EYLÜL GÖRMÜŞ’TEN KİTAP ÖNERİLERİ

PANDEMİ GÜNLERİNDE KİTAP FALI 

Okumayı bu kadar seven çok az insan tanıdım. Yolculuk Terapisi’ websitemizin yaratıcısı, tasarımcısı ve yöneticisi Eylül Görmüş gerçek bir kitap gurusu. Hayatımdaki çok önemli kadınlardan birisi olan Eylül, gerçekten yazarlar, hikayeler, karakterler, kitapların kavramları ile derin bağlar kuran, çok etkili bir okur, kitap yorumcusu, kitap önericisi. Tavsiyeleri ile insanda yepyeni ufuklar açabiliyor. Özellikle Latin Amerika Edebiyatı düşkünü olduğunu siz de fark edeceksiniz. 

 

#EvdeKal günlerinde, Instagram üzerinden başlattığı ‘Kitap Falı’ oyunu, evde izole olduğumuz bu zorlu ve kaygılı günlerde karşıma çıkan en yaratıcı, en anlamlı, en iç açıcı ve en eğlenceli oyun oldu. 48 saat devam ettiği bu oyunda, herkes bir kutucuğa hangi ruh hali, duygu durumu veya karakter özelliğine göre kitap önerisi istediğini yazdı, Eylül’de bu durumlara en uygun kitap önerisini – sebeplerini açıklayarak – verdi.

 

3 haftadır #EvdeKal günleri için kendisinden kitap öneri listesi istiyordum, bu Kitap Falı öyle güzel uydu ki, Eylül bizi kırmadı ve falda çıkanların bir kısmını paylaştı.

 

Tüm önerilerini görmek ve bir edebiyat yolculuğuna çıkmak için Instagram’da Kitap Falı başlığı ile sabitlediği hikayelerde yer alan 100’e yakın kitap önerisine bir girip bakın:

Kitap Falı 1 * Kitap Falı 2

mutlaka size ilham verecek ya da tam ruh halinize uygun düşecek bir kitap önerisi var 😊

 

Not: Hep raflarımda 2 kitabı duran ama bir türlü sıra gelmeyen Milan Kundera’ya onun teşvik ve ısrarları sayesinde başladım. Ve bunca yıl nasıl okumamışım diye şaşırarak, bütün kitaplarını bitirene kadar elimden bırakamadım.

 

    

 

 

   

 

Eylül Görmüş’e çok teşekkürler 🙂