LANGKAWİ İZLENİM&ROTALAR

 

Andaman denizinde yer alan takımadalar arasında en ünlüsü Langkawi, huzurlu bir cennet köşesi. Güney Tayland adaları kalabalıklar ile dolup taşarken, 99 adacıktan oluşan bu takımadalar grubu nispeten el değmemiş. Pırıl pırıl bir deniz, bomboş kumsalar, yeşillikler arasında yer alan yürüyüş rotaları ile dinlenmek ve yatay düzleme geçmek için ideal bir nokta olan Langkawi’de diğer aktiviteler ise:

 

• Plajlar: Pantai Cenang ve Tanjung Rhu en gözde plajlar. Pantai Tengah ise daha sessiz, sakin ve rafine bir alternatif. Pantai Tanjung Rhu ise bembeyaz kumsalları ve palmiyeleri ile en ıssız plajlardan birisi.

• Langkawi’nin 99 adasını keşfetmek için tekne turu almak ve ada ada gezerek snorkel yapmak mümkün. Ana adadan 15 dakika uzaklıkta güneyde yer alan Pulau Dayang Bunting’da kireçtaşı kayaların arasında harika bir taze su gölü yer alıyor.

• İlham verici kuşbakışı manzaralar için Langkawi Teleferiğini alarak adanın en yüksek tepesi Gunung Machinchang’a çıkarak ufukta Tayland adalarına kadar muhteşem manzaraları izlemek mümkün.

• Langkawi harika şelaler ile kutsanmış bir ada: Seven Wells (Telaga Tujuh ve Teluk Datai yakınlarındaki Temurun Şelaleri bunların en güzelleri.

• Mardi Langkawi Agrotechnology Park (Jalan Padang Gaung) ta, dünyanın en güzel meyvelerinin ağaçlarını görmek hatta tadına bakmak mümkün.

 

 

Takvim
Eylül’den Kasım ortasına kadar yağmurlu sezon. Denize girmek için en güzel aylar Kasım ortası ile Nisan ortası arasındaki dönem. Ocak’ta Royal Langkawi International Regatta yelken yarışları, Şubat’ta geleneksel Hindu bayramı Thaipusam kutlamaları Mart’ta Le Tour de Langkawi bisiklet yarışı Nisan’da Langkawi International Water Festivali, Ekim’de Hindu festivali Deepavali yer alıyor.

 

 

 

Langkawi otel, restoran ve alışveriş rehberi için: http://www.yolculukterapisi.com/langkawi-rehber-otelrestoranbaralisveris/

 

 

 

 

 

Zeynep Atılgan Boneval

1 comment

  1. Pingback: Yolculuk Terapisi | Yolculuk Terapisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir