ALAÇATI KAHVE EVLERİ

 

 Alaçatı’da iyi kahve bulmak için birçok adres var:

  • Kaffe: 2047 sk. No: 29/ Çeşme yarımadasının en güzel kahvesi kesinlikle Kaffe’de! Şubat 2019’da  Çeşme Çarşı’dan Alaçatı’ya taşınan ve 12 ay açık olan Kaffe, Alaçatı’nın buluşma noktası haline geldi. Guatemala, Kolombiya, Kenya, Etiyopya’dan gelen 3. dalga kahvelerinin enfes tadı, Alaçatı ilüstrasyonu ile kaplanmış nefis duvarı, harika kahve paketleri, fırından yeni çıkan kruvasanları, Nas’ın elinden eşsiz browni ve üzümlü tarçınlı kurabiyeleri ile bulunduğu beldeye en çok değer katan mekanlardan birisi Kaffe. İstanbul’un karmaşa ve yapaylığından kaçan Nejat ve Özge’nin, ‘hayattan keyif almak üzere inandığı ve doğru bilgiği şeyi yapma’ prensibini, güzel kahve, güzel lezzetler, güzel ortam, güzel muhabbet ile hayata geçirdiği hali Kaffe. Müdavimleri ile her daim dolu olan, telaşsız ve son derece samimi ancak son derece özenli ruh hali, sizi sarıp sarmalıyor içeride. Güne güzel başlamanın sırrı güzel bir kahve ise Kaffe tartışmasız en doğru adres.

 

  • Peri Art Cafe: Kemal Paşa Cad ve 3046 Sok kesişimi/ Alaçatı’ya gönül vermiş İpek & Sinan Atay’ın yıllar önce açtığı ve yaz-kış yaşattığı Peri Art, sanat galerisi yıl boyu farklı sanatçıların eserlerini sergilerken, Kafe İpek Hanım’ın harika seramikleri eşliğinde nefis kahve ve lezzetler sunuyor. Alaçatı’da yaz kış açık güzel kahve yapan bir yer bulmak gerçek bir nimet! Sabahları reçeller, peynirler, zeytinler ve taze demlenmiş çay ile harika bir köy kahvaltısı ve kahveyle güzel bir güne başlayıp, gün içerisinde de keyifle kitabınızı veya bilgisayarınızı alıp sokakta oturup, kahvenin yanında brownie, cheesecake gibi harika tatlıların tadına bakabiliyorsunuz.

  • Kaf, Kemalpaşa Caddesi No:118/ İstanbul’dan tanıdığımız yeni nesil kahveci Kaf soluğu Alaçatı’da aldı. Harika bir mekana konuşlanan Kaf’ın maharetli baristalarının hazırladığı nefis 3. Dalga kahveleri, son derece zevkle tasarlanmış iç mekanı ve duvarı kaplayan muzip illüstrasyonu, cold brew kahveleri ve nostaljik meyve suları ile dolu soğuk dolabı ile kahveseverleri mutlu ediyor.

  • Roqqa Artisan Coffee Shop, Hacımemiş 2001 Sk No:44 / 3. Dalga kahve akımının Alaçatı’daki başka bir yeni temsilcisi ise Roqqa Artisan Coffee Shop. 12 ay açık olan bu kahve evinde kahveyi, sütü, suyu iyi bilmenin ve doğru derecede bir araya getirmenin ustası baristanın ellerinden nefis latte, sıcak ve soğuk kahveler, smoothie ve frozenları, leziz croissant eşliğinde içebilirsiniz. Duvarları süsleyen harika illüstrasyonları ile kahveseverler için başka keyifli bir durak.

  • Tuck Coffee, Alaçatı Mahallesi, 3000. Sk. No:20 / Alaçatı’da yeni açılan Tuck, bir İzmir markası. Köşe dükkanını panda konsepti ile renkli ve eğlenceli bir alana dönüştüren Tuck, iyi kahve arayanlar için güzel bir başka alternatif. Akşamları da kahve ve kokteyller ile kalabalık olmayan keyifli bir lounging köşesine dönüşüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zeynep Atılgan Boneval

 

YOLCULUK TERAPİSİ ALAÇATI, ÇEŞME YARIMADASI ve CİVAR BÖLGE YAZILARI