11-13 Mayıs’ta Alaçatı Tasting ve Peak Talks etkinliklerine bekliyoruz!

Doğa’nın uyanışına şahit olduğumuz ilkbaharda Alaçatı’da muhteşem bir lezzet rüzgarı esiyor.

 

11-13 Mayıs tarihlerinde TASTING ALAÇATI ve PEAK TALKS etkinliklerinde, Alaçatı’ya, Ege’ye, doğa ve toprağın sunduklarına gönül verenler, Alaçatı’nın ve Çeşme Yarımadası’nın en güzel noktalarında bir araya geliyor, sofralar, sohbetler, ezgiler, sergiler ile Alaçatı şenleniyor.

 

11-13 Mayıs tarihlerinde TASTING ALAÇATI, Alaçatı’nın en sevdiğimiz mekanlarında; Nedim Atilla, Meriç Köyatası, Vedat Başaran, Salim Kadıbeşegil, İsmail Gezgin, Süleyman Dilsiz, Selda Güleç ile sohbetlerden bağ yolu turuna, üzümün yolculuğundan, reçel aşkına, zeytinyağına yolculuklardan, çiftlikte Ege ateşine, odun fırınında ekmek yapımından kahve kokusuna, sergilerden yerel üretici pazarına dolu dolu bir lezzet ve yaşam festivali sunuyor.  (Program bilgisi ve rezervasyon için: www.tastingalacati.com/)

12-13 Mayıs tarihlerinde ise Alaçatı Yek’te gerçekleşecek PEAK TALKS etkinliğinde, Pere Planamuga, Christopher Dologh, Dr. Levent Köstem, Nedim Atilla, Turgut Tokgöz, Serkan Çakır, Kemal Demirasal, Can Ortabaş, Korcan Korar, Başak Cankeş, Banu Maga, Mehmet Ali Akbulut, Haluk Özyavuz, Aylin Yazıcoğlu, Emre Kolburan, Gabriele Sponza, Cihan Anadoloğlu gibi  Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şefleri, tadım uzmanları, Ege’nin, Çeşme’nin, Alaçatı’nın başarı hikayesi haline gelmiş isimleri sıradışı hem hikayelerini paylaşacak, hem de Ege’de yaşamak, Ege’de yaşlanmak, Ege’den ilham almak, Ege’den beslenmek ve rüzgârı, denizi, kokusu, bereketi ile yosun ve yeşilin iç içe geçtiği bu coğrafyanın güzellikleri konuşulacak. Sohbetlerde konuşulacak. (Program ve rezervasyon için: www.biletix.com/etkinlik/V8E02/TURKIYE/tr)

Bizden tavsiye, Alaçatı’nın en ilham verici  haftasonunu kaçırmayın 🙂