KUDÜS OTELLERİ

 

mamilla

LÜKS & BÜYÜK OTELLER

Mamilla Hotel, 11 King Solomon St.

Kudüs eski şehrinin hemen yanıbaşında, Yafa (Jaffa) Kapısında 100 metre uzaklıktaki Mamilla, ihtişam, estetik ve mükemmel hizmeti ile Kudüs’ün en lüks ve şık yeni oteli.

Tamamı Kudüs eski şehrinin orjinal taşı olan kumtaşından inşaa edilen otel, Moshe Safide’nin ustalığını yansıtan taş işçiliği, tarihi taş doku ile çağdaş tasarımı uyumla harmanlayan İtalyan mimar Piero Lissoni’nin zevkli ve estetik dekorasyonu ile bir geçmiş gelecek buluşması adeta.

Alrov Luxury Grubuna ait otelde sizi yüksek cam tavanları ile ışıl ışıl bir lobi karşılıyor, içine çağdaş sanat eserlerinin entegre edildiği, toprak tonlarının ağır bastığı zevkli ve şık lounge alanı rahatlamanıza izin veriyor. 194 odalı oteli çekici kılan iki en önemli özelliği ise 1000 metrekarelik mükemmel spası, ve Kudüs manzaralarına nazır teras bistrosu.

 americancolony

American Colony Hotel, 1 Louis Vincent St.

Kudüs’un 100 yıllık efsanevi oteli American Colony adeta bir arabesk masal dünyası. Doğu Kudüs’te Şam (Damascus) Kapısı yakınlarında 120 yıllık üç Osmanlı binasında yer alan oteldeki 86 odasından Pasha Deluxe suiti, Türk Paşa’nın 1800lerde üç eşi için yaptırdığı orijinal halini koruyor. 3 binanın da kendine ait bahçeleri mevcut, ve en keyifli alanları bu avlularda öğle yemeği ya da aperatif saatleri. Kudüs’ü ziyaret eden ünlüler ile karşılaşabileceğiniz otelde Winston Churchill, Lauren Bacall, Peter O’Toole, Richard Gere, Leon Uris, John le Carré, Graham Greene gibi ünlü isimler konaklamış.

 

King David, King David 23

İsmi gibi majestik bir ortam sunan King David otel pembe taş binası içerisinde geleneksel lüksün tüm şıklığı ve kusursuz hizmet anlayışını sunuyor. Avlusu, restoranları, spası ve renove edilmiş 257 odası, antik öğeleri barındırırken modern misafirleri tatmin edecek bir konfora kavuşturulmuş. Hem otantik deneyimler hem de lüks arayanlar için ideal bir adres.

 

Diğer Büyük Oteller

Waldorf Astoria Hotel, Gershon Agron St 26-28

David Citadel Hotel, King David 7,

 

 

 IMG_8782

 

BUTİK OTELLER

Harmony Hotel, City Center, 6 Yoel Moshe Salomon St.

Batı Kudüs’te eski şehir duvarlarına ve Yaffa kapısına 10 dakika yürüyüş mesafesinde tarihi bir binanın içinde yer alan modern butik otel,

 

Market Courtyard – Jerusalem Suites, Machane Yehuda, 30 Hacarmel St.

Machane Yehuda bölgesinde yer alan Market Courtyard, apart otel konseptinde tam donanımlı suitler sunuyor. 1886’da Baron Montefiore’nin desteği ile inşaa edilen binalardan birisinde yer alan otel, harika taş geçitleri ve avluları ile Mahane Yehuda pazarı yakınlarındaki keyifli konaklama adreslerinden birisi.  Her dairenin kendisine ait balkonu ve verandası, üst kat dairelerin ise Pazar, Nahlaot mahallesi, İsrail Müzesi manzaraları var.

 

  agripas hotel

Diğer Butik Oteller

Agripas Boutique Hotel, Machane Yehuda,15 Agripas St.

Arthur Hotel, 13 Dorot Rishonim St.

Mount Zion Hotel, Old Train Station, 17 Hebron Rd.

Bezalel Suites, Machane Yehuda, 8 Bezalel St.

EXP Vacation Apartments, Machane Yehuda\ 40 Agrippas St.

 

 

 

 7kook hotel

UYGUN FİYATLI OTELLER

  • 7Kook Boutique Hotel, 7 Kook Street, Zion Meydanı: Batı Kudüs’te, Zion Meydanına 200 metre, eski şehir duvarlarına ve Yaffa kapısına 15 dakika yürüyüş mesafesinde yer alan 7KOOK, modern tasarımlı 12 odası ile uygun fiyatlı ufak bir butik otel.
  • Dan Boutique Hotel , Old Train Station, 31 Hebron Rd.
  • Jerusalem Inn, 7 Horkanos street
  • Central Boutique Hotel, Heleni HaMalka 3,
  • Little House in Bakkah, Yehuda St 1,
  • Little House in Rehavia Hotel, Ibn Ezra St 20
  • The Little House in the Colony, 4a Lloyd George St
  • Abraham Hostel, 67 Hanevi’im Street, Davidka Square

 

 

 

 

ŞEHİR DIŞI OTELLER

Alegra Boutique Hotel\ 13 Derech Hahachaiot St.

Kudüs eski şehrine 15 dakika sürüş mesafesinde, yemyeşil ormanlık bir tepede yer alan otel, romantik Ein Kerem köyü manzaralarına nazır huzur dolu bir butik otel. Ein Karem altı farklı Hristiyan arkeoloji noktasına ve harika sanat galerilerine ev sahipliği yapan 2000 kişilik ufacık şirin bir köy. Köyden tepelere uzanan yürüyüş, tırmanış ve bisiklet rotaları kültür ile doğa turizmini birleştirmek isteyenler için ideal.

 

 

Yolculuk Terapisi İsrail Yazıları

 

 

 

 

 

Zeynep Atılgan Boneval