2015 Yılında Açılacak Oteller

 

Ritz Carlton Langkawi, Tropikal ormanlarla çevrili, kendine ait bir koya ve Andaman Denizi manzaralı kumsala sahip, adanın güneybatı sahiline konumlanacak otelin 132 odasından 42’si özel villalardan oluşacak. Geleneksel mimarinin ön planda tutulduğu otelde, ayrıca Türk Hamamı da yer alacak. Malezya’nın renkli ve çok uluslu kültürünü yansıtan Çin, Hint, Tai ve Malay mutfağından oluşacak farklı restoranları ile Langkawi sahilleri yeni bir lükse kavuşacak.

haber MAMA-shelter

Mama Shelter Los Angeles, Her ne kadar bugüne kadar Mama Shelter otellerine imzasını atan isim Philippe Starck olsa da, Los Angeles’ta açılmaya hazırlanan Fransız otel zincirinin iç dizaynı bu defa Thierry Gauguin tarafından tasarlanıyor. 1923 yılına ait bir binada konumlanan otelin odaları Türkiye ve Fransa’daki otellerin iç dizaynı ile aynı olacak. Giriş katındaki restorana ek olarak, teras katında da yemek ve bar hizmeti verecek bir restoranın yer alacağı otelin şehrin ‘in’ adresleri arasına girerek çok konuşulacağı kesin.

haber fourseasonsseoul

Four Seasons Seul, Seul’ün ilk Four Seasons oteli olmaya hazırlanan ve geleneksel ile modern dizaynı birleştiren lüks otel zinciri Four Seasons, şehrin merkezi bölgesi olan Jung’un yeni bir binasının 25 katında hizmet verecek. Gyeongbok Sarayı’nın ana kapısına ve tarihi bölgelere yakın konumu ile şehrin kalbinde yer alacak olan otel, restoranları ve deniz suyuyla doldurulmuş havuzu ile şehrin popüler konaklama adresleri arasına girmeye hazırlanıyor.

 

haber anantara tangalle

Anantara Resort&Spa Tangalle, 40 Milyon Dolar’a malolan Sri Lanka’nın ilk Anantara Resort&Spa’nın 2015 yılının ortalarında açılması planlanıyor. Sri Lanka’nın güney sahillerinde konumlacak 154 odalı lüks resort’un kendine ait havuzu bulunan 32 villası, 3 restoranı ve spa’sı ile bölgeye yeni bir hareket getireceği aşikar. Anantara grubu tarafından işletilecek olan otel, alışılagelmiş Anantara konforu ve modernizmini Sri Lanka mimari detaylarıyla birleştirecek.

 

haber patino singapore

The Patina Capitol, Singapur’un Capella, Conrad, Regent ve Ritz Carlton gibi önde gelen otellerinin sahibi Kwee ailesinin oteller grubuna yeni katılacak oyuncu, 2015 yılının ortalarında açılması planlanan The Patina Hotel. Eski Şehir Tiyatrosu’nun otel projesi olarak dönüştürülmesiyle 157 oda olarak planlanan otelin iç dekorasyonu ünlü iç dekorasyon şirketi Jaya International Design ve ödüllü mimar Richard Meier’e emanet. Wellness ve Art konseptli suitleri, deniz suyuyla doldurulmuş havuzu, hatırı sayılır bir kütüphaneye sahip lounge’ı ile şehrin sofistike adreslerinden biri olmaya hazırlanıyor.
 

 
Seçil Sağlam