JOHANNESBURG İZLENİM&ROTALAR


ALTIN ŞEHİR

 

Altın ve gümüş madenleri sayesinde Güney Afrika’nın en zengin şehri haline gelen Jo’Burg (yerliler buraya Johannesburg yerine Jo’Burg diye hitap ediyor) dünyanın her köşesinden insanı bir arada barındırıyor. Bu çok sesliliğin ve kültürlülüğün yarattığı yüksek enerji şehre gece gündüz dinamik, hareketli ve tempolu atmosfer kazandırıyor. Dünya Kupasına ev sahipliği yapan Güney Afrika’nın Altın şehri şimdi çok daha canlı ve renkli.

 

 

 

 

JO’BURG ROTALARI

Apartheid Müzesi (Northern Parkway ve Gold Reef Road köşesi, Ormonde, apartheidmuseum.org) kendisi bir sanat yapıtı olan müze Güney Afrika’yı anlamak için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir nokta. Diğer görülmesi gerekenler; Nelson Mandela Meydanın’da yer alan Nelson Mandela heykeli, Roodepoort, Hector Pieterson müzeleri. Ayrıca Mandela’nın hapisten çıktıktan sonra yaşadığı The Saxon oteli görülmeye değer.

Soweto’da ırkçılığa karşı verilen mücadelenin tarihinden izleri görmek mümkün.

Westcliff Otel’in tepesindeki havuz alanından şehrin manzarası muhteşem(67 Jan Smuts Avenue, Westcliff; +27 11 481 6000;

• Kum üzerinde surf keyfi Pure Rush Industries. Tel: Marco on +27 82 605 1150 or Duncan on +27 72 443 7000.

• Yavru aslanları sevmek ve zürafaları beslemek için Honeydew’da yer alan Lion Park (Tel: +27 11 691 9905.)

• Jo’burg üzerinde Paraglide yapmak için: Paragliding Adventures. Tel: +27 82 550 7568

• Spor arabalar ile yarışmak için: Kyalami Race Track (Tel: +27 11 466 6601)

• 40 dakikalık araba yoluğu ile ulaşabilecek dünya kültür miraslarından birisi olan Cradle of Humankind’i ziyaret edebilirsiniz, Sterkfontein Mağaralarında (+27 14 577 9000, maropeng.co.za) 5 milyon yıl öncesine ait Australopithecus insan türüne ait fosiller Ayrıca yakınındaki insanın DNA’larına ve dünyanın oluşumuna dair interaktif ve yaratıcı yaklaşımlar sunan Maropeng Müzesi’ne gidebilirsiniz. Ardından öğle yemeğini Forum Homini Otel’de yer alan Roots restoran (+27 11 668 7000)’da yiyebilirsiniz. Mutfağı Fransız, Afrika ve Asya füzyon örneklerinden oluşan restoranın birçok ödülü mevcut.

• Pretoria’nın kuzeyinde yer alan Bobbejaansberg Nature Reserve, babunlar, sırtlan, leopar warthog(afrika yaban domuzu), antilop ve nadir kuş türlerine ev sahipliği yapıyor. Doğusunda yer alan Mziki Safari Lodge (+27 82 777 8851), güzel bir konaklama ve safari alternatifi oluşturuyor.

 

 

 

 

Johannesburg otel, restoran ve alışveriş rehberi için:  http://www.yolculukterapisi.com/johannesburg-rehber-otelrestoranbaralisveris/

 

 

 

 

AFRİKA YOLCULUK TERAPİSİ YAZILARI

 

 

 

Yazının başına dönmek için tıklayınız

 

Zeynep Atılgan Boneval

2 comments

  1. Pingback: Yolculuk Terapisi | Yolculuk Terapisi

  2. Pingback: CAPE TOWN GÜNCEL REHBERİ | Yolculuk Terapisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir