzaralari, mermer, ahşap, cam ve doğal malzemeleri buluşturan ferah ve atmosferi, sanat eserleri ile bezenmiş lounge alanı ve terasları ile harika bir yeni tasarım otel alternatifi.

IMG_5413

MYKONOS MERKEZDE ORTA VE UYGUN FİYATLI OTELLER

 • Harmony Boutique Hotel / Merkezde kalmak isteyenler için favori otelim, fiyatları nispeten daha uygun. Cycladic mimarisinde inşaa edilmiş, Afrika esintileri taşıyan dekorasyon ile zevkli bir atmosfer yaratılmış. Concierge’I çok başarılı. Epey ‘cool’ bir otel. Fiyatları da nispeden uygun.
 • Fresh Boutique Hotel / Merkezde yer alan kalite fiyat dengesinde en uygun alternatifi sunan ufak, cici bir otel.
 • Riva Suites / Harmony’nin hemen yanında açılan Riva Suites, son derece modern döşenmiş rahat odalara sahip. Ancak genel alanları olmadığı için daha çok bir apart otel hissinde.
 • Mykonos Bay Hotel / Hem merkezde kalmak hem de denizden faydalanmak isteyenler için ideal bir otel. Ancak plajı çok parlak değil ve odalarının bazıları çok küçük.
 • Porto Mykonos Hotel / Limanın çıkışına doğru yer alan resort stili otel
 • Apanema Resort / Limanın çıkışına doğru yer alan resort stili otel
 • Mykonos View Hotel / Mykonos’a ve Ege’ye tepeden bakan bir konumda, kasabaya yürüme mesafesinde hoş bir tasarım butik otel
 • Leto Hotel / Limanın ucunda 25 odalı klasik Mykonos mimarisindeki şirin butik otel.
 • La Stella / Mykonos kasabasına 1.5 kilometre uzaklıkta nefis bahçeler arasında şirin bir butik otel

 

 

MYKNOS boheme

MYKONOS KOYLARINDA YER ALAN OTELLER

 

 

Despotika

 • Bohème Mykonos Hotel, Cycladik mimariyi, çağdaş tasarım ve de etnik dokular ile buluşturan bu yeni butik otele bayıldık. Bembeyaz duvarlar, ahşap kepenkler, cesur desenli ve renkli, retro aydınlatmalar, 50’ler stili funky Acapulco sandalyeler, ve adanın tarihi yeldeğiermenlerine gönderme yapan dev yuvarlak pervaneler… 20 adet zevkli, ferah, geniş suiti, zarif lobisi, Delos adasının muhteşem manzaralarına nazır iç açıcı havuzbaşı lounge ve barı, keyifli spası. Mykonos’un hemen çıkısında yer alıyor.

 

 

 

Mykonos_Grace

Agios Stefanos Koyu

 • Grace Mykonos, Agios Stefanos / Mykonos yeni limanın biraz ilerisinde yer alan Agios Stefanos koyunda açılan Grace güneş, deniz ve tasarım tutkunları için nefis bir alternatif. Havuz kenarındaki rahat Japon futon şilteleri ile bezenmiş lounge alanı, ya da plajdaki ‘chill out’ yatakları ile şöyle güzelce yayılarak otelden hiç çıkmadan güneşlenmek ve kendinizi şımartmak istiyorsunuz. Dışarıdan klasik bembeyaz kübik bir Cycladic mimari gibi gözüken otele adımınızı attığınızda tüm detayları ince ince düşünülmüş, şiir gibi son derece zevkli, sofistike ve estetik bir dekorasyon ve enfes manzaralar sizi bekliyor. Ferah, aydınlık ve havadar 31 oda ve suiti gizliliğinizi çok iyi koruyacak şekilde tasarlanmış, Bazı odaların kendine ait deniz manzaralı ufak havuzlu terasları, kimilerinin de balkonları var.
 • Rocabella Art Hotel, Mykonos’un ilk sanat oteli Rocabella, klasik Cyclades mimarisinin bembeyaz duvarlarını, lounge salonlarını, oda ve koridorlarını çağdaş sanat eserleri süslüyor.

 

 

 

Megali Ammos Koyu

 • Bill & Coo Suits & Lounge, En favori otellerimizden birisi olan Bill & Coo; Cycladic mimarinin şiirselliği ile, estetik, lüks ve konforlu tasarımları, mükemmel lezzetleri ve inanılmaz bir servis anlayışını buluşturan nefis bir otel. Mykonos merkeze sadece 10 dakika mesafede yer alıyor. Hepsinin kendisine özel terası olan retro ve modern çizgilerde 15 özel suiti, Yunan ve dünya mutfaklarını harmanlayan gastronomi durağı restoranı ile gözde otellerden.
 • Tharroe Hotel, Megali Ammos tepelerinde yer alan Cycladik mimaride modern ve zevkli tasarımdaki otelin manzarası harika.

 

 

 

Mykonos CavoTagoo

 

Tagoo Koyu

 • Cavo Tagoo, Yeni bir renovasyon geçiren efsanevi otel, beyaz ve yalın minimalist tasarımı, lüks ve ferah mekanları, muhteşem manzaralara nazır havuzlu odaları, gözde barı ve spası ile çok popüler.
 • Kouros Hotel, Cycladik mimaride modern ve zevkli tasarımdaki otelin manzarası harika.

 

 

Agios Ioannis Koyu

 • Hippie Chic, Mykonos ana kasabasına en yakın plaj kulübü ve otel olan Hippie Chic, Mykonos’un en yenilerinden. Cycladik mimariyi çağdaş tasarımlar ve eklektik dekor ile buluşturan otelin Delos ve Rinia adalarına nazır mükemmel bir manzaraları var. Özellikle gün batımları efsanevi. Kumsalın yanıbaşında yer alan Hippie Fish ise Fish keyifli bir dekorasyon, lezzetli Yunan mutfağı, güzel müzik ve kokteylleri ile harika bir plaj kulübü ve taverna, erken kalkıp kaçırmayın.
 • DeLight, Yeni bir otel olan DeLight, Cycladic mimaride şık tasarımı ve harika servisi, merkeze yakınlığı, ve de fiyat kalite oranı ile çok güzel bir alternatif.
 • Mykonos Grand Hotel & Resort, Aghios Ioannis’de resort stili zevkli bir otel.

 

mykonos-ammos

 

Ornos Koyu

 • Mykonos Ammos, Altın kumsalı ve turkuaz suları ile korunaklı Ornos koyu gerçekten Myknos’un en güzel denizine sahip. Bu koyun en geniş kumsalına sahip olan tasarım otel Myknos Ammos, kumsalın arkasındaki bahçelerde yer alan bembeyaz şiir gibi kubik evlerden oluşuyor. Minimalist stildeki 50 odası, çok çağdaş, ferah ve lüks dekorasyona sahip. Kimilerinin özel bahçesi, balkonu veya terası, kimilerinin manzarası ve özel havuzu var, kimileri de hemen plajın yanıbaşında yer alıyor. Mykonos Ammos Hotel’in bir işletmesi olan Kuzina Restaurant & Beach Club, denize girmek, uzun öğle yemekleri yemek, gün batımına doğru güzel bir kokteyl içmek için en sevdiğimiz adres. Ahşap masaları, beyaz ve gri ağırlıklı dekorasyonlu yumuşacık yastıklı şezlongları, plaj yatakları, loungeları ile çok estetik bir ortama sahip Kuzina. Atina’dan sevdiğimiz Kuzina Restaurant’ın şefi Aris Tsanaklidis’in eklektik Orta Doğu ve Asya esintileri taşıyan Yunan lezzetleri bir harika. Spası ve masaj terapileri, sabah uyanınca veya deniz sonrası serinlik için iki farklı havuzu, havuzbaşında keyifli restoranı Farina, ve tasarım giyim ve aksesuarları sergileyen Go Ammos butiği ile dört dörtlük bir otel Mykonos Ammos.
 • Mykonos Blanc, Ornos koyunda sevimli bir kumsala sahip tasarım otel, kumsalın arkasındaki bahçelerde yer alan bembeyaz bungalowlar ve deniz kulübelerinden oluşuyor. 25 adet bembeyaz odası modern ve rustik öğeleri harmanlayarak dekore edilmiş. Beyaza boyalı beton zeminler, modern ve rahat lounge alanları, mermer resepsiyonu, vintage pirinç lambaları ile ile çok ferah ve zevkli bir lobiye adım atıyorsunuz. Denize nazır uhteşem bir havuzu, ufak bir fitness salonu ve spası bile var. Mykonos Blanc otelin plajında yer alan, Akdeniz Asya füzyon mutfağı ve sushi lezzetleri sunan Pasaji’de harika bir plaj kulübü. Kuzina’nın maharetli şefi Aris Tsanaklidis’in muhteşem füzyon lezzetleri, orjinal kokteyl ve içkileri, şezlongları, şezglong aralıkları, müzik kalitesi, tadında bıraktıkları müzik seviyesi ile hem deniz, hem yemek keyfi yapmaktan hoşlanacağınız bir mekan.
 • Santa Marina Hotel, Atmosferine, hizmetine ve uygun fiyatlarına bayıldığımız Santa Marina butik otelin çok uygun fiyatlı ve şık bir otel alternatifi. Ve bu sene her zamankinden daha da gözde. Çünkü Parizyen Buddha Bar & Restoran 2015’te Santa Marina’nın plajına yerleşti. Beyaza boyalı ahşap zeminler, ışığı geçiren ferah kargı tavanlar, rattan koltuklar, hafif oryantal detaylar ile çok keyifli bir açık hava mekanı yaratmış Buddha Bar. Kokteylleri, akşamüstü partileri, Kaliforniya, Avrupa ve pan-Asya esintileri taşıyan lezzetleri ile gündüzleri keyifli bir plaj kulübü olan Buddha Bar, geç akşam yemekleri ve canlı DJ performansları ile geceleri de çok hareketli.
 • Kensho Boutique Hotel& Suites, Ornos
 • Kensho denizin, gökyüzünün, ışığın, tarihin, sanatın harmonisini yansıtan yepyeni butik otel. Taş ve ahşap gibi doğal malzemeler, geleneksel Mikanos işçiliği ile ancak modern çizgi ve tasarımları yansıtacak şekilde işlenmiş, Kenneth Cobonpue ve Patricia Urquiola gibi tasarımcıları mobilyaları 35 odanın her birisine farklı bir karakter verecek şekilde yerleştirilmiş. Lady Finger restoranının yaratıcı lezzetleri ve harika Spa’sının canlandırıcı bakım ve masajları otelin tercih edilmesinin diğer sebepleri.
 • Casa Del Mar, Ornos Plajı’da yer alan tasarım otel konseptindeki otel, geniş odaları ile özellikle aileler için ideal.
 • En Lefko Suites, Ornos, tasarım suitleri ile gözde bir otel
 • Kivotos Club Hotel, uygun fiyatlı ve yine şık bir alternatif

 

 

MYKNOS San_Giorgio

 

Paraga Plajı

 • San Giorgio Hotel, Paraga ve Paradise plajlarının ortasında yer alan bu yeni butik otel gerçek bir tasarım ve estetik harikası. Genç ve hip bir kalabalığa hitap eden otel, bir ‘Design Hotels’ üyesi. ‘BoHo’ stili dekore edilmiş otelde sanki arkadaşınızın evindeymişssiniz hissi uyanıyor içinizde, ama çok çok zevkli ve zengin bir arkadaşınız! Normalde tasarım oteller bize biraz soğuk, donuk ve insana uzak gelir, oysa San Giorgio bohem ruhlu rüya gibi bir mekan. Sanki otelde her mobilya, aydınlatma, obje, köşe, detay özenle ve sevgiyle yerleştirilmiş gibi. Bembeyaz girişinde ve minimalist odalarda nefis rustik ahşap mobilyalar, lokal zanaatkar işleri, renkli yastıklar ve kilimler tam kıvamında ferah bir şekilde yerleştirilmiş. Turkuaz ve lacivert renkli denizi izleyebileceğiniz manzaralı balkonlu veya verandalı bir odada kalırsanız, keyfinizin tadından yenmiyor.
 • Scorpios, Paraga’nın yenisi, plajın sonundaki kayaların üzerine tünemiş Scorpios, sanki İbiza’daymışsınız hissi yaratan harika bir plaj kulübü, restoran ve butik otel. Geniş ve rahat ahşap şezlonglar ve güneşlenme yatakları, bol yastıklı lounge koltukları alanları, son derece zevkli rattan vazolar, sade ve yalın ancak çok rafine bir tarzı yansıtan ip, hasır ve bambu avizeler ve aksesuarlar, müthiş lezzetler, ünlü DJ’ler ile akşamüzeri gün batımı müzik ziyafeti, gece partileri, çok nezih ve bohem bir kalabalık… Ancak bir sorun var, plajı yok Scorpios’un. Denizin üzerindesiniz, yularıdan görüyorsunuz, ancak kayalıklardan denize girmek mümkün değil.

 

 

 

MykonosBlu

Psarou Plajı

 • Grecotel Mykonos Blu, Mykonos’un en ünlü plaj kulübü Nammos’un arkasında yer alan tasarım otele, hip gençler, sosyelitler ve ünlüler rağbet ediyor, dolayısı ile koyların en lüks ve pahalı otellerinin başında geliyor. Özel verandalı veya havuzlu teraslı Cycladic mimaride beyaz ve mavi bungalovlar suit ve villalar Psarou koyu üzerinden muhteşem deniz manzaraları görüyor. Kendine ait plajından, ve de ‘Aegean Poets’ isimli gurme restoranından çıkmadan günlerinizi bu otelde geçirebilirsiniz. Zaten o bütçeleri verdikten sonra otelden çıkmak anlamsız!
 • Seaside Cottage / Belvedere @ Psarou, Mykonos’un efsanevi oteli Belvedere, 2015’de adanın en popüler koyu olan Psarou’ya bir çıkartma yaptı! Denizden tepelere doğru tırmanan yamaçta yer alan yeni otel beyaz kübik bir Cycladic mimari örneği. Ege mavisi kepenkli, esintili avlu ve verandalar bitişik ve ayrık kulübelerde yer alan odaların 4 farklı kategorisi var. Klasik odalar Belvedere standartlarına göre epey uygun fiyatlı, bembeyaz ahşap zeminler deniz kenarı yazlık kulübesi havası vermiş. Üst kategorilerdeki odalarda geniş verandalar ve jakuziler yer alıyor. Deniz manzaları süitler ise şömineli ayrı bir lounge alanı, geniş bir teras ve özel havuzcuklara sahip. Ferah lobisi, tatlı barı, ve ortak masalı lounge kafesi, keyifli havuzu ve plaj kulübü ile çok keyifli bir alternatif.

 

 

Super Paradise Plajı

Lyo Boutique Hotel, Mykonos’un en çılgın eğlenceli plajı Super Paradise’da açılan butik otel, beyaz ve toprak tonlarında, sade, yalın ve minimalist çizgilerde 18 suiti ve Japon şef Nam Truong’un muhteşem sushi ve Japon lezzetleri ile yeni gözdelerden.

 

MYKNOS greco-philia

Elia Plajı

 • Myconian Utopia Resort / Elia plajının tepelerinde yer alan, doğallık ile çağdaş tasarımı müthiş bir estetik zevk ile buluşturan rüya otel, muhteşem manzaralara nazır kendinizi şımartmak için ideal bir konaklama adresi. Bir Relais & Chateaux üyesi olan Utopia 2013’de tamamen renove edildi. Kubist mimarideki binada beton zeminler, lokal kesme taşlar, camlar, bembeyaz kıvrlımlı stucco duvarlar, mermer masalar, abstract şekillerde ahşaplar, halatlar, rattan mobilyalar ile su, ateş ve toprağı sembolize eden post modern bir atmosfer yaratılmış. Dışarıda ise çamlar ve selviler altında yer alan sonsuzluk havuzu ve lounge alanı mercan teması taşıyor. Havuzbaşı kafe & barı, Pavilion restoranı, Thalasso Spa merkezi ile dört dörtlük bir otel.
 • Greco Philia Luxury Suites & Villas /Elia Plajının yanındaki kayalıkların üzerine kurulmuş otel, bu otel, huzur ve konforu arayanlar için ideal. Seyahat dergilerini karıştırırken hayal ettiğiniz otelin ta kendisi. İsmi ‘tasasız haz dünyası’ anlamına geliyor ve mimarisi, dekoru, servisi, manzaraları, zevkli ve ferah odaları, muhteşem havuzu, keyifli kokteyl barı, gurme restoranı ve spası ile isminin hakkını veriyor. Birbirinden farklı şekilde dekore edilmiş 18 suit ve villası ile ‘evden uzak ev’ de gibisiniz. Özellikle Degas villa iki ayrı süiti, muhteşem manzaralı ayrı verandası, ve jacuzzisi ile 4 kişilik gruplar için ideal. Otel Elia plajına 5 dakika Mykonos merkeze yarım saat uzaklıkta.

 

 

Drafaki Plajı

 • Ostraco Suites / Drafaki Plajında Cycladic mimarideki otel çok şık ve modern bir tasarıma sahip.
 • Andronikos / Mykonos kasabasına 1.5 kilometre uzaklıkta muhteşem deniz manzaralarına nazır tasarım butik otel.
 • Livin Mykonos Hotel / Drafaki plajına yakın hoş tasarımlı butik otel

 

 

 

 

UYGUN FİYATLI OTELLER

 • Baybees Sea View Suites & Apartments, Platis Yialos Plajı: Platis Yialos koyunda, denize 200 metre uzaklıkta tepede yer alan Cycladik mimaride 7 apart ve 1 stüdyo’dan oluşan kompleks, 2015’de tepeden tırnağa renove edilmiş ve modern tarzda yeniden dekore edilmiş. Uygun fiyatlara ev rahatlığı arayanlar için ideal bir alternatif.
 • Paradise View Hotel, Paradise Plajı, Paradise Plajına yürüme mesafesindeki keyifli otel Mykonos’un en uygun fiyatlı alternatifler arasında yer alıyor
 • Ftelia Bay Boutique Hotel, Ftelia Koyu, Eftalya koyuna nazır manzaralı şirin ve zevkli butik otel uygun fiyatlı alternatfiler arasında yer alıyor.
 • Hotel Anastasia Village, Aghia Anna’da yer alan resort stili uygun fiyatlı keyifli bir otel
 • Archipelagos, Kalo Livadi’de yer alan resort stili uygun fiyatlı keyifli bir otel

 

 

 

 

 

YOLCULUK TERAPİSİ MYKONOS YAZILARI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zeynep Atılgan Boneval