GAZİANTEP OTELLERİ

 

Anadolu Evleri, Koroglu Sok No 6, Sekeroglu Mah Sahinbey

Gaziantep bölgesinde en eski yapılar arasında yer alan taş binaların restorasyonu ile otele dönüştürülen Anadolu Evleri otantik dokuyu yansıtan avlusu, şarap mahzeni, geleneksel döşenmiş 14 odası, yöresel kahvaltısı ile çok keyifli bir butik otel.

 

Ali Bey Konağı, Tislaki mah. Kafadar sok no 6 Sahinbey

Gaziantep Kalesinin eteğinde ve Tarihi Bakırcılar Çarşısına yürüme mesafesinde yer alan 100 yıllık tarihi konak 12 odalı Osmanlı tarzı döşenmiş rustik bir butik otel.

 

Şirehan Otel, Ismetpasa Mah. Eski Belediye Cad. No:1 Sahinbey

Eski bir şırhane’den dönüştürülen taş mimarili tarihi otel, büyük oteller içinde en otantik atmosfere sahip olanı. Özgün mimarisi, portakal ve zeytin ağaçları ile bezenmiş büyük avlusu, Osmanlı stili döşenmiş 111 odası ve de merkezi konumu ile butik otel atmosferinde keyifli bir büyük otel.

 

Asude Konak Gaziantep Otel , Sekeroglu Mah. Millet Sok. No:20 Sahinbey

1891’de inşaa edilmiş eski bir Osmanlı konağı restore edilerek ufacık keyifli bir otele dönüştürülmüş. Geleneksel stilde döşenmiş 5 odasının yanı sıra, konağın bir odası da müze olarak hizmet veriyor.

 

Kale Evi, Seferpaşa Mahallesi Köprübaşı Sokak No:2 , Sahinbey

1940’lı yıllarda değirmen olarak kullanılan kalenin bir parçası olan bu tarihi bina, restorasyon ile 8 odalı rustik bir butik otele dönüştürülmüş.

 

Hışvahan Otel, Gaziantep Kalealtı

Tam Kalenin altında 2015 sonunda açılacak olan Hışvahan otelin çok güzel olacağı konuşuluyor.

 

 

Tepebaşı Konakları, Tepebaşı Mah. Prof. Dr. Metin Sözen Cad. No:17 Şahinbey

Bey mahallesinde, eski çarşı ve merkeze biraz uzak bir konumda yer alan 150 yıllık tarihi konakta, 28 odası ile hizmet veren otanik butik otel

 

Hıdırığlu Gaziantep Konak Otel, Eyuboglu Mah. Hidir Sk. No:19 Sahinbey

Bey mahallesinde eski çarşı ve merkeze biraz uzak bir konumda yer alan Hıdıroğlu 1900’lerin başında inşa edilmiş tipik bir Gaziantep konağı. Restore edildikten sonra 6 odalı rustik bir otel olarak hizmet veriyor.

 

Zeynep Hanım Konağı, Bey Mah. Eski Sinema Sok. No:17,

Bey mahallesinde eski çarşı ve merkeze biraz uzak bir konumda yer alan Zeynep Hanım Konağı, 100 yıllık tarihi bir konak, otantik ve rustik bir butik otel.

 

 

.

 

.

 

YOLCULUKTERAPİSİ GAZİANTEP YAZILARI