LOS ANGELES – ÇOCUKLAR İLE ROTALAR – GWYNETH PALTROW ÖNERİLERİ

GWYNETH PALTROW’DAN ÇOCUKLAR İLE LOS ANGELES ÖNERİLERİ

Gwyneth Paltrow’un dijital yayını http://www.goop.com/ izni ile yayınlanmıştır

 

Los Angeles sıcacık havası, parkları, açık alanları ve çocuk dostu mekanları ile çocuklar için harika bir oyun alanı.

 

KONAKLAMA
Viceroy, 1819 Ocean Ave. /Muhteşem havuzu ile çocuklar için cennet gibi bir otel

 

ÖĞLE YEMEĞİ ADRESLERİ
The Apple Pan, 10801 W. Pico Blvd.  / Lezzetli hamburgerler

Brentwood Country Mart, 225 26th St. / Jenni Kayne, Turpan, Broken English gibi butiklere ve de Diesel kitapçısı, Toy Crazy oyuncakçısı, Poppy çocuk mağazasına ev sahipliği yapan açıkhava alışveriş merkezinin yemek bölümü harika seçenekler sunuyor: tavuk: Reddi Chick, hamburgerler: Barneys, tacolar: Frida’s, şekerlemeler: Edelweiss, dondurma: Sweet Rose Ice Cream. Alışveriş merkezinde minik bir atlıkarınca da yer alıyor.

Huckleberry, 1014 Wilshire Blvd. / Quinoalı vejeteryan yumurtaları yetişkinlere hitap ederken, ev yapımı donutları ve peynirli yumurta ve tostu çocukları çıldırtıyor.

John’s Garden, 3835 Cross Creek Rd. / Malibu Country Mart alışveriş merkezinin oyun alanının hemen yanıbaşında yer alan sandövüö ve salatacı.

Blue Plate, 1415 Montana Ave. / Sağlıklı tavuk kanatlar, ızgara peynirler, quesadillalar, ev yapımı makarnalar, hindi hot doglar.

Hot Dog on a Stick, 1633 Ocean Front Walk / Santa Monica Pier’de yer alan Ferris Dönme dolabı çocuklar için bir çekim merkezi. Lezzetli vejeterjan mısır hotdoglar ve patates kızartmaları ile Santa Monica Pier’deki en keyifli adres Hot Dog on a Stick.

Larder at Tavern, 11648 San Vicente Blvd. & Burton Way, Beverly Hills /Sandöviçler, salatalar ve piknik malzemeleri

 

AKŞAM YEMEĞİ ADRESLERİ

Loteria Grill,6333 W. 3rd St. / Meksika lezzetleri.

 

ROTALAR
Annenberg Community Beach House, 415 Pacific Coast Hwy /  Dev yüzme havuzu, plaj voleybolu ve de ayaklarınız kumların içinde yemek yediğiniz kafesi ile çocukların bayıldığı bir yer.

California Science Center, 700 Exposition Park Dr. / Endeavor uzay mekiği, IMAX sineması, uçan bisiklet, arktik buz duvarları, çöl kumulları, ve okyanus zemini gibi harika seçenekler sunan bilim merkezi çocukların çok keyif aldığı bir rota.

Noah’s Ark at The Skirball, 2701 N. Sepulveda Blvd. / Dev ahşap ‘Nuh’un Gemisi’ enstelasyonunda iplerden, gazete kağıtlarından ve geri dönüşebilir malzemelerden yapılmış hayvan heykelcikleri yer alıyor.

Serenity Bird Sanctuary, 11301 Wilshire Blvd. / Dev bir alana yayılmış kuş cenneti dünyanın farklı ülkelerinden gelen çeşit çeşit yaralı papağanlar iyileştiriliyor ve çiftleştiriliyor.

Tongva Park, 1615 Ocean Ave. / Kayaklar, tırmanış duvarları, jimnastik oyun alanları ile çocuklar için yeni nesil bir oyun alanı.

Will Rogers Park, 1501 Will Rogers Park Rd. / Santa Monica dağlarının eteklerinde yer alan dev park at ahırları, polo alanı, manej, ve sürüş alanları ile çocukları ata bindirmek için ideal bir park. Piknik için de ideal.

Boone Children’s Gallery @ LACMA, 5905 Wilshire Blvd. / LACMA’da çocuk dostu sanat alanları, çocukların ilham alması için birebir, ayırca Hammer Binasının ikinci katında yer alan bölümde çocuklar boyalar ve kağıtlar ile bilfiil sanata giriş yapabiliyorlar.
Natural History Museum, 900 Exposition Blvd. / 1900lerden beri insanlık tarihine ait milyonlarca kalem sergileyen müzede 2011’de Dinazor bölümü açıldı

Petersen Automotive Museum, 6060 Wilshire Blvd. /  3. katta yer alan keşif merkezinde çocuklar Kaliforniya polis motorsikletine, yarış arabalarına ve en eski Ford otomobiline binebiliyor.

Sky High Sports, 6033 De Soto Ave., Woodland Hills  / Spor malzemeleri satan antrepoda birçok eğlenceli spor aktivitesi yer alıyor.

Toyota Symphonies For Youth, 111 S. Grand Ave/ 5-11 yaş grubu için Los Angeles Filarmoni orkestrası konserleri

Summer Sounds, The Hollywood Bowl / Müzik ve sanat.

Wi Spa, 2700 Wilshire Blvd. /Çocuklara hizmet eden spa

Zimmer Children’s Museum, 6505 Wilshire Blvd. / İki katlı çocuk müzesi sosyal sorumluluk alanı, mini tiyatro, inşaat alanı ve müzik odası gibi keyifli ve öğretici alanlara sahip.

 

ALIŞVERİŞ
Kitapçı: Children’s Book World, 10580 W. Pico Blvd. / 80.000’den fazla çocuk kitabı bulabileceğiniz muhteşem kitapçının önerdiği çocuk ve genç kitapları: Good Night Los Angeles, Adam Gamble and Cooper Kelly /The Wonderful Towers of Watts, Patricia Zelver / Larry Gets Lost In Los Angeles , Michael Mullin ve John Skewes / City of Angels, Julie Jaskol ve Brian Lewis / Pedro the Angel of Olvera Street, Leo Politi /One Day and One Amazing Morning on Orange Street, Joanne Rocklin /Ballpark Mystery #3; The LA Dodger, David A. Kelly /The Neddiad, Daniel Pinkwater / Weetzie Bat, Francesca Lia Block / Starters, Lissa Price

Oyuncakçı: Acorn, 1220 5th St.

Giyim: Lost & Found, 6320 Yucca St.

Giyim: Un Deux Trois, 11670 San Vicente Blvd.

Giyim: Eggy, 8365 W. 3rd St.

Giyim: Poppy, 225 26th St.

Oyuncak & Giyim ve Çocuk Eşyaları: Wonderland, 11677 San Vicente Blvd

 

YOLCULUK TERAPİSİ LOS ANGELES YAZILARI

Gwyneth Paltrow ve Goop önerileri ile Los Angeles:

Ülkü Alikoç Los Angeles önerileri: www.yolculukterapisi.com/losangelesulkualikoc