LOS ANGELES – SAĞLIKLI YAŞAM ROTALARI – GWYNETH PALTROW ÖNERİLERİ

GWYNETH PALTROW’DAN LOS ANGELES SAĞLIKLI YAŞAM ÖNERİLERİ

Gwyneth Paltrow’un dijital yayını http://www.goop.com/ izni ile yayınlanmıştır

 

Senenin %90’ı güneşli ve sıcacık olan Los Angeles şehri, sahilleri, açık alanları, parkları ve de yürüyüş rotaları ile sporseverlerin cenneti. Ayrıca şehir, ardı ardına açılan sağlıklı vegan restoranları meyve suyu ve smoothie barları ile sağlıklı yaşamak isteyenler için ideal ‘al fresco’ adresler sunuyor.

 

KONAKLAMA
Shutters on the Beach, 1 Pico Blvd., Santa Monica / Okyanusu kucaklyan bu otel sabah sahil koşuları ve geniş bulvarlarda bisiklet turları için ideal.

 

ÖĞLE YEMEĞİ ADRESLERİ
Axe, 1009 Abbot Kinney Blvd. | 310.664.9787 / Lokal taze organik lezzetler ile hazırlanmış harika sebze ve etler.

Kippy’s Ice Cream Shop, 326 Lincoln Blvd. / Veganları bayılacağı organik hindistan cevizi bazlı dondurmlar.

Malibu Farm Pier Café, 23000 Pacific Coast Hwy / Malibu Pier’in sonunda yer alan bu harika kafede lezzetli organik sebzeler, salatalar, haburgerler sunuluyor. Uzun bir yürüyüş sonrası sağlıklı öğle yemeği molası için ideal.

Moon Juice,  507 Rose Ave. & 2839 W Sunset Blvd. / Yeni nesil ‘juice bar’ların öncüsü

Beverly Hills Juice Club, 8382 Beverly Blvd, Los Angeles / Meyve suyu ve smoothieler

The Trails Café, 2333 Fern Dell Dr. / Griffith Park’ta yer alan kafe biraz merkeze uzak olsa da tepede yer alan gözlemevine tırmanış öncesi harika bir mola yeri. Avocado sandöviçi efsanevi.

Café Gratitude, 639 Larchmont Blvd. & 512 Rose Ave. / Hancock Park ve Venice’de yer alan Café Gratitude lezzetli vejeteryan mutfağının öncüsü.

Café Vida, 15317 Antioch St, Pacific Palisades / Sağlıklı latin lezzetleri ve glutensiz pancakeler sunan kafe Paseo Miramar tırmanışı sonrası harika bir mola adresi.

Gracias Madre,  8905 Melrose Ave, West Hollywoo / Meksika mutfağından sağlıklı lezzetler.

 

AKŞAM YEMEĞİ ADRESLERİ

Crossroads, 8284 Melrose Ave. / Bir vejetaryan restoranı hiç bu kadar zarif ve şık olmamıştı. Şef Tal Ronnen’in en yeni girişimi olan romantik bistrosu yaratıcı vegan lezzetler sunuyor.

Gjelina, 1429 Abbot Kinney Blvd.  / Vejetaryan Kaliforniya mutfağı sunan restoranın favori lezzeti füme mozzarella pizza.

Shima,  1432 Abbot Kinney Blvd / Elegan Japon restoranında siyah pirinçli, baharatlı nilüfer kökü veya türflü sote mantarlı sushiler gibi yaratıcı ve sağlıklı lezzetler yer alıyor.

 

ROTALAR
Brentwood Village Farmer’s Market, 741 S. Gretna Green Way / Meyve sebze pazarında organik hazır lezzetler de yer alıyor: Coco Bakes’in glutensiz ve sütsüz tatlıları, Mom’sın humus ve taze tamaleleri. Ayrıca çocuklar için ufak bir hayvanat bahçesi de yer alıyor.

Paseo Miramar Tırmanışı, Pacific Palisades
Sunset’te Paseo Miramar’dan başlayan 8km’lik tırmanış rotası muhteşem okyanus manzaları sunuyor.

Inspiration Point Hike, 1501 Will Rogers State Park Rd. / Kısa bir tırmanış rotası isterseniz 4kmlik rota tam size göre. Rotanın sonunda yer alan Will Rogers State Park ise harika bir piknik alanı.

Los Angeles’taki diğer yürüyüş ve tırmanış rotaları için: http://www.yolculukterapisi.com/los-angeles-manzara-tirmanis-ve-sehir-disi-rotalari/

Venice Beach Kanal Yürüyüşü, 1900lerde Abbot Kinney Los Angeles’ta bir Venedik yaratma hayali ile Venice Beach bölgesinde kanallar projesini hayata geçirmiş. Çoğu kanalın zamanla doldurulmuş olsada hala bazıları aktif su yolları olarak işliyor, Venice Beach’in en güzel evlerine ev sahipliği yapan bu kanallar boyunca yürüyüş keyifli bir rota.

Dalga Sörfü, Venice, Santa Monica & Malibu
El Porto, Sunset Beach ve Point Dume Los Angeles ve Malibu sahillerinin en gözde sörf noktaları. Dalga sörfüne başlamak istiyorsanız, Shutters otelin önündeki sörf okulundan ders alabilirsiniz.

Yogaworks, 2215 Main St Santa Monica & 1067 N Fairfax Ave West Hollywood & 1555 Vine St Hollywoon /  Los Angeles’ta 14 stüdyosu olan Yogaworks’un farklı yoga ekollerine ait yüzlerce dersi bulunuyor. Vinny’nin dersleri Gwynet’in favorisi.

Sunset Ranch Hollywood, 3400 N. Beachwood Dr. /Los Angeles’a tepeden bakan efsanevi Hollywood işaretine at üzerinde tırmanmak isterseniz Griffith Park’ta yer alan Sunset At Çiftliği doğru adres.

 

ALIŞVERİŞ ADRESLERİ
Kitapçı: DIESEL
, 225 26th St. Brentwood Country Mart & 23410 Civic Center Way, Malibu Country Mart / Sağlıklı yaşam kitap önerileri: Crazy for the Storm, Norman Ollestad / Inherent Vice, Thomas Pynchon / Secret Stairs: A Walking Guide to the Historic Staircases of Los Angeles, Charles Fleming / The Wave, Susan Casey / The History of Surfing, Matt Warshaw / City of Style, Melissa Magsaysay

Kozmetik: The Detox Market, 8380 Beverly Blvd.
Ekolojik & Organik Dövme: Zulu Tattoo, 165 S. Crescent Heights Blvd

Konsept Mağaza: The General Store,  1801 Lincoln Blvd.

Butik: Heist, 1100 Abbot Kinney Blvd.

 

YOLCULUK TERAPİSİ LOS ANGELES YAZILARI

Gwyneth Paltrow ve Goop önerileri ile Los Angeles:

Ülkü Alikoç Los Angeles önerileri: www.yolculukterapisi.com/losangelesulkualikoc