EZE: COTE D’AZUR KÖYLERİ 3

Eze köyü denizden dört yüz metre yukarıda yüksek bir tepenin üstüne kurulu sanat ve gurme köyü. Tarihi taş binalarda sanat galerileri, butik oteller, gurme restoranlar, seramik ve ahşap ev aksesuar dükkanları, ev yapımı limonçello butiklerinin yer alıyor, birbirine bağlanan daracık sokaklar arasından tırmana tırmana en tepede yer alan “Jardin Exotique” bahçesine vardığınızda ise Cote Dazur’un nefes kesen manzaraları sizi karşılıyor.

 

Sahilden tren ile Eze’e tırmanan patika yolun ismi “Nietzche yolu”, çünkü Nietzche 1883-1884 yılları arasında burada yaşamış ve daha sonra defalarca köyü ziyaret etmiş.

 

Otel & Restoranlar
Château de la Chèvre d’Or ,Rue du Barri
Château Eza, Rue de la Pise

 

 

YOLCULUK TERAPİSİ COTE D’AZUR YAZILARI:

 

 

Vodafone Red tarifeniz yurtdışında da aynen geçerli!

Yurtdışındayken; Vodafone Red tarifenizdeki internetin tamamını Türkiye’de olduğu gibi özgürce kullanabilirsiniz. Ayrıca tarifenizdeki her yöne dakikaların tamamını kullanarak arama yapabilir veya çağrı alabilir, tarifenizdeki her yöne SMS’ler ile, ister Türkiye’deki ister yurtdışındaki numaralara mesaj gönderebilirsiniz.

Sadece yurtdışında kullanım yapılan günlerde vergiler dahil 9,90 TL’den ücretlendirilirsiniz. Türkiye’de ve yurtdışında kullanım yapmadığınız günler için hiçbir ücret ödemezsiniz!

Vodafone Red’in avantajlı dünyası hakkında bilgi almak için: http://www.vodafone.com.tr/Red

Yarın değil bugün Vodafone Red’li olmak için: http://www.vodafone.com.tr/Red/yarin-degil-bugun.php

 

Zeynep Atılgan Boneval