LOS ANGELES – EN GÖZDE SUSHİ ADRESLERİ

Hiko Sushi, 11275 National Blvd., West L.A.

Cep telefonlarının yasak olduğu bu sushici ‘anda olmak’ konseptinin uygulayıcısı. Önce ve sadece lezzet diyen şefin ağızda eriyen tazecik orjinal sushileri muhteşem.

 

Sasabune, 11917 Wilshire Blvd, Brentwood

Geleneksel sushiyi hiç süslemeden en ham halinde sunan bu restoranın sırrı muhteşem pirinci. Mükemmel ısı ve yumuşaklıktaki pirincin hiç sos eklenmeden taze balıklar ile buluşmasına gerçekten şapka  çıkartmak gerekiyor

 

Sushi Katsu-Ya, 11680 Ventura Blvd, Studio City

Los Angeles’ın tartışmasız en gözde ve popüler sushicisi. Fırınlanmış yengeç  hand roll  ve çıtır pirinçli baharatlı tuna roll’ları en favori lezzetleri.

 

Sushi Park, 8539 Sunset Blvd, West Hollywood

Sunset Bulvarında gözden ırak bir alışveriş merkezinin ikinci katında yer alan bu gizli mekan, şef Peter Park’ın sezona göre sürekli değişen sushi lezzetlerini sunuyor. Şehrin en iyilerinden birisi.

 

Yamakase, 10422 National Blvd., West L.A.

Burada yemek yiyebilmek için önce websitesi üzerinden bir davetiye talep ediyorsunuz, davetiyeniz geldiğinde, camları kağıtlar ile örtülmüş kapısı kitli mekandan içeri adımızını atabilirsiniz. 15 kişilik ufacık sade ve basit mekan, şef Yama’nın eşsiz lezzetlerinin tadına varmak için tüm bu zahmete değiyor. 24 farklı ve yaratıcı lezzeti içeren tadım menüsünü tatmak yaklaşık 4 saat sürüyor ve gerçekten eşsiz ve doyurucu bir deneyimyaşıyorsunuz.

 

Nozawa Bar, 212 N. Cañon Dr, Beverly Hills

Efsanevi Nozawa kapılarını kapattıktan sonra tüm şehir hüzne boğulmuştu. Ancak Nozawa ruhu yeni konsepti ile Nowaza Bar’da yeniden doğdu. Yapmacıksız ve doğal atmosferinde günlük ve taze mahsüller ile şekillenen menüde şefin tavsiyelerine kendinizi teslim etmenizi öneririz.  Çok gözde olduğu için haftalar öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

 

Asanebo, 11941 Ventura Blvd., Studio City

Alışveriş merkezinde yer alan bir restorandan böyle zevkli ve sıcak dekor ve de Michelin yıldızlı şaşıtıcı lezzetler beklemiyorsunuz. İster menüden siz seçin ister şefe kendinizi teslim ettiğiniz Omakase menülerini seçin (Japonca Omakase kendini teslim etmek anlamına geliyor)  enfes bir deneyim yaşayacağınız kesin. Rezervasyon önerilir.

 

Echigo Sushi, 12217 Santa Monica Blvd, Santa Monica

Alışveriş merkezinde yer alan basit ve sade restoran sadece harika lezzetli ve uygun fiyatlı sushileri tatmak için ziyarete değer.

 

Hamasaku, 11043 Santa Monica Blvd., West L.A.

Doğu ve Batı sentezi Hamasaku en geleneksel ham sushi meraklılarından, California Roll severlere herkese hitap edebilecek lezzetler sunuyor. Menüdeki Yeşil Ejderha, Barınak, 16+ gibi yaratıcı isimleri mekanın oyuncu ve eğlenceli atmosferini yansıtıyor.

 

Sushi Nishi Ya, 1712 Victory Blvd., Glendale

Azıcık şehir merkezine uzak da olsa sadece şefin Omasake menüsünü tatmak için ziyarete değer. Zaten California Roll gibi füzyon lezzetler yer almıyor ve sadece şefin seçtikleri sunuluyor. Şefin yakınlarında oturabilirseniz her lezzetin geldiği yeri ve hikayesini  anlatmasını dinleyebilirsiniz.

 

Sushi Yotsuya, 18760 Ventura Blvd. Tarzana

Tarzana’da yer alan Sushi Yotsuya, şef Masa’nın efsanevi lezzetlerinin tadına bakmak için şehir dışına yapılan yolculuğa değiyor.  Barda şef ile birlikte oturup, kendinizi onun Omasake menüsüne teslim etmenizi öneririz.

 

 

YOLCULUK TERAPİSİ LOS ANGELES YAZILARI

Gwyneth Paltrow ve Goop önerileri ile Los Angeles:

Ülkü Alikoç Los Angeles önerileri: www.yolculukterapisi.com/losangelesulkualikoc

 

Zeynep Atılgan Boneval